Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Gry Komputerowe nr 1-2/2007

133 postów w tym temacie

Dnia 29.01.2007 o 20:19, Adamzzz napisał:

Lucas016 - ty nie wnioskuj po tym, że mnie nie znasz. Kiedyś czytałem GK, ale niestety przerzuciłem
się na CDA i nie żałuję.

ale może byś coś napisał konkretnie:) sry mam taki dzień, że się czepiam (pierwszy dzień szkoły po feriach:) mam nadzieję że rozumiesz co napisałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2007 o 20:22, Lucas016 napisał:

> Lucas016 - ty nie wnioskuj po tym, że mnie nie znasz. Kiedyś czytałem GK, ale niestety
przerzuciłem
> się na CDA i nie żałuję.
ale może byś coś napisał konkretnie:) sry mam taki dzień, że się czepiam (pierwszy dzień szkoły
po feriach:) mam nadzieję że rozumiesz co napisałem.


Ale czy to było bez sensu - nie rozumiem twego myślenia. Nie muszę lać wody - wystarczy to, co napiszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A Ty robisz lay out dla jakiejś gazety, żeś taką pseudo-analizę walnął :)?

Jakkolwiek okładka jest kiepska, widać najważniejsze elementy czyli napis GRY i (niską) cenę. Po wzięciu do ręki "pojawiają się" pełne wersje i tematy numeru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda mi niektórych z was... dobrze, lubicie CDA(też lubię) ale poco się tak z tym obnosić? czy widzicie gdzieś tutaj napis: co lepsze CDA czy GK? Nie tylko CDA istnieje na rynku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fakt faktem moglibyscie zrobic cos z okladka i szata graficzna.... troszke odstrasza :) takie jakby archaiczne (ale to moje zdanie :P ) Co do samych tresci to sie nie wypowiem bo osobiscie nie czytam tego pisma choc ten numer kupie by sprawdzic to co zostalo tu napisane :D


Co do tego tekstu nad okladka to zescie sie niezle wkopali bo widze (czytajac posty) ze niezle was objechali za to "czytaja nas najlepsi" i "jestesmy na rynku od zawsze" - bez obrazy oczywiscie :P (widac ludzie nie zauwazyli tej buzki na koncu :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy (no prawie) mieszają to pismo z błotem. W tej sytuacji mój instynkt mówi mi, że należy bronić słabszych, a w tym przypadku atakowanego pisma. Problem w tym, że nie za bardzo wiem, jak się do tego zabrać, bo widzę w nim tylko wady. Muszę szczerze przyznać, że GK czytałem ostatnio jakieś parę (właściwie to "paręnaście" ) miesięcy temu i poziomu recenzji nie będę teraz oceniał, bo mogło się dużo zmienić. Powiem tylko, że ich poziom nigdy mnie nie powalał.
Jedną z rzeczy, która razi mnie w tym piśmie jest layout. Jak dla mnie po prostu fatalny - prosty i monotonny. Już sama okładka przypomina te z pism typu BRAVO GIRL - "wszystkiego po trochu, bez ładu i składu. Ważne, żeby było kolorowo". Wiadomo, niczego nie mozna oceniać po wyglądzie, ale jednak trochę gorzej czyta sie pismo, które wygląda właśnie tak.
Poza tym w dzisiejszych czasach pismo ma być konkurencyjne, a kilka stron recenzji i jakieś nieświeże i słabe gry na CD nikogo nie przyciągną. Spójrzmy prawdzie w oczy, większość kupujących chce dostać jakąś grywalną grę, przy której będą mogli miło spędzić czas, a tego w tym pismie po prostu brakuje. Poza tym cieniutkie (chodzi o grubość... ale nie tylko) pismo, z pełniakami, których nazwy słyszysz pierwszy raz w zyciu i o marnym wyglądzie raczej nie przykuje wzroku potencjalnego klienta. W tym przypadku zdanie: "...Tradycyjnie czeka na Was mnóstwo wysokiej próby tekstów za rozsądną cenę..." wydaje się trochę śmieszne. IMO dużo lepiej kupić już tego wysławionego Clicka!

Wg mnie GK to najgorsze pismo o grach na rynku... niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2007 o 20:23, Adamzzz napisał:

Ale czy to było bez sensu - nie rozumiem twego myślenia. Nie muszę lać wody - wystarczy to,
co napiszę.

ok, twoje prawo. Napisałeś pismo jest beeee i tyle, ja Cię do niczego nie zmuszam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety fani cda stają się wręcz fanatycznie przekonani o wyższości ulubionego pisma. A że są większością w internecie, zawsze znajdzie się ktoś kto poprze, nie ważne w jakiej sprawie, ich aprioryczna tezę "cda best" (o rly? :])

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Selv,

Ogólnie tutaj fajnie piszesz, ale to co teraz pacnąłeś całkowicie mija mi się z prawdą :P
Paleta kolorów nie jest drukowana, ta którą skomentowałeś, to są jakieś odnośniki dla skanera, czy drukarki, nie jestem pewien. Tak samo jak te kropki z obręczami. Co do całokształtu okładki, przyznam, że nie jestem grafikiem zawodowym, ale wiele widziałem, mam porównanie i na tle innych gazet wcale nie wypada źle.
Żółty nie mówi "nie dotykać", tylko przyciąga uwagę - a dokładniej rzecz mówiąc mówi: "uwaga". Ogólnie jest ładnie kolorowo i ja osobiście nie mam żadnych zastrzeżeń, a są osoby, które się liczą z moim zdaniem, więc chyba jakiegoś wypaczonego poczucia estetyki nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przepraszam za spamm... komp mi sie zawiesil bo je*any anivir pokazal dane z wyszukaiwania virusow... "troche" tego bylo :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2007 o 20:34, Koczy napisał:

lol... "jestesmy najlepsi"... buhahahha. najlepsze to CDA jest... fakty nie klamia... o wiele
wieksza sprzedaz a i


Od kiedy ilość świadoczy o jakości?
Od kiedy masa (większość ludzi) ma monopol na prawdę?

geez...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze jedno, do tych którzy tak żarliwie fanatykują: dlaczego, jeśli każde pismo prócz CDA jest według was złe i bee, to czemu stale, regularnie i od lat się ukazują?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2007 o 20:20, Backside napisał:

Zaix... ---> dziwny system oceniania? Poproszę o przykład. Nie spotkałem się jeszcze w Playu...
Swoją drogą jestem ciekaw kiedy ostatnio czytałeś...


Mam w ręku dwa najnowsze numery zamówione w ramach promocji 3 w cenie 1.
Ten kawałek o dziwnym systemie oceniania najbardziej nakierunkowany był na KSGRY i ich recenzję Carbona, z której wynikało, że to ekstra gierka. Z Playa to takie przykłady mogę podać jak bardzo dziwne potraktowanie Secret Files: Tunguska (6) czy XRX (także 6). Nie chcę cytować całych artykułów, jednak szczególnie mnie boli XRX - bo jego znam dobrze - potraktowano go niesprawiedliwie, aczkolwiek jest to moje subiektywne odczucie - wiadomo. :) W beta teście Battlestation Midway autor w sumie mało pisze o grywalności, nawet sporo o błędach a ocena jest 8. No ale akurat jakby nie patrzeć ta gierka raczej na to zasługuje. Inna sprawa (cały czas Play) zrobienie beta testu TDU grając w pełną wersję na X360... W sumie dziwnie potraktowano AoE III: Warchiefs, gdzie gra dostała 7/10 a jedyne minusy to "jednostki zpaominają o trzymaniu formacji" i "amerykańskie nacje powinny być już w podstawce" ale okej nie czepiam się, bo może po prostu gra nie w oczach autora na więcej nie zasłużyła. Do tego opis ich pełnej wersji - Road to Fame. Ostatnie zdanie: "fizyka jazdy łączy prostotę sterowania z realizmem" - jasne, tym bardziej że gierka w CDA w kaszance była.

A Ty kiedy ostatnio czytałeś Playa? A skala ocen jest do 10. ;) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.01.2007 o 19:30, Lucas the Great napisał:

> > To drugie przede wszystkim - czytelnicy zapomnieli, że wszelkie płytki są tylko dodatkami do
pisma, w efekcie czego nakręciła się sprężyna, która winduje w górę ceny (w wielu przypadkach
pełne wersje stanowią taka część kosztów czasopisma o grach, że gaże autorów ledwie się liczą
w business-planie)


No coz, wlasnie takiego tekstu sie mozna bylo spodziewac od redaktora pisma, ktore stalo zawsze w pierwszym szeregu walki o jak najwyzsze ceny gier w Polsce. Dziwne, ze CDP pozwala Ci tutaj pisac (i zamieszczac reklamy GK), skoro to wlasnie przez Wasze protesty opoznilo sie wprowadzenie pierwszej taniej serii CDP, a pierwsza gra zamiast Messiah bylo Devil Inside... Gdyby to od Was zalezalo, to na coverach nadal bylyby tylko beznadziejne demka...
Gier Komputerowych nie czytaja najlepsi, bo tacy juz dawno przerzucili sie na inna literature. I dlatego Wasze pismo robi bokami co widac chocby po jakosci tych "pelnych wersjii".
I zeby nie bylo: czytalem GK od 1994r... Ale, jak inni "najlepsi", juz dawno przestalem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że rozgorzała dyskusja, wiec może ja wtrącę zdanie lub dwa. Nigdy nie kupiłem tego pisma, dlatego tez trudno mi się wypowiedzieć na temat poziomu tekstu. Mogę za to ocenić okładkę, która jest kiepska, słabo czytelna, niezachęcająca do kupna, obecność płyty może przemilczę, choć może mała sugestia, jeśli dodawane ma byc byle co, to wolę czasopismo bez płyt, chętniej je kupię.
Druga sprawa, rzecz która zachęciła mnie do kupienia i przyjrzeniu się bliżej Clickowi... zamieszczono tam recenzje gry, na którą czekałem, a nigdzie indziej nie mogłem przeczytać o niej (Click był najszybszy). W GK widzę tytuły dostępne od jakiegoś czasu na rynku, o wszystkich gdzieś już czytałem, ba w niektóre z tych gier grałem. Nie twierdzę, że wszystkie recenzje muszą być świeżutkie niczym bułeczki z rana w piekarni, jednak możliwość przeczytania o czymś, o czym wcześniej nie miało się okazji uzyskać wyczerpujących informacji, kusi do kupienia danego numeru, a w przyszłości może skłonić do regularnych zakupów.
Moim idealnym pismem dla graczy byłoby CDA bez płyty :D wiem że to mrzonka, ale w końcu marzenia nic nie kosztują :) Obecnie kupuje co miesiąc CDA z płytą, a krążek zwykle ląduje w szufladzie i tam już pozostaje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CD-Action na polskim rynku żądzi i spokojnie może konkurować z wieloma (oczywiście nie wszystkimi) zachodnimi czasopismami. Uważam, że różnica całego pisma (pismo, pełniaki dema itd.) , jest nad konkurencją w naszym pieknym kraju tak ogromna, że grzechem byłoby nie dołożyć do takiego Clicka czy GK tych paru złotych. Stosunek jakości do ceny CD-Action jest miażdżą we porównaniu do innych czasopism o grach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tej gazecie są naprawdę dobre recenzje tzn. były. Mój ostatni numer jest z 1999 roku. Nie wiem jak teraz. Nie zapomnę wspaniałej gry jaką wtedy dali "7 dni i 7 nocy". Grało się...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować