Zaloguj się, aby obserwować  
qaz11

S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky (STALKER: Czyste Niebo) - Temat ogólny

7137 postów w tym temacie

Dnia 07.09.2008 o 18:07, SaraterWarrior napisał:


-> Śpiący...

jesteś "born to spam"? Nie wal tylu postów pod rząd


Sorry, obiecuję poprawę...
napisałbym jednego, ale co chwila mi się coś przypomina.
"Born to spam" - hehe niezłe.

Co do detektora, to wiem jak go używać i nawet z nim latam, ale nic nie pika i nie wykrywa...nawet przy anomaliach. Posiadany wykrywacz - Niedźwiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem jak u was , ale u mnie nie ma bledow z zapisywaniem i wczytywaniem. Gralem z 3 godz i zadnego bledu.

P.S Ktos ma chociarz 1 artefakt? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to jest taki przyciska na własnym poście jak "edit" ( działa przez 5 min od dania postu )

Ale żeby nie było offtopu to gdzie można zdobyć lepsze wykrywacze?

BTW: I pojawia się taki napis jak na dole
...,.|....
....\/...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2008 o 18:43, SaraterWarrior napisał:

No to jest taki przyciska na własnym poście jak "edit" ( działa przez 5 min od dania
postu )

Ale żeby nie było offtopu to gdzie można zdobyć lepsze wykrywacze?

BTW: I pojawia się taki napis jak na dole
...,.|....
....\/...


Ja niedźwiedzia dostałem jak przyłączyłem się do frakcji stalkerów.;) Ale sądzę że da się go też pewnie kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2008 o 18:31, Vernio napisał:

Zaraz. To niedźwiedź dźwiękowo daje znać o artefakcie? To jak rozpoznać czy wykrywa anomalie
czy artefakt?Bo echo to dźwiękiem dawał znać o anomalii a światełkiem o artefakcie.


Niedźwiedź ma zdaje mi się 2 sygnały dźwiękowe - jeden taki wyższy do anomalii i jeden taki niższy, pipczący do artefaktów. Z Echem nie znalazłem żadnego artefaktu, więc wybaczcie jeśli coś z jego opisem pokręciłem.

Wykrywacze kupujesz u najlepszych handlarzy - w bazie w Kordonie (u Sidorowicza też być może są), w bazie Wolności i Powinności i oczywiście w Jantarze. Ale zdaje mi się, że u wszystkich handlarzy zaznaczonych na mapie powinieneś jakieś dostać.

W Kordonie w sumie znalazłem jeden artefakt, ale jakoś specjalnie nie szukałem. W dalszych etapach jest już z tym lepiej.

SaraterWarior - jak podchodzisz dosyć blisko artefaktu to on ci się zmaterializuje. Wtedy tylko szybko podbiegasz, wciskasz F jak ci się pojawi jego ikonka pod celownikiem i chodu. Zazwyczaj oznacza to szybki rajd między anomaliami tam i z powrotem po artefakt - zwykła SEVA cię nie uchroni przed promieniowaniem w gnieździe anomalii, nie wiem jak jest po ulepszeniach.

Śpiący - niektórzy mają bugi że nie mają żadnych artefaktów. Musisz sprawdzić czy u ciebie tak jest. Najlepiej pójdź na parking wraków na Wysypisku i tam sprawdź - ja tam znalazłem 3 artefakty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do artefaktów - śmieszny jest ten co wypada z ognistych: podskakuje sobie i jak się nadepnie na ten artefakt to dostaje się obrażenia, więc trzeba uważać i szybko złapać, bo się przemieszcza ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moje eq:
-Kombinezon Czystego Nieba ( ten co na początku dostajemy )
-Wykrywacz "Echo"

- Martha ( full upg )
- Chaser 13 ( full upg )
- TR z tłumikiem lunetą
- akm 74/2u
- Apteczki bandaże wódka itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam jestem 35-latkiem i tak jak mój 15-letni syn kocham grać w oba stalkery ale w czystym niebie zaciełem się na wejściu do schronu sacharowa po prostu dzwi są zamknięte i nie można przeprowadzić rozmowy a tak fajnie w 1 części się z nim chandlowało pomagicie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Mam mały problem z Stalkerem : Czyste Niebo. Mianowicie chodzi o ustawienia w grze. Nie jestem w stanie ani z poziomu Windowsa, ani z poziomu gry ustawić Antialiasingu. (ustawiam to w grze ale to nic nie daje) Gra wygląda super ładnie no ale czemu nie może lepiej jak może. Mimo tego, że gra ma (tak piszą duże wymagania) przy 3x280GTX i QX nawet na rozdzielczości w jakiej gram czyli 2560x1600 pozostaje spory zapas mocy (na oko z 60-80 fpsów). W związku z tym mam pytanie jak włączyć AA ? Gra jest uruchomiona na Windows Vista 64U, wszystkie opcje w grze max, ustawienia renderingu pełne DX10. Pan Google niestety nie dał odpowiedzi. To tak jakby tylko ja miał taki problem. Sterowniki to FW 177.41.

Pozdrawiam
Alek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2008 o 19:10, horpah napisał:

witam jestem 35-latkiem i tak jak mój 15-letni syn kocham grać w oba stalkery ale w
czystym niebie zaciełem się na wejściu do schronu sacharowa po prostu dzwi są zamknięte
i nie można przeprowadzić rozmowy a tak fajnie w 1 części się z nim chandlowało pomagicie
.


1 Zaczekaj aż alram ucichnie
2 Zabij wszystkie kręcące sie w pobliżu Zombie lub zaczekaj aż zrobia to Stalkerzy[jeśli jeszcze żyją] :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko odnośnie EK Stalkera. Zamawiał ktoś z forumowiczów może w Empiku w pre-orderze ?? albo już po premierze ??
Nie wiem czy to tylko mój przypadek ale nadal nic się z moim zamówieniem nie dzieje a zamówiłem w pre-orderze :| i tak sobie myślę czy to może EK dotrze do sklepów później niż edycja normalna czy poprostu empik przecenił swoje możliwości i wystawił za dużo egzemplarzy EK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie dot. handlarzy. Nie wiem jak u Was, ale jezeli ja chce cos kupic to zwykle kosztuje mnie to wiecej niz podaje "Cennik" ( patrz. zał. obrazek ). Przykladowo:ten Karabin IL86 normalnie stoi za 5000RU, no i fajnie stac mnie! ale jesli dam go do okienka powyzej i juz zacieram rece jego posiadania to w linijce Łącznie kosztuje on juz 7500RU.I z innymi rzeczami tez tak jest. To jak to tak? To jakis podatek czy co? Tez tak macie z zakupami? Szkoda ze nie ma tu ludzi u ktorych mozna kredyt zaciagnac, tylko kto wie jakie odsetki by nalicczali:P. jesli ktos ma taki sam problem to prosze o pomoc;)

20080907192843

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2008 o 19:30, taschen napisał:

Ja mam pytanie dot. handlarzy. Nie wiem jak u Was, ale jezeli ja chce cos kupic to zwykle
kosztuje mnie to wiecej niz podaje "Cennik" ( patrz. zał. obrazek ). Przykladowo:ten
Karabin IL86 normalnie stoi za 5000RU, no i fajnie stac mnie! ale jesli dam go do okienka
powyzej i juz zacieram rece jego posiadania to w linijce Łącznie kosztuje on juz 7500RU.I
z innymi rzeczami tez tak jest. To jak to tak? To jakis podatek czy co? Tez tak macie
z zakupami? Szkoda ze nie ma tu ludzi u ktorych mozna kredyt zaciagnac, tylko kto wie
jakie odsetki by nalicczali:P. jesli ktos ma taki sam problem to prosze o pomoc;)


Dokładnie! Też mnie to irytuje,ja tak miałęm z fajnym pancerzezm za 16 tys. po naciśnieciu na niego wyskoczyło 22 tys. :( Nie wiem cyz tą bła gry czy "Czarnobylski podatek" ale jest to irytujące...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh... GSC trochę przegięło z poziomem trudności w Czystym Niebie. Mianowicie jestem w Kordonie, odbieram sygnał o zagrożonym obozie kotów (ten przy Sidorowiczu). Biegnę na pomoc, a tu w połowie drogi zadanie anulowane. Lecę dalej sprawdzić co się stało, jestem w obozie, a tam wyskakują na mnie 4 pijawki. Wbiegam na dach, próbuję je ustrzelić, gdy tłoczą się przy ścianie budynku, ale nie giną. :/ Władowałem w nie ze 100 nabojów śrutowych z Chasera i kilkanaście granatów, a one nadal żyją! Jedną ustrzeliłem dopiero, gdy stała się widzialna podczas ataku, ale reszta mnie "zagryzła". Spadam próbować je ubić. :) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2008 o 19:35, SaraterWarrior napisał:

A ja dodam jeszcze, że są strasznie niskie ceny sprzedaży. Za toz zmodowanego na full
w idealnym stanie 120 rubli sklanda; !!!


A gdzie sprzedajesz? Bo u zwyczajnych stalkerów zawsze jest drożej niż u głównych handlarzy w frakcjach. Jeśli coś kupujesz, bądź sprzedajesz,to tylko u handlarzy - tam jest lepsza oferta.

Vernio ---> Tak to jest w zonie. Tanio kupuj, drogo sprzedawaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2008 o 18:31, Vernio napisał:

Zaraz. To niedźwiedź dźwiękowo daje znać o artefakcie? To jak rozpoznać czy wykrywa anomalie
czy artefakt?Bo echo to dźwiękiem dawał znać o anomalii a światełkiem o artefakcie.


Jak sie dobrze przysłuchasz to usłyszysz 2 rodzaje pikania... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem taki z grafika ze jak gram i patrze na niebo i przesuwam kursor później to grafika się rozmazuje ale tylko ta u góry tak do połowy elkranu jest oki a o wyżej rozmazane się robi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2008 o 19:38, Piotrbov napisał:

> A ja dodam jeszcze, że są strasznie niskie ceny sprzedaży. Za toz zmodowanego na
full
> w idealnym stanie 120 rubli sklanda; !!!

A gdzie sprzedajesz? Bo u zwyczajnych stalkerów zawsze jest drożej niż u głównych handlarzy
w frakcjach. Jeśli coś kupujesz, bądź sprzedajesz,to tylko u handlarzy - tam jest lepsza
oferta.

Vernio ---> Tak to jest w zonie. Tanio kupuj, drogo sprzedawaj.


Właśnie.:P Tylko czemu my mamy robić odwrotnie?:P Tanio sprzedawać ,drogo kupować?:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować