• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

Test Drive Unlimited - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry Test Drive Unlimited, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry Test Drive Unlimited.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu. Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie:
Test Drive: Unlimited” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=6929&u=2881

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie pomocy technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=869 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Wymagania gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=869&p=1182

Na stronie gdzie będziecie mogli porównać z własną konfiguracją komputera: http://www.systemrequirementslab.com/referrer/srtest

Wszystkie posty nie związane z problemami czy kwestiami technicznymi będą usuwane!!!

pozdrawiamy,
zespół Pomocy Technicznej CD Projekt

20070403163612

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

4093 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 29.06.2007 o 22:46, Bufeo napisał:

> Z tego co wiem, problemem jest..... kierownica:). Odłącz ją i zagraj na padzie lub klawiaturze.

> Jeśli błąd się powtórzy, to znaczy, że jednak coś ze sprzętem.

Już początkowo grałem na klawiaturze...i było all OK, ale kierownice kupiłem specjalnie pod
TDU i co mam teraz począć? tym bardziej ze np na Carbonie tez na maxie chodzi wysmienicie


Potwierdzam ! Widze ,ze przybywa "przycinan" w TDU przez kierownice :'') I DOBRZE !! :D Im wiecej bedzie potwierdzen ,ze to kierownice powoduja "przycinke" a nie konfig kompa lub niewlasciwe (stare?) "stery" lub brak defragmentacji lub cos tam dzialajce "w tle" lub ...itd ,to wreszcie ATARI/EDEN to "zauwaza" i POPRAWIA ...w nadchodzacym patchu ?! ...oby :(
ps. ziwne jest to ,ze niektorym (podobno) kierownice nie powoduja "przycinki" (?) ...hmm moze to zalezy og modelu kierownicy ? (!) ..moja to SpeedLink SL-6695 ...hmm z ktora w zadnej "scigawce" nawet starszej czy nie renomowanych producentow problemow nie bylo - z tm "przycinaniem" a ew. nie dzialal FF (NFS:Hot Pursuit 2)lub dziwnie dzalal (Xpand Rally i GTI Racing)...
ps-2 A moze by tak zglaszali sie ci z "nieprzycinajacymi" kierownicami ...by NOWI wiedzieli co kupywac a ci ktorym "przycina" na jakie "wymienic" ... -choc ja licze na patcha .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 30.06.2007 o 16:02, fifomaniak napisał:

Heh nie lagownia tylko ram sie nie wyrabia dlatego wolalem przelaczyc na 800x600 na min i daje
rade a w miescie to sie budynki laduja i dlatego... A na jakiej kamerze jezdzisz?


Jeżdżę na kamerze w zderzaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Zauważyłem zmiany w grze.Bowiem,2 tygodnie temu mogłem grać na HIGH z AAx4 lub HDR a teraz z tymi opcjami się nie da grać!Muszę grać na low,i to ledwo co wyrabia.Gram na klawiaturze cały czas.
GeForce 7300GT 256MB,1 GB RAM,Amd Athlon 3000+

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 30.06.2007 o 21:27, Chris119 napisał:

Potwierdzam ! Widze ,ze przybywa "przycinan" w TDU przez kierownice :'') I DOBRZE !! :D Im
wiecej bedzie potwierdzen ,ze to kierownice powoduja "przycinke" a nie konfig kompa lub niewlasciwe
(stare?) "stery" lub brak defragmentacji lub cos tam dzialajce "w tle" lub ...itd ,to wreszcie
ATARI/EDEN to "zauwaza" i POPRAWIA ...w nadchodzacym patchu ?! ...oby :(
ps. ziwne jest to ,ze niektorym (podobno) kierownice nie powoduja "przycinki" (?) ...hmm moze
to zalezy og modelu kierownicy ? (!) ..moja to SpeedLink SL-6695 ...hmm z ktora w zadnej "scigawce"
nawet starszej czy nie renomowanych producentow problemow nie bylo - z tm "przycinaniem" a
ew. nie dzialal FF (NFS:Hot Pursuit 2)lub dziwnie dzalal (Xpand Rally i GTI Racing)...
ps-2 A moze by tak zglaszali sie ci z "nieprzycinajacymi" kierownicami ...by NOWI wiedzieli
co kupywac a ci ktorym "przycina" na jakie "wymienic" ... -choc ja licze na patcha .....



A zatem Chris119,jeśli chodzi np. o mnie,to ja do gry używam kierownicy Saitek R220. Nie mam z nią żadnych problemów,oczywiście nie ma w niej takich bajerów jak np. Force Feedback,ale cena około 140-150zł to niedużo.Grałem na niej w Richard Burns Rally i spisywała się świetnie,jeśli chodzi o precyzję,to w większości zależy to już od indywidualnych ustawień w grze.Ogólnie mogę polecić Saiteka R220,u mnie nie powoduje zmniejszenia FPS''ów w TDU.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dziś kupiłem grę TDU zainstalowałem, włączyłem (najpierw pokazała się płyta, następinie pokazały się dwa czarne okna, a później samoistnie się zamknęły, a napęd przestał działać. Co się dzieje???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 25.06.2007 o 10:48, deepack napisał:

Do jasnej cholery czy moze mi ktos w koncu napisać co zrobić??!! e nie wiem co sie stało z
moim TDU lecz nie mogę go odpalić nawet po przeinstalowaniu z okna wyrzuca mnie do windowsa
XP. i pisze ze wystąpił problem z aplikacją TDU.exe i zostanie ona zamknięta. Bardzo proszę
o pomoc. Pozdrawiam Deepack



A ile masz pamięci RAM?
Powyżej 2GB? Jeśli tak, to wyjmij kość/kości tak by nieprzekraczały 2GB i wszystko będzie działać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 02.07.2007 o 00:21, dominikmaro napisał:

Typ karty graficznej w moim kompie:Intel 852GM będzie działać???


Z tego co widzę pod tym linkiem ---> http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=869&p=1182 to gra chyba nie obsługuje Twojej karty.Nie wiem czy podałeś odpowiednie jej parametry,bo w tej rozpisce w ogóle nie ma takiej karty,jaką Ty masz...ale chyba jednak nie ma co liczyć że odpalisz TDU na swojej karcie graf.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 02.07.2007 o 00:21, dominikmaro napisał:

Typ karty graficznej w moim kompie:Intel 852GM będzie działać???

Nie wydaje mi sie zeby TDU obslugiwal tego typu karty graficzne , gra raczej nie bedzie dzialac dopoki nie zmienisz karty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 01.07.2007 o 17:27, metlife napisał:

> Potwierdzam ! Widze ,ze przybywa "przycinan" w TDU przez kierownice :'') I DOBRZE !! :D
Im
> wiecej bedzie potwierdzen ,ze to kierownice powoduja "przycinke" a nie konfig kompa lub
niewlasciwe
> (stare?) "stery" lub brak defragmentacji lub cos tam dzialajce "w tle" lub ...itd ,to
wreszcie
> ATARI/EDEN to "zauwaza" i POPRAWIA ...w nadchodzacym patchu ?! ...oby :(
> ps. ziwne jest to ,ze niektorym (podobno) kierownice nie powoduja "przycinki" (?) ...hmm
moze
> to zalezy og modelu kierownicy ? (!) ..moja to SpeedLink SL-6695 ...hmm z ktora w zadnej
"scigawce"
> nawet starszej czy nie renomowanych producentow problemow nie bylo - z tm "przycinaniem"
a
> ew. nie dzialal FF (NFS:Hot Pursuit 2)lub dziwnie dzalal (Xpand Rally i GTI Racing)...

> ps-2 A moze by tak zglaszali sie ci z "nieprzycinajacymi" kierownicami ...by NOWI wiedzieli

> co kupywac a ci ktorym "przycina" na jakie "wymienic" ... -choc ja licze na patcha .....

A zatem Chris119,jeśli chodzi np. o mnie,to ja do gry używam kierownicy Saitek R220. Nie mam
z nią żadnych problemów,oczywiście nie ma w niej takich bajerów jak np. Force Feedback,ale
cena około 140-150zł to niedużo.Grałem na niej w Richard Burns Rally i spisywała się świetnie,jeśli
chodzi o precyzję,to w większości zależy to już od indywidualnych ustawień w grze.Ogólnie mogę
polecić Saiteka R220,u mnie nie powoduje zmniejszenia FPS''ów w TDU.


Dzieki za odp. Czyli kierownica Saitek R220 ,a takze jak wczesniej czytalem Logitech MOMO dzialaja OK z TDU ,czyli nie powoduja "przycinan" :) Hmm ,tak sie zastanawiam... moze TDU dobrze wspolpracuje tylko z kierami firm Logitech i Saitek ,a na innych firm "przycina" ? (!) ,czyli ich sery nie kompatybilne z kodem TDU ? (!) ... :((
...oby sytuacje uratowal nadchodzacy patch......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 02.07.2007 o 18:21, fifomaniak napisał:

Wiem ze Logitech G25 nie przycina bo duzo ludzi na nim gra i jakos nikt nie narzekal...


Ja czytałem na zagranicznych forach że na G25 przycina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować