Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Sam & Max: Sezon 1 w planie wydawniczym CD Projekt!

69 postów w tym temacie

Stanowczo za drogo jak na całkowitą polonizację. Rozumiem jeszcze, gdyby to była kinówka, bo przydałyby się jednak oryginalne głosy. Nie wyobrażam sobie, kto mógłby podkładać głosy pod Sama i Maxa w polskiej wersji gry.

Moglibyście dorzucić do zestawu bonus w postaci oryginalnej przygodówki Sam & Max z lat 90 (to miało chyba podtytuł "The Freelance Police"...).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2007 o 12:25, .Xaos napisał:

Miałem przyjemność mieć z tym styczność i jakoś... eh, nie wiem, czy to słodki czar dzieciństwa
sprawiał, że klasyczne przygodówki LucasArts dawały mi tyle frajdy, czy ta nowa odsłona przygód
Sama i Maxa jest zwyczajnie słaba. Pierwszy epizod mnie z początku uszczęśliwił, w brzuszku
motylki - w końcu to wielki powrót detektywistycznych gwiazd! Debiut dobry, Bosco-paranoik
to klasa sama w sobie, końcówka pierwszego "odcinka" trochę zawodzi. Wiadomo, ma być podzielone
na części, więc jakoś przełknąłem to lekkie rozczarowanie. I wtedy okazało się, że kolejne
epizody są wyjątkowo schematyczne, scenariusz przewidywalny a dowcipy się powtarzają i ta sama
fraza za piątym razem już tak nie śmieszy.

Kolejne nieudane wskrzeszenie klasyka, po Magna Cum Laude. Developerzy, proszę, zostawcie Day
of the Tentacle i Full Throttle w spokoju, niech spoczywają zasłużenie w gierkowej Valhalli
miast wygrzebywać się jako spleśniałe zombi!


Byłem prawie pewny, że w Polsce wyda ją konkurencja. Pomyłka, mam nadzieję, że in plus.

Grę z braku czasu przechodziłem w 2 fazach, najpierw części 1-3 potem 4-6. Co do schematyczności to nie da się ukryć jest to bolączka początkowych części ale im dalej tym lepiej. Gra na tle "Bones" wygląda pozytywnie. Po przejściu całości mogę stwierdzić, że gra jest dobra. Ze względu na odcinkowość niestety nie aż tak jak poprzedniczka.

Reasumując nie jest to szczyt marzeń ale i tak moim zdaniem jest o wiele lepsza od nudnych przygodówek na serio w stylu Atlantis czy Syberii, no ale ja mam umysł spaczony przygodówkami od LucasArts.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>Moglibyście dorzucić do zestawu bonus w postaci oryginalnej przygodówki Sam & Max z lat 90 (to miało chyba podtytuł "The Freelance Police"...).

Nie, to było "Hit the Road". "The Freelance Police" miało zostać na przełomie wieków (ale to ładnie brzmi ;)), ale LucasArts z nieznanych przyczyn wstrzymał "prawie gotowy" program.

Co do Sezonu 1... fajnie, że będzie wydane w całości, fajnie że po polsku (czy tłumaczem jest Piotr W. Cholewa? Albo chociaż Bartosz Wierzbięta?), ale szkoda, że nie będzie oryginalnych głosów. Z drugiej strony, może to i dobrze, bo po pierwszym epizodzie był już inny głos Maxa, więc byłoby to trochę dziwne - w pierwszej przygodzie królik mówi jednym głosem, w pozostałych już innym... Ale nie wyobrażam sobie, kto mógłby podkładać głos po Sama i nie zbłaźnić się... No nic, liczę na inwencję CDP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że niektórzy narzekają na cenę. Cóż.., cena jak cena, niżej się nie da. Jak ktos słusznie zauważył, na płycie będzie aż 6 odcinków. Oprócz tego, dorzucimy coś extra :). Polskie dialogi zapowiadają się rewelacyjnie, tłumacz jest wielbicielem sam&maxa, przykłada sie do pracy jak może i robi to z sercem. Jeszcze wczoraj na moje pytanie o próbkę smiesznego tekstu napisał: "w tej grze nie ma niczego POZA śmiesznymi tekstami". Dobór obsady w toku - jeśli macie jakieś typy - piszcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zobaczę jak wypadnie polska wersja, wtedy pomyślimy na zakupem. Oby w naszym języku było równie śmiesznie jak w oryginale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Super gra ale za 99 zl, hmmm... gdyby to był nowy Larry w starym stylu ( coś jak "miłośc na fali" ) to kupił bym w ciemno. Jeszcze się zastanowie i poczekam aż cena bedzie dobra ( 69.90 ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2007 o 13:11, Vesper Lynd napisał:

Widzę, że niektórzy narzekają na cenę. Cóż.., cena jak cena, niżej się nie da. Jak ktos słusznie
zauważył, na płycie będzie aż 6 odcinków.

... z czego każdy starcza na jedną-półtorej godziny gry. Cena jest zabójcza, zdecydowanie poczekam aż zejdzie dużo niżej. Chyba że dodalibyście Hit the Road (co graniczy z niemożliwością), pełnoprawny komiks albo sensowny gadżet.

Dnia 20.06.2007 o 13:11, Vesper Lynd napisał:

Oprócz tego, dorzucimy coś extra :). Polskie dialogi zapowiadają się rewelacyjnie, tłumacz jest wielbicielem
sam&maxa, przykłada sie do pracy jak może i robi to z sercem.

Same chęci mogą okazać się niewystarczające. Może i istota wypowiedzi bohaterów zostanie uchwycona prawidłowo, ale ich anachroniczny komiksowy slang już niekoniecznie. W każdym razie trzymam kciuki.

Dnia 20.06.2007 o 13:11, Vesper Lynd napisał:

Dobór obsady w toku - jeśli macie jakieś typy - piszcie.

Zamierzacie udźwiękowić Sama i Maxa? o_O
Przemyślcie to, proszę. Albo przynajmniej pozostawcie możliwość gry w wersję oryginalną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2007 o 13:11, Vesper Lynd napisał:

Dobór obsady w toku - jeśli macie jakieś typy - piszcie.


Parę lat temu nadawali ten serial w naszej telewizji. Tam, o ile sobie przypominam dubbing był rozbrajający [czyt. genialny]. Warto byłoby poszukać tamtych aktorów, bo sprawili się znakomicie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nieee dubbing... jak już to tylko zdzierżę polskie napisy... Ale i tak będzie trudno utrzymać poziom angielskiej wersji (humor, humor i po trzykroć humor!).

Ale błagam, nie róbcie pełnej "peelki". ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2007 o 12:48, Fomorian napisał:

Z drugiej strony, może to i dobrze, bo po pierwszym epizodzie był już inny głos Maxa,
więc byłoby to trochę dziwne - w pierwszej przygodzie królik mówi jednym głosem, w pozostałych
już innym...


U Maxa to norma - inny głos miał w Hit the Road (Nick Jameson), inny w kreskówce (Robert Tinkler), inny w pierwszym epizodzie gry Teltalle (Andrew Chaikin), a jeszcze inny w pozostałych (William Kasten). :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś bodajże leciało to na Fox Kids i pamiętam, że dubbingowcy byli niesamowici. Serial jest, może nie za ciekawy, ale oblany horrendalną dawką humoru i gagów, więc warto zakupić, ale za 100 złotych, NO WAY :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować