Zaloguj się, aby obserwować  
Radziula

Najlepszy zestaw komputerowy pod gry

33 postów w tym temacie

Dnia 09.04.2007 o 12:02, ziptofaf napisał:

Dwurdzeniowy Core 2 Duo E6700
2 GB RAM GeIL 800 MHZ 4-4-4-12
Geforce 8800GTS 640MB

Popieram zdecydowanie. :]
Przydało by się z 4GB RAM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2007 o 12:00, Harpagan napisał:

Karta graficzna: Geforce 4 FX 77000 lub jakieś lepsze


GF 4 FX i 7700 jesli taka istnieje to 3 różne karty. Seria 4 zakończyła się na 4800 bodajże FX na 5950 a dalej numeruje sie je bez przedrostków 6xxx 7xxx 8xxx.
---

Co do tych 4 gb ramu może 8 od razu. Zróbmy z tego serwer ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niechcac zakladac nowego tematu, napsize tutaj.
Otoz chcialbym zakupic/zlozyc komputer pod gry (min. WoW), lecz kompletnie sie na tym nie znam. Jak zlozyc dobry komputer? Wszystko osobno, a moze "gotowy" ? Ile by to kosztowalo (licze tak do 1500zl). Monitor i reszte sprzetu mam ok i raczej nie bede jeszcze zmieniac.
z gory dzieki za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba tutaj też mogę się zapytać jak kolega wyżej.
Otóż chcę kupić nowego kompa za 2-3 miesiące i interesuje mnie co godnego uwagi będzie i jakie proponujecie złożenie z części za maksymalny wydatek 2200zł. Oczywiście PC przystosowane i bodajże z brakiem albo lekkimi lagami w aktualnie wydanych grach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2010 o 23:13, Chemo1910 napisał:

Chyba tutaj też mogę się zapytać jak kolega wyżej.
Otóż chcę kupić nowego kompa za 2-3 miesiące i interesuje mnie co godnego uwagi będzie
i jakie proponujecie złożenie z części za maksymalny wydatek 2200zł. Oczywiście PC przystosowane
i bodajże z brakiem albo lekkimi lagami w aktualnie wydanych grach.

http://allegro.pl/item915418369_gamer_4_rdzenie_q8400_4gb_500gb_gts_250_dvd_salon.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po co Quad do budżetowego kompa ( bo o takim mówimy ), cienka płyta główna, niezbyt wydajny dysk twardy, kastrowany GTS 250, zasilacz niewiadomego pochodzenia. I proszę Cię nie polecaj gotowców z allegro bo jak widzisz to sam chłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2010 o 17:36, Lyan napisał:

Niechcac zakladac nowego tematu, napsize tutaj.
Otoz chcialbym zakupic/zlozyc komputer pod gry (min. WoW), lecz kompletnie sie na tym
nie znam. Jak zlozyc dobry komputer? Wszystko osobno, a moze "gotowy" ? Ile by to kosztowalo
(licze tak do 1500zl). Monitor i reszte sprzetu mam ok i raczej nie bede jeszcze zmieniac.

Przepis na upichcenie dobrego i perspektywicznego zestawu od lat jest taki sam i się nie zmienia. Nia napiszę konkretów, ale jakie podejście jest najlepsze:
1. Jak najlepsza płyta główna w maksymalnie najnowszej technologii, z 2-3 socketami dla kart graficznych, idealna dla overclockerów.
2. Na początek jak najsłabszy procesor w technologii, który tylko obsłuży powyższą płytę główną
3. Dwa razy więcej pamięci niż jest wymagane przez najbardziej wymagającą grę/aplikację na rynku w pojedynczej kości. Nie musi być demonem szybkości - musi być wystarczająca dla procesora z punktu 2.
4. Karta graficzna będąca modelem najszybszej na rynku, ale ze zredukowanym taktowaniem do wersji bardziej ekonomicznej - cena takich nowych kart od lat utrzymuje się na poziomie 650-1000 zł. Czasem okazyjnie spada do 500 zł.
5. Zasilacz z aktywnym PFC o mocy nominalnej, która przewyższa najwyższy pobór najszybszego obecnie na rynku procesora i karty graficznej o 30%. Chodzi o to aby przy najwyższym możliwym poborze działał z 70% mocy nominalnej. Wtedy sprawność prądowa dobrego zasilacza może osiągnąć 95%, a szansa usterki tyrystorów od przegrzania spada prawie do zera. W idle będzie wtedy sprawność 99,9%, a szansa uszkodzenia elektroniki zasilacza jak trafienie w totka.
6. Dysk pojedynczy o wielkości, która daje najniższy koszt za 1 GB. Wybierać należy z modeli, które ostatnio wygrywały testy porównawcze i mają najniższą temperaturę pracy.
7. Napęd optyczny wybrać z trzech najlepiej ocenianych w testach porównawczych.

Na dzisiaj w wersji AMD mógłby to być zestaw zrobiony na płycie DFI Lanparty DK 790FXB, Athlonem/Phenomem II X2 lub X3, pojedynczego DIMM 4 GB DDR3, Radeonem 5850 lub 57xx, dyskiem 500 GB i jakąś nagrywarką.
Tego typu zestaw będzie łatwo podbić wydajnościowo dowolnym elementem kupionym w przyszłości (gdy spadną ich ceny), a jednocześnie powinien być on wciąż w wyższym segmencie wydajności. Części wymieniane będzie wciąż można dobrze sprzedać ponieważ tanie elementy najmniej tracą na wartości. Szczególnie duża utrata wartości w krótkim czasie jest na procesorach i pamięciach o małych pojemnościach. Dlatego pierwszy można tanio i często wymieniać, a drugie kupuje się w największych pojemnościach. Wtedy nawet po 5 latach taka pamięć ma wciąż realną wartość sprzedaży. Na płycie głównej nie należy oszczędzać ponieważ ten element wymienia się najrzadziej, a i z płytą główną jest związana często licencja na Windows OEM. W takiej konfiguracji na wymianę jednej płyty głównej przypadnie wymiana 1-2 kart graficznych, 1-2 procesorów i 1-2 rozbudowy/wymiany pamięci. Żywotność dobrej płyty głównej może wynieść nawet 7 lat dobrej wydajności z wymianą innych elementów co ok. 3,5 roku, cały czas będąc w segmencie najbardziej wydajnych obliczeniowo maszyn.

Oczywiście jako system w tej chwili wyłącznie Win7 64-bit. Jeżeli miałby na razie działać na XP 32-bit, to można pamięć ograniczyć do pojedynczej kości 2 GB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A więc w takim razie co sądzisz o tym laptopie ?
http://www.gram.pl/news_8QvhH,u7_Asus_G73Jh_nowy_laptop_dla_graczy.html

Kosztuje on na rynku światowym od 5000 - 7000 zł.

Dnia 16.02.2010 o 01:03, Olamagato napisał:

Windows OEM. W takiej konfiguracji na wymianę jednej płyty głównej przypadnie wymiana
1-2 kart graficznych, 1-2 procesorów i 1-2 rozbudowy/wymiany pamięci.

Nie zupełnie, patrz ostatnie zdania mojego wpisu na GS''ie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2010 o 08:47, TetraGramaton napisał:

A więc w takim razie co sądzisz o tym laptopie ?
http://www.gram.pl/news_8QvhH,u7_Asus_G73Jh_nowy_laptop_dla_graczy.html

Kosztuje on na rynku światowym od 5000 - 7000 zł.
> Windows OEM. W takiej konfiguracji na wymianę jednej płyty głównej przypadnie wymiana

> 1-2 kart graficznych, 1-2 procesorów i 1-2 rozbudowy/wymiany pamięci.
Nie zupełnie, patrz ostatnie zdania mojego wpisu na GS''ie.


A co powiesz na taki zestaw:

komputer do przeglądania stron i wysyłania przelewów - zakładam, że już masz - jeśli nie, to polecam Dell poleasingowe z oryginalnym windowsem xp do kupienia na allegro - 300 zł
konsola PS3 slim z Assasin''s Creed 2 - 1399 zł
telewizor 32 cale np Samsung - około 1800 zł

razem: 3499 zł i masz zestaw na 5 lat minimum

Rozsiąść się na kanapie z padem w ręku - bezcenne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odczytałem twój post jako kontrę.
A więc i ja skontruję.

Dnia 16.02.2010 o 09:11, BluesBoy napisał:

A co powiesz na taki zestaw:

komputer do przeglądania stron i wysyłania przelewów - zakładam, że już masz - jeśli
nie, to polecam Dell poleasingowe z oryginalnym windowsem xp do kupienia na allegro
- 300 zł

Powodzenia grać na takim kompie w nowsze gry z wysoką rozdzielczością , co ja gadam nawet na swoim desku miałem zwiechy w starszych grach.

Dnia 16.02.2010 o 09:11, BluesBoy napisał:

konsola PS3 slim z Assasin''s Creed 2 - 1399 zł

No nie no nie, to inny świat, nigdy nie przepadałem za konsolami.

Dnia 16.02.2010 o 09:11, BluesBoy napisał:

telewizor 32 cale np Samsung - około 1800 zł

Szkoda nawet pół tej ceny, nie przepadam za telewizją.

Dnia 16.02.2010 o 09:11, BluesBoy napisał:

razem: 3499 zł i masz zestaw na 5 lat minimum

Wiesz co ? Sądzę, że już dalej nie zajdziemy jeśli chodzi o wymagania gier. Grafika jest już prawie że doskonała a miejscami DOSKONAŁA. Myślałem oczywiście o nowym desktopie ale z powodów osobistych nie chcę mieć już w domu tego pudła.

Dnia 16.02.2010 o 09:11, BluesBoy napisał:

Rozsiąść się na kanapie z padem w ręku - bezcenne.

To lubię :) - Bez cenne jest też komuś przyłożyć fraga na ferst blacie :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2010 o 09:38, TetraGramaton napisał:

Wiesz co ? Sądzę, że już dalej nie zajdziemy jeśli chodzi o wymagania gier. Grafika jest
już prawie że doskonała a miejscami DOSKONAŁA.


Wiesz, jak wyszedł pierwszy Doom, to ludzie też mówili, że ta grafika jest prawie fotorealistyczna ;P I jestem pewien, że grafika naprawdę jeszcze sporo ma do nadrobienia. A co do wymagań, to tutaj jesteś w jeszcze większym błędzie - producenci kart graficznych/procesorów itp. muszą jakoś zarabiać, więc wymagania na pewno jeszcze o wiele wzrosną. Popatrz sobie na jakąś ładną grę z 2008 i porównaj do jakiejś nowej. Grafika prawie ta sama (czasem nawet starsza gra wygląda lepiej), a wymagania ma większe ta nowsza. I żeby nie było - nie zaprzeczam sam sobie - skok graficzny nadejdzie, tyle, że nie nastąpi to z roku na rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To, że napisałem, iż mój zestaw wystarczy na 5 lat - myślałem tylko o tym, że pewno wtedy wyjdzie PS4 i będzie warto ją kupić. Na dobrą sprawę można na konsoli grać i 10 lat (patrz PS2 premiera w 2000 r- do dzisiaj wychodzą premierowe gry na tę platformę.) Pokaż mi kompa sprzed 10 lat, który pociągnie choćby nowego Tetrisa hehe..
Co do telewizora - nikt nie każe ci oglądać na nim telewizji, a niektóre gry z PS3 hulają w rozdziałce 1080, więc chyba wystarczy...
Żeby nie było - nie jestem przeciwnikiem pc-tów, sam gram cały czas w RoM-a, niemniej kompa mam sprzed 3 lat i nie opłaca mi się kupować nowego - w nowości gram tylko na PS3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zeby grać w nowe gry trzeba zmieniać kompa co 3 lata i wydając przy kazdym kupieniu około 3 tysiecy lub ponad.
Sam jak najpierw się zastanawiałem kupic nowego czy ulepszyc starego /
Bardziej mi się opłaca kupic nowego jesli mam kupca na starego co mało się zdarza.
Bo jesli mam zamiar wymienić grafike to oki sie opłaca inwestowac w starego , jesli dalej mysle wymienic procka to za tym idzie wymiana płyty głównej , zasilacza , dorzucenie ram-u to jest wtedy nieopłacalne i trzeba myśleć o nowym.
I sadze ze prawie każdy sie zgodzi z moja opinia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zrobi się z tego offtop ale nie zgadzam się.
Już ciężko jest niektóre elementy z Crysisa odróżnić od rzeczywistości.
Kiedyś się już nawet o to wykłócałem na forum iż nie jest to kwestia spojrzenia.
Zrobiłbym testy i udowodnił bym komukolwiek że w 100% nie odróżniłby wszystkich screenów z Crysisa od rzeczywistości.
Obecnie ta gra na najmocniejszych maszynach chodzi bez zwiechów z zapasem mocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2010 o 10:47, karolekx23x napisał:

zeby grać w nowe gry trzeba zmieniać kompa co 3 lata i wydając przy kazdym kupieniu około
3 tysiecy lub ponad.

Kiedyś to się skończy gdyż tworzenie lepszych grafik będzie bez sensu.
Czy będzie potrzebna grafika z dokładnością do linii papilarnej ? A nawet jeśli to sądzę że taki R 59xx czy 58 xx sobie spokojnie poradzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Njgorsze to jest ze kupując kompa kazda osoba która gra w gry ma świadomość że za 3 lata komp juz nie obsłuży nowej . I za każdym razem jest tak, jak kupowałem sprzet sadziłem że na nowych pociągnie 1,5- 2 lata mówie o max detalach a teraz mając sprzet 2,5 roku tylko na minimalnych moge pograć.
Ale ja to powiedziałes o grafice , grafika bedzię poprawiana dotąd aż da nam się przyblizyć do rzeczywistośći.
i za kilka lat bedzie napewno tak dopracowana że szukanie , ulepszanie jej nie bedzie miało sensu, wiec trzeba bedzie skupić się na czymś innym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować