Zaloguj się, aby obserwować  
Lord_of_the_force

Icewind Dale

1409 postów w tym temacie

Dnia 21.08.2007 o 10:29, BoloMaster napisał:

gdzie znajduję się wyjście z wewnętrznej krypty?
umieściłem poprawnie wszystkie zwoje,pojawiły się duchy ale nie wiem jak się dostać do zamku:(

Wychodzisz tą samą drogą, którą wszedłeś. A jak wyjdziesz z powrotem do lokacji startowej, to wrota do zamku będą otwarte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zainstalowałem Ice''a i mam takie pytanko: czy opłaca się tworzyć od razu wszystkie 6 postaci? A konkretniej to chodzi mi o to, czy w czasie gry można przyłączyć kogoś do drużyny, tak jak to było w Baldur''s, bo pomyślałem sobie, że jak bede miał od razu komplet drużyny, to potwory będą silniejsze itd, a jak bedę grał jedną postacia i w miarę przechodzenia gry dołączał inne, to będzie się grało bardziej stopniowo:) Jest tak jak piszę, czy początkowa ilość członków drużyny nie wpływa jednak na stopień trudności?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2007 o 23:18, Mack..... napisał:

Właśnie zainstalowałem Ice''a i mam takie pytanko: czy opłaca się tworzyć od razu wszystkie
6 postaci? A konkretniej to chodzi mi o to, czy w czasie gry można przyłączyć kogoś do drużyny,
tak jak to było w Baldur''s, bo pomyślałem sobie, że jak bede miał od razu komplet drużyny,
to potwory będą silniejsze itd, a jak bedę grał jedną postacia i w miarę przechodzenia gry
dołączał inne, to będzie się grało bardziej stopniowo:) Jest tak jak piszę, czy początkowa
ilość członków drużyny nie wpływa jednak na stopień trudności?

W ID drużynę w całości tworzysz sam. Nie musisz jednak tworzyć całej od razu. W dowolnym momencie gry możesz dodać kolejną postać lub usunąć starą.
W ID doświadczenia dostaje się zawsze tyle samo, niezależnie od rozmiaru drużyny (czyli tak jak np. w BG1, w BG2 za wykonane questy dostawało się expa na postać). Dlatego warto zastanowić się nad rozmiarem drużyny. Ja zawsze grałem 6-osobową ekipą i mam wrażenie, że rozdział chyba 2(Smocze Oko) był troszkę zbyt trudny. Może warto ograniczyć się np. do 4 osób - wtedy szybciej awansują i będzie łatwiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ilość postaci w drużynie nie ma w IWD żadnego wpływu na poziom trudności, ani ilość otrzymywanego doświadczenia. W związku z tym im mniej postaci, tym szybciej awansują twoi bohaterowie, a gra staje się łatwiejsza, choć na początku może być dość ciężko.
Natomiast ja na Twoim miejscu wybrałbym pełen zróżnicowany pod względem ras, klas, umiejętności, specjalizacji w broni skład, ponieważ dzięki temu masz największy wachlarz możliwości tłuczenia przeciwników, a o to w tej grze chodzi (to nie BG, tu się przede wszystkim walczy). Ponadto dzięki temu masz gwarancję, że wszystek sprzęt który znajdziesz zostanie wykorzystany, a nie wyląduje w sklepie, jako nikomu nie przydatny.
Jeśli masz już za sobą grę w BG, to prawdopodobnie jesteś na tyle doświadczony, aby rozpocząć grę od razu na wyższym albo najwyższym poziomie trudności (nie chodzi mi o tryb Serce Furii, tylko zwykłe przesunięcie suwaka w prawo). Dlaczego warto grać w ten sposób? Ponieważ podwyższenie poziomu trudności o jedno oczko podnosi ilość doświadczenia otrzymywanego za pokonanych przeciwników o połowę, a zwiększenie go maksymalnie podwoi tę wartość. Dobrze skonstruowany team poradzi sobie z każdym przeciwnikiem, a dzięki podwójnemu doświadczeniu wszyscy będą awansować o wiele szybciej i nic nie będzie w stanie Cię zatrzymać.

Tryb Serce Furii - włączasz go tylko z poziomu konfiguracji gry, ma wpływ tylko na nowo rozpoczętą grę. Jeśli do tej pory nie grałeś w IWD lepiej go nie włączaj, gdyż po jego uruchomieniu gra robi się horrendalnie trudna. W to bawią się w zasadzie tylko masochiści ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stworzyłem całkiem niezłe trio :) Łowca łucznik, wojownik rębajło xD Oraz półelfka mag. Gra mi sie nawet nieźle, ale mam "mały" problem ze zmorami, a teraz jeszcze jakieś ulepszone są :/ Jest na nie jakis sposób? Pewnie magiczna broń, ale narazie nie posiadam żadnej fajnej....chyba jakis topór tylko :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Icewind Dale bardzo mi się spodobał, miły to odpoczynek dla oka: zobaczyć piękne, ręcznie rysowane obrazy, po godzinach grania w trójwymiarowe gry. Ciekawa i wciągająca fabuła stanowi o wyjątkowości tej pozycji. I szczerze mówiąc znacznie bardziej przypadła mi do gustu niż Baldur''s Gate. Szkoda tylko, że nie mam jak grać, bowiem komputer mi się zepsuł. No ale trudno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne zdanie:) Tyle że całkiem nie trawię rpg w tym stylu co Icewind w wersji 3D, to jest totalna porażka. Może Gothicowi pasuje 3D, ale nie w Forgotten Realms i Dungeons and Dragons.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2007 o 19:56, destro177 napisał:

Mam podobne zdanie:) Tyle że całkiem nie trawię rpg w tym stylu co Icewind w wersji 3D, to
jest totalna porażka. Może Gothicowi pasuje 3D, ale nie w Forgotten Realms i Dungeons and Dragons.

przy fantasy-crpg nie ma konkurencji dla infinty enigme, właśnie ze względu na ręcznie rysowane tła (dzięki czemu nie ma 2 identycznych drzewek, zasp itp wszystkie są unikalne, a w 3d to jednak ograniczona liczba segmentów więc siłą rzeczy się powtarzają. co szczególnie dobrze widać przy neverwinterze).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hejka!

Mam pewien powazny problem :

Otoz w po przejsciu 3 poziomu jaskin w Smoczym Oku (z ta nekromantka Pisa czy jakos tak) otwieram drzwi na koncu etapu. Jednak przy probie przejscia przez nie gra sie wykrzacza - bez zadnego komunikatu :(
Mial ktos podobny problem?
Help!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2007 o 19:56, The Naturat napisał:

Hejka!

Mam pewien powazny problem :

Otoz w po przejsciu 3 poziomu jaskin w Smoczym Oku (z ta nekromantka Pisa czy jakos tak) otwieram
drzwi na koncu etapu. Jednak przy probie przejscia przez nie gra sie wykrzacza - bez zadnego
komunikatu :(
Mial ktos podobny problem?
Help!


Przede wszystkim spróbuj odinstalować grę i potem zainstalować ją zupełnie od zera, zachowując tylko sejwy. Jeśli to nie pomoże zainstaluj grę na jakimś innym kompie, o ile masz taką możliwość, i przenieś sejwy. Jak znów się wywali w tym samym momencie to najpewniej masz wadliwą płytkę i coś się źle z niej zgrywa (może plik lokacji?) już przy instalowaniu.

A patche najnowsze poinstalowane? Jaka to w ogóle edycja, Saga?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze możliwość że masz skopany save. Wtedy pomoże wgranie wcześniejszego stanu gry i granie na nim. Zdarzały sie mi takie rzeczy na Infinity...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2007 o 19:56, The Naturat napisał:

Otoz w po przejsciu 3 poziomu jaskin w Smoczym Oku (z ta nekromantka Pisa czy jakos tak) otwieram
drzwi na koncu etapu. Jednak przy probie przejscia przez nie gra sie wykrzacza - bez zadnego
komunikatu :(
Mial ktos podobny problem?
Help!


Instalowałeś może jakieś dodatki? Bo też miałam taki problem jak instalowałam mody - po zainstalowaniu czystej gry już nie mam takiego problemu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2007 o 12:20, .Sabina. napisał:

> Otoz w po przejsciu 3 poziomu jaskin w Smoczym Oku (z ta nekromantka Pisa czy jakos tak)
otwieram
> drzwi na koncu etapu. Jednak przy probie przejscia przez nie gra sie wykrzacza - bez zadnego

> komunikatu :(
> Mial ktos podobny problem?
> Help!

Instalowałeś może jakieś dodatki? Bo też miałam taki problem jak instalowałam mody - po zainstalowaniu
czystej gry już nie mam takiego problemu...



Nom instalowalem - wiekszosc tych danych w Sadze (taka to tez edycja)
Dzieki za rady - sproboje i dam odpowiedz co i jak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2007 o 14:48, The Naturat napisał:

> > Otoz w po przejsciu 3 poziomu jaskin w Smoczym Oku (z ta nekromantka Pisa czy jakos
tak)
> otwieram
> > drzwi na koncu etapu. Jednak przy probie przejscia przez nie gra sie wykrzacza -
bez zadnego
>
> > komunikatu :(
> > Mial ktos podobny problem?
> > Help!
>
> Instalowałeś może jakieś dodatki? Bo też miałam taki problem jak instalowałam mody - po
zainstalowaniu
> czystej gry już nie mam takiego problemu...


Nom instalowalem - wiekszosc tych danych w Sadze (taka to tez edycja)
Dzieki za rady - sproboje i dam odpowiedz co i jak :)



Niestety nie pomoglo - w dalszym ciagu wywala mnie po wejsciu na nastepnym poziom :/
Jeszcze jakies wskazowki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2007 o 20:47, The Naturat napisał:

Niestety nie pomoglo - w dalszym ciagu wywala mnie po wejsciu na nastepnym poziom :/
Jeszcze jakies wskazowki?


A próbowałeś też, jak radził kolega, wczytać wcześniejszy sejw i podejść do tych drzwi "na szybko", bez oczyszczania całego poziomu? Przy instalacji na innym kompie jest to samo? Jeśli i tak i tak gra nadal się będzie wywalać, to nie mam innego pomysłu niż popsuty CD-ek. A raczej DVD-ek :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem mały z jednym questem. Otóż jeden z mieszkańców Kurdahal poprosił mnie o zwrócenie jego pamiątki rodzinnej. We wszystkich solucjach czytałem(dopiero jak wyczyściłem cała dolinę) że powinna wypaść z herszta yeti. Mi jednak nie wypadło z tego co wiem. Zeby ponownie spróbować zabić herszta musiałbym zaczynać grę od nowa a już właściwie idę do następnej lokacji(tylko gadka z druidem mi została). Macie jakiś pomysł ? I przy okazji pytanko czy jak zabije kogoś to te przedmioty co z niego wypadaja znikaja czy leżą i leżą przez cały czas ? Poprosiłbym moderatora o usunięcie obrazka(przypadkowo go tam umieściłem)

20071127155010

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj jeszcze raz poszukać tego naszyjnika, wyglada jak zwykly wiec moze go przeoczyles? Z tego co wiem to przedmioty ważne dla fabuły nie powinny znikać. Poszukaj go też w swoim ekwipunku, pojemnikach itp raz go tak znalazłem dopiero pod koniec 3 rozdziału :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować