• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Hitmanu

Icewind Dale II - Big Problem :(

Pytanie

Gra uruchamia się prawidłowo w trybie dla jednego gracza aż do czasu zatwierdzenia wyboru drużyny. Gdy wybiore własną drużynę bądź jedną ze standardowych i uruchomie gre, pojawia się pasek ładowania, dochodzi on do końca po czym pojawia się kursor myszy i gra sie zawiesza się. Muzyka cichnie, pasek ładowania jest zapełniony i pojawia sie kursor mysz. Czekałem nawet godzinie lecz bez rezultatów, moge jedynie nacisnąc ctrl+alt+delete i ''ręcznie'' gre wyłączyć(widać że procesor pracuje w 100%)... to jedyne co zaobserwowałem. Jeszcze taka sprawa: mianowicie gdy miałem Windows 98 i starszą wersję Icewind Dale 2 (mam tu na myśli patche) gra działała zupełnie poprawnie ! Instalowałem gre 3 razy (minimalna, średnia, duża) i zmieniałem ustawienia w konfiguratorze.
Powoli Zaczynam się poddawać więc prosze o pomoc kogoś kto być może miał podobne problemy... help !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

15 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

*Szuka przycisku od edycji postu ale coś znaleźć nie może*

Posiadacze GeForce''ów mają problemy z Icewind Dale 2 po zainstalowaniu nowych sterowników. Jest to częsty przypadek, dziwne, że nie ma tego opisanego w Pomocy Technicznej (albo nie znalazłem). Rozwiązanie: zainstalować starsze drivery, niestety nie pamiętam od której wersji sterowników są problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Zrobiłem tak jak mi poradziłeś i działa ! Serdeczne dzięki za pomoc. Na marginesie dodam że zainstalowałem Detonatory 43.45 i jest wszystko ok. 3maj sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dodając nieco informacji do posta powiem, że grałem u siebie na GF4Ti4200 z Force Warem 71.89 i grało mi się bez większych zgrzytów. Zatem drodzy posiadacze starszego sprzętu : ściągać starsze drivery...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 06.12.2005 o 20:12, Hitmanu napisał:

Gra uruchamia się prawidłowo w trybie dla jednego gracza aż do czasu zatwierdzenia wyboru drużyny.
Gdy wybiore własną drużynę bądź jedną ze standardowych i uruchomie gre, pojawia się pasek ładowania,
dochodzi on do końca po czym pojawia się kursor myszy i gra sie zawiesza się. Muzyka cichnie,
pasek ładowania jest zapełniony i pojawia sie kursor mysz. Czekałem nawet godzinie lecz bez
rezultatów, moge jedynie nacisnąc ctrl+alt+delete i ''ręcznie'' gre wyłączyć(widać że procesor
pracuje w 100%)... to jedyne co zaobserwowałem. Jeszcze taka sprawa: mianowicie gdy miałem
Windows 98 i starszą wersję Icewind Dale 2 (mam tu na myśli patche) gra działała zupełnie poprawnie
! Instalowałem gre 3 razy (minimalna, średnia, duża) i zmieniałem ustawienia w konfiguratorze.
Powoli Zaczynam się poddawać więc prosze o pomoc kogoś kto być może miał podobne problemy...
help !


Ja też tak miałem zmień sterowniki od graficznej i po kłopocie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 28.12.2005 o 13:58, asalin napisał:

Mi tak samo się dzieje ale na Windowsie 98 a na XP SP2 tak się nie dzieje mam pytanie czemu
?


Sterowniki od wersji 66.93 nie mają wspomagania Engine''u Gry. Dlatego najlepiej instalować starsze => tu mowa o nVidia i GeForce.
Natomiast jeśli mowa o ATi to nie mam pojęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam problem. jestem w trzeciej odsłonie i utknołem w Upadłym lesie. Dzieci uwolniłem i nie wiem co dalej jakiemuś duchowi ukradli róg w lesie gdzie nie pójdę to lipa trafiam do nimfy w lesie i kicha. kręcę się jak gówno w przeręblu nie mógę znależć drogi w tej przenośnej wiosce nikt nie chce podać drogi mówią że nie znają. próbowałem ich wyciąć w pień ale to też nie jest dobre rozwiązanie :) pomóżcie ludzie co dalej?? jak grać??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 10.10.2006 o 22:41, kulek23 napisał:

Mam problem. jestem w trzeciej odsłonie i utknołem w Upadłym lesie. Dzieci uwolniłem i nie
wiem co dalej jakiemuś duchowi ukradli róg w lesie gdzie nie pójdę to lipa trafiam do nimfy
w lesie i kicha. kręcę się jak gówno w przeręblu nie mógę znależć drogi w tej przenośnej wiosce
nikt nie chce podać drogi mówią że nie znają. próbowałem ich wyciąć w pień ale to też nie jest
dobre rozwiązanie :) pomóżcie ludzie co dalej?? jak grać??


Najlepiej pisz w: http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=86&u=687
To temat ogolny o IWD 2 i tam więcej osób zagląda.

Co do problemu. W tym lesie jest pewien trik. Polega na tym że wchodzi się do pewnego obszaru który może wyglądać dokładniee jak poprzedni, lecz to jest inny obszar. Trzeba dużo, bardzo duzo kombinować albo uzyc umiejętności "tropienie", jezeli się ma ją na wysokim poziomie wtedy gdy jestes w lesie ale nie w obszarze z duchem, tylko obojętnie gdzie indziej. Klikaj dostatecznie długo przycisk tropienie az w koncu pojawi sie napis ze tylko jedna droga jest dobra (tak w skrocie) Z tego co pamiętam to oprocz tego jezeli sie umiejętnie pogada z nimfą to powie jaka jest ukryta droga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 10.10.2006 o 22:41, kulek23 napisał:

Mam problem. jestem w trzeciej odsłonie i utknołem w Upadłym lesie. Dzieci uwolniłem i nie
wiem co dalej jakiemuś duchowi ukradli róg w lesie gdzie nie pójdę to lipa trafiam do nimfy
w lesie i kicha. kręcę się jak gówno w przeręblu nie mógę znależć drogi w tej przenośnej wiosce
nikt nie chce podać drogi mówią że nie znają. próbowałem ich wyciąć w pień ale to też nie jest
dobre rozwiązanie :) pomóżcie ludzie co dalej?? jak grać??


Jeśli masz łowcę lub barbarzyńcę, albo inną postać z rowiniętą zdolnością "Wiedza o pustkowiach", to wykorzystaj ją - w oknie dialogowym będą ci się pojawiały komunikaty typu "Wschodnia i południowo-wschodnia scieżka zdają sie prowadzić donikąd".

Jeśli nie, pozostaje trudniejsza alternatywa - kup sobie kilka kołczanów strzał/bełtów (o ile już ich nie masz) i za każdym razem po wejściu do kolejnej lokacji Lasu zostaw na ziemi jedną strzałę/bełt. Dzięki temu będziesz wiedział czy daną planszę już odwiedziłeś czy nie, a tym samym - czy idziesz dobrą drogą (posuwasz się w głąb Lasu), czy kręcisz się w kółko :) Za każdym razem kiedy udaje ci się pójśc dalej zapisuj sobie gdzieś którą ścieżkę wybrałeś. Musisz pamiętać o jeszcze jednym - przedmioty pozostawione na ziemi "znikają" po 24 godzinach czasu gry (a przynajmniej ich zdecydowana większość), więc może to trochę utrudnić sprawę, ale generalnie ścieżkę powinieneś mieć zanotowaną :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0



Jeśli masz łowcę lub barbarzyńcę, albo inną postać z rowiniętą zdolnością "Wiedza o pustkowiach",

Dnia 10.10.2006 o 23:09, Yorguś napisał:

to wykorzystaj ją - w oknie dialogowym będą ci się pojawiały komunikaty typu "Wschodnia i południowo-wschodnia
scieżka zdają sie prowadzić donikąd".

Jeśli nie, pozostaje trudniejsza alternatywa - kup sobie kilka kołczanów strzał/bełtów (o ile
już ich nie masz) i za każdym razem po wejściu do kolejnej lokacji Lasu zostaw na ziemi jedną
strzałę/bełt. Dzięki temu będziesz wiedział czy daną planszę już odwiedziłeś czy nie, a tym
samym - czy idziesz dobrą drogą (posuwasz się w głąb Lasu), czy kręcisz się w kółko :) Za każdym
razem kiedy udaje ci się pójśc dalej zapisuj sobie gdzieś którą ścieżkę wybrałeś. Musisz pamiętać
o jeszcze jednym - przedmioty pozostawione na ziemi "znikają" po 24 godzinach czasu gry (a
przynajmniej ich zdecydowana większość), więc może to trochę utrudnić sprawę, ale generalnie
ścieżkę powinieneś mieć zanotowaną :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować