• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Uspatente

"Higiena" PC

Pytanie

Interesuje mnie jakich środków używacie do czyszczenia obudowy, ekranu, klawiatury, myszki, itp.
Ile czasu poświęcacie na pielęgnację Waszych Piecyków?
Czy dbacie także o to co jest pod maską? Wasze sposoby na czyszczenie zakurzonych radiatorów, wiatraczków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

61 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 15.07.2007 o 19:43, Uspatente napisał:

Interesuje mnie jakich środków używacie do czyszczenia obudowy, ekranu, klawiatury, myszki,
itp.
Ile czasu poświęcacie na pielęgnację Waszych Piecyków?
Czy dbacie także o to co jest pod maską? Wasze sposoby na czyszczenie zakurzonych radiatorów,
wiatraczków?



Zaraz powstanie specjalny temat o "higienie" PS2, PS3, PSP, XBoxa, XBoxa 360...
Nie ma sensu tak się rozdrabniać.

Pisz do tego tematu
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=130&u=6531

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 15.07.2007 o 19:43, Uspatente napisał:

Ile czasu poświęcacie na pielęgnację Waszych Piecyków?

Hmm, piec, kaflowy lub ceglany to środek do czyszczenia marmuru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja czyszcze monitor, zwykłą ściereczką i płynem do szyb. Następnie odkręcam obudowę, biorę odkurzacz i ustawiam go tak, aby wydmuchiwał powietrze, a nie wdmuchiwał. Tym sposobem mam pełno kurzu do około, jednak w najważniejszym miejscu, czyli na wiatraczkach i ogólnie w środku peceta jest czysto... ;)
Klawiaturę co jakiś czas odkręcam i czyszczę przyciski, a myszkę mam optyczną, więc czasem przeczyszczę samo kółeczko. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 15.07.2007 o 19:47, CzystyZysk napisał:

Zaraz powstanie specjalny temat o "higienie" PS2, PS3, PSP, XBoxa, XBoxa 360...
Nie ma sensu tak się rozdrabniać.


Tam są głównie porady techniczne - mi zaś chodziło o to w jaki sposób traktuje się i dba o swój sprzęt.
Odnośnie rozdrabniania to nie widzę problemu, skoro jedna gra (np. HoMM czy Gothic ma kilka tematów, zwykle powtarzających się)
Natomiast temat jest również otwarty dla właścicieli konsol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Skoro tyczy się to również konsolowców (kompa nie zdradzę ale konsolą też nie pogardzę) to kurde wkurza mnie PSP wiecznie "brudne" widac odciski palców jeśli dodknie się nie wałściwego miejsca.Jest może jakiś sposób aby przeczyścic analoga i głośniczki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

U mnie wygląda to tak:
Monitor - zwykły papierowy ręcznik + płyn do okien
Myszka - nie dotyczy, bo laserowa
Wnętrze obudowy - odkurzacz (z trybem wciągania, a jak!) tak raz na 2 tygodnie czynią cuda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 15.07.2007 o 19:57, Kolumb22 napisał:

Skoro tyczy się to również konsolowców (kompa nie zdradzę ale konsolą też nie pogardzę) to
kurde wkurza mnie PSP wiecznie "brudne" widac odciski palców jeśli dodknie się nie wałściwego
miejsca.Jest może jakiś sposób aby przeczyścic analoga i głośniczki?


Chyba tylko ściereczka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 15.07.2007 o 20:05, CzystyZysk napisał:

> Skoro tyczy się to również konsolowców (kompa nie zdradzę ale konsolą też nie pogardzę)
to
> kurde wkurza mnie PSP wiecznie "brudne" widac odciski palców jeśli dodknie się nie wałściwego

> miejsca.Jest może jakiś sposób aby przeczyścic analoga i głośniczki?

Chyba tylko ściereczka...

Sciereczka nie wystarczy,, żeby siędostac do głośników trzeba "nie dużego sprzętu"
a na analoga znalazłem sposób

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja tam swojego pieca nie czyszcze wcale. Bo po co? Przecież nie będe rozkręcal obudowy itd. żeby wszystko dokładnie wyczyścic. Jak juz to raz na kilka miesięcy specjalną ściereczka przeczyszcze monitorek i czyszczenie mam z głowy. A jak!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

ja tam co jakiś czas przeczyszczę to co mam "pod maską" odkurzaczem, jak Bozia da to skorzystam ze sprężonego powietrza:) ekran czyszczę ścierką wilgotną, bo nie wiem czym LCD czyścić, a raczej nie chce mi się ładować kasy w specjalne preparaty... jeśli ktoś ma pomysł jak czyścić LCD-ki to pisać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 15.07.2007 o 20:42, Kolumb22 napisał:

Sciereczka nie wystarczy,, żeby siędostac do głośników trzeba "nie dużego sprzętu"
a na analoga znalazłem sposób


Hm.. to może "trochę" niekonwencjonalne metody? Masz szczoteczkę elektryczną? Spróbuj nią wyczyścić głośniczki. Oczywiście włączoną :-) . Może jeszcze włosie szczoteczki pokrop spirytusem, dzięki temu lepiej wyczyści.

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 15.07.2007 o 20:48, Draxvoxdor napisał:

Ja go wycieram ręką, ekran też:)))


Jakiś taki nietypowy sposób....Ja mojego kompa dostałem, jak miałem dziewięć lat i nadal na nim ciągnę w CSS, Diablo II: LoD itp. Dlatego o niego nie dbałem i nie zamierzam ;) Dopiero gdy dostanę nowego (czy tam nawet jakiegoś składaka się zrobi), trza będzie dbać, oh, i to jak :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 15.07.2007 o 20:45, PRINCE JANEK napisał:

Ja tam swojego pieca nie czyszcze wcale. Bo po co?


W przyszłości możesz się dowiedzieć (czego nie życzę nikomu) czemu dobrze jest czyścić kompa od środka ;)
Jeśli kiedyś komputer będzie Ci odmawiał posłuszeństwa w postaci resetów, wieszania się itp. to pierwsze co zrób to wyczyść go od środka, bo na 90% będzie to wina przegrzewających się podzespołów z winy zalegającego tam kurzu.

A ja od czasu do czasu staram się dbać o czystość kompa :) Co jakiś czas go czyszczę go ściereczką i specjalnymi płynami, jeden do czyszczenia ekranu, a drugi do czyszczenia obudowy i innych akcesoriów. A wnętrze kompa raz na jakiś miesiąc dokładnie czyszczę sprężonym powietrzem :)
Ogólnie to mój komp mało się brudzi, więc zbyt często nie muszę go czyścić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

No no no po tej wypowiedzi chyba zawołam kuzaja (ja sie na tym nie znam) żeby mi pomógł przeczyścic kompa w środku bo już 3-4 lata czyszczony nie był. Ale narazie sie nie wiesza. Jednak jak radzicie to spróbuje.I pytanie:
Czym to przeczyścic?
PS. Fajny podpis masz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

ekran LCD -- szmtka z lekka nuta ajaxu do szyb ( schodza tluste palce młodszej siostry )
klawiatura --- nie sprzatam ,aktualnie cos tam sie hoduje na niej, jakies kawalki pizzy z chipsami .
myszka -- a co tu czyscic ? jest tak zabudowana ze kurz nie ma prawa wejsC XD ( razer diamondback niebieskie podswietlenie i kurzu nie widac :P)

komputer/obudowa -- kurz zwyklym reczniczkiem papieorwym + pędzelek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 15.07.2007 o 21:54, PRINCE JANEK napisał:

No no no po tej wypowiedzi chyba zawołam kuzaja (ja sie na tym nie znam) żeby mi pomógł przeczyścic
kompa w środku bo już 3-4 lata czyszczony nie był.


No to najwyższy czas ;) Mój stary komp też nie był długo (koło 2 lat) czyszczony i padł, jak zawiozłem do serwisu to się przerazili tym co w środku zastali :] Kurz może nie był główną przyczyną awarii, gdyż to płyta główna była dosyć stara i kiepskiej marki, ale gdybym starego złoma czyścił to pewnie by płyta główna dłużej wytrzymała...

Dnia 15.07.2007 o 21:54, PRINCE JANEK napisał:

Ale narazie sie nie wiesza. Jednak jak radzicie to spróbuje.I pytanie:


Lepiej jest dbać o kompa za wczasu niż potem latać po serwisach z zepsutym kompem :P Taniej wyjdzie ;)

Dnia 15.07.2007 o 21:54, PRINCE JANEK napisał:

Czym to przeczyścic?


Jak już wspomniałem do czyszczenia wnętrza kompa z kurzu dobre jest sprężone powietrze, które możesz kupić praktycznie w każdym dobrym sklepie komputerowym, koszt jednej puszki sprężonego powietrza to coś koło 20 złotych, możesz też spróbować odkurzaczem jak to już mówiło tutaj kilka osób, inny sposób (chyba najtańszy :> ) to po prostu zdmuchnąć kurz, ale przy tym można się łatwo nawdychać kurzu co przyjemne nie jest no i trzeba uważać by przypadkiem nie napluć do kompa, więc to w sumie odradzam :P
Osobiście preferuję czyszczenie sprężonym powietrzem (do każdej puszki sprężonego powietrza jest dołączana długa wąska rurka umożliwiająca przedmuchanie nawet najtrudniej dostępnych zakamarków kompa), jest łatwe, wygodne i skuteczne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 15.07.2007 o 21:44, cinus` napisał:

W przyszłości możesz się dowiedzieć (czego nie życzę nikomu) czemu dobrze jest czyścić kompa
od środka ;)
Jeśli kiedyś komputer będzie Ci odmawiał posłuszeństwa w postaci resetów, wieszania się itp.
to pierwsze co zrób to wyczyść go od środka, bo na 90% będzie to wina przegrzewających się
podzespołów z winy zalegającego tam kurzu.

A ja od czasu do czasu staram się dbać o czystość kompa :) Co jakiś czas go czyszczę go ściereczką
i specjalnymi płynami, jeden do czyszczenia ekranu, a drugi do czyszczenia obudowy i innych
akcesoriów. A wnętrze kompa raz na jakiś miesiąc dokładnie czyszczę sprężonym powietrzem :)
Ogólnie to mój komp mało się brudzi, więc zbyt często nie muszę go czyścić :)


masz 100% racji , moj tez sie malo brudiz bo stoi w dobrym miejscu .
ja nie uzywam wyszukanych ,,czyscicieli " kompa bo mozna to zrobicc to taniej i orwnie dobrze i porzadnie . (czyszcze na sucho )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować