• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

Test Drive Unlimited - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry Test Drive Unlimited, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry Test Drive Unlimited.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu. Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie:
Test Drive: Unlimited” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=6929&u=2881

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie pomocy technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=869 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Wymagania gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=869&p=1182

Na stronie gdzie będziecie mogli porównać z własną konfiguracją komputera: http://www.systemrequirementslab.com/referrer/srtest

Wszystkie posty nie związane z problemami czy kwestiami technicznymi będą usuwane!!!

pozdrawiamy,
zespół Pomocy Technicznej CD Projekt

20070403163612

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

4093 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Witam
Niedawno kupilem polska wersje TDU, ogolnie jestem zachwycony ale jest jeden mankament.
W trybie online na mapie najechanie na ikone eventu sklepu itp itd nie wyswietla informacji tak jak w singlu, mryga tylko ikona wczytywanie danych... ale wczytac nie chce... jest to troche irytujace bo skakanie do kazdego eventu troche trwa i nie mozna sie na szybko zorientowac jakie sa wymagania / nagrody
Ktos moze wie o co chodzi?

I druga sprawa jak dziala voice w grze bo czasem slysze jak inni gracze graja z wlaczonym mikrofonem i glosnikami rozkreconymi na full i slysze jedynie ryk silnika ;]... pytanie czy da sie i jak pogadac z innymi graczami ??

PS. momentami przycina, podejzewam ze to wina tylko 265mb na grafie i DDR1 w systemie ;]
Ogolnie to TDU jest dziwnie zoptymalizowanie bo skok fps w moim przypadku miedzy high a low jest minimialny

Konfiguracja:
- Athlon 2500XP+ Barton 1800@2200 FSB 200 = 3200XP+
- 2.5GB RAM DDR1 PC400 7-3-3-2.5
- Radeon 1950Pro DDR3 256MB 575/690@600/700 - najnowsze catalisty potraktowane RivaTuner i Ati Tray Tools - full detali tak radzili w FAQ
- SB X-Fi Extream Music - najnowsze stery gram w trybie Gamer na sluchaweczkach Aero 5.1 - zreszta fenomenalnych i nie wiem czemu nazekacie na basy bo jak dla mnie to fajnie mrucza ... byc moze to efekt dzwieku przestrzennego w zwyklych sluchawkach stereo ale az tak bardzo na audio sie nie znam ;]
- HDD 320GB na SATA1
- Windows XP SP2 zalatany czym sie tylko dalo ;]

1280x960 AFx16 AAx6 HDR High Detail FPS 25-40
1024x768 AFx0 AAx0 noHDR Low Detail FPS 30-50

tak wiec i w tym i w tym trybie grywalne poza przycinkami -- jakby cos doczytywalo...

PPS. czekam na jakies info odnosie ikonek w mapce online i tego nieszczesnego voice, z ktorego nie wiem jak kozystac ;] - niestety nie jestem w stanie przebrnac przez ponad 100 stron pomocy technicznej nie zasypiajac albo bez tracenia swiadomosci i zrozumienia co czytam ;]

Pozdrawiam TDU maniakow ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Yyy, eee...

1. Napisałbyś więcej szczegółów, o co chodzi?
2. Czy to twój screen?
3. Jeśli tak, to skąd wytrzasnąłeś Skyline? Zakładka "Pobieranie" jest nieczynna, a w salonie Nissana jest tylko 350Z.
4. Chyba, że patch już wyszedł... Tylko skąd go pobrać?

<Dobra, a teraz przyznaj się, ze to jeden wielki FAKE ;)>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 10.07.2007 o 15:14, Morpheus83 napisał:

to nie fake jest patch w wersji bETA


To jest prawda!

29.06.2007
TEST DRIVE UNLIMITED
Test Drive Unlimited PC Patch
This is the first patch for Test Drive Unlimited on PC
PC

Size:
17 MB
Type:
EXE
Compression:
Zip

Check it for yourself at http://www.atari.com.au/downloads/home.do

tylko nie mogę go ściagnąć :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Kamilo23corp, Somber i PtaQ15 ----> Spróbujcie ZWIĘKSZYĆ rozdzielczość, ewentualnie włączyć, HDR lub zmienić jakość detali. Wiem, że to może wydawać się głupie, ale na moim sprzęcie (Athlon XP 2800+, 512 RAM-u, 6600GT 128 MB) w niższej rozdzilczości i detalach gra się cięła niesamowicie. Teraz jeżdżę w 1024x768, wysokie detale i wszystko jest ok. Dopasujcie może rozdzielczość i odświeżanie w grze do tej na pilpicie. Mam nadzieję, że pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 10.07.2007 o 15:59, Cubstone napisał:

Kamilo23corp, Somber i PtaQ15 ----> Spróbujcie ZWIĘKSZYĆ rozdzielczość, ewentualnie włączyć,
HDR lub zmienić jakość detali. Wiem, że to może wydawać się głupie, ale na moim sprzęcie (Athlon
XP 2800+, 512 RAM-u, 6600GT 128 MB) w niższej rozdzilczości i detalach gra się cięła niesamowicie.
Teraz jeżdżę w 1024x768, wysokie detale i wszystko jest ok. Dopasujcie może rozdzielczość i
odświeżanie w grze do tej na pilpicie. Mam nadzieję, że pomoże.


nic nie daje mam jeszcze gorzej (2-6 fps)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Uwaga!!! Proponuję się zastanowić przed zainstalowaniem patcha,a jak już go ktoś zainstalował,to niech podzieli się wrażeniami.Ponoć patch działa tylko w trybie offline i mimo iż poprawiono kilka błędów,to powstały nowe.Podobno też nie można odinstalować TDU mając tego patcha zainstalowanego.W końcu to tylko wersja beta,więc nie ma się czym cieszyć.Pewnie ją wypuścilii,żebyśmy dali im spokój na jakiś czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Info z tego co wiem Polska wersja gry ma swojego patcha oznaczonego PL i nie dostępnego na powyższej stronie (jeszcze) nie radziłbym instalować poprawki do angielskiej wersji gry mogą pojawić się problemy z jej uruchomieniem.

Tak więc bardzo prosiłbym wstrzymać się bynajmniej do jutra aż lokalizacja przekaże informacje o poprawce.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 10.07.2007 o 15:59, Cubstone napisał:

Kamilo23corp, Somber i PtaQ15 ----> Spróbujcie ZWIĘKSZYĆ rozdzielczość, ewentualnie włączyć,
HDR lub zmienić jakość detali. Wiem, że to może wydawać się głupie, ale na moim sprzęcie (Athlon
XP 2800+, 512 RAM-u, 6600GT 128 MB) w niższej rozdzilczości i detalach gra się cięła niesamowicie.
Teraz jeżdżę w 1024x768, wysokie detale i wszystko jest ok. Dopasujcie może rozdzielczość i
odświeżanie w grze do tej na pilpicie. Mam nadzieję, że pomoże.


nie mowie ze sie tnie niesamowicie ;]
poprostu jak dojezdzam do miasta czy innej lokalizacji gdzie wystepuja np nowe textury to gra troche sie przycina na moment tak jak by wlasnie je doczytywala... z drugiej strony to mnie zastanawia bo wsumie ramu i aparture size mam troszke i ciut i widac TDU nie potrafi tego wykorzystac - brak dynamicznego wczytywania sceneri czy cus co ma miejsce w kilku innych tytulach gdzie nie ma przycinek... moze poprawia z patchem zarzadzanie ramem itp itd...
doczytalem o voice i zaraz ide testowac ;]
nadal nie wiem co zrobic z tym doczytywaniem opisow eventow sklepow i innych na mapie w trybie online ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 10.07.2007 o 17:31, Akashi napisał:

Info z tego co wiem Polska wersja gry ma swojego patcha oznaczonego PL i nie dostępnego
na powyższej stronie (jeszcze) nie radziłbym instalować poprawki do angielskiej wersji gry
mogą pojawić się problemy z jej uruchomieniem.

Tak więc bardzo prosiłbym wstrzymać się bynajmniej do jutra aż lokalizacja przekaże informacje
o poprawce.

Pozdrawiam

a czy jak zgwalce kumpla zeby na chwile przestal grac w TDU i wydebie od niego plytke przywieziona z USA to ruszy na PL plytce ?? nie wiem porpstu czy sa inne zabezpieczenia czy te same ;]
no i jak ma sie ten beta patch do wersji eng czy da sie online smigac czy nie ?? ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam, na początek podam podstawowe info. o moim sprzęcie:
-Athlon 3200+ ( 64bit )
-1024MB ram ( PdP )
-Geforce 7600GT ( gainward )
-WD caviar 160GB 16mb cache
-płyta z Gigabyte nie pamiętam dokładnie tej nazwy ale jest pod nForce Ultra4 i jest bardzo dobra

A oto problem, który pojawia się po rozpoczęciu instalacji
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/82f757bdcbfc464a.html
dodam, ze sterowniki i inne ''badziewia'' są aktualne więc mowy o aktualizacjach nie ma mowy:/
mam nadzieje,że ktoś powie o w czym rzecz
z góry dziękuje za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

mi sie pojawil problem z gra online, wczesniej wszystko bylo ok a teraz gdy dolaczam do jakiejs gry to po kilku sekundach mnie wywala i pojawia sie komunikat ze nie udalo sie nawiazac polaczenia z graczem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

dobra bo widze ze jak nie pokaze to chyba nikt nie zareaguje;]
http://somber.webhop.org/infobug.avi
nie wyswietla info wogole po najechaniu na znacznik i klikanie nie przenosi do wyscigow i innych eventow (extra, warsztaty i salony dzialaja) tak jak bym klikal w pusta mape bez znacznikow ;/
jedynie klikniecie na warsztat ktory nie obsluguje danej marki powoduje wyswietlenie info i blad ze nie mozna dokonac tuningu... identyko w wersji PL jak i EN offline czy online i nie mam pojecia co sie posypalo ale jeszcze 3 dni temu w offline wszystko bylo ok ;/ aha no i oczywiscie ze oryginaly...
HELP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Kamilo23corp - ja nie widze tam teog patcha do sciagniecia.... moze go wycofali z powodu wiekrzych bledow niz w oryginale?? hahaha to sie nazywa poczucie humoru atari ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 11.07.2007 o 10:56, OmenGda napisał:

Kamilo23corp - ja nie widze tam teog patcha do sciagniecia.... moze go wycofali z powodu wiekrzych
bledow niz w oryginale?? hahaha to sie nazywa poczucie humoru atari ;]


masz racje wycofali go...
był on dostępny pod adresem: ftp://ftp.infogrames.net/mirrors/ftp.download-center.com/international/testdriveunlimited

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować