Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Gry Komputerowe nr 1-2/2007

133 postów w tym temacie

Dnia 31.01.2007 o 00:04, Backside napisał:

> Nie wmawiaj mi jednak, ze jestem fanem konkurencji, bo nic wskazujacego na to nie napisalem.

> Nie porownywalem Playa do innych pism nie napisalem nawet, ze mi sie nie podoba. To pismo

> do mnie nie trafia i tyle, nie obnosze sie z moja opinia, nie wciskam jej nikomu, jako
doktryny.

Nieprawda - porównałeś do Clicka.


Nie porownywalem pism, postawilem je obok siebie :)

Dnia 31.01.2007 o 00:04, Backside napisał:

> ps, Twoja "krucjata" doprowadzila do tego, ze lezy przede mna nowy numer Playa, ktory
tylko
> utwierdza mnie w moim, niefortunnym, jak sie juz okazalo, okologimnazjalnym, pogladzie
:)

Wedle upodobania :]. Ja jeszcze przed współpracą byłem przekonany, że merytorycznie Play góruje
nad konkurencją.


Po przeczytaniu wiekszosci artow, musze czesciowo przyznac Ci racje. Teksty (porownujac je z tymi, sprzed 2-3 lat) sa dosc rzeczowe. Krotkie i bez polotu, ale przejrzyste i zrozumiale. Nikt juz tez nie zaniza ocen grom, ktore sa brutalne, to dosc spory skok jakosciowy :)

Szata graficzna? Coz, nie budzi wiekszych zastrzezen, a i o gustach sie nie dyskutuje. Sledziu to marka powszechnie znana i wielbiona.

Szczytem zenady i obludy, jest jednak tekst o Wii ("Zamieszanie w konsolostanie"). Ciekawe co na to naczelny Paplinski, ktory pismo obok, zachwycal sie nowym dzieckiem Nintendo?:)

Z mojej strony to wszystko, mozemy sie przesiasc na Gry Komputerowe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2007 o 20:42, tzeentch napisał:

Dla mnie gazety o grach komputerowych byly bardzo waznym zrodlem informacji jakos do roku 2000, kiedy zaopatrzylem sie
w stale lacze internetowe. Do tamtego czasu czytalem kazdy numer Secret Service, Gamblera i Reseta, wczesniej zas Top Secret.

Przechodziliśmy więc podobną drogę ewolucyjną :-D
Ja sprawdziłem, że ostatni numer "Gier Komputerowych" mam z maja 2001 r. Wcześniej je prenumerowałem a ponadto nieregularnie kupowałem wymienione przez Ciebie tytuły, plus "Świat Gier Komputerowych".
Od czasu uzyskania stałego łącza moje zakupy sprowadziły się do sporadycznego kupowania pojedynczych egzemplarzy (raz na kilka- kilkanaście miesięcy) jeśli był tam zawarty np. poradnik do jakieś interesującej mnie gry.
IMHO pisma o grach powinny ewoluować właśnie w tym kierunku (szczegółowe opisy i poradniki), bo nowinki i zwiastuny zawsze można szybciej uzyskać z netu. Dla mnie ciągle dotąd najlepszym pismem jest "Computer Studio", które specjalizowało się właśnie w tych poradnikach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie ma na polskim rynku dobrego czasopisma o tematyce gier komputerowej, ja wychowałem sie na Secret Service, Top Secrecie. po upadku mojego ulubionego czasopisma SS próbowałem sie przerzucić na CD - Action ale ta gazeta mi sie nie spodobała, bo jest pisana dla dzieci chyba?. Więc dla 30 latków nic nie ma do poczytania w tym naszym kraju. Chciałbym żeby ktoś wskrzesił Secret Service mam wszystkie jego numery . SECRET SERVICE - RZĄDZI - pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2007 o 16:38, speedraid napisał:

Ta gazeta jest żałosna, nie będę tłumaczył dlaczego, ale napewno kiedyś o tym napiszę :)


Dla mnie żałosne są takie wypowiedzi, bo kiepską świadczą o ich autorze (zwłaszcza jego zdolności argumentacji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to pismo z pewnością zasługuje na szacunek, bo jest zdaje się jednym z pierwszych gazet o grach komputerowych ale widać jego upadek w tym, że CDA czy Play recenzje w/w gierek dało już miesiąc albo 2 miesiące temu :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2007 o 17:14, Backside napisał:

Dla mnie żałosne są takie wypowiedzi, bo kiepską świadczą o ich autorze (zwłaszcza jego zdolności
argumentacji)

Czasu nei miałem, ale skoro tak to niech ci będzie. Gazeta ''''Gry Komputerowe'''' jest wg mnei żałosna, gdyż:
- kupiłem jeden egzemplarz, a mimo to ne ezgadzałem sie z wieloma ocenami,
- zbyt prosty język wypowiedzi jak na recenzantów gazety,
- wkurzają mnie teksty ''''super, idealna, jedyna, odlotowa'''' pisane w jednym zdaniu ;/
- ''''spóźnione'''' recenzje gier,
- żałosne tak jak gazeta gry dodawane do czasopisma,
- małe zdolności grafików, odpowiadajacych za szatę graficzną,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytałem Clicka, Playa, Gry komputerowe, Komputer Świat Gry i sporadycznie parę innych jednak od 2004 roku mam prenumeratkę Cd-Action. Za numer wychodzi niecałe 13zł a gazetka layoutem, tekstami i perypetiami w redakcji bije inne na głowę ale to tylko moja opinia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować