Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Gry akcji poprawiają wzrok

97 postów w tym temacie

Hmm... Ciekawe co pan Thomson na to? Może niedługo oskarży naukowców z Rochester o stronniczość w tej sprawie i utrudnianie mu jego zbawczej misji... ;)

A tak w ogóle to bardzo dobra nowina. Muszę pokazać ten artykuł rodzicom, bo zawsze narzekają , że granie psuje wzrok.
<MAAAAMOOO!!! Choć no tu, coś zobaczysz!> ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no nareszcie jakaś konkretna wiadomość dla graczy którym bezprzerwy rodzice mówią żeby nie siedzieli przed PC za długo bo pogorszy im się wzrok :) a tu wystarczy grać w FPS i jest nawet poprawa ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no i nareszczie ktoś rzetelny udowodnił, że gry pomagają w żyiu. tylko teraz przydało by się tę innformacje nagłośnić i pokazać całemu światu, iż gry nie są be.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A to dobre :]. Wreszcie jakas pozytywna wiadomość, choć mój tata i tak w nią nie chce uwierzyć (cytat):
"Ciekawe ile im zapłaili, żeyb coś takiego opublikować."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bezwartościowe badania!!! przecież każda osoba (znająca się na medycynie) wie, że !!każdy!! obraz dynamiczny powoduje poprawę wzroku, ale na dłuższą metę powoduje przepracowanie narządu i tym samym pogorszenie jego pracy. Jeszcze jedno: pole magnetyczne powoduje nie tylko pogarszanie samego wzroku ale inne choroby oka np. zapalenie spojówek wynikające ze zbyt rzadkiego mrugania... więc chłopcy nie cieszcie się :P jak byłoby to takie łatwe to już dawno wszyscy by o tym wiedzieli. Moim zdaniem to taka nowość jak to, że spożywanie cukrów nie powoduje próchnicy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to jednak zainwestuje sobie w jakiś ,,dużo calowy monitor'''' wzrok może jeszcze bardziej się poprawi im więcej cali tym lepszy wzrok :D

a na poważnie to dobra informacja nie będe teraz słyszał : jesteś uzależniny od komputera jak będziesz stary tobędziesz głuchy ślepy....

ślepy będzie można wykreślić :d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to jednak zainwestuje sobie w jakiś ,,dużo calowy monitor'''' wzrok może jeszcze bardziej się poprawi im więcej cali tym lepszy wzrok :D

a na poważnie to dobra informacja nie będe teraz słyszał : jesteś uzależniny od komputera jak będziesz stary tobędziesz głuchy ślepy....

ślepy będzie można wykreślić :d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2007 o 14:17, Abi Dalzim napisał:

No to jestem skazany na okulary i skaszaniony wzrok, bo wolę eRPeGi ;)


To po prostu graj w Gothica ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli na nasze i tak wzrok się psuje, (od kompa a nie gier :P) ale za to refleks się poprawia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak, gdyby mi się obraz tak nie rozmazywał, to bym na pewno zauważał więcej niż osoba, która nie gra. :) Ta moja 20% przewaga nad "normalnymi" ludźmi objawi się dopiero jak okulary sobie kupię. Ale i tak wydaje mi się, że szkoła bardziej zmasakrowała mi wzrok niż gry. Na monitor cały czas patrzę z tej samej odległości, a w szkole przez to, że siedzę w ostatniej ławce (to wysoce taktyczna pozycja!) to cały czas oczy muszą się regulować do zeszytu, co jest od nich oddalony o mniej niż 50 cm, i do tablicy, co jest z 10 m dalej. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2007 o 18:21, zientek106 napisał:

To po prostu graj w Gothica ;)

Toteż właśnie gram. Choć to przecież nie to samo co Quake czy Unreal :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No proszę, da się jednak przedstawić naukowe doniesienia w sposób ciekawy i bez kpin, to mi się podoba. :)

Co do samej wiadomości musze przyznać że to bardzo ciekawe doniesienie, potwierdza to że mózg jest organem będącym w ciągłej adaptacji do zmieniających się potrzeb w otoczeniu jego własciciela.

Warto tu dodać że siatkówka oka jest poniekąd częścią mózgu, znajdujące sie tam komórki zwojowe, są komórkami nerwowymi, działają na zasadzie pobudzenia przez bodzieć świetlny i poprzez pobudzanie oraz hamowanie oboczne przez komórki sąsiednie, co pozwala widzieć ostro kontury.

Poprawa zdolności wykrywania istotnych elementów z szumu informacyjnego dotyczy nie samych komórek siatówki ale komórek pola wzrokowego znajdującego się w potylicznej części mózgu, są tam komórki wyspecjalizowane w obróbce sygnałów płynących z komórek zwojowych siatkówki. Obróbka informacji jest na 3 poziomach, na pierwszym mamy do czynienia z czystymi konturami, poziom drugi łączy je w logiczne całości, z kolei poziom trzeci dotyczy bardziej złożonych aspektów widzenia takich jak kolor, rozpoznawanie obiektów, pamięć twarzy. Więc jak łatwo się domyśleć, poprawa w szybkości rozpoznawania ważnych obiektów dzieki graniu w gry akcji zachodzi w trzeciorzedowej korze wzrokowej. A więc warto grać na zdrowie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować