Zaloguj się, aby obserwować  
juke

Nowy PLAY w sprzedaży

1962 postów w tym temacie

Dnia 14.06.2010 o 11:26, DonSzabla napisał:

Panowie.
The Path praktycznie nie potrzebuje spolszczenia.


W tym przypadku rzeczywiście nie jest ono potrzebne, ale większość osób o to pyta głównie w kontekście Gothica 3. Tutaj już spolszczenie by się bardzo przydało, zwłaszcza że CDP tutaj wywiązał się z tego bardzo dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2010 o 11:33, dave03 napisał:

CIACH

Fakt faktem.
Gothic bez spolszczenia jest jak truskawka z piaskiem niby smak jest ale jednak coś zgrzyta.
W grach RPG powinno być spolszczenie przez dużą ilość dialogów chociażby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2010 o 11:07, Wojman napisał:

> Jeśli Gothic 3 będzie ENG to bardzo źle.

Moim zdaniem jesli Gothic 3 bedzie po angielsku to bardzo dobrze, o czym zreszta juz
tutaj wspominalem. Warto sie uczyc jezykow obcych. Co do nowego numeru Playa to zastanawiam
sie czy kupic. Z jednej strony mamy 100 stron i 2 plytki DVD. Z drugiej strony mamy bardzo
mocna podwyzke ceny, az o 4 PLN i kotleta w postaci RoM, ktory byl w... Playu dwa miesiace
temu i w CDA miesiac temu. Tlumaczenie typu "nie kazdy kupil wtedy Playa z ta gra, wiec
dajemy jeszcze raz" uwazam za smieszne. Nie kazdy kupil przeciez np. Playa, w ktorym
byla Mafia albo Baldur`s Gate, a tych gier jakos drugi raz na plytce w pelnej wersji
nie daja. Ogolnie to sie jeszcze zastanowie nad zakupem tego numeru.


Jak dla mnie gry fabularne jednak powinny być po polsku. Języka mogę się uczyć na mniej rozbudowanych grach. Łatwiej się wczuć w klimat słysząc swój ojczysty język. Tym bardziej, że jestem już przyzwyczajony do głosu Beziego;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem - jest nieźle, acz z tym ROMem przesadzają. Velvet Assassin Zagram, mimo iż gra została słabo oceniona. Gothic - na pewno!
Treściowow rówież jest rewelacyjnie. Fajne teksty, cały ten rankiing mi się podoba. Ciekaw jestem długości recenzji. Za 13.99 biorę - wyrobię sobie opinię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Fajne teksty, cały ten rankiing mi się podoba.

Mnie również. Zawsze lubiłem tego typu podsumowania i mimo to że wcześniej było ich już pełno (zwłaszcza w CDA)
to z przyjemnością przyjże się temu z Playa/

>Ciekaw jestem długości recenzji.

Na screenach nie wygląda to niestety zbyt dobrze. Na pierwszy rzut oka wydaje mi się że tekstu na poszczególnych stronach nie ma zbyt wiele i te są tak jakoś dość ubogo zagospodarowane. Mam jednak nadzieje że to tylko złudzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2010 o 10:26, DonSzabla napisał:

Ja podaje linka do pełnej zapowiedzi:
http://www.nowyplay.pl/?p=78
Naturalnie numer kupię. Cena nie jest za wysoka jak na takie pełne wersje.

Całe szczęście cena nie odstrasza od zakupu. :) Nawet jak pełne wersje będą po angielsku, to i tak numer powędruje w moje rączki. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nowy numer zapowiada się ciekawie. Dawno nie kupiłem żadnego czasopisma o grach, może ten numer PLAYa to zmieni :P. W Gothica 3 bym bardzo chętnie za taką cenę zagrał, ale jeszcze się zastanowię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hohoho, artykuł o The Big Bang Theory, muszę kupić ten numer ze względu na to oraz na The Path :D

@LESZ3u - fajna przeróbka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Backside na forum gry-online.pl potwierdził że Gothic 3 (jak zresztą również The Path i Runes of Magic) będzie w polskiej wersji językowej :) Teraz tylko pozostaje kwestia opakowań na płyty, choć z tego co zostało już wcześniej napisane na pewno nie będzie już tekturek. Po cichu marzy mi się grubszy DVD-Box ( tzn. taki w jakim są choćby gry od od EA) ale nie wiem czy to w ogóle jest realne przy tej klasy pełniakach i takowej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2010 o 16:52, dave03 napisał:

Backside na forum gry-online.pl potwierdził że Gothic 3 (jak zresztą również The Path
i Runes of Magic) będzie w polskiej wersji językowej :)

No i tak musiało być, Gothic 3 bez spolszczenia sporo by stracił na atrakcyjności. Runes of Magic-od początku wiedziałem że będzie PL, a co do The Path to jestem mile zaskoczony, choć akurat tu spolszczenie było niepotrzebne. Velvet Assasin po angielsku też może być, nie narzekam.

Dnia 14.06.2010 o 16:52, dave03 napisał:

Teraz tylko pozostaje kwestia
opakowań na płyty, choć z tego co zostało już wcześniej napisane na pewno nie będzie
już tekturek. Po cichu marzy mi się grubszy DVD-Box ( tzn. taki w jakim są choćby gry
od od EA) ale nie wiem czy to w ogóle jest realne przy tej klasy pełniakach i takowej
cenie.

Czuję że będzie opakowanie w stylu ostatnich KŚG Extra, tych z Splinter Cell CT i PoP Dwa Trony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to ulga...wielka :)
Gothic bez głosu Jacka Mikołajczaka nigdy nie byłby taki sam.
PS: Coś jak S.T.A.L.K.E.R. bez głosu Mirosława Utty
LESZ3u
Haha genialne ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pełniaki, które dzisiaj zostały ujawnione IMO znacznie gorsze od poprzednich. RoM był już w CDA, na pewno nie zagram, a w Velvet Assasin już miałem (nie) przyjemność zagrać i powiem krótko: nie chcę mieć z nią więcej kontaktu :). Z płyty może również wyptóbuję demo Split/Second. Mam nadzieję też na jakieś nowe informacje na temat nowej FIFA i CoDa. Co do recenzji jednak, IMO kiepsko. Jedyne co moim zdaniem jest warte uwagi to Blur i nowy PoP. Czasopismo podrożało o 4 zł, ale i tak raczej kupię, mam nadzieje też, że zrezygnowali już z tego uciążliwego, "ziomalskiego" stylu pisania tekstów, bo powiem szczerze, był to jeden z najważniejszych powodów dla których "rzuciłem" Play na rzecz CDA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2010 o 18:47, PJ_MW napisał:

Pełniaki, które dzisiaj zostały ujawnione IMO znacznie gorsze od poprzednich.


To akurat było widome już od dawna, że pełniaki które miały pociągnąć sprzedaż tego numeru zostały ujawnione już dużo wcześniej. Zresztą trudno sobie wyobrazić żeby w jednym numerze były aż 3-4 tak świetne gry. I nawet jeśli redakcja ma już wykupione licencje następnych hitów to lepiej zaczekać z nimi miesiąc czy dwa zamiast później robić czyszczenie magazynów. Ten numer i tak powinien się dobrze sprzedać.

Dnia 14.06.2010 o 18:47, PJ_MW napisał:

Co do recenzji jednak, IMO kiepsko.


Na to redakcja nie ma już większego wpływu, po prostu recenzują to co akurat pojawiło się na rynku, a że taki okres to nikt już na to nic nie poradzi. Na wielki wysyp hitów musimy poczekać do świąt.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pełna zapowiedź numeru.

I dodam jeszcze, że razem z tym numerem obchodzimy 10-lecie PLAYA! :D.


http://www.nowyplay.pl/?p=78
Play 7/2010 trafi do kiosków w najbliższy czwartek, 17 czerwca. Ma 100 stron, dwie płyty DVD z czterema pełnymi wersjami gier (Gohtic 3, The Path, Velvet Assassin, Runes of Magic: Chapter I-III) i kosztuje 13,90 zł. Odświeżony wygląd, nowe działy i mnóstwo, mnóstwo tekstów na temat gier to duże atuty tego wydania.

Play po zmianach wciąż pomoże Wam w podjęciu decyzji: jakie gry kupić i na jakie czekać? Ale więcej stron pozwoliło nam poszerzyć formułę. Nie unikamy publicystyki, wywiadów, rankingów. Bliżej przyglądamy się kulturze, która rozwinęła się wokół gier. Chcemy, by Play był Waszym źródłem wiedzy na temat trendów w świecie gier i zarazem przewodnikiem po ich historii (stąd największy w polskiej prasie o grach dział retro czy dział Play do kwadratu – dla tych, którzy chcą wiedzieć o grach jeszcze więcej).

Tematem numeru jest megaranking 77 gier, które zmieniły świat. Przełomowe, odjechane, poruszające… Gry cały czas pędzą naprzód. Czas przystanąć na chwilę, aby przyjrzeć się kamieniom milowym naszej ulubionej rozrywki.

Wystawa E3 zaczyna się za chwilę, a my… już teraz piszemy o wielu grach, które zostaną tam pokazane! Wielu wydawców postanowiło nam je pokazać jeszcze przed E3, więc cały maj lataliśmy po świecie, by przywieźć Wam info z pierwszej ręki. Quentin dwukrotnie wybrał się do Londynu, by zobaczyć nowe hity Electronic Arts (m.in. Dead Space 2 i Bulletstorm) i Activision (w numerze pierwsza w Polsce zapowiedź True Crime, nowe info o Force Unleashed 2, raport o Call of Duty: Black Ops). Koso w Vancouver oglądał FIFĘ 11 i porozmawiał z jej twórcami, ManJAk w Londynie jako jedyny przedstawiciel polskich mediów grał w Fallout: New Vegas, Mielu w Montrealu oglądał Deus Ex: Human Revolution, a B-Side w Pradze nowe gry kompanii 1C.

Zrecenzowaliśmy takie gry jak Prince of Persia: Zapomniane piaski, Alpha Protocol, Blur, Age of Conan: Narodziny zabójcy bogów i Shiya. Przyjrzeliśmy się historii wirtualnego futbolu, piszemy o fenomenie filmu Tron i sitcomu o nerdach- Big Bang Theory… A na deser prezentujemy rozszerzone listy (i recenzje gier autorstwa czytelników), felieton Śledzia i nowy komiks.


Dwie płyty DVD zapewnią Wam długie godziny grania. Wciągającą i pełną walk przygodę gwarantuje Gothic 3. Miłośnicy dreszczyku koniecznie muszą sprawdzić The Path (według wielu to już nie gra, a sztuka przez duże S) oraz Velvet Assassin (miks gry akcji i skradanki z… polskimi wątkami!). A na deser mmo po polsku, czyli Runes of Magic wraz z najnowszym Chapter III (nie wymaga abonamentu) i świeże dema: The Settlers 7, Split/Second: Velocity, Sam & Max: The Devil’s Playhouse i Mount & Blade: Warband.

Poniżej pełny spis treści:

> > NA DVD
Velvet Assassin, Gothic 3, The Path i Runes of Magic: Chapter I-III na naszej płycie

> > INTRO
1C w ofensywie
Anioł zstąpi, by odrodzić Disciples III
Brzmienie lapa
Co nowego w grach mmo
Czy będzie Heavy Rain na PC?
Dodatkowy system ?zyki w pecetowej Ma?i II
Dyskusja: czy DLC powinno być darmowe?
H.A.W.X. 2 pozwoli lądować na lotnitniskowcu
Na targach można spotkać nawet Clone Troopera
Nowe silniki na polu walki
Pro Evolution Soccer 2011 stawia na realizm
Robale na Marsie w Red Faction: Armageddon
Scenariusz Crysisa 2 a Oscary
Subiektywnie: Nowa jakość partnerstwa
Top Gun: Polatamy starym myśliwcem
Tworzenie sytuacji podbramkowych wymaga taktyki – wywiad z twórcami FIFA 11
Warto być sołtysem w Two Worlds II
Wielka stopa miażdży lagi
Wysokie stężenie gier na metr kwadratowy
Zagrajmy w to jeszcze razem
Zemsta zielonych: GF GTX 480 AMP

> > RZUT OKIEM
Bulletstorm
Call of Duty: Black Ops
Deus Ex: Human Revolution
Dead Space 2
Fallout: New Vegas
Medal of Honor
StarCraft II: 27 minut z multiplayerową betą
Star Wars: The Force Unleashed II
True Crime

> > RAPORT
Świat 2.0 – rzeczywistość rozszerzona

> > EXTRA
77 gier, które zmieniły świat – wielki ranking Playa!

> > TEST
Age of Conan: Narodziny zabójcy bogów
Alpha Protocol: Szpiegowska gra rpg
Blur
Lead and Gold: Gangs of the Wild West
Prince of Persia: Zapomniane piaski
Real Warfare: 1242
Sam & Max: The Devil’s Playhouse – Episode 1: The Penal Zone
Shiya
Tiger Woods: PGA Tour Online
The Sims 3: Kariera

> > RETRO
5 najbardziej pamiętnych headshotów
9 rzeczy, bez których gry nie byłyby grami… czyżby?
Boska gra – historia piłki symulowanej
Cudna Lara
Diablosekrety
Reedycje: Zeno Clash
To się czytało 10 lat temu

> > PLAY2
Felieton Śledzia
Komiks: Para gra
Społeczność Playa: listy, ranking, recenzje czytelników
Tak się bujamy, czyli co nas pociąga w grach wyścigowych
Teoria wielkiego nerdostwa
Tron: manifest geeków

20100615095451

20100615095455

20100615095459

20100615095502

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować