Zaloguj się, aby obserwować  
Neologis

RollerCoaster Tycoon 2 - temat ogólny

64 postów w tym temacie

Ostatnio przeglądając forum nie zauważyłem, żadnego tematu "oficjalnego" związanego z tą grą. Postanowiłem go założyć, aby wszystkie problemy, opinie, screeny oraz inne rzeczy na ten temat zamieszczać tu.
Roller ma już 8 marca wyjść w Extra Klasyce Next, wcześniej ten tytuł również mogliśmy zdobyć z edycji premierowej jak i z Platynowej Kolekcji.
Podobno jest to ciekawa gra, która ukaże się z dwoma dodatkami. Wszystkich chętnych forumowiczów chciałbym serdecznie zaprosić do wspólnej dyskusji na temat gry.

W tym linku na stronie gram.pl mamy dokładny opis gry, screeny jak i wymagania sprzętowe ---------------------------------------> http://www.gram.pl/gra.asp?id=83&pid=786

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grałem kiedyś i muszę przyznać, że bawiłem się wyśmienicie. I gdyby nie pojawiła się dziś część trzecia, to kupiłbym tą część, której poświęcony jest temat :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie na temat gry. Zamówiłem sobie RollerCoaster Tycon 2 w Extra Klasyce.
Zaczynam grać, wszystko ładnie chodzi, ale nie mogę ustawić cen na atrakcjach! Wszędzie wstęp jest darmowy i nie mogę tego zmienić :/ Mógłby mi ktoś pomóc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2007 o 19:10, hippolitos napisał:

A ja mam takie pytanie na temat gry. Zamówiłem sobie RollerCoaster Tycon 2 w Extra Klasyce.

Zaczynam grać, wszystko ładnie chodzi, ale nie mogę ustawić cen na atrakcjach! Wszędzie wstęp
jest darmowy i nie mogę tego zmienić :/ Mógłby mi ktoś pomóc?

To zależy od scenariusza. Czasami nie możesz określić cen biletów, czasami wejście do parku jest za darmo, a czasami masz nieograniczoną kasę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2007 o 19:10, hippolitos napisał:

A ja mam takie pytanie na temat gry. Zamówiłem sobie RollerCoaster Tycon 2 w Extra Klasyce.

Zaczynam grać, wszystko ładnie chodzi, ale nie mogę ustawić cen na atrakcjach! Wszędzie wstęp
jest darmowy i nie mogę tego zmienić :/ Mógłby mi ktoś pomóc?


Bierzesz wchodzisz w menu budynku i w górnych opcjach wybierasz na dochody i tam zmieniasz ;)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2007 o 19:17, Bartkula napisał:

To zależy od scenariusza. Czasami nie możesz określić cen biletów, czasami wejście do parku
jest za darmo, a czasami masz nieograniczoną kasę.


O wiele lepiej (wg mnie) jak się ustawia cenę na wejście do parku.
Dla przykładu dajesz 50 $ i już za 500 gości daję ci to 25,000 :) A to nawet dużo :)

Kupiłem grę niedawno - gram od początku, mam już 5 wykonanych zadań...
Gra świetana , szkoda że nie ma kilku ulepszeń z trójki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

RCT2 ma ogromny plus: jest tylko udoskonalonym RCT1 (wraz z dodatkami). Wszystko, co było w RCT1 i jego dodatkach, można znaleźć w "dwójce". Jedynym mankamentem jest niekonsekwencja tłumaczenia CD Projektu; analogiczne atrakcje z obu części miewają różne nazwy.
Ale to cholerstwo wciąga, ogromnie wciąga... ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2007 o 20:22, hippolitos napisał:

Nie rozumiem. To zależy od scenariusza, czy płaci się na wejściu czy na atrakcjach? Nie można
samemu wybrać?

Dokładnie tak. To zależy od twórców. Przy okazji stawia trudniejsze zadania, bo zyski są mniejsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj masz rację :)
Chociaż jak napisałem wyżej, szkoda że gra nie ma kilku ulepszeń z trójki :)

Pochwalcie się swoimi osiągnięciami - parkami :)

Ja na przykład dopiero zacząłem grę - mam 1700 gości i notowanie - uwaga 999 :) (szkoda że nie tysiąc :P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2007 o 16:12, Super gość napisał:

Chociaż jak napisałem wyżej, szkoda że gra nie ma kilku ulepszeń z trójki :)


A dokładniej? Nie mam czasu ani ochoty na instalowanie dema RCT3, bo to potworek. Nie mówiąc już o tym, że padła mi sieć i dysponuję tylko iPodem, z którego musiałbym wyrzucić sporo muzyki, by przenieść demo z lapka na pc ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj nic mi teraz nie przychodzi do głowy...
*ulepszone statystyki - wiadomo jaki jest największy problem gości (nie mają co jesść, brak toalet)
*notowanie- wiadomo dlaczego taka a nie inna liczba
*kasowanie obiektów - mała rzecz ale wg mnie daje dużo...

Jak sobie przypomnę więcej to napiszę ;)

Ale i tak RCT2 jest wg. mnie jest lepsze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale i tak w 1 były ciekawsze scenariusze, a tutaj wszystkie są odrazu dostepne to juz nie ma takiej satysfakcji z przejscia kolejnych misji. Chociaz dla tego cudownego smiechu klientow i muzyczki z karuzeli warto grac.
A RCT 3 warto kupic ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.03.2007 o 20:35, Palmerex napisał:

A RCT 3 warto kupic ?


Jak jesteś fanem RCT całej serii, to pozycja obowiązkowa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2007 o 20:59, Palmerex napisał:

A gdzie można dostać RCT 1 w wersji gold, bo ani w gram.pl ani w Media nie umiem znaleźć


To nie jest temat o RCT 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grałem w demo. Według mnie prawie identyczna jak 1 tylko tak kilka atrakcji dodanych. Jednak jedynka była świetna więc na demie się nie zawdiodłem ;].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2007 o 20:59, Palmerex napisał:

A gdzie można dostać RCT 1 w wersji gold, bo ani w gram.pl ani w Media nie umiem znaleźć


Jest bardzo ciężko, z większości sklepów wycofano grę dawno temu. Najsensowniej regularnie przeszukiwać Allegro.
Ale prawda jest taka, że różnice między RCT1 i 2 są minimalne, a wszystko, co było w "jedynce" (za wyjątkiem scenariuszy) pojawiło się w sequelu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować