Zaloguj się, aby obserwować  
KufelPiwa

Fabuła/Opowiadanie Fantasy

141 postów w tym temacie

Dnia 08.04.2007 o 13:49, Cesarro napisał:

No masz rację z językami...ale wiesz ja swoje alfabety/języki tworzę po później jak pisze z
kolegą na lekcji który jest po drugiej stronie klasy to to fajny szyfr jest i baba się nie
dowie XD Ja też coś poszperam w bibliotekach, necie i w ogóle wszędzie gdzie można znaleźć
stare legendy celtyckie :)

Ja właśnie powoli pracuję nad mapą, wzorowaną na naszej mapie świata, tak żeby to miało jakieś sensowne umiejscowienie rzymian względem geograficznym. A co do innych ras muszę doszperać wszystkie teksty na temat pochodzenia wszystkich ras w Fantasy i jak do było odzwierciedlane na ludach świata. Czytałem kiedyś tego typu artykuły więc może coś jeszcze uda mi się znaleźć, a i podobny temat miałem na maturze więc chyba znajdę jeszcze notatki z tamtych czasów:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2007 o 13:58, Cesarro napisał:

Też pracuje nad mapą w paintcie :) Oraz znów próbuję ją wrzucić do mego opowiadania :) Jeśli
się nie obrazisz bo to ty masz prawa autorskie :)

Znaczy o co dokładnie Ci chodzi z jej wrzuceniem do twojego opowiadania?? Przecie do twojego opowiadania ty masz tylko prawa autorskie:P A co do mapy to wszystko jest w pełni konfigurowalne;] Ja póki co robie na papierze potem może do photoshopa wrzucę i jakoś ją fajnie obrobię:D, żeby miała taki klimatyczny wygląd :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2007 o 14:07, Cesarro napisał:

Ja rysuję ja także na papierze...a chodzi mi o prawa autorskie do twojej mapy...:)

Aaaa, już rozumiem, nie załapałem z początku:P Spoko ja póki co nic nie mam a wzoruje się na mapie świata żeby mi łatwiej było porozmieszczać złoża naturalne i klimat, jak i ludność i takie tam:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2007 o 14:34, Cesarro napisał:

Taka dopiero tworzona mapa (rozmieszczenie gór, lasów itd.) Dodałem tam coś od siebie :) Państwa
tzn. nacje, rasy itd. rozmieszczę później

Fajna, widać że jest tu jakaś koncepcja:D Ja póki co staram się stworzyć ogólny wygląd a potem po troch umieszczać tam jakieś ludy, państwa, miasta itp. Jak bym miał tablet to bym szybko się z tym uwinął, ale na papierze tez będzie dobrze wyglądać, potem na skaner i coś tam w PS''ie dorzucę;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja skaner będe miał za niedługo więc też pokaże zarys mapy całej ze szczegółami, i pokaże też jak prze ze mnie jest narysowany żołnierz Klanu Krwawej Włóczni i w ogóle pokaże w temacie rysunki swoje prace :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2007 o 14:43, Cesarro napisał:

Ja skaner będe miał za niedługo więc też pokaże zarys mapy całej ze szczegółami, i pokaże też
jak prze ze mnie jest narysowany żołnierz Klanu Krwawej Włóczni i w ogóle pokaże w temacie
rysunki swoje prace :)

Spoko, nom i nad wyglądem poszczególnych jednostek też trzeba będzie pomyśleć, ale to dopiero po mapce:D Trzeba będzie się za concepty wziąć:D Może coś kiedyś z tego wyjdzie, jakaś gra (chociaż w to szczerze wątpię) albo książka (tym już można by się samemu zająć:D)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nom książkę bym chętnie poczytał - jeszcze lepiej jak w tym jest włożona moja praca ;) Narazie to mogę poczytać moje krótkie ponad 70 stronowe opowiadanie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2007 o 15:03, Cesarro napisał:

Nom książkę bym chętnie poczytał - jeszcze lepiej jak w tym jest włożona moja praca ;) Narazie
to mogę poczytać moje krótkie ponad 70 stronowe opowiadanie ;)

No wiesz, ja jakoś nigdy nie mogłem skończyć swoich opowiadań bo były jak dla mnie zbyt złożone a ja nie miałem tego rozrysowanego, i zwykle kończyło się na tym że pisałem kilka stron a reszte miałem zawsze w głowie, w sumie mam do tej pory wystarczy że przeczytam sobie te kilka stron:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam też mam złożone ale dalej pisze. Ostatnio przestałem. Pewnie znów w wakacje przyjdzie mi wena twórcza i znów napisze kolejne 70 stron opowiadania, a właściwie już "książki" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2007 o 15:26, Cesarro napisał:

Ja tam też mam złożone ale dalej pisze. Ostatnio przestałem. Pewnie znów w wakacje przyjdzie
mi wena twórcza i znów napisze kolejne 70 stron opowiadania, a właściwie już "książki" ;)

No to powodzenia życzę, mnie też może w końcu coś najdzie,póki co mam tylko takie krótkie opowiadanko an GS''ie w sumie to tylko krótki tekst, ale jak się go czyta z pełną powagą to efekt końcowy jest śmieszny, może to nawet gdzieś wrzucę do siebie do jakiegoś opowiadania, albo to dokończę i zrobię z tego opowiadanie, ale póki co nie mam weny;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2007 o 14:22, Cesarro napisał:

Dobrze...bez pośpiechu bo w pośpiechu wszystko na opak wychodzi ;)

Co racja to racja:D Póki co mogę powiedzieć, że mam już ogólny wygląd mapy, ale całą tą fabułę skupiłbym tylko na małym wycinku tej mapy, bo opisywanie całego terenu mogło by trochę przybić:D Świat w miarę rozległy zrobiłem, co da możliwość na zamieszczenie wszelkich innych przygód jak i dodawanie jakiś innych udziwnień:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok zamieszczam wersje wstępną mapki, zaznaczyłem teren, na którym wszystko by się działo:D Po trochu to opisałem ale jeszcze nie zaznaczyłem dokładnie co gdzie i jak bo muszę zrobić sobie te mapkę w większym formacie teraz i dopiero zacząć się bawić w szczegóły:D Jak narazie taki byłby wygląd świata... choć wszystko jest do uzgodnienia:D

20070411213010

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować