Zaloguj się, aby obserwować  
Przedlack

Quentin Tarantino - "cudowne dziecko Hollywood"

34 postów w tym temacie

Dnia 07.11.2007 o 10:48, Vojtas napisał:

To film Rodrigueza? Ale fakt, że napisał scenaż i tam zagrał.

Wiem, że to film Rodrigueza. Ale scenariusz i całkiem długa rola robią swoje - to ich wspólne arcydzieło ;]

Dnia 07.11.2007 o 10:48, Vojtas napisał:

- Richie, czy mógłbyś zrobić mi przysługę i wylizać cipkę? Prooooooooszę....
- Yyyy, tak, jasne...

- Słyszałem, dawał mu znaki xD

Dnia 07.11.2007 o 10:48, Vojtas napisał:

;)

"Prawdziwy romans" widział?

Nistety nie wszystko co Tarantino stworzył i w czym brał udział jest mi znane. Ale nadrabiam.
Mam pytanie jeszcze: Jaki jest wkład Tarantina w ekranizacje Sin City?

Rusty Mike - jak dla mnie takie określenie kompletnie nie pasuje. Tarantino jest tak wspaniały, bo jest zupełnie inny niż "cudowne dziecka Hollywoodu".
Choćby dlatego, że sam tworzy swoje filmy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2007 o 19:40, Oskar24 napisał:

Mam pytanie jeszcze: Jaki jest wkład Tarantina w ekranizacje Sin City?


Sin City jest ekranizacją trzech pierwszych zeszytów z seri komiksów. Tarantino wyreżyserował wydarzenia z ostatniego zeszytu, z takim fajnym Zielonym paskudnym kolesiem :D A reżyserka za symbolicznego dolara ;] BTW film bardzo dobry, świetnie oddany klimat Miasta Grzechu.
Sam wielkim fanem twórczości Tarantino nie jestem - Kill Bill wymiata, Pulp Fiction również, ale innych filmów w jego reżyserii nie widziałem. Oglądałem też Od Zmierzchu Do Świtu, ale nie przypadło mi do gustu, choć dialogi wymiatały ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>> - Richie, czy mógłbyś zrobić mi przysługę i wylizać cipkę? Prooooooooszę....
>> - Yyyy, tak, jasne...

Dnia 07.11.2007 o 19:40, Oskar24 napisał:

- Słyszałem, dawał mu znaki xD


Fajna jest też scena, jak Richie ogląda świat przez swoją rękę. No i genialna jest scena, jak Clooney wraca do motelu i patrzy. Nic więcej nie mówi, tylko przekrzywia łepek - a w tle pojedyncze klatki kobiety rozmazanej na ścianie.
- Richie, jaki masz problem?

Dnia 07.11.2007 o 19:40, Oskar24 napisał:

> "Prawdziwy romans" widział?
Nistety nie wszystko co Tarantino stworzył i w czym brał udział jest mi znane. Ale nadrabiam.


Nooo, to obowiązkowo do oglądania marsz. Christian Slater, Patricia Arquette, Dennis, Hopper, Christopher Walken, Tom Sizemore, James Gandolfini, Brad Pitt, Val Kilmer, Gary Oldman, Samuel L. Jackson. Już sama obsada wymiata. :D

Dnia 07.11.2007 o 19:40, Oskar24 napisał:

Rusty Mike - jak dla mnie takie określenie kompletnie nie pasuje. Tarantino jest tak
wspaniały, bo jest zupełnie inny niż "cudowne dziecka Hollywoodu".


Dokładnie. Zwłaszcza że wkroczył w ten świat na dobre jako człowiek z zewnątrz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o cytaty z "Od Zmierzchu do Świtu" to mój ulubiony to:
- Gdzie jedziemy ?
- Do Meksyku.
- A co jest w Meksyku ?
- Meksykanie.
A co do tych fałszywych trailerów bardziej mi się podobał "Werewolf Women of the SS"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh dzisiaj " Cztery pokoje" na TVP 1 tylko że o 2:50 :D Kto lubi ten wytrzyma. W sumie to wole poczekać do piątku aż dadzą w " Dzienniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tarantino i rodriguez - geniusze.Osobiście widziałem
sin city - 3 razy
wściekłe psy - też 3 razy
pulp fiction - straciłem rachubę...
jackie brown - 2 czy 3 razy
cztery pokoje - 2 razy
od zmierzchu do świtu - 2 razy
kill bill vol.1 i vol.2 - chyba po razie widziałem
planet terror - 1 raz chyba , swoją drogą uważam że to najgorszy film od tych dwóch ( co nie znaczy że zły , po prostu gorszy od reszty . zobaczymy jak będzie z dead proof)


kurde , a ja nie mogę się doczekać filmu "Inglorious Bastards" który wyjdzie w 2009
Akcja filmu toczy się w czasie drugiej wojny światowej. Jest to historia grupy okrytych niesławą żołnierzy armii Stanów Zjednoczonych. Aby uniknąć postawienia przed plutonem egzekucyjnym, podejmują oni śmiałą misję, która może wpłynąć na losy wojny z hitlerowcami.

obsada :Tim Roth ,Bo Svenson ,Michael Madsen ,Eddie Murphy ,Adam Sandler :D


PS:swoją drogą wiecie że "machette" wyjdzie na sero ^^ ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kurde nie dokończyłem, sory za dubla :/
Podoba mi się też to że tarantino i rodriguez potrafią zebrać kilku(nastu) porządnych aktorów i stworzyć konkretny obraz a nie wziąć pierwszych lepszych typków z ulicy którzy odwalą robotę byle jak z połowę ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2007 o 21:32, Mr Red napisał:

A co do tych fałszywych trailerów bardziej mi się podobał "Werewolf Women of the SS"


Już nie takich fałszywych - Tarantino ma zrealizować "Machete", który był w tychże trailerach, a Rob Zombie też podobno ma się zabrać za "Werewolf Women of the SS". Chyba dwa filmy, na które najbardziej czekam w tym roku. :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2008 o 21:32, ad0 napisał:

> A co do tych fałszywych trailerów bardziej mi się podobał "Werewolf Women of the
SS"

Już nie takich fałszywych - Tarantino ma zrealizować "Machete", który był w tychże trailerach,
a Rob Zombie też podobno ma się zabrać za "Werewolf Women of the SS". Chyba dwa filmy,
na które najbardziej czekam w tym roku. :>

To git! Tarantino i jego kumple nawet z shitu zarobią hit. Udowodnili to robiąc "Od zmierzchu do świtu". Więc jeśli te filmy wyjdą to zostaną raczej ciepło przyjęte ( choć nie wiem bo raczej Planet Terror nie był wychwalany). Choć "Werewolf Women of the SS" może wywołać małe zamieszanie. Krew, przemoc, gołe cycki i naziści... bez echa to nie przejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja tam jestem takim fanem tego geniusza kunsztu reżyserskiego że robię połączenie jego moich dwóch ulubionych filmów "Pulp Dogs" (Wtajemniczeni będą wiedzieć o co chodzi :)

Oto pierwsza scena, dałem ją aby usłyszeć pierwszy komentarze i dalej pracować nad filmem, co sądzicie?

http://www.youtube.com/watch?v=71PTbx3orhE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehh... niestety byłem zmuszony do usunięcia tej sceny z YT, ale jak ktoś chcę to mogę dać link na Rapidshare, bo jak na razie widzę że ten temat zbytnio sie nie kręci :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować