• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
djaffect

[FPS] Counter-Strike: Source Konieczne zobacz cos jest nie tak!

Pytanie

Tak jak w topicu mam problem z fpsemi;/ ! Oto moj koomp:
Celeron 2,00GHz (wiem ze celeron to kicz;/)
256 RAM (no troszke malo;/)
GeForce 4 Titanium 4200 (wymiotna karta xD ponoc do csa jets super ;))
Win XP
DirectX 9,0c
Co do zasilacza to nie weim jak cos jedszcze podac to piszcie!
Moje fps-y w counter striku sourc to od 10 do 20 jak mam 30 to jzu hit~!! Inni pisza ze im 60 malo mi starczy 60 prosze o pomoc!!!
PS: mam najnowsze stery z nvidi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

20 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 28.11.2005 o 20:05, djaffect napisał:

wiem ze celeron to kicz;/

nie zaprzecze ;)

Dnia 28.11.2005 o 20:05, djaffect napisał:

no troszke malo;/

Nom, tak by sie przydalo drugie tyle :)

Dnia 28.11.2005 o 20:05, djaffect napisał:

GeForce 4 Titanium 4200

Zla nie jest, ale zawsze sie znajdzie lepsza, choc akurat do tego procka to jest ok. Za dobra spowalnialaby bardziej kompa ...

Dnia 28.11.2005 o 20:05, djaffect napisał:

Moje fps-y w counter striku sourc to od 10 do 20 jak mam 30 to jzu hit~!!

Napisalbys w jakiej rozdzielczosci grasz, bo jak uruchamiasz to na max detalach w rozdzialce 1024x768 to sie nie dziwie, ze Ci zwalnia. W koncu Twoj komp tego nie pociagnie ;) ...

Dnia 28.11.2005 o 20:05, djaffect napisał:

Inni pisza ze im 60 malo mi starczy 60 prosze o pomoc!!!

Bo pewnie maja sprzet klasy 4 GHz, do tego 1 GB ramu i GF 6600GT czy inna dobra karte graficzna. I dla nich np. 60 klatek to za malo ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Hmm, trudno powiedziec. W sumie karta graficzna jest ok, przede wszystkim zajalbym sie procesorem (jakis Atlhon 2500+ czy Pentium4, czyli dochodzi jeszcze zmiana plty glownej :/) i dokupil do tego jeszcze 256 MB ramu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja bym zaczal od ramu (256), pozniej tylko zobaczyc czy komputer dobrze dziala (czy nie ma wirusow i niepotrzebnych programow w tle)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

A ja mam takie pytanko; czy CS (po nowych uaktualnieniach) szybko wam siwe zamyka? Otoz juz sobie pogram i chce wyjsc z gry to tak jakby ekran zamrazalo na jakis czas (ok 20-30s) i dopiero po tym czasie wychodzi do winows.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 29.11.2005 o 19:34, Janeks napisał:

A ja mam takie pytanko; czy CS (po nowych uaktualnieniach) szybko wam siwe zamyka? Otoz juz sobie pogram i chce wyjsc z
gry to tak jakby ekran zamrazalo na jakis czas (ok 20-30s) i dopiero po tym czasie wychodzi do winows.

Gdy miałem 256 MB ramu to tak mi się zdarzało :/ Teraz przy 768 MB zamykanie trwa ok.5sek. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 29.11.2005 o 19:39, jarken napisał:

> A ja mam takie pytanko; czy CS (po nowych uaktualnieniach) szybko wam siwe zamyka? Otoz juz sobie pogram i chce wyjsc
z
> gry to tak jakby ekran zamrazalo na jakis czas (ok 20-30s) i dopiero po tym czasie wychodzi do winows.
Gdy miałem
256 MB ramu to tak mi się zdarzało :/ Teraz przy 768 MB zamykanie trwa ok.5sek. :)


Heh... ja mam 1024 ram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 29.11.2005 o 19:45, Janeks napisał:

> > A ja mam takie pytanko; czy CS (po nowych uaktualnieniach) szybko wam siwe zamyka? Otoz juz sobie pogram i chce
wyjsc
> z
> > gry to tak jakby ekran zamrazalo na jakis czas (ok 20-30s) i dopiero po tym czasie wychodzi do
winows.
> Gdy miałem
> 256 MB ramu to tak mi się zdarzało :/ Teraz przy 768 MB zamykanie trwa ok.5sek. :)

Heh...
ja mam 1024 ram.


Tzn. dodam jeszcze ze kiedy nie zaczne grac i wejde do memu i wyjde - trwa to sekunde, natomiast kiedy juz zaczne grac na jakims serverze i pozniej chce wyjsc to trwa to znacznie dluzej.
Aha ostatnio mam wolniejsze lacze bo 512, wczesniej mialem 786 myslisz ze to moze przez to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 29.11.2005 o 19:49, Janeks napisał:

> > > A ja mam takie pytanko; czy CS (po nowych uaktualnieniach) szybko wam siwe zamyka? Otoz juz sobie pogram
i chce
> wyjsc
> > z
> > > gry to tak jakby ekran zamrazalo na jakis czas (ok 20-30s) i dopiero po
tym czasie wychodzi do
> winows.
> > Gdy miałem
> > 256 MB ramu to tak mi się zdarzało :/ Teraz przy 768
MB zamykanie trwa ok.5sek. :)
> > > Heh...
> ja mam 1024 ram.
> >
Tzn. dodam jeszcze ze kiedy nie zaczne grac
i wejde do memu i wyjde - trwa to sekunde, natomiast kiedy juz zaczne grac na jakims serverze i pozniej chce wyjsc to trwa
to znacznie dluzej.
Aha ostatnio mam wolniejsze lacze bo 512, wczesniej mialem 786 myslisz ze to moze przez to?


Ja mam Neo256 :] Mi baaardzo długo wyłącza się Battlefield 2 :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 29.11.2005 o 19:34, Janeks napisał:

A ja mam takie pytanko; czy CS (po nowych uaktualnieniach) szybko wam siwe zamyka? Otoz juz sobie pogram i chce wyjsc z
gry to tak jakby ekran zamrazalo na jakis czas (ok 20-30s) i dopiero po tym czasie wychodzi do winows.


Ja u siebie takich problemów nie zauważyłem. Wydaje mi śie że CS:S zamykał się równie szybko przed wydaniem ostatnich łatek jak i po ich wydaniu. Może w międzyczasie zdążyłeś załapać jakiegoś vira i to on jest sprawcą tego opóźnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 29.11.2005 o 21:43, shinian napisał:

> A ja mam takie pytanko; czy CS (po nowych uaktualnieniach) szybko wam siwe zamyka? Otoz juz sobie pogram i chce wyjsc
z
> gry to tak jakby ekran zamrazalo na jakis czas (ok 20-30s) i dopiero po tym czasie wychodzi do winows.

Ja u siebie
takich problemów nie zauważyłem. Wydaje mi śie że CS:S zamykał się równie szybko przed wydaniem ostatnich łatek jak i po
ich wydaniu. Może w międzyczasie zdążyłeś załapać jakiegoś vira i to on jest sprawcą tego opóźnienia.


Nie, raczej nie. W zasadzie sa dwie opcje: moze dlatego ze zmienialem dysk twardy (jak sadzisz, mialem Maxtora IDE a zmienilem na Seagaten sata?) albo dlatego ze mam wszystko na maxa ustawione w opcjach grafy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 28.11.2005 o 20:14, Piotrek K. napisał:

> wiem ze celeron to kicz;/
nie zaprzecze ;)

> no troszke malo;/
Nom, tak by sie przydalo drugie tyle :)

> GeForce
4 Titanium 4200
Zla nie jest, ale zawsze sie znajdzie lepsza, choc akurat do tego procka to jest ok. Za dobra spowalnialaby
bardziej kompa ...

> Moje fps-y w counter striku sourc to od 10 do 20 jak mam 30 to jzu hit~!!
Napisalbys w jakiej
rozdzielczosci
grasz, bo jak uruchamiasz to na max detalach w rozdzialce 1024x768 to sie nie dziwie, ze Ci zwalnia.
W koncu Twoj komp tego nie pociagnie ;) ...

> Inni pisza ze im 60 malo mi starczy 60 prosze o pomoc!!!
Bo pewnie maja
sprzet klasy 4 GHz, do tego 1 GB ramu i GF 6600GT czy inna dobra karte graficzna. I dla nich np. 60 klatek to za malo ...



ciekawe... ja mam celerona D 2.8ghz, 896MB ram i radeon 9600pro i jakoś mam 90-100 fps ;/ no ja nie wiem skąd ty masz takie info....

co do tematu: proponuję dokupić 512MB ramu i zmienić kartę graficzną na jakiegoś radeona, a najlepiej gf6600

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 28.11.2005 o 21:26, djaffect napisał:

Ja jade na 640 na 480;/ datale na low jak zmeiniam grafe nic to nie daje dlatego sie dziwie bardzo co mosz ewymienic zeby
lepiej mi poslzo?


Może się nie znam ale IMo komp nie jest najgorszy, a przy tak niskiej rozdziałce powinien ci mimo wszystko śmigać. No bo przy 640x480 na LOW to bez przesady :\
Nie wiem czy te gry można porównywać, ale pamiętam, że na swoim starym Athlon 1,4, 256 MB ram i GeForce 2 32MB to UT śmigał aż przyjemnie bodajże do 1280x1024 na HIGH. I o ile pamiętam UT2003 przy 800x600 na pewno przyjemnie pracował. Więc nie wiem, ale jak coś wymyślę to dam znać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Widocznie masz coś z kompem:

Dnia 28.11.2005 o 20:05, djaffect napisał:

Celeron 2,00GHz (wiem ze celeron to kicz;/)

Ja mam duron 1.2 ghz i to jakoś wystarcza

Dnia 28.11.2005 o 20:05, djaffect napisał:

256 RAM (no troszke malo;/)

jak miałem 256 to miałem między 15 - 40 fps, teraz mam 512 i mam koło 25 - 50

Dnia 28.11.2005 o 20:05, djaffect napisał:

GeForce 4 Titanium 4200 (wymiotna karta xD ponoc do csa jets super ;))

Geforce 4 mx 400 64 mb (nie obsługuje directx 9.0c :/

Dnia 28.11.2005 o 20:05, djaffect napisał:

Win XP
DirectX 9,0c
Co do zasilacza to nie weim jak cos jedszcze podac to piszcie!
Moje fps-y w counter striku sourc to od 10 do 20 jak mam 30 to jzu hit~!! Inni pisza ze im
60 malo mi starczy 60 prosze o pomoc!!!
PS: mam najnowsze stery z nvidi!

też mam najnowsze sterowniki


poprostu powinieneś coś z kompem zrobić poradzić sie fachowca bo może coś jest uszkodzone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam. Nie wiem skąd wziąć dźwięki z cs:s. Jeśli się nagrywa to proszę napisać jakim programem, a jeśli się robi to innym sposobem również proszę napisać jak :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować