Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

FBI zatrzymuje pirata-przedsiębiorcę

70 postów w tym temacie

Ale ciekawe ile zarobił :) 250 tyś dolców , nie wiem co on będzie musiał zrobić żeby zapłaić za to . A chciał dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To tylko 1 serwer z wielu - gracze ktorzy grali na tamtym przeszli na inne - sprawy to nie rozwiazalo

szymus88 -> "Pomijając fakt że Lineage II można całkowicie za darmo ściągnąć z oficjalnej strony, to trzeba byc idiotą żeby grać na płatnym nieoficjalnym serwerze przy setkach darmowych ciekawe ile na tym zarobił ... " - chodzilo o dotacje a nie o abonament

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli już się komuś marzy MMO za free, to polecam Rappelz, bo to i bardzo stylem rozgrywki podobne do Lineage ][, a płaci się tam jedynie za specjalne przedmioty bez których z resztą też można grać. Fajnie jakby Blizzard wpadł na podobny pomysł, bo niestety do WoW''a nic podobnego aktualnie nie ma :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2007 o 18:46, thedragon napisał:

hehe, powinien dostać nagrodę Darwina! hahahaha!!! ./Pzdr, Esc.


Wiesz dlaczego Nagroda Darwina nosi właśnie tą nazwę? Nie wydaje mi się. On nie kwalifikuje się do tego wyróżnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stara historia w sumie, pamietam falę paniki na różnych forach dotyczących pirackiego L2. NCSoft się wreszcie połapał że po wycieknięciu plików C4 PTS piraty zaczynają faktycznie być konkurencyjne, no i wziął się za nie. Słusznie w sumie, ale mogli by przy okazji wziąć się za problem z botami, których jest stanowczo zbyt dużo (jeden z powodów dla których zrezygnowałem z L2). Fakt że póki co nawyraźniej nie widać żeby robili coś dalej w tym kierunku, ale kto wie jaki serwer będzie następny :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę pojąć, jak ten człowiek mógł nie tylko ukraść kod gry, ale także później ogłosić to całemu światu i do tego drwiąc dystrybutora :/ To nie tylko głupota, ale też całkowity brak szacunku dla ludzi, którzy tworzyli tę grę... Nie dość, że kradnie, to jeszcze zabiera im pieniądze na przysłowiowy chleb, by samemu się wzbogacić! :/ Na szczęście NCsoft połapał się w tym i gościa przymknął! Chwała mu za to :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

brał opłaty ? co za kretyn by mu płacił istnieją przecież darmowe oczywiście też nielegalne ale żeby płacić za nielegalny serwer ? to ja bym już dołożył do tego oficjalnego abonamentu i grał bez lagów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja Do Gościa Czuje Respekt ;] Ziom Sie Napracował, tylko z reklamą troszke przesadził ^^

P.S. Ciekawe ile zarobił $$ :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napracował? A co on takiego zrobił? Użył pirackiego kodu, który ktoś wcześniej stworzył, nają serwery i tyle... Zaiste, napracował się jak jasna cholera... Bardzo dobrze że go przymknięto - może ludzie trochę z pirackimi serwerami przystopują, i to nie tylko o MMO idzie... A jak komuś abonament nie pasuje - są darmowe MMO, jest Guild Wars - w czym problem? Ja gram w GW między innymi z tego powodu... No chyba, że co poniektórzy popierają mentalność "nie stać mnie to sobie ukradnę"... Eh...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, parę szczegółów dla ścisłości.
Po pierwsze, ta wiadomość jest stara jak świat, FBI podało to do informacji na początku stycznia, a ludzie grający w Lineage 2 na prywatnych serwerach wiedzieli już o tym w listopadzie, kiedy to niektóre stojący na plikach wykradzionych przez Chińczyków zaczęły się "chować" żeby FBI ich nie dopadło(np. Dragon Network). Amerykanin o którym tu mowa prowadził serwer L2extreme i wcale nie był on płatny, tylko była możliwość dotacji dla serwera, żeby mógł się utrzymać (tak jak w przypadku prawie wszystkich prywatnych serwerów). Niestety akurat na niego padło i to on musi zapłacić karę.
Ech, ścisłość informacji oraz ich punktualność podawanych na gram.pl mnie czasami denerwuje. O wszystkim możecie przeczytać dokładniej (ale po angielsku) tu:
http://www.fbi.gov/page2/feb07/iptheft020107.htm
(jest tam napisane 2-1-2007, nie wiem czy to 2 stycznia czy 1 lutego, jeśli pierwszy lutego to przepraszam ekipę gram.pl za narzekanie na punktualność:P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2007 o 17:04, Renchar napisał:

Dupa jasio jak by chciał dobrze to by zrobił bezpłatne serwery. Hciwość mu sie nie opłaciła
hahahahaha ;)


Jego serwer był bezpłatny..., przeczytaj mojego posta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować