Zaloguj się, aby obserwować  
Bigjack7

Dobry dźwięk w grach

8 postów w tym temacie

Właśnie - dobry dźwięk w grach. Nieraz już słyszałem, że zintegrowane karty dostarczane juz standardowo na plytach glownych do PC juz sobie bardzo dobrze radzą. Niestety, ten kto nie slyszal, ten nic nie moze wiedziec. Różnica jest i to MOCNA. Przykladowo, karta zintergrowana obciąża procesor (wiem, że to jest bardzo maly procent przy obecnych mocach obliczeniowych, ale jest).

Postawmy człowieka, i włączmy mu np. znaną grę AvP na zestawie 2 glosniki stereo + zintergrowana karta (jakas AC97).

Pozniej posadzmy tego samego czlowieka przy zestawie stereo, tyle że z Sound Blasterem 2 ZX z wlaczonym EAX 4.0.

Mi się wydaje, że napewno usłyszy różnicę. Mój znajomy, któremu sprzedałem swojego starego Sound Blastera chwali kartę pod niebiosy.

Ja teraz się zaopatrzyłem w zestaw SB Audigy 2 NX + glosniki Inspire T7900. To jest uczucie jak idziesz sobie w AvP i slyszysz jak za Tobą coś sapie i wręcz czujesz ciarki na plecach... :)

Jak dla mnie dobry dźwięk = dobra gra

Co Wy o tym sądzicie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem AC''97, a teraz mam Audigy. Chyba jednak moje uszka sa juz starawe bo roznicy zadnej nie czuje.
Troszke sytuacje ratuje zamiana z 2.0 na 5.1 ale i tak spodziewalem sie wiecej (poprzedni zestaw to tradycyjne tonsile, a teraz Logitech x-530)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Popieram autora watku.
Sam kiedys mialem gowniana karte i po przesiadce na SBLive! (bylo to dawno temu) prawie oszalalem.
Roznica w jakosci dzwieku byla przeogromna. Zwlaszcza na porzadnych glosnikach 4.1 - pamietam jak gralem w Thief''a - normalnie kazdą spadającą kroplę deszczu, każdy krok strażnika było słychać świetnie. To strasznie buduje klimat.
Podejrzewam, ze gdybym teraz sie przesiadl z tego co mam (zintegorwany dzwiek na plycie z nForce3 + Creative Inspire 2.1) na jakis fajowy zestaw surround z porzadna karta dzwiekowa byloby podobnie.
Nie ma to jak "sapiacy" przeciwnik za plecami albo nadlatujące zewsząd pociski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tez sie dolaczam, z malym zastrzezeniem. generalnie wystarczy zwykly sound blaster live 5.1 lub poprostu dobra zintegrowana karta, ale zato z dobrymi glosnikami, bo to one sa najwazniejsze. w zasadzie jedynym problemem jest to ze autorom gier nie chce sie wspierac starszych standardow i czesto sie zdaza, ze albo masz eax 3.0 albo nie masz go wcale.
ach no i niestety czesto eax wystepuje w grze w zasadzie tylko w postaci logo na opakowaniu, bo jego implementacja nie wnosi do gry praktycznie nic specjalnego :(

takze przedewszystkim to dobre glosniki - sama karta w drugiej kolejnosci.

ps. Bigjack7 - z tego co kojaze to jak AvP wyszedl to nikt jeszcze nie wiedzial co to jest eax 4.0, wiec akurat dla tej gry wystarczy cos starszego i przedewszystkim tanszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nie, ale przy odpowienim dobraniu enviromentów specjalnie do AvP chociażby w SB Live! Value 1024 (moja pierwsza karta) efekt po prostu czuć i słychać.

Popieram faktem, że jak kumpel grał u mnie w nocy raz to sie zlał po prostu na fotel jak go alien dorwał :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2005 o 11:45, Bigjack7 napisał:

A co sądzicie o nowym ukladzie X-Fi ??


Podobno nie korzysta z procesora głównego komputera i obróbką wykonuję w pełni sprzętowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować