Zaloguj się, aby obserwować  
Guciothic

Bauer vs. Axel Springer- wojna wydawnictw.

23 postów w tym temacie

Niedawno założyłem temat dotyczący gazety Komputer Świat Ekspert. Temat ten szybko przerodził się w dyskusje co jest lepsze: KŚEkspert, czy PC format. Następnie zaczęto dyskutować o giercowych gazetach typu CDA, czy KS Gry. Wyszło wtedy takie oto prównanie:
Click- tanie w miarę dobre pismo, kontra: KS Gry- tanie gówno.
CDA- najlepsze trochę droższe pismo;), kontra: PLAY- drogie gówno.;)
PCFormat- dość dobra gazeta w świetnej cenie, kontra: Komputer Świat- gorsze pismo w gorszej cenie.
Komputer Świat- świetne pismo w przystępnej cenie, świetne porady ma bardzo wysokim poziomie, kontra: konkurencji brak:DDD
Wynik: Azel Springer przegrywa z Bauerem w każdym segmencie. z wyjatkiem eksperta. Brak mu konkurencji. No, może STARY PC Format. (ale stary, za 15 zł)
Chciałbym, żebyście się do tego ustosunkowali. A takze wymienili przykłady innych segmrntów prasy, na których rywalizują ze sonbą te wydawnictwa. Słyszałem np., ze któreś z nich wydaje Życie Na Gorąco, a drugie z nich analogiczna gazetę.
PS. jaka jest alternatywa Bauera na Auto Świat? (jezeli w ogóle jest)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2007 o 19:03, Guciothic napisał:

No co jest? Przedtem było tylu chętnych do wypowiedzenia swojego zdania i robienia offtopu.
:) A teraz nikt się nie odzywa?

ale Azel Springer ma inne gazety np.new swek polska itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2007 o 19:05, ufo344 napisał:

> No co jest? Przedtem było tylu chętnych do wypowiedzenia swojego zdania i robienia offtopu.

> :) A teraz nikt się nie odzywa?
ale Azel Springer ma inne gazety np.new swek polska itd

Właśnie o to mi chodzi. Ciekawi mnie, jakie jeszcze gazety wydają te wydawnictwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2007 o 19:07, Guciothic napisał:

> > No co jest? Przedtem było tylu chętnych do wypowiedzenia swojego zdania i robienia
offtopu.
>
> > :) A teraz nikt się nie odzywa?
> ale Azel Springer ma inne gazety np.new swek polska itd
Właśnie o to mi chodzi. Ciekawi mnie, jakie jeszcze gazety wydają te wydawnictwa.

I jeżeli sa one z tego samego segmentu, to je oceniajcie, proszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wogóle nie lubie pisemek typu Komputer Świat Gry. Kupiłem je tylko dwa razy: Dla Raymana 3 i Raymana 2. A sama gazeta przypominała bardziej broszurkę, dającą o grach tyle informacji, ile można wywnioskować z pierwszej lepszej reklamy... Za największe nieporozumienie uważam KŚ Gry na komórkę. To zbiór opisów gier na komórki. Takie teksty można znaleźć na np. wapsterze. KŚ gry na kom wg. mnie szybko upadnie, bo pomysł wogule nie trafiony. Wszstkie gazety z seri Komputer Świat są kierowane raczej dla osób nieposiadających internetu, bo wszystko co w nich zawarte można znaleźć bez problemu w necie.

Co innego pisma Bauera. W CDA większość artykułów to exclusive albo pierwsze w polsce recenzje. Nawet na stronach internetowych, które mają możliwość aktualizacji codziennie, często nie ma materiałów zawartych w CDA. Co do Clicka i Playa to wypowiedzieć się nie mogę, bo ich nie kupowałem, ale uważam że to coś pomiędzy pismem ekskluzywnym (CDA) a brukowcami typu KŚG.

Axel Springer przegrywa więc na każdej lini...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2007 o 19:17, rob300i napisał:

Ja wogóle nie lubie pisemek typu Komputer Świat Gry. Kupiłem je tylko dwa razy: Dla Raymana
3 i Raymana 2. A sama gazeta przypominała bardziej broszurkę, dającą o grach tyle informacji,
ile można wywnioskować z pierwszej lepszej reklamy... Za największe nieporozumienie uważam
KŚ Gry na komórkę. To zbiór opisów gier na komórki. Takie teksty można znaleźć na np. wapsterze.
KŚ gry na kom wg. mnie szybko upadnie, bo pomysł wogule nie trafiony. Wszstkie gazety z seri
Komputer Świat są kierowane raczej dla osób nieposiadających internetu, bo wszystko co w nich
zawarte można znaleźć bez problemu w necie.

Co innego pisma Bauera. W CDA większość artykułów to exclusive albo pierwsze w polsce recenzje.
Nawet na stronach internetowych, które mają możliwość aktualizacji codziennie, często nie ma
materiałów zawartych w CDA. Co do Clicka i Playa to wypowiedzieć się nie mogę, bo ich nie kupowałem,
ale uważam że to coś pomiędzy pismem ekskluzywnym (CDA) a brukowcami typu KŚG.

Axel Springer przegrywa więc na każdej lini...

ale jesli chodzi o new swek polska to axel bije wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2007 o 19:17, rob300i napisał:

Ja wogóle nie lubie pisemek typu Komputer Świat Gry. Kupiłem je tylko dwa razy: Dla Raymana
3 i Raymana 2. A sama gazeta przypominała bardziej broszurkę, dającą o grach tyle informacji,
ile można wywnioskować z pierwszej lepszej reklamy... Za największe nieporozumienie uważam
KŚ Gry na komórkę. To zbiór opisów gier na komórki. Takie teksty można znaleźć na np. wapsterze.
KŚ gry na kom wg. mnie szybko upadnie, bo pomysł wogule nie trafiony. Wszstkie gazety z seri
Komputer Świat są kierowane raczej dla osób nieposiadających internetu, bo wszystko co w nich
zawarte można znaleźć bez problemu w necie.

Co innego pisma Bauera. W CDA większość artykułów to exclusive albo pierwsze w polsce recenzje.
Nawet na stronach internetowych, które mają możliwość aktualizacji codziennie, często nie ma
materiałów zawartych w CDA. Co do Clicka i Playa to wypowiedzieć się nie mogę, bo ich nie kupowałem,
ale uważam że to coś pomiędzy pismem ekskluzywnym (CDA) a brukowcami typu KŚG.

Axel Springer przegrywa więc na każdej lini...

Ale jednak dla mnie Ekspert coś znaczy... A resztę gazet Axel czytam tylko jak sobie załatwię. (kolega kupuje Niezbędnika i KŚGry, a zwykły KŚ w bibliotece szkolnej mają :)). Zanim czytałem CDA, czyli w całym roku 2005 kupowałem tylko KŚ Gry i uważałem je za ideał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem za Bauerem.
Primo: Click! - Jako pierwszy ma recenzje hitów. Nie trzeba daleko szukać: Ostatni numer - Supreme Commander. Kiedy w tym samym czasie ukazał się Play (też kupiłem), ta gra ukazała się tylko w formie "Reportażu"... Mogliby również powróżyć z fusów :-)
Secundo: Click! ma fajne gry - Ostatnio Flatout, choć konkurencja nie śpi - Poprezdni Play - Silent Storm. ale to im się raz udało.
Trzicośtam: CDA - fajne pismo, dużo "czytadła", dobra cena, kultowi już autorzy...

Bauer RLZ - Axel Skoczek SUX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bauer sprytnie rozdziela pełne wersje gier. W ostatnich miesiącach musiałem kupić wszystkie trzy pisma (CDA, click i play) aby mieć wszystkie te hity z coverków. Ale na tym polega marketing...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2007 o 19:32, rob300i napisał:

Bauer sprytnie rozdziela pełne wersje gier. W ostatnich miesiącach musiałem kupić wszystkie
trzy pisma (CDA, click i play) aby mieć wszystkie te hity z coverków. Ale na tym polega marketing...

Ale z tego co wiem, to PLAY jest wydawany przez Axel Springer. A co do gier w CDA i w Clicku- te gry się wzajemnie powtarzają, tylko, że raz Click ma wcześniej jakąś grę, a raz CDA. To się nazywa współpraca wydawnicza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2007 o 19:07, Guciothic napisał:

Ciekawi mnie, jakie jeszcze gazety wydają te wydawnictwa.


Axel Springer jest wydawnictwem założonym przeszło 60 lat temu przez Axela Springera, w swojej historii firma Springera miała wiele wzlotów i upadków. Obecnie pod dowództwem Mathiasa Dopfnera wydaje 100 gazet w 8 krajach, a w lukratywnych segmentach rynku europejskiego - pisma telewizyjne, motoryzacyjne, komputerowe, jest niewątpliwym hegemonem. Spółka w 2005 roku osiągnęła 230,7 mln zysku, w Polsce wydaje między innymi takie gazety jak: Dziennik, Fakt czy Newsweek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2007 o 20:07, Unpredictable napisał:

> Ciekawi mnie, jakie jeszcze gazety wydają te wydawnictwa.

Axel Springer jest wydawnictwem założonym przeszło 60 lat temu przez Axela Springera, w swojej
historii firma Springera miała wiele wzlotów i upadków. Obecnie pod dowództwem Mathiasa Dopfnera
wydaje 100 gazet w 8 krajach, a w lukratywnych segmentach rynku europejskiego - pisma telewizyjne,
motoryzacyjne, komputerowe, jest niewątpliwym hegemonem. Spółka w 2005 roku osiągnęła 230,7
mln zysku, w Polsce wydaje między innymi takie gazety jak: Dziennik, Fakt czy Newsweek.

Dzięki za wiadomości. :) A wieasz coś może o Bauerze? A może więcej tytułów Axel Springer? Byłbym wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2007 o 20:20, Guciothic napisał:

A wieasz coś może o Bauerze? A może więcej tytułów Axel Springer?


Tytuły gazet wydawanych w Polsce przez Axel Springer:

- dzienniki (gazety codzienne: Fakt, DZIENNIK Polska Europa Świat)
- społeczno-informacyjny (tygodnik Newsweek Polska)
- biznesowy (miesięcznik FORBES)
- kobiece (tygodnik Pani Domu, miesięczniki: Olivia, Cienie i Blaski, Sekrety Serca oraz dwumiesięcznik Pani Domu Poleca),
- młodzieżowe (miesięczniki: Dziewczyna, POPCORN)
- motoryzacyjne (tygodnik Auto ŚWIAT)
- komputerowe (dwutygodnik Komputer ŚWIAT, Biblioteczka Komputer ŚWIAT, Komputer ŚWIAT Twój Niezbędnik, miesięczniki: Komputer ŚWIAT Ekspert, Komputer ŚWIAT GRY, PLAY, Nowa Dobra GRA)

Tytuły gazet wydawanych w Polsce przez Bauer:
- młodzieżowe (Bravo, Bravo Girl, Bravo Sport, Fun Club, Twist)
- kobiece (Mam Dziecko, Tina , Świat Kobiety, Bella Relaks , Chwila Dla Ciebie, Rewia , Takie Jest Życie , Twoje Imperium , Świat i Ludzie , Życie na Gorąco, PANI , Twój STYL )
- komputerowe(CD Action , Click! , Fotografia i Aparaty Cyfrowe, PC Format )
- telewizyjne i rozrywkowe(Imperium TV, Kurier TV, Super TV, Tele Tydzień , Tele Świat, Telemax, To & Owo, Świat Seriali)
- motoryzacyjne(Auto Moto , Motor)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2007 o 20:41, Unpredictable napisał:

> A wieasz coś może o Bauerze? A może więcej tytułów Axel Springer?

Tytuły gazet wydawanych w Polsce przez Axel Springer:

- dzienniki (gazety codzienne: Fakt, DZIENNIK Polska Europa Świat)
- społeczno-informacyjny (tygodnik Newsweek Polska)
- biznesowy (miesięcznik FORBES)
- kobiece (tygodnik Pani Domu, miesięczniki: Olivia, Cienie i Blaski,
Sekrety Serca oraz dwumiesięcznik Pani Domu Poleca),
- młodzieżowe (miesięczniki: Dziewczyna, POPCORN)
- motoryzacyjne (tygodnik Auto ŚWIAT)
- komputerowe (dwutygodnik Komputer ŚWIAT, Biblioteczka Komputer ŚWIAT,
Komputer ŚWIAT Twój Niezbędnik, miesięczniki: Komputer ŚWIAT Ekspert, Komputer
ŚWIAT GRY, PLAY
, Nowa Dobra GRA)

Tytuły gazet wydawanych w Polsce przez Bauer:
- młodzieżowe (Bravo, Bravo Girl, Bravo Sport, Fun Club,
Twist)
- kobiece (Mam Dziecko, Tina , Świat Kobiety, Bella Relaks ,
Chwila Dla Ciebie, Rewia , Takie Jest Życie , Twoje Imperium ,
Świat i Ludzie , Życie na Gorąco, PANI , Twój STYL )
- komputerowe(CD Action , Click! , Fotografia i Aparaty Cyfrowe,
PC Format )
- telewizyjne i rozrywkowe(Imperium TV, Kurier TV, Super TV, Tele
Tydzień
, Tele Świat, Telemax, To & Owo, Świat Seriali)
- motoryzacyjne(Auto Moto , Motor)

Jestem Ci nieopisanie wdzięczny. :) Dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2007 o 20:48, Kraju92 napisał:

Bauer jest lepszy bo wydaje Clicka! i CD-Action.

Dla Ciebie jest lepszy, bo wydaje Twoje ulubione gazety (moje zreszta też;)), ale Axel nadrabia u mnie Ekspertem (choć to nie ich zasługa, ale w sumie CDA to też nie jest dzieło Bauera).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bauer-dlatego, że wydają czasopisma i gazety znane, fajne w przystępnej cenie np; TELE Tydzień, CD-Action, PC-Format,Click. Stosują porządne okładki do czasopism. Są obszerne, do CDA i Click dodają fajne pełniaki chodź nie wiem czy od nich to zależy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2007 o 21:29, Carl92 napisał:

Bauer-dlatego, że wydają czasopisma i gazety znane, fajne w przystępnej cenie np; TELE Tydzień,
CD-Action, PC-Format,Click. Stosują porządne okładki do czasopism. Są obszerne, do CDA i Click
dodają fajne pełniaki chodź nie wiem czy od nich to zależy.

Fakt, okładki z ich czasopism są nie do pokonania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować