Zaloguj się, aby obserwować  
karollo1a

PES 2008 - temat ogólny gry

1323 postów w tym temacie

Dnia 12.12.2007 o 20:13, MetaL2 napisał:

Tak przy okazji. Czy można na jedynym kompie grać na siebie z kolegą??
Np. ja bym grał padem a mój kolega na klawie. Czy jest to możliwe??


Pewnie! Klikasz na przycisk Start - Programy/Wszystkie programy - Konami - Pro Evolution Soccer 2008 (o dziwo nie zawsze to miałem) - Settings. Powinieneś mieć pierwszą zakładkę z ogólnymi ustawieniami. Druga to zakładka z opcjami klawiatury. Wchodzisz w trzecią, ustawiasz swój pad i zmieniasz, aby był kontrolerem 2. Nie pamiętam dokładnie (nie mam zainstalowanej gry), ale w każdym bądź razie - bardzo podobnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2007 o 20:13, MetaL2 napisał:

Tak przy okazji. Czy można na jedynym kompie grać na siebie z kolegą??
Np. ja bym grał padem a mój kolega na klawie. Czy jest to możliwe??


Jasne, że się da.
1. Podłączasz pada (jeśli wymaga jakiś sterowników to je instalujesz).
2. Uruchamiasz "Settings", które powinieneś miec w katalogu z grą.
3. Wchodzisz w zakładkę "Controller".
4. Ustawiasz pada jako Controller 2 i sprawdzasz, czy wszystkie przyciski są dobrze skonfigurowane.
5. Uruchamiasz Exhibition, wybieracie strony i cieszycie się multiplayerem. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam,

czy ktoś wie może, czy ten patch polonizujący do PESa pojawi się też na jakieś konsole (głównie chodzi mi o X360)??

pozdro i dzięki za odp ;)

PS sądzę, że powinien powstać osobny temat o tym właśnie patchu. Tu jest już 50 stron, a pytań będzie coraz więcej w miarę jak się będzie zbliżać premiera..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się co do jednego - bramkarze są tragiczni. Z jedenj strony potrafią obronić strzały z 2 metrów, a z drugiej strony liczba baboli jakie wpadają jest ogromna. Strzały spod kąta są groźniejsze niż te sprzed bramki. Grałem z gościem który oddał w meczu 4 strzały na brakmę - 3 były spod kąta spoza pola karnego i 3 tragiczne zachowania mojego bramkarza. Nawet na podwórku nie wpadaja takie gole. Takich sytuacji jest zdecydowanie zbyt wiele.
Co do Barcy to jakoś nie zauważyłem żeby była "lepsza" i jakoś mi nie przeszkadza że ktoś gra tylko Barcą. Sam zespół to nie wszystko :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kolejny raz powkurzałem się na grę online. Zaczęło się od tego jak po dośrodkowaniu z rożnego Valdes "siatkarskim atakiem" wpakował sobie piłkę do bramki. Potem rzecz jasna było jeszcze kilka błędów, ale na szczęście u przeciwnika też. Wszystko to dało rezultat w postaci wyników: 7:8, 7:6 itp... Lagi cały czas niemiłosierne, zamiast rajdów bokiem musiałem kombinowac ataki pozycyjne itp. Raz mnie rozłączyło z przyczyn zupełnie niewiadomych (mam neo2MB :/), potem kilka akcji, w których gra "nagle budziła się pod moją bramką" i w efekcie wyłączenie PESa i odstawienie go na biurko. Podsumowując, tryb online został dośc perfidnie olany (już nie wspomnę o tym, że mogłem się połączyc tylko z co trzecim graczem :/).

PS. Co ciekawe, najczęściej wybieraną drużyną przeciwko mojej Barcelonie nie był ani Inter, ani Real, ani ManU tylko.... Milan. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bierz tylko tych co mają w pokoju 3 kreski pionowe, jeszcze 2 ujdzie ale mniej już nie bo wtedy są wielkie lagi. Nie radzę ci też grać ,,Szybkiego Meczu" bo tam jest dużo osób które strasznie lagują :/ Ja sie staram też szukać polskich nicków, ale trudno znaleźć. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2007 o 22:13, Ari Zmc napisał:

Bierz tylko tych co mają w pokoju 3 kreski pionowe, jeszcze 2 ujdzie ale mniej już nie bo wtedy
są wielkie lagi. Nie radzę ci też grać ,,Szybkiego Meczu" bo tam jest dużo osób które strasznie
lagują :/ Ja sie staram też szukać polskich nicków, ale trudno znaleźć. :)


Heh, staram się wybierac tylko tych z najlepszym połączeniem, ale i to nie zawsze cokolwiek daje. Zastanawiam się, czy mój komputer ma na to wpływ, gram na niskich detalach, w singlu praktycznie bez ścięc, ale może po sieci są większe wymagania, bo w takie lagi ciężko uwierzyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie akcje prawie cały czas. W jednym meczu miałem z rzutu rożnego 2 takie głupie i niezrozumiałe samobóje. Mam czasem tak że robię akcję, a tu nagle jak na szybkim przewijaniu piłka albo wraca do bramkarza przeciwnika, albo do drugiej części boiska gdzie on rozgrywa piłkę... Śmieszna jest ta gra czasem, no i potrafi wkurzyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2007 o 22:03, Lukas813 napisał:

U mnie jest tak że jak wyłączam PES 2008 to robi mi sie czarny obraz i nic nie moge zrobić
musze zrestartować kompa?Czy to jakiś błąd?


Jak ja miałem ten błąd w PES6 winny był RAM. A raczej jego niedobór. Spróbuj powyłączać wszystkie programy działające w tle i antywirki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2007 o 22:03, Lukas813 napisał:

U mnie jest tak że jak wyłączam PES 2008 to robi mi sie czarny obraz i nic nie moge zrobić
musze zrestartować kompa?Czy to jakiś błąd?


Pierwsze pytanie czy spełniasz minimalne wymagania gry(masz karte graf. przynajmniej z pixel shader 1.1, GF3<) Zaaktualizuj stery do karty, wgraj najnowszego DX.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, a ja się pochwale dzisiejszym wynikiem. ;)
W tzw. "meczu korespondencyjnym" (mecz, w którym są takie lagi, że raz ty masz akcję, a przeciwnik nic nie robi, a potem jest odwrotnie) wygrałem 9:8 i tym samym pobiłem rekord strzelonych bramek (poprzedni rekord: 8 w przegranym meczu 8:9). W innych meczach dostałem kolejne dwie "ciekawe" bramki do kolekcji, obie z wolnych: najpierw piłka z lekkiej wrzutki odbiła się od ziemi i wpadła pod bezradnym Valdesem, a potem przebiła się przez kilka tekstur pilkarzy i Given nawet się do niej nie ruszył.
PES 2008 moim kandydatem do najbardziej zabugowanej/niedopracowanej gry roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2007 o 00:46, Invin napisał:

PES 2008 moim kandydatem do najbardziej zabugowanej/niedopracowanej gry roku.


Bez przesady, w singlu nie jest tak źle;P Chociaż muszę przyznać, że się trochę na tej gierce zawiodłem:P Po recenzji w CDA spodziwwałem się cudów, a okazało się, że np. w multi w ogóle nie da się grać:/ A właśnie na tym najbardziej mi zależało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2007 o 00:46, Invin napisał:

PES 2008 moim kandydatem do najbardziej zabugowanej/niedopracowanej gry roku.


Jeżeli chodzi o multi to wygra w cuglach :)) Najlepiej na lagach strzelac wolne - bomba w bramkarza. Jak są duże lagi to jest spora szansa na gola. W ogóle na dużych lagach trzeba sporo strzelać, bramkarze mają tendencję puszczać straszne szmaty z pozycji z których gole to rzadkość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam, czy ktos mi pomoze bo mam maly problem. zarejestrowalem sie w trybie online i zapomnialem hasla, a nigdzie nie mam zapisanego. chodzi mi o to haslo ktore sie pojawia jak wlączamy gre internetową i za kazdym razem trzeba wpisywac haslo. prosze pomozcie bo wydalem 110zl i teraz nie moge grac online. prosze dajcie jakąs recepte na ten problem. z gory dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaczynają mnie drażnić ludzie grający po necie. W większości wszyscy grają Barceloną albo Brazylią. Na 100 spotakń 90 % tymi zespołami. Mało tego, gram z gościem który gra barcą, a ten przez cały mecz klepie jedną wyuczoną akcję - zagrywa na Messiego i pędzi do przodu skrzydłem... Żenada. Staram się jak mogę zmieniać zespoły, ale przecież nie zagram Wisła przeciwko Barcelonie. Siłą rzeczy, żeby mieć szanse trzeba wybierać silne drużuny. Co to za przyjemność z gry ? Jeden zespół, jedna akcja... to ma być gra w piłkę ? Paradoksalnie najlepszy i najciekawszy mecz rozegrałem z gościem który chciał grać tylko słabymi zespołami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować