iqorinho

Geografia ==>> Quiz

4825 postów w tym temacie

Dnia 09.01.2015 o 09:37, Firefly94 napisał:

Nie mogę, bo wtedy podpowiedź stanie się odpowiedzią. Niemniej, może tak: rejon, nie
znajduje się na zbyt ciepłych wodach.

Mi się grog kojarzy z Republiką Zielonego Przylądka, choć w 100% nie jestem pewien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że chodzi Ci o wyspy nazwane Bożym Narodzeniem - używaj polskich, oficjalnych nazw, jeśli łaska.
Co do pytania: pierwsza, bardziej znana, należy do Australii i znajduje się w okolicach Jawy (pow. 135 km²) oraz druga - zwana Kiritimati - należąca do Kiribati, znajdująca się na południe od Hawajów (pow 330 km²/642 km² - druga wersja dot. laguny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2015 o 21:15, Firefly94 napisał:

Pytanie pół-geograficzne: co ma ze sobą wspólnego fikcyjna kraina Redania i Rzeczpospolita
Polska?

eeee Wolne Miasto Novigrad i Wolne Miasto Gdańsk, o to chodzi xD?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2015 o 21:42, Prince_Miki napisał:

Herb.

Dobra bo przekłamanie się tu narodziło a trzeba to sprostować. Potem jeszce pójdzie to dalej... Widocznie nikt nie ma pojęcia jak wielka pomyłka nastąpiła.

Nie ma czegoś takiego jak herb Rzeczypospolitej Polskiej. Godłem Rzeczypospolitej Polskiej jest wizerunek orła białego ze złotą koroną na głowie zwróconej w prawo, z rozwiniętymi skrzydłami, z dziobem i szponami złotymi, umieszczony w czerwonym polu tarczy.

Herb nie jest tożsamy z pojęciem godła.

Jeżeli chodzi o unwiersum Wiedźmina to tam autor może nawymyślać swoje definicje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się