Zaloguj się, aby obserwować
Transylvanian_Hunger

Piłka ręczna - temat ogólny

750 postów w tym temacie

Na szczęście po porażce z Macedonią wygraliśmy, choć Tunezja z pewnością chciała wygrać. Nie było łatwo, ale nie wyobrażałem sobie dziś porażki. Sytuacja w grupie daje nam teraz bezpośrednią walkę z Niemcami o pierwsze miejsce w grupie. Nasi zawodnicy znają Niemców bardzo dobrze, gdyż większość naszym reprezentantów gra w ich lidze. Mecz z podtekstami (tak jak i z Rosją - z tymi drużynami gra się zawsze o coś więcej niż sama wygrana) i chęć udowodnienia czegoś naszym sąsiadom. To dopiero faza grupowa, ale dobrze by było pokonać niemiecką reprezentację.

Udostępnij ten post

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brawo Polacy! Dobry mecz szczególnie w pierwszej połowie. To co robił dzisiaj Kuchczyński i Jurecki to normalnie respect. No i ta mina Szmala po strzelonej bramce - bezcenna :D

Cieszy bardzo wygrana Polaków z Mistrzami Europy ale jeszcze trzeba obowiązkowo wygrać dwa mecze i liczyć na faworytów aby poprzegrywali swoje mecze żebyśmy mieli szanse na zagranie o medale.

Świetnie, że udało się wygrać ten mecz, chociaż pod koniec drugiej zaczynało się mi robić już gorąco. Trzeba się jeszcze wziąć do roboty i wygrać z Norwegią i Serbią, bo w innym wypadku nie mamy co marzyć o półfinale.

Brawo dla naszych!! dziękujemy za emocje. Jutro wygrywamy z Serbami, Norwegia wygrywa z Niemcami i Macedonia z Danią ( albo chociaż jeden z dwóch ostatnich wariantów). I w ostatniej kolejsce o awans grają Norwegia z Polską i Niemcy z Danią;)

<3 Szmal :*.
Nasi dzisiaj grali bardzo dziwnie. Niby słabo w drugiej połowie ALE JEDNAK przez całą drugą część meczu prowadzili :). W ogóle przez większość meczu ;). W tym meczu pokazali klasę!

Dziś decydujący mecz, który wyłoni kto z naszej grupy awansuje do 1/2 finału - a wciąż jeszcze cztery drużyny mają na to szanse. My przede wszystkim musimy pokonać Norwegię, która także walczy o wyjście do półfinałów. Oczywiście w drugim meczu Dania - Niemcy nie może paść remis, bo wtedy bez względu na nasz wynik nie awansujemy. Nie sądzę, żeby Duńczycy czy Niemcy grali na remis - każda z tych ekip wie, że zwycięstwo to dla nich po prostu walka o medale (choć wiadomo, wynik remisowy też się zdarzyć może).
Trzymam za naszych kciuki, dobra passa po meczach z Danią i Serbią niechaj trwa - choć słyszałem, że nie wszyscy nasi zawodnicy są w pełni sił i nie wszyscy mogą zagrać.

Niemcy z Duńczykami grają na remis, pierwsza połowa 14:14, a teraz jest 20:20.. niestety ale widać ze bardziej niz na wygraniu meczu zależy im na wykoszeniu Polaków z turnieju :/ Żeby w piłce ręcznej przez 5 minut bramka nie wpadła to już lekka przesada..

Przypomina mi to sytuacje z Mundialu albo Euro któregoś, kiedy to Duńczycy ze Szwecją wykosili Włochów z gry w fazie pucharowej, musiał paść wynik 2:2 i padł :/