Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Weekend z pisarzem: Siergiej Łukjanienko - patrol trzeci

11 postów w tym temacie

Lucas the Great

Nasz "Weekend z pisarzem" niestety się kończy, za to na osuszenie łez postanowiliśmy dziś opublikować dłuższy tekst. Tym razem Trashka opowie Wam o filmach, które powstały na podstawie powieści Siergieja Łukjanienki o Nocnym i Dziennym Patrolu. Trzeba przyznać, że mało który pisarz miał tyle szczęścia do kina...

Przeczytaj cały tekst "Weekend z pisarzem: Siergiej Łukjanienko - patrol trzeci" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem Nocną Straż i rzeczywiście za pierwszym razem strasznie jest pogmatwana ale ogólnie podobała mi się, lubię taką tematykę, dodatkowo rosyjski w filmie jeszcze bardziej podkręca klimacik.
Niedługo mam zamiar przeczytać też książki żeby lepiej zrozumieć filmy.

I jeszcze jedna uwaga, przedostanie zdjęcie(gość skaczący do góry nogami w płaszczyku) reżyser totalnie ściągnął z pierwszego Matrixa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mężczyzna z fajka niecodzienność ?? :P ja często widzę u mnie przed blokiem chodzi jeden z faja :P

a co do pisarza to narazie nic nie czytałem ani nie oglądałem :P wiec nie mam nic do powiedzenia narazie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2007 o 22:28, darkwind21 napisał:

Niedługo mam zamiar przeczytać też książki żeby lepiej zrozumieć filmy.


Faktycznie po przeczytaniu książki, idzie dużo łatwiej zrozumieć o co chodzi. Co ciekawe oba filmy powstały na podstawie pierwszego tomu książki, czyli Nocnej Straży.

Dnia 01.07.2007 o 22:28, darkwind21 napisał:

I jeszcze jedna uwaga, przedostanie zdjęcie(gość skaczący do góry nogami w płaszczyku) reżyser
totalnie ściągnął z pierwszego Matrixa:)


Nie zupełnie, bo jeśli dobrze pamiętam, to ten facet jest na górze tylko dlatego, że przed chwilą zmienił się z kruka w człowieka. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.07.2007 o 22:37, jakubcjusz napisał:


Nie zupełnie, bo jeśli dobrze pamiętam, to ten facet jest na górze tylko dlatego, że przed
chwilą zmienił się z kruka w człowieka. ;)


Być może, drugiego filmu jeszcze nie widziałem ale mimo wszystko podobnie to wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Porównania z Matrixem są jak najbardziej na miejscu, w końcu reżyser czerpał z zachodnich produkcji =)

Dla mnie ten film ma niesamowity klimat (pewnie wrażenie byłoby jeszcze większe, gdybym choć był w Moskwie), a żółty ził po prostu wymiata ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować