Zaloguj się, aby obserwować  
Fenrir_CFX

Blogmusik, Imeem oraz inne serwisy służące do darmowego słuchania muzyki - czego używacie, co polecacie?

3 posty w tym temacie

Wii tajcie, PS3 dajcie.

Zapewne wielu z Was spotkało się z serwisami w których można za darmo posłuchać muzyki. Jako że nie jestem ekspertem, nie potrafię powiedzieć na jakiej technologii opierają się te serwisy (strumieniowa transmisja danych, jak sądzę, czy cos w tym stylu) jednak nie chodzi o darmowe pobieranie (to zdanie kieruję do moderatorów). Osobiście używam dwóch znanych mi serwisów - blogmusik.net oraz imeem.com. Blogmusik jest raczej prosty, wystarczy wpisać wykonawcę/tytuł utworu/album a wyszukiwarka znajdzie to co nas interesuje i przedstawi rezultaty w postaci listy, z której możemy wybrać to co chcemy. Imeem jest natomiast nieco bardziej rozbudowanym serwisem, wymagającym rejestracji [jest darmowa], jednak dysponującym szerszym asortymentem danych - są tam utwory, teledyski oraz kilka innych rzeczy. Ciekawym pomysłem jest też możliwość umieszczenia "miniplayera" z wybranym utworem na swojej stronce - działa także z gramsajtami, sprawdzałem ;] Obydwa serwisy są darmowe. Obydwa umozliwają też zakup utworów przez internet [Czy to w sklepie iTunes czy amazon.com]. Na obydwu serwisach możliwe jest tworzenie własnych list odtwarzania [wymagana rejestracja] a na imeemie dodatkowo istnieje możliwość indeksowania ulubionych utworów w działu "favourites" (jakież to dziwne :P).

Jakie doświadczenia z serwisami tego typu macie Wy, drodzy gramowicze? Czy polecacie jakieś inne portale, czy korzystacie z imeemu lub blogmusik regularnie? Od tego jest ten temat.

Na koniec jeszcze tylko linki do obydwu znanych mi serwisów:

http://blogmusik.net/

http://www.imeem.com/

I to by było na tyle, słowem wstępu ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, kiedyś korzystałem od czasu do czasu z blogmusik, ale gdy tylko na stronie rozpoczęły się przeróbki techniczne, za namową skądinąd znanego wam pewnie człowieka o ksywce RX-8, zarejestrowałem się na imeem. Chwilowa zajawka spowodowana olbrzymią liczbą utworów, których szukałem latami, a które wreszcie znalazłem na imeem, minęła z dosyć prozaicznego powodu - muzyka odtwarzana z tej strony płynie jedynie z dwóch z pięciu moich satelit i w najmniejszym stopniu nie wykorzystuje mocy subwoofera. teraz z imeem korzystam tylko w chili, gdy ktoś podeśle mi linka do jakiejś ciekawej piosenki, lub gdy sam chcę znaleźć coś, czego nie mam na płycie/dysku, a czego mam ochotę posłuchać.
Mimo wszystko uważam, że w obu tych stronach 9zwłąszcza w imeem) drzemią ogromny potencjał i że na pewno w dalszym stopniu będą się one rozwijać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować