Zaloguj się, aby obserwować  
CermatoX

Laptop/Notebook/Netbook prosze o rzeczową informację użytkowników

5687 postów w tym temacie

Dnia 10.07.2008 o 13:11, czaja24 napisał:

to chipset płyty głównej 965 w wersji mobilnej nie podaje temperatury grafiki bo grafika
jest w formie karty rozszerzenia a dokonywałeś odczytu sensorów płyty głównej, u siebie
mam atix1250 która jest zintegrowanym układem graficznym więc podaje mi temperatury również
z GPU. Temperatury na grafice możesz sprawdzic ATItool, nie sądzę by to było przyczyną.
Przejrzyj plany zasilania i opcje w nich zawarte, zaktualizuj oprogramowanie od toshiby
(program do zarządzania energią itp.) poszukaj na FAQ toshiby np z hasłem "Display is
blank and computer dosen''t respond"


hmm, przecież ja nie mam zintegrowanego układu graficznego, powinien podać, myśłałam że płyta główna to Fujitsu...
jak te plany zasilania sprawdzić?, są ok to co w panelu sterowania. nic tam nie zmieniłam ostatnio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

skoro wyszczególnia płytę główną i chipset płyty głównej to chipset grafiki tymbardziej powinien, zwłaszcza, ze mam karte niezintegrowaną
może w ustawieniach eVERESTU to można zmienić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2008 o 13:27, seles napisał:

skoro wyszczególnia płytę główną i chipset płyty głównej to chipset grafiki tymbardziej
powinien, zwłaszcza, ze mam karte niezintegrowaną
może w ustawieniach eVERESTU to można zmienić ?

pamiętaj że program pokazuje temperatury urządzeń których obsługa została dodana przez twórców, jeśli nie napisali odpowiedniej linijki kodu to zwyczajnie nie będzie możliwy odczyt, tak jak pisałem wcześniej użyj Atitool albo GPU-Z i z nich będziesz mógł odczytać temperatury z karty graficznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry, że jeszcze nie wstawiłem wyników, ale do wersji demo potrzeba miec internet, żeby wyniki zobaczyc, a ja takiego na laptopie na razie jeszcze nie mam. Myślę, że zmieni się to po tym tygodniu, bo chyba przyjedzie koleś i założy... Ale jak tak patrzyłem na bieżąco to o ile dobrze pamiętam wyciągał z 10 fps. Czyli bardzo lipnie...

Pozdrawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2008 o 20:33, Doktor14 napisał:

Sorry, że jeszcze nie wstawiłem wyników, ale do wersji demo potrzeba miec internet, żeby
wyniki zobaczyc, a ja takiego na laptopie na razie jeszcze nie mam. Myślę, że zmieni
się to po tym tygodniu, bo chyba przyjedzie koleś i założy... Ale jak tak patrzyłem na
bieżąco to o ile dobrze pamiętam wyciągał z 10 fps. Czyli bardzo lipnie...

Pozdrawiam...

a czego się spodziewałeś to tylko laptop, jedyny sensowny wybór do gier na lapku to karta GF 8700M niestety 4000 za lapek.. A Vobis robi coś takiego że zachwala kompa jaki to on super jest i jaki wydajny a jak dobrze gry chodzą i jaki dźwięk dobry. Dorzuca do tego magnes w postaci Tunera TV(to robi asus) i ludzie się lekko nabierają. Okazuje się potem że dostajemy kompa na którym muzyki się słuchac nie da (chyba ze na słuchawkach lub zewnętrznych glosnikach), pograć nie pogramy, bateria trzyma godzinę w trybie oszczędzania energii. Okazuje się również że w sumie mozemy kupic lapka kilkaset złotych taniej o podobnych osiągach i dokupić sobie tuner TV, i na którym da się muzyki posłuchać - mówię tu o nowych toshibach A300 - bardzo mi przypadły do gustu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja mam tego laptopa - http://sklep.vobis.pl/oferta/notebooki/tft_15_4/875436_notebook_asus_f3sg.aspx
Oceń ...

W sumie nie miałem nic do gadania przy wyborze. Po prostu przyszedłem kiedyś ze szkoły, tata mi go pokazał w vobisie, a na drugi dzień pojechaliśmy i zamówiliśmy... Nie jestem do przodu w laptopach, więc może i się nabrałem. Ale niestety dla mojego starszego gry są do d... więc nie patrzył pod tym kontem...

Pozdrawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2008 o 19:27, Doktor14 napisał:

No ja mam tego laptopa - http://sklep.vobis.pl/oferta/notebooki/tft_15_4/875436_notebook_asus_f3sg.aspx
Oceń ...

W sumie nie miałem nic do gadania przy wyborze. Po prostu przyszedłem kiedyś ze szkoły,
tata mi go pokazał w vobisie, a na drugi dzień pojechaliśmy i zamówiliśmy... Nie jestem
do przodu w laptopach, więc może i się nabrałem. Ale niestety dla mojego starszego gry
są do d... więc nie patrzył pod tym kontem...

Pozdrawiam...

Nie przejmuj się ja nie pisze tego złośliwie tylko przejrzałem wszystkie poprzednie twoje posty i opisałem mój punkt widzenia;) staram się nie pisać postów ni z gruchy ni z pietruchy i jeśli chcę sie wypowiedzieć przeglądam co wcześniej piszecie, konfigurację znam dobrze bo wśród moich doświadczen ze sprzętem ten właśnie model też mi się przewinął przez ręce i nie zachwycił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoko... Nie odebrałem tego jako odpowiedź złośliwą. Ale mam pytanie. Czy za tą cenę można dostać coś lepszego??? Ja bym tu zmienił w pierwszej kolejności tylko system na XP. Bo jednak Vista nie najbardziej mi pasuje. Wygląd to nie wszystko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2008 o 16:43, Doktor14 napisał:

Spoko... Nie odebrałem tego jako odpowiedź złośliwą. Ale mam pytanie. Czy za tą cenę
można dostać coś lepszego??? Ja bym tu zmienił w pierwszej kolejności tylko system na
XP. Bo jednak Vista nie najbardziej mi pasuje. Wygląd to nie wszystko...

pewnie że można, choćby toshiba A200 (tyle że bez tunera ale z mocniejszą grafiką)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No niektóre rzeczy w nim są lepsze. Np. procek. Ale 0,2 GHz na rdzeń to chyba nie wielka różnica. Mniej pamięci RAM. A do Visty przydałoby się jeszcze z 1gb. Mniejszy dysk, ale to i tak wystarczające... Ale czy mógłbyś mi bardziej przybliżyć różnice między tymi kartami. Albo najlepiej jak ktoś znalazł to niech wrzuci link do strony ze specyfikacją wszystkich kart grafiki do laptopów. Coś takiego jak to - http://www.benchmark.pl/zestawienie_GPU/zestawienie_GPU.html
tylko, że na laptopy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy tempertaury procka w laptopie (Toshiba A200, procek Core 2 Duo T5450 1.66GHz) na poziomie nieco ponad 70 stopni podczas uruchomionej gry to normalka? Przy normalnej pracy w windowsie temperatura wynosi gdzieś 50 stopni. Pytam się, bo w moim pececie temperatury miałem średnio o 15-20 stopni niższe no i czasem laptop potrafi mocno w rękę przygrzać :P
Czy ktoś może powiedzieć jakim programem (najlepiej darmowym) można sprawdzić temperature reszty podzespołów lapka? Próbowałem kilka, ale zwykle mi nie działały i nie pokazywały żadnych temperatur (jak Everest Home) lub pokazywały tylko część ze względu na ograniczenia licencji (trial Everest Corporate).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2008 o 08:37, cinus` napisał:

Czy tempertaury procka w laptopie (Toshiba A200, procek Core 2 Duo T5450 1.66GHz) na
poziomie nieco ponad 70 stopni podczas uruchomionej gry to normalka? Przy normalnej pracy
w windowsie temperatura wynosi gdzieś 50 stopni. Pytam się, bo w moim pececie temperatury
miałem średnio o 15-20 stopni niższe no i czasem laptop potrafi mocno w rękę przygrzać
:P

.
dla laptopa są to temperatury normalne, więc nie ma się czym martwić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siostra zamierza kupić sobie laptopa do 3 tys zł. Co polecacie? Naturalnie laptop ma być do nauki, muzyki, zdjęć, filmów itd. Z góry dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2008 o 08:18, Doktor14 napisał:

No niektóre rzeczy w nim są lepsze. Np. procek. Ale 0,2 GHz na rdzeń to chyba nie wielka
różnica. Mniej pamięci RAM. A do Visty przydałoby się jeszcze z 1gb. Mniejszy dysk, ale
to i tak wystarczające... Ale czy mógłbyś mi bardziej przybliżyć różnice między tymi
kartami. Albo najlepiej jak ktoś znalazł to niech wrzuci link do strony ze specyfikacją
wszystkich kart grafiki do laptopów. Coś takiego jak to - http://www.benchmark.pl/zestawienie_GPU/zestawienie_GPU.html
tylko, że na laptopy...

ja patrzę na komputery jako kompletną platformę i asus nie wypada tu źle. Tyle że dla graczy to nie jest najciekawsza propozycja, dla twojego ojca tak(tuner TV). Jako komputer multimedialny jest ok prócz głośników, które nawiasem mówiąc nie wypadaja najlepiej, żeby nie szukać daleko przy notebookach HP Pavilion masz dźwięk o wiele lepszy, a w nowych Toshibach A300 to głośniki zrobiły na mnie ogromne wrażenie

Porównania takiego nigdzie nie widziałem,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2008 o 10:09, tomasz23 napisał:

Siostra zamierza kupić sobie laptopa do 3 tys zł. Co polecacie? Naturalnie laptop ma
być do nauki, muzyki, zdjęć, filmów itd. Z góry dzięki :)

tu masz laptop o którym trwa dyskusja

http://pcmagnum.pl/product_info.php?products_id=4773

a tu coś od Toshiby
http://pcmagnum.pl/product_info.php?products_id=5365

HP
http://pcmagnum .pl/product_info.php?products_id=5256

sam posiadam HP Pavilion. Dla mnie jak do tej pory najprzyjemniej pracowało się właśnie na nowych toshibach i laptopach HP serii Pavilion

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Który laptop lepszy?
- TOSHIBA Satellite A300D-11T - http://www.sirius.pl/notebooki/towar_cennik_192/towar_karta_68378/TOSHIBA_Satellite_ A300D-11T_dostawa_GRATIS.html
- HP G6062EA - http://www.promobile.pl/produkt-Notebooki_Hewlett_Packard_HP_G6062EA_ATH_64_X2_TK57_ 1_9-KH959EA,36744.html

Głównie chodzi mi o różnice w procesorach. Toshiba ma mobilnego Athlona a HPek ma Turiona. Wiem, że Turion zużywa mniej prądu i bateria dłużej pociągnie, ale jestem ciekaw jaka to jest liczba? 10 minut? 30 minut? Godzina?

Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2008 o 14:30, sferis napisał:

Głównie chodzi mi o różnice w procesorach. Toshiba ma mobilnego Athlona a HPek ma Turiona.
Wiem, że Turion zużywa mniej prądu i bateria dłużej pociągnie, ale jestem ciekaw jaka
to jest liczba? 10 minut? 30 minut? Godzina?

Z góry dzięki za pomoc.


Godzina ? zapomniej :) 20 minut maks, ale to tak na wyczucie mówie

Inna sprawa że te nowe Toshiby wyglądają jedynie fajnie na zdjeciu, gdy są czyste i ustawione z odpowiednim oświetleniem :) Pracowałem na kilku takich Tośkach w ciągu ostatnich tygodni i powiem że ten nowy design to jeszcze większy FAIL niż niebieski pokrywy w A200 :) Dlaczego? Lakierowanie wszystko co się da, nawet klawiszy może jest efektowne, ale raz że palcuje się wszystko (klawisze, przyciski myszy) no i światło odbija się tak że czasami nic nie widać :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to zrobiłem test. Punktów było około 3100. Wynik pozostawia wiele do życzenia... Sorry, że dopiero teraz, ale mam dopiero internet na laptopie...

Pozdrawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2008 o 15:27, Doktor14 napisał:

No to zrobiłem test. Punktów było około 3100. Wynik pozostawia wiele do życzenia... Sorry,
że dopiero teraz, ale mam dopiero internet na laptopie...

Pozdrawiam...

tylko jakbyś jeszcze napisał w jakim teście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie będę obwijał w bawełnę, potrzebuję porządnego sprzętu z dobrej stajni. Kwota to 5k (może być z maluśkim haczykiem - ale naprawdę maluśkim).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować