Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Konsole niemal w co drugim amerykańskim domu

30 postów w tym temacie

Ciekawe skąd mają kase na konsole...To przecież oczywiste że więcej zarabiają.Mówiąc więcej chodzi mi o rzeczywiście większe sumki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko zapomniało się o innej statystyce w USA. A mianowicie, że w 98% gospodarstw domowych jest conajmniej jeden PC. Reszta wniosków samodzielnie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

slyszeliscie o przeliczniku USD-EURO? jesli tak to wiecie skad takie ceny...

(dla niewtajemniczonych - 100USD = 100EURO dla wydawcow/producentow,
a jak wie kazdy, euro ma "troszke" wiekszy kurs;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

USA to zupełnie inna bajka. Poziom życia jest wyższy... W Polsce już zakup konsoli to duży wydatek, a gdzie jeszcze gry? 250-300zł za tytuł to 2-3x więcej niż za nowość na PC. Zwyczajnie nie stać nas jeszcze na konsole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2007 o 14:32, pawelgr5 napisał:

TO że jest 98% PC to nie znaczy że są wykorzystywane stricte do gier. Konsoli racze się nie
kupuje żey oglądać filmy.


A może mi powiesz, że komputer się kupuje do filmów ??
Średniej jakości kompletny PC kupisz powiedzmy za 2500 złotych. Przyzwoitej jakości odtwarzacz DVD za 250 złotych a konsola PS2, która z powodzeniem odtwarza DVD, to obecnie wydatek 500 złotych.
Czytnik Blu-Ray do PC kosztuje c.a. 3500zł (sam napęd, oczywiście bez komputera), stacjonarny odtwarzacz Blu-Ray myślę, że też coś koło tego. A takie PS3, które od razu posiada funkcję odczytu tychże płyt w Polsce ma kosztować ok. 2500zł (w stanach ~$600).
Mało dowodów - jakoś tak niedługo po premierze PS3 widziałem statystyki, że dość znaczny procent osób (nie pamiętam dokłądnie ile to było, ale coś mi się kojarzy, że w granicach kilkunastu), które kupiły nową konsolę Sony nie posiada żadnej gry na nią, a sprzęt nabyło właśnie przede wszystkim aby móc odtwarzać filmy w HD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W naszym kraju nadal panuje stereotyp konsolowca - debila, ktory nie potrafiac odpalic nowej implementacji AD&D, pogrywa (tak, pogrywa, nie gra) w durne, japonskie gierki.

Smutne to, ale nadal w wielu kregach prawdziwe (czytelnicy Playa powinni cos na ten temat wiedziec).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2007 o 14:32, pawelgr5 napisał:

TO że jest 98% PC to nie znaczy że są wykorzystywane stricte do gier. Konsoli racze się nie
kupuje żey oglądać filmy.


Akurat takie PS3 jest bardzo opłacalnym odtwarzaczem filmów bo jest troszeczkę droższe od tylko odtwarzacza ;] jednak ani wii ani ps3 nie są uwzględnione w tym raporcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie dziwie się, w końcu tam są zdecydowanie lepsze zarobki.

Pepsi zrobił kryptoreklamę dla X360 wstawiając tu jego zdjęcie :/ Ja na jego miejscu wstawiłbym Playstation 3 i Wii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

master matrox:
Gdyby wstawił PS 3, albo Wii to byś powiedział, że to dla nich robi kryptoreklamę. Poza tym przecież to jest artykuł o Xbox 360... Doczytuj artykuł do końca. Brygadzista, a takie rzeczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2007 o 14:17, Master J napisał:

Ciekawe skąd mają kase na konsole...To przecież oczywiste że więcej zarabiają.Mówiąc więcej
chodzi mi o rzeczywiście większe sumki.

Oni zarabiają od nas 3x więcej kasy na naszą walutę i mają 3x tańsze urządzenia od nas ;P
Ale kurcze to mówi o tym, że rynek USA ma pierwszeństo :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować