• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

Test Drive Unlimited - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry Test Drive Unlimited, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry Test Drive Unlimited.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu. Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie:
Test Drive: Unlimited” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=6929&u=2881

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie pomocy technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=869 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Wymagania gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=869&p=1182

Na stronie gdzie będziecie mogli porównać z własną konfiguracją komputera: http://www.systemrequirementslab.com/referrer/srtest

Wszystkie posty nie związane z problemami czy kwestiami technicznymi będą usuwane!!!

pozdrawiamy,
zespół Pomocy Technicznej CD Projekt

20070403163612

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

4093 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

W niedzielę 1.07 wysłałem zgłoszenie problemu do pomocy technicznej w sprawie TDU do dziś nie otrzymałem pomocy .

Więc napiszę ponownie tutaj .

Nie mogę dodawać nikogo do znajomych a oni mnie do swoich .Jak ten błąd naprawić gdyż przez to nie mogę dostać się do żadnego klubu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 04.07.2007 o 20:54, ChochlikPL napisał:

> Powtórzę: Wie ktoś może jak zbindować klawisz do rozmów voip w TDU??? Proszę o pomoc!

Czesc-chyba tyle poczekasz na odpowiedz co ja z przed kilkudziesieciu postow wczesniej-pozdro
-:)

Wkurzające!!! Czyżby nikt tego nie wiedział??? Przecież już nie raz słyszałem głos Polaków podczas jazdy. Ojojoj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Nie ma tam bindowania klawisza po prostu jak mowisz do mikrofonu i przekroczysz ustalony wczesneij w ustawieniach TDU prog glosnosci to inni gracze powinni cie slyszec(jesli maja wlaczone glosy w ustawieniach, ja np nie mam)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja też dość szybko tę funkcję wyłączyłem .Nie ma nic gorszego niż słuchanie podczas gry , dźwięków gry kogoś innego .Zazwyczaj niestety słychać odgłosy całego ( jego ) otoczenia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 05.07.2007 o 13:42, fifomaniak napisał:

Nie ma tam bindowania klawisza po prostu jak mowisz do mikrofonu i przekroczysz ustalony wczesneij
w ustawieniach TDU prog glosnosci to inni gracze powinni cie slyszec(jesli maja wlaczone glosy
w ustawieniach, ja np nie mam)

AAA no tak. Bo ja ustawiłem próg głośności na maxa :p Myślałem że to pomoże, a tylko zaszkodziło :D. THX wielkie fifomaniak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 05.07.2007 o 12:05, Kumagoro napisał:

> mam problem z tą grą. Zawsze i to zawsze jak w nią gram to po jakichś 30 min gra się wyłącza

> a właściwie zawiesza, jeżeli jade i w tym czasie to się stanie to głos się zawiesza na
dźwięku
> silnika i tam jednym słowie muzyki, i zawsze po tym co się stanie musze resetować kompa
i właśnie
> przez to narazie jestem tylko zawodowcem
>

Jest jakieś ostrzeżenie? Np. gra nagle zaczyna ciąć po czym nagle się zawiesza?

Spróbuj włączyć grę tak żebyś znalazł się w domu, NIE wychodź z domu i wyłącz grę [esc].
Włącz ponownie i graj, mnie pomogło (wiem, dziwne)


ja zawsze wyłączam w domu.

a i nie ma żadnego ostrzeżenia po prostu się zawiesza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 04.07.2007 o 18:00, Davka32 napisał:

> Nie masz racji. Ja mam kierownicę z Force Feedbackiem i działa bez przycięć.
Nie powiedziałem że to sie dzieje na KAŻDEJ z FF tylko że raczej na ŻADNEJ bez FF.


Hmm ,to jest mysl ... (!) -faktycznie moze tu byc racja ,ze niektore driver-y niektorych producentow ,czyli jak w moim przypadku SpeedLinka nie sa "kompatybilne" akurat z kodem TDU i przez to "przycinaja"... :( I moze faktycznie ,gdyby kierowica byla bez FF to moze nie bylo by "przyciec" ,bo wywolywanie wibracji to przeciez wiecej informacji ,ktore gra musi przetworzyc oprocz samego skretu kierownicy .. (?) Niestety tak w przypadku driverow do kontrolerow gier (czyli np. kierownic) jest ,ze producenci niezbyt czesto wydaja NOWE -nawet renomowani -jak Logitech np. do joya Force 3D Pro mam z 2005-04-12 ,czyli juz przeszlo 2 LATA !!! ( do kiery SpeedLink SL-6695 z 2005-12-22 (!) ) Dlatego nie ma co liczyc ,ze producent danego kontrolera "napisze" NOWY driver pod dana gre -gdy z wszystkimi innymi grami bardzo dobrze dzialaja -tak wlasnie jak z "moim" SpeedLinkiem : na wszystkich "scigawkach" OK (!) a tylko w TDU zle ... :(( I liczyc mozna TYLKO na "piszacych" gry ,ze dokladnie sprawdza jak ich produkt sprawuje sie z istniejacymi na rynku kontrolerami (!!!)
Czyli (uff -ale sie rozpisalem ;) ) : oby nadchodzacy patch uwzglednil moj i mi podobnych problem kierownic ...(z FF?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Również mam logitech''a formula force gp z ff i nie mam z grą żadnego problemu, jedynym problemem z grą to jest to że zaraz po włączeniu są problemy z grafiką, ale wystarczy zmienić rozdzielczość i jest wszystko w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

> directx_jun2007_redist.exe tego DX masz ? Jest to ważne. bo mój kolega ma podobnego kompa

Dnia 04.07.2007 o 12:10, BassteQ napisał:

do Twojego, i zainstalowanego DX (najnowszy) pomogło mu uruchomić grę... a inne gry działają
dobrze ?
Jak najedziesz kursorem na post czyiś to po prawej masz opcję odpowiedz - używaj tego gdy odpowiadasz
bo potem nie wiadomo kto komu odpisał i trzeba przeglądać parenaście postów ;-)


Nie mam tej nowej wersji, narazie nie mam tdu bo musialem zrobic formatowanie. W piątek zainstaluje tdu i directx''a tego co muwiłeś, więc jutro odpisze czy zadzialal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 05.07.2007 o 19:51, mlodyadrenaline napisał:

Również mam logitech''a formula force gp z ff i nie mam z grą żadnego problemu, jedynym problemem
z grą to jest to że zaraz po włączeniu są problemy z grafiką, ale wystarczy zmienić rozdzielczość
i jest wszystko w porządku.


Dzieki za potwierdzenie ,ze kolejny Logitech z FF dobrze dziala w TDU :) Jednak z Logitechami OK czego potwierdzeniem jest ,ze jak nie da sie grac na kierze SpeedLink-a to gram na ...joyu wlasnie LOGITECH Force 3D Pro (!) ;) ...hmm ,a raczej gralem ,bo to zadna przyjemnosc prowadzic auta "drazkiem" a nie "kolkiem" :(( ,no i nie da sie uzyskac precyzji prowadzenia ... a to nadawalo sie TYLKO do jazdy swobodnej i wyscigw w malym natezeniu ruchu (przy duzych predkosciach niemoznosc precyzyjnego "slalomu" ) :((
Mam nadzieje ,ze Ktos zglosil ta "przycinke" niektorych (?) kierownic z FF do Atari/Eden ...i problem rozwiaze nadchodzacy patch.....
ps. czuje ,ze jak "puszcza" mi nerwy to kupie jakiegos Logitecha z FF ,bo jak na razie z roznych postow wynika ,ze jak z FF to Logitech !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

a mi sie wydaje ze to zalezy od ogolnej konfiguracji kompa i od kaprysu TDU.... szczerze mowiac nie ryzykowalbym kilku stowek na nowa kiere tylko dlatego ze jedna gra jest zrabanie przekonwertowana z xbox''a na pc...

coprawda ja tez mam formula force gp z ff i nie przycina, ale daleki bylbym od wnioskow ze to wlasnie dzieki temu ze to logitech...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

ale z pewnoscia jest bardziej prezyzyjne niz klawiatura:) ja tez mam tego joya ale zepsuł mi sie raz pojechalem, wymienilem, w nastepnym zrobilo sie to samo i jakos nie bylo checi i czasu zeby to zrobic. A co do tego FF to wydaje mi sie ze wynika to ze sprzetu jaki sie posiada im mniej wydajny tym wieksze przycinki..ale specjalista nie jestem to tylko moje prywatne domysly :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

czesc mam problem podjeżdżam do salonu leksusa i nie da sie do niego wejzc. mam juz zrobionej 6% gry
prosz was odpowiedzcie. niewiem czy jak zrobie wiecej misji czy mi sie on odblokuje. BArdzo was prosze odpowiedzcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 06.07.2007 o 11:07, quba123 napisał:

czesc mam problem podjeżdżam do salonu leksusa i nie da sie do niego wejzc. mam juz zrobionej
6% gry
prosz was odpowiedzcie. niewiem czy jak zrobie wiecej misji czy mi sie on odblokuje. BArdzo
was prosze odpowiedzcie


salon lexusa jest nie dostępny i będzie dosyć długo dopuki nie dodają samochodu marki lexus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 06.07.2007 o 12:33, quba123 napisał:

aha to dzieki to ile czeba miec procent gry żeby byly te samochody. a tobie sie juz odblokowalo\???

W wersji na PC salon Lexusa nie jest dostępny, ponieważ nie ma i raczej nie będzie samochód tej firmy. Jedynie w carpackach na Xbxoa 360 były samochody tej marki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Uzywaj wyszukiwarki to pytanie na pewno padlo juz wczesniej
A poza tym czytaj ze zrozumieniem - Atari ma dodac dopiero LExusy do wersji na PC jeszcze ich nie ma i na razie nei wiadomo kiedy i czy w ogole beda... :/ Zreszta Lexusy nie sa az tak warte czaekania jak np. RUFy(stuningowane Porsche dla niewiedzacych)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Czy ktoś instalował TDU na Windowsie XP x64 (64-bit)? Mi instalator przerywa prace a patch od Visty 64-bit też nie działa.

PS. Screen z angielskiej wersji ale na polskiej jest ten sam komunikat.

20070706135955

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować