Zaloguj się, aby obserwować  
Transylvanian_Hunger

Piłka ręczna - temat ogólny

750 postów w tym temacie

Dnia 28.01.2009 o 15:26, BoloMaster napisał:

27.01 powinien być świętem dla wszystkich kibiców piłki ręcznej:D Niesamowity mecz, ogromne
emocje. Teraz czekamy na medal:)


Teraz oczekiwania są duże i przeciwnik trudny (Chorwacja). Po meczu z Danią wątpię byśmy wygrali z Chorwatami. Ale i tak będę kibicował naszym ;D. POLSKA!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2009 o 15:15, Vaxinar napisał:

Finał jest spokojnie do wygrania. Po raz kolejny twierdzę, że nasza drużyna z Niemcami
przegrywa przez głupotę niektórych polskich pismaków. Niemcy moim zdaniem w o wiele gorszej
formnie w tej chwili od Polski.
W pierwszym półfinale pokibicuję Duńczykom, a przynajmiej tak kibicowałbym gdyby był
to mecz grupowy. No i chyba lepiej w finale z Danią grać, niż z ponoć najlepszą Francją.

Ja chciałbym, żeby Polska i Dania zagrały w finale. Chyba dla Polski źle by było grać teoretycznie z najsilniejszą drużyną na świecie?

Dnia 28.01.2009 o 15:15, Vaxinar napisał:

P.S.
Czy jest mecz o 3. miejsce?

Z tego co wiem to jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj, dzisiaj po godzinie 20 to będzie dopiero nerwówka. Mecz z Chorwatami, gospodarzami imprezy, drużyny (jedynej) która nie przegrała na MŚ 2009 ani jednego spotkania. Można by powiedzieć, że te atuty mogą być jednocześnie minusami dla Hrvastki. Takie wyniki, gospodarzenie, własna publika - to wszystko buduje atmosferę ogromnego ciśnienia na reprezentację tego kraju. Oczekiwania są ogromne, choć nikt nie powie że my w Polsce nie oczekujemy silnie na drugi finał z rzędu MŚ. Sytuację tę określiłby jako "my możemy wygrać, a oni muszą". Nie możemy sobie pozwolić na stratę kilku bramek już na początku - bo do tej pory Chorwacja wykorzystywała zdecydowanie takie "prezenty" w poprzednich meczach. Myślę, że jeżeli na początku zagramy mocno i skutecznie w obronie i strzelimy coś w kontrze, to Chorwatom mogą puścić nerwy. Ja nerwy mieć będę na pewno. Trzymam kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2009 o 12:35, paweusz napisał:

Sytuację tę określiłby jako "my możemy wygrać, a oni
muszą".


Ano racja. Chorwaci są podobno bardzo pewni zwycięstwa. Oby byli zbyt pewni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wydaje mi się że jedna z drużyn wygra więcej niż jedną bramką. Nie będzie takiej sytuacji jak w meczu z Norwegią.Liczę na Polaków ale jeżeli przegrają to i tak można powalczyć o brąz. Ale myślę że jeżeli w tych mistrzostwach nie zdobędą złota to przez następne lata będzie ciężko ponieważ dużo naszych grajków już grubo po 30 lat ma na karku.

No i dzisiaj połowa Polski nagle zna się na piłce ręcznej i zamieniają w super kibiców a jeżeli Polska przegra to oni odejdą w zapomnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2009 o 12:39, kurczak-AFC napisał:

Ano racja. Chorwaci są podobno bardzo pewni zwycięstwa. Oby byli zbyt pewni.

Wiele drużyn lubi taką sytuację kiedy ich rywal jest pewien wygranej czy nawet lekceważy przeciwnika. Są silni i pewni siebie, oby się nie przejechali. Tym bardziej mają sens moje słowa, że jak im z początku nie wyjdzie to mogą puszczać im nerwy (ten bałkański temperament) - i na to liczę. Fizycznie i taktycznie są świetni, mają klasowych graczy - ale jak psychika nie wytrzymuje, to reszta nie ma znaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

uff, no dzisiaj ciężki meczyk będzie...
i jaka nerwówka przed telewizorem! ...

ale jak wspomnial wyżej Paweusz - jeśli tylko dobrze zagrają w obronie - czy może, jeśli będą grać konsekwentnie, to mecz może być naprawdę do wygrania.
Choć z pewnością do latwych spotkań należeć nie będzie ;)

no nic,

Do boju Polsko! :)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że małe szanse są aby Chorwatom psychika siadła... Oni graja u siebie. Ich kibice jak mało kto znają się na piłce ręcznej... U nich to jest prawie sport narodowy ; /. Ale Polak potrafi :D. Poza tym. skoro 14sekund to dużo czasu to 60minut to cała wieczność ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zabijcie mnie za to co powiem, ale powiem to i tak. Piłka ręczna to najgłupszy sport jaki kiedykolwiek wymyślono. ciekaw jestem, czy ktokolwiek z was by to oglądał, gdyby nasi zawodnicy nie odnieśli takiego sukcesu?^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2009 o 12:51, Dwimerytguy napisał:

Zabijcie mnie za to co powiem, ale powiem to i tak. Piłka ręczna to najgłupszy sport
jaki kiedykolwiek wymyślono. ciekaw jestem, czy ktokolwiek z was by to oglądał, gdyby
nasi zawodnicy nie odnieśli takiego sukcesu?^^

No pewnie, że bym oglądał. W piłce nożnej jakoś "nasi" sobie nie radzą zbytnio, a jednak lubię oglądać mecze. Jakie znaczenie ma fakt czy jakaś drużyna (w tym wypadku reprezentacja narodowa) wygrywa czy przegrywa. Sport ogląda się nie tylko żeby zobaczyć jak nasz ukochany team wygrywa (chociaż po części tak jest). A co do tego, że to najgłupszy sport to może jakieś argumenty dasz, a nie tak z pustymi słowami ;PP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2009 o 12:51, Dwimerytguy napisał:

ciekaw jestem, czy ktokolwiek z was by to oglądał, gdyby nasi zawodnicy nie odnieśli takiego sukcesu?^^

Ilu Polaków interesowało się skokami narciarskimi przed Adamem Małyszem. Czy była w Polsce taka mania na F1 zanim zaczął tam jeździć Robert Kubica? Sukces przyciąga zainteresowanie, inwestycje, pieniądze i rozwój. Mnie to nie przeszkadza. Jeżeli mam się zacząć interesować curlingiem, Moto GP czy hokej na trawie po medalach dla Polaków na ME czy MŚ, to ja im życzę samych sukcesów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o fakcie, że dwóch Niemców będzie sędziować nasz mecz z Chorwacją? Czy nie będą się mścić za to, że wykluczyliśmy ich drużynę z turnieju?
W dodatku to Chorwaci mają za sobą "ściany". Reasumując to będzie trudny mecz, ale jednak tylko mecz i Nasi mogą go wygrać.
Niestety nie będę mógł obejrzeć relacji na żywo, ale jutro obejrzę sobie powtórkę ze (mam nadzieję) zwycięskiego meczu Polaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie piłka ręczna jest bardzo widowiskowym sportem i lubiłem zawsze ją oglądać. A to, że naszym tak dobrze idzie tylko mnie do tego zachęca :). Ale co do tego, że jak rodak odnosi sukces, to ludzie zaczynają się danym sportem interesować to się zgodzę. Sam przed Kubicą nie oglądałem F1 a przed Małyszem skoków. Mimo to, piłke nożną oglądam. Poza tym imo najgłupszy sport to koszykówka :D. A piłka ręczna... czemu tak uważasz :P?

@Problematik:
Jak szwabole sędziują to kaszana... Oni nas zawsze udupią. Jak tylko okazja się nadarzy. Byle jaka... Eh, czemu nie mogą sędziować polacy xD?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.01.2009 o 13:24, kurczak-AFC napisał:


@Problematik:
Jak szwabole sędziują to kaszana... Oni nas zawsze udupią. Jak tylko okazja się nadarzy.
Byle jaka... Eh, czemu nie mogą sędziować polacy xD?


Jak Niemcy będą przeginać, możemy zażądać zmiany sędziów. Sędziami rezerwowymi są neutralni wydaje mi się Rumuni. Więc nie wszystko stracone. Zresztą fakt, że znowu jesteśmy w czołówce drużyn świata mi wystarczy. Zresztą jest jeszcze szansa na brąz, a wtedy najprawdopodobniejszym rywalem będzie Dania, gdyż nie wydaje mi się, aby pokonali oni Francuzów. Z Danią raz wygraliśmy, możemy i drugi. Zresztą z Chorwacją też wygraliśmy ostatnio, możemy wygrać i drugi raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest szansa na złoto nawet :). Dziś wieczorem się wszystko okaże. Mam nadzieję, że chorwacka publiczność i niemieccy sędziowie nie zjedzą nas psychicznie ; /. Dobrze, że jest możliwość zmiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm dzisiaj jest historyczny dzień w dziejach polskiej piłki ręcznej ...hmm .. na wieczór pełne skupienie ..zero robienia czegoś innego oprócz oglądania naszej reprezentacji hehe pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.01.2009 o 12:55, Problematik napisał:

No pewnie, że bym oglądał. W piłce nożnej jakoś "nasi" sobie nie radzą zbytnio, a jednak
lubię oglądać mecze. Jakie znaczenie ma fakt czy jakaś drużyna (w tym wypadku reprezentacja
narodowa) wygrywa czy przegrywa. Sport ogląda się nie tylko żeby zobaczyć jak nasz ukochany
team wygrywa (chociaż po części tak jest). A co do tego, że to najgłupszy sport to może
jakieś argumenty dasz, a nie tak z pustymi słowami ;PP

Ok. Tak po mojemu to ktoś kiedyś rzucił hasło "A weźcie, chodźcie zagramy w nożną rękami.", i tak narodziła się piłka ręczna. ^^ A ja sobie wymyślę żeby zagrać, hmmmm, w hokeja kijami do baseballa i nazwę to hokejem kijowym. Kto wie, może w przyszłości będzie to dyscyplina olimpijska ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować