Zaloguj się, aby obserwować  
CermatoX

Laptop/Notebook/Netbook prosze o rzeczową informację użytkowników

5687 postów w tym temacie

Dnia 19.05.2008 o 20:33, Quatre napisał:

> Sobie mogą dawać, i tak są 24 miesiące, trzeba tylko o tym wiedzieć :)
Mylisz się - gwarancji jest tyle, ile udziela jej producent/sprzedawca. Roczna gwarancja
jest jak najbardziej prawidłowa z punktu widzenia polskiego prawa. Clue tkwi w fakcie,
że klient ma do wyboru albo gwarancję, albo ustawową rękojmię (która wynosi właśnie dwa
lata). Nie znam dokładnej różnicy między tymi dwoma terminami, ale z reguły gwarancja
oferuje klientowi lepsze warunki niż rękojmia, ale warunki te są w stu procentach ustalane
przez udzielającego gwarancji.

rekojma to wymiana na nowy lub zwrot gotówki
gwarancja to naprawa, wymiana lub zwrot gotówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podłaczę się do wątku z pytankiem. Czy można podłączyć do laptopa normalny monitor komputerowy i używac go zamiast wyświetlacza w laptopie? Moze głupie pytanie, ale ciekawi mnie to. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można, i nie ma z tym najmniejszego problemu jeśli laptop posiada odpowiednie "wyjście". Można również podłączyć notebook do stacji dokującej i używać go jak komputera stacjonarnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z zainstalowaniem Windowsa XP na laptopie FUJITSU SIEMENS ESPRIMO Mobile V5545. Aktualnie zainstalowany jest system Vista który jest dodawany do tego modelu... (nie przypadł mi do gustu). W czasie instalacji XP mam napsiane że "Nieznany dysk" <instalator nie moze uzyskać dostępu do tego dysku.>
Siedzę już 5 godzin nad tym problemem i nic.. Z góry dziękuje..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2008 o 00:52, Reizel napisał:

Witam. Mam problem z zainstalowaniem Windowsa XP na laptopie FUJITSU SIEMENS ESPRIMO
Mobile V5545. Aktualnie zainstalowany jest system Vista który jest dodawany do tego modelu...
(nie przypadł mi do gustu). W czasie instalacji XP mam napsiane że "Nieznany dysk" <instalator
nie moze uzyskać dostępu do tego dysku.>
Siedzę już 5 godzin nad tym problemem i nic.. Z góry dziękuje..

eee, jaki dysk?
a ustawiłeś w biosie bootowanie?
edit: chyba nie rozumiem kiedy nie rozpoznaje dysku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2008 o 00:53, seles napisał:

> Witam. Mam problem z zainstalowaniem Windowsa XP na laptopie FUJITSU SIEMENS ESPRIMO

> Mobile V5545. Aktualnie zainstalowany jest system Vista który jest dodawany do tego
modelu...
> (nie przypadł mi do gustu). W czasie instalacji XP mam napsiane że "Nieznany dysk"
<instalator
> nie moze uzyskać dostępu do tego dysku.>
> Siedzę już 5 godzin nad tym problemem i nic.. Z góry dziękuje..
eee, jaki dysk?
a ustawiłeś w biosie bootowanie?


Dysk główny, w laptopie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2008 o 00:53, seles napisał:

eee, jaki dysk?
a ustawiłeś w biosie bootowanie?
edit: chyba nie rozumiem kiedy nie rozpoznaje dysku?


Wkładam płyte Xp do napędu, uruchamiam ponownie i naciskam jakis kalwisz by rozpoczeła sie instalacja Windowsa, dochodzi do momentu kiedy mozesz podzielic na partycje albo kontynuować dalej (wtedy pisze ze nie moze rozpoznac dysku) wybieram kontynuuj i pojawia sie czarny ekran ze mam sie skonaktowac w tej sprawie ze sprzedawca albo rozpoczac instalacje jeszcze raz oraz jakies sterowniki skombinowac ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2008 o 01:02, Reizel napisał:

> eee, jaki dysk?
> a ustawiłeś w biosie bootowanie?
> edit: chyba nie rozumiem kiedy nie rozpoznaje dysku?

Wkładam płyte Xp do napędu, uruchamiam ponownie i naciskam jakis kalwisz by rozpoczeła
sie instalacja Windowsa, dochodzi do momentu kiedy mozesz podzielic na partycje albo
kontynuować dalej (wtedy pisze ze nie moze rozpoznac dysku) wybieram kontynuuj i pojawia
sie czarny ekran ze mam sie skonaktowac w tej sprawie ze sprzedawca albo rozpoczac instalacje
jeszcze raz oraz jakies sterowniki skombinowac ...

ee, to moze podziel na partycje ;]
a o jakie sterowniki znowu pyta? :)
edit: aa... moze sterowniki płyty głównej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2008 o 01:05, seles napisał:

ee, to moze podziel na partycje ;]
a o jakie sterowniki znowu pyta? :)
edit: aa... moze sterowniki płyty głównej


Przy podzieleniu na partycje to samo... Mam sie skontaktowac ze sprzedawcą w celu aktualizacji systemu BIOS..
Jeśli sterownik jest zidentyfikowany w komunikacie Stop, wyłącz go luz skontaktuj sie z producentem w sprawie aktyalizacji sterownika...
Na dole w info technicznych Stop jest ogrom jakichs cyferek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak nie ma sensu robić downgrade''u do XP :/ Czytałem na angielskojęzycznych komentarzach, że są problemy ze sterownikami do wszystkiego pod XP, jeśli laptop jest sprzedawany z Vistą. Po co więc się męczyć? Już lepiej chyba zostań przy Viście, o ile nie chcesz się jeszcze bardziej sfrustrować po zainstalowaniu tego upragnionego ikspeka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2008 o 01:18, Reizel napisał:

> ee, to moze podziel na partycje ;]
> a o jakie sterowniki znowu pyta? :)
> edit: aa... moze sterowniki płyty głównej

Przy podzieleniu na partycje to samo... Mam sie skontaktowac ze sprzedawcą w celu aktualizacji
systemu BIOS..
Jeśli sterownik jest zidentyfikowany w komunikacie Stop, wyłącz go luz skontaktuj sie
z producentem w sprawie aktyalizacji sterownika...
Na dole w info technicznych Stop jest ogrom jakichs cyferek...

w bios zmieniasz opcję trybu pracy kontrolera SATA na IDE....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2008 o 03:08, Quatre napisał:

Tak czy siak nie ma sensu robić downgrade''u do XP :/ Czytałem na angielskojęzycznych
komentarzach, że są problemy ze sterownikami do wszystkiego pod XP, jeśli laptop jest
sprzedawany z Vistą. Po co więc się męczyć? Już lepiej chyba zostań przy Viście, o ile
nie chcesz się jeszcze bardziej sfrustrować po zainstalowaniu tego upragnionego ikspeka
:)


Sterowniki póki co są zawsze. Inna sprawa że trzeba się sporo namęczyć żeby np. dopasować do Toshiby sterownik z ASUSa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2008 o 06:11, czaja24 napisał:

w bios zmieniasz opcję trybu pracy kontrolera SATA na IDE....

Mógłbys mi ospisac pokolei jak to zrobic? Bios dla mnie to czarna magia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2008 o 10:23, Reizel napisał:

> w bios zmieniasz opcję trybu pracy kontrolera SATA na IDE....
Mógłbys mi ospisac pokolei jak to zrobic? Bios dla mnie to czarna magia...

to nie tak latwo wytłumaczyć bo co producent to inny bios i inaczej się ta funkcja nazywa, w biosach awarda będzie w sekcji integrated per... a w phoenixa pewnie advanced. tam szukasz opcji która nazywa się mniej więcej SATA Mode, Native SATA MODE itp, zmieniasz po prostu opcję na drugą i próbujesz instalować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2008 o 13:15, czaja24 napisał:

to nie tak latwo wytłumaczyć bo co producent to inny bios i inaczej się ta funkcja nazywa,
w biosach awarda będzie w sekcji integrated per... a w phoenixa pewnie advanced. tam
szukasz opcji która nazywa się mniej więcej SATA Mode, Native SATA MODE itp, zmieniasz
po prostu opcję na drugą i próbujesz instalować


Niestety... nie pomogło.. ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2008 o 20:26, Reizel napisał:

> to nie tak latwo wytłumaczyć bo co producent to inny bios i inaczej się ta funkcja
nazywa,
> w biosach awarda będzie w sekcji integrated per... a w phoenixa pewnie advanced.
tam
> szukasz opcji która nazywa się mniej więcej SATA Mode, Native SATA MODE itp, zmieniasz

> po prostu opcję na drugą i próbujesz instalować

Niestety... nie pomogło.. ;/


Może nie masz dysku podpiętego, czasami dysk może być nieprzykręcony i po prostu odskoczy. Jeśli dysk masz podpięty, a konfig BIOSu nie pomaga jest tylko jedno rozwiązanie. Zintegrowanie sterowników od SATA z płytą instalacyjną Windows XP, przy pomocy programu nLite.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2008 o 10:37, Taikun napisał:

Może nie masz dysku podpiętego, czasami dysk może być nieprzykręcony i po prostu odskoczy.
Jeśli dysk masz podpięty, a konfig BIOSu nie pomaga jest tylko jedno rozwiązanie. Zintegrowanie
sterowników od SATA z płytą instalacyjną Windows XP, przy pomocy programu nLite.


Problem jest taki ze ja nie wiem gdzie te sterowniki mam znalesc w sieci...Na stronie porducenta masz jedynie chipsety do płyty głównej do grafiki do touchpada... nie ma nic o o nazwie sata...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2008 o 11:39, Reizel napisał:

Problem jest taki ze ja nie wiem gdzie te sterowniki mam znalesc w sieci...Na stronie
porducenta masz jedynie chipsety do płyty głównej do grafiki do touchpada... nie ma nic
o o nazwie sata...


No to powinny być w chipsecie, ale nazwy już sobie nie przypomnę :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2008 o 11:43, Taikun napisał:

> No to powinny być w chipsecie, ale nazwy już sobie nie przypomnę :/


Zgrałem grupe sterowników od Chipsetu.. i nic to nie pomogło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeczcież to jest podstawowy problem w laptopach dokonując downgrade.

http://www.intel.com/support/chipsets/sb/CS-025753.htm

Mobile Intel® PM965 Express Chipset ==> Intel® Matrix Storage Manager

Zintegruj ten sterownik z instalką XP za pomocą nLita na 100% ruszy, ale przed tym poszperaj za innymi sterownikami jak k.muzyczna, WiFi, grafika Ati X2400, ethernet i inne mniej ważne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować