Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

Kolejne błędy HOMM V PL
oprocz tego w instrukcji do gry na stronie 7 jest blad. numer 7 powinin byc zamieniony z 8. (kartograf oraz lewitujace buty)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2006 o 14:34, DiDivor napisał:

Ja mam kolekcjonerską wersję zagraniczną, patch do tego zainstalował się bez zająknięcia, żadnych
błędów, wszystko bryka jak trzeba, aż się sam zdziwiłem :)
Patch poprawia dużo błędów, dodaje nowy stopień trudności, poprawia czcionkę i umozliwia granie
na GeForce 4 MX, bez żadnych nielegalnych hacków :)
Jak dla mnie kawał świetnej roboty, szkoda tylko, że sam nie odblokowuję tych 10 ukrytych mapek,
które sam musiałem włączyć ręcznie :(

Teraz przychodzi czekać na patcha 1.2 (może w lipcu), który doda Edytor Map oraz może parę
dodatkowych mapek.
A tak nawiasem mówiąc, ciekaw jestem w jaki sposób Ubisoft zrobił te mapki, które są w grze.
Chyba ich w notatniku nie pisał :P. Na pewno musza mieć jakieś narzędzie, mogliby udostępnić,
nawet nieoficjalnie, potem by dali w patchu jego końcową wersję. Do tego czasu powstałaby masa
mapek do gry na czele z mapkami pana UT :P


a jak odblokować te ukryte 10 mapek :P xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie głupie pytanie: jak tu rozdzielić kilka jednostek na 2 grupy ? Wogóle nie widzę tu takiego sprytnego przycisku do tego celu, jaki występował w Heroskach III ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Denerwuje mnie parę rzeczy w LEK:

1) Dlaczego mapa jest złożona na cztery częsci, a nie na pół?
2) Na kuferku w niektórych miejscach wystaje mi klej :/
3) W środku kuferku, w rogach mam pękniety plastik
4) Po co te naklejki oryginalności na pudełku z grą? Teraz mi ślady po kleju zostały :(
5) Okładka poradnika mam trochę wygiętą i bynajmniej to nie ja to zrobiłem, tak było już od otwarcia paczki

PS. Czy wszystkie rzeczy (z wyjątkiem instrukcji, poradnika, artbooka i mapy) były schowane w to wejście takie obok płyt z grą? Bo coś nie chce mi się teraz wszystko tam zmieścić :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam ważne pytanie do CD-P
Gra z pathem 1.1 ma Auto-pathera, czyli sama ściąga łatki, ale jakie ? Ściąga wszystkie, angielskie czy tylko Polskie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2006 o 13:29, Demandred napisał:

Witam. Mam mały problem z Herosami V edycją kolekcjonerską, a nie za bardzo uśmiecha mi się
przeglądanie kilkuset stron tego wątku, czy ktoś już to omawiał.


Aaaa.... omawiał, omawiał, np. taki ktoś jak ja, np. tu:
http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=2431&pid=13868
http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=2431&pid=13906

Poczytaj, może coś Ci się nasunie.

Dnia 07.06.2006 o 13:29, Demandred napisał:

Otóż, przy uruchamianiu gry, w pewnym momencie program wyskakuje z
ekranu startowego i pojawia się okienko "Error".
Byłbym wdzięczny gdyby ktoś powiedział mi, czy jest to wina sprzętu, czy gry.


No to sobie możemy rękę podać jeśli chodzi o ten zasrany "Error". Dokładnie to samo miałem przy wersji demo, tylko że wtedy wystarczyła aktualizacja DirectX''a (z Internetu). Potem gdy gra przyszła, odinstalowałem demo, zainstalowałem grę i dupa! Za cholerę się nie uruchamia.
Nie pomogło przeinstalowanie gry, ani instalacja DirectXa z płyty :(

Dnia 07.06.2006 o 13:29, Demandred napisał:

Wymagania sprzętowe podane przez producenta jeszcze spełniam (512 MB ramu, Radeon 9000, Pentium
4 2.4 GHz, Windows XP z SP 2).


No ja spełniam je tym bardziej: Asus A8N-SLI Deluxe, Athlon64 3500+, 1 GB ramu, GF6800GT PCI-E, WinXP Prof. SP2 PL (legalny)

no i co....??? I mogę jedynie kląć na czym świat stoi...

CD-PROJEKT - usiłuję się do Was dodzwonić od 2 godzin (z drugiego końca Polski) i.... żaden dział nie odbiera telefonów......!!!!!!!!!???? A Wasza automatyczna sekretarka rozłącza mnie po kilku minutach...!!
Czy tak ma funkcjonować łączność telefoniczna z Wami???

A to dla tych, co lubią odczytywać znakomite opisy błędów:
http://img351.imageshack.us/img351/6263/homm5error4fk.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2006 o 14:48, Grucha91 napisał:

Mam takie głupie pytanie: jak tu rozdzielić kilka jednostek na 2 grupy ? Wogóle nie widzę tu
takiego sprytnego przycisku do tego celu, jaki występował w Heroskach III ...

Musisz przytrzymać Shift''a przy rozdzielaniu danego oddziału.
P.S. Instrukcja do gry na str 17 - czasem przydaje się przejrzeć instrukcję przed grą, bo mogą zostać wprowadzone jakieś nowe kruczki czy haczyki, chociaż ja osobiście wolę sam empirycznie odkrywać "co i jak" w nowych gierkach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam zasadnicze pytanie, otoz gdzie sa te slynne karawany? przeciez mialy zostac podobno a to nie byl wcale glupi pomysl, wrecz przeciwnie ;(/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2006 o 14:59, Tjall napisał:

Mam zasadnicze pytanie, otoz gdzie sa te slynne karawany? przeciez mialy zostac podobno a to
nie byl wcale glupi pomysl, wrecz przeciwnie ;(/

NIE MA, jedyne co zostało z Heroes IV (wszystko inne z Hereos III, lub nowe) to osobsta księga czarów dla stworzeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2006 o 12:38, Daimon_Frey napisał:

> Ciekawi mnie jedna sprawa. W najnowszej ofercie z MM jest gra Heroes V za cenę 59.90 (albo

> 69.90), tak czy siak, jest dużo tańsza niż na gram.pl :| I co to ma znaczyć ?

A to już jest niezależne od CDP. Jeśli jakiś sklep sprzedaje grę taniej to już tylko i wyłącznie
jego decyzja.
W MM zresztą, bardzo częst premierowe gry są sprzedawane o około 10zł taniej.


Faktycznie tak jest, ale normalna cena gry to 99.90, jedynie płacąc WPLN można ją kupić za 79.90, a w MM bez żadnych WPLN mamy grę o 40zł tańszą czyli 59.90. To jest chyba jednak trochę nie fair :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2006 o 14:59, jackp napisał:

Musisz przytrzymać Shift''a przy rozdzielaniu danego oddziału.
P.S. Instrukcja do gry na str 17 - czasem przydaje się przejrzeć instrukcję przed grą, bo mogą
zostać wprowadzone jakieś nowe kruczki czy haczyki, chociaż ja osobiście wolę sam empirycznie
odkrywać "co i jak" w nowych gierkach...

Dzięki wielkie :) Instrukcji nie czytałem, ponieważ Ubisoft obiecało, że Heroes V to powrót do tego co oferowały wspaniałe Heroes III. W każdym razie w moim prywatnym rankingu Heroes III jest dużo lepsze od V.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2006 o 14:58, franiu888 napisał:

A czy jest ktoś kto jeszcze nie dostał Heoresa? Bo zaczynam się lekko niepokoić.

A jaką metodę przesyłki wybrałeś? Jeśli zwykłą pocztę, to listonosz ma jeszcze de facto niecałe 9 godzin na realizację preorder''a. Wpływ na czas dostawy ma również Twoje miejsce zamieszkania. Ja zamówiłem zwykłą DVD - mieszkam 280m od administracyjnej granicy Stolycy i kurier dostarczył mi paczuszkę 6-tego o 9.59

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2006 o 14:58, franiu888 napisał:

A czy jest ktoś kto jeszcze nie dostał Heoresa? Bo zaczynam się lekko niepokoić.


np ja, przewidywany termin dostawy to 7-8 czerwca
ps. wybrałem naszą poczciwą pocztę polską (paczka priorytetowa) bo kurier by mnie nie znalazł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2006 o 14:10, Tokagero napisał:

> CZy ktoś mi łaskawie odpowie na moje pytania :
> Mam pytanko, mam EK i z tego co czytam path 1.1 jest nienajlepszy, instalowac go? Jeśli

> nie to czemu ? Srry że jestem nie aktualny, ale tnę w Heroes V 25 godzin na dobe ;)
Ponawiam, bo mam mało czasu, ludzie...



nie oplaca sie bo on troche polebsza beldy w multi zato pogarsza w normalnej grze!! wiec nie instaluj bo i tak cdp wyda lepszego patch za jakis tydzien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2006 o 15:03, Grucha91 napisał:

W każdym razie w moim prywatnym rankingu Heroes
III jest dużo lepsze od V.

Spox! W moim też, chociaż czas działa na korzyść Piąteczki... :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2006 o 15:06, davis87 napisał:

nie oplaca sie bo on troche polebsza beldy w multi zato pogarsza w normalnej grze!! wiec
nie instaluj bo i tak cdp wyda lepszego patch za jakis tydzien


dzięki bogu, że polepsza w multi, bo gra leżałaby na półce...
mnie single akurat mało interesuje he
dla każdego coś innego ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować