Zaloguj się, aby obserwować  
qaz11

S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky (STALKER: Czyste Niebo) - Temat ogólny

7137 postów w tym temacie

> > Dobra. Odkładam gierę na półkę aż nie wyjdzie czwarty albo i piąty patch z kolei
> (bo
> > tyle trzeba było na SoC).
> >
> > Motyw ze snajperem na KMie w posterunku wojskowym w Kordonie jest ewidentnym bugiem,
>
> > przynajmniej u mnie. Postanowiłem wyrzucić wszystkie graty oprócz 1 broni i 200
> szt.
> > amunicji, aby odciążyć postać...
> > I nic. Nie mogę nigdzie dobiec. Dostaję 2-3 kulki z KMu i trup. Kolesie widzą w
> ciemnościach
> > na kilometry. A rozrzut tej ich broni jak na 300 metrów odległości jest zbyt wąski.
>
> >
> Jak wyjdziesz z tunelu to kucnij i kieruj się w prawo i do góry nad miejsce z którego
> wyszedłeś tam cię nie powinno trafiać, a jak usłyszysz, że stracił cel i wysyłają żołnierzy
> to wtedy już na chama można pobiec do Sidorowicza.
>


Widzisz, drogi przyjacielu, nie zawsze to działa. U mnie na przykład z tego Karabinka wali bez przerwy jak tylko mnie widzi ( jakby m usie broń nie mogła przegrzać czy cuś), ale jest to do przejscia.Zrobiłem to tak, że gdy wyszedłem z tunelu podbiegłem odrazu do drzewa po prawej i gdy usłyszałem komunikat o tym ze mnie nie widza i o tym ze wysyłają ludzi po prostu poczekałem. po chwili wybiegłem na chamca i skryłem sie za naprzeciwko stojacymi głazami po czym zaczekałem na tych zielonych z wojska i 2 z bodajże 3 załatwiłem jak podchodzili z vipera (przy czym podeszli dość blisko), nastepnie pobiegłem do konaru po lewej (dosc sporo drogi) i wlazłem POD NIEGO (ostrzał może w tedy nie ustać i przebijac sie przez konar), przeczekałem tam może z 4 sekundy bo z paniki tym ostrzałem przebiegłem za drzewo rosnace po lewej stronie, niestety jest tam radioaktywnosc i trzeba szybko reagować biegiem za krzaki po lewej stronie. Tu juz powinienes dac rade choć u mnei zeszło na tą akcje 12 Apteczek i pare strzykałem przeciwpromiennych i troszke konserw do podładowania HP.


Natomiast ja mam takie pytanie. Gdy gram sobei w stalkera mam dookoła postaci taki jakby cień który chodzi przede mna gdziekolwiek jestem i to nawet jak nie ma żadnych cienio-tworzocych obiektow koło mnie. Najgorsze jest to, że zlewa sie to z cieniami PRAWDZYWIMI przez co nie mozna podziwiac z bliska skutku prostoliniowego rozchodzenia sie światła czyli cienia...

Screen pokazuje dokładnie mój problem.
http://img70.imageshack.us/my.php?image=xrengine200809091934012ep7.jpg

Chodzi o ten dziwny cien bezposrednio koło napisu odległości. Oczywiscie Stery mam najnowsze a mój komputer to: Procek AMD Phenom 9550 Quad-Core Processor, MMX, 3DNow (4 CPUs), ~2.2 GHz, Graficzna Geforce 9600 GT 512/ 256 no i 4 Giga ramu DDR 2. Jeśli ktoś ma podobny porblem lub taki sam jak ja to prosze o przyznanie sie do tego lub ewentualne wskazówki jak ten problem rozwiązać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji mam pytanie do osób które już przeszły CS, czy znaleźliście jakieś artefakty poza anomaliami, przy zwłokach lub w jakichś skrytkach? Bo o ile w pierwszej części walało się tego pełno co było nielogiczne bo niby stalkerzy ich "szukają"(ale coś znaleźć nie mogą), to w drugiej części jest ich niewiele ale nie widać żeby stalkerzy w ogóle się nimi interesowali( to po co oni tam są?).
A to moje zbiory z bagien, kordonu, wysypiska i doliny mroku.

20080909212920

20080909213046

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Artefakt jest na pewno w skrytce strieloka (już pod koniec gry) i u bandytów( ale trzeba go oddać wiec i tak nie zda się na nic) Poza tym w 3 skrytkach znalazłem jakieś tam śmieszne artefakciki, kilka wyjąłem z anomalii. Ale z czasem przestałem się interesować nimi w ogóle. Dają zbyt mało żeby się za nimi po zonie uganiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To mnie kurde dobiją już na maxa :
1) Koleś gada niby przez mikrofalówkę ale jej nie ma w ręku :|
2) Tutaj zwarcie jest a klienci sobie wyszli na zewnątrz i usiedli sobie , co dziwne przeżyli zwarcie :|
3) Nie mam screena ale zapewne zauważyliście że Leśnik ogóle nie rusza ustami jak z nim rozmawiamy

20080909214330

20080909214341

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2008 o 21:38, CDS_Baxian napisał:

Artefakt jest na pewno w skrytce strieloka (już pod koniec gry) i u bandytów( ale trzeba
go oddać wiec i tak nie zda się na nic) Poza tym w 3 skrytkach znalazłem jakieś tam śmieszne
artefakciki, kilka wyjąłem z anomalii. Ale z czasem przestałem się interesować nimi w
ogóle. Dają zbyt mało żeby się za nimi po zonie uganiać.



Ja oprócz Skrętaka który rzeczywiście się przydaje, artefaktów używam jako łatwego zarobku, jednak na nich kupcy zdzierają znacznie mniej niż na broni i innych rzeczach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2008 o 21:43, Crew 900 napisał:

To mnie kurde dobiją już na maxa :
1) Koleś gada niby przez mikrofalówkę ale jej nie ma w ręku :|


Haha, musiał zostawić w kuchni jak sobię parówki podgrzewał xD
A tak, to się zdarza, czasem lornetki nie ma. No ale kto liczył, że czysta wersja CS będzie bezbłędna ? xD
A ja dziś grałem godzinkę i bugów nie miałem ani crashy, dzięki Bogu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2008 o 21:59, Outlander-pro napisał:

> To mnie kurde dobiją już na maxa :
> 1) Koleś gada niby przez mikrofalówkę ale jej nie ma w ręku :|

Haha, musiał zostawić w kuchni jak sobię parówki podgrzewał xD
A tak, to się zdarza, czasem lornetki nie ma. No ale kto liczył, że czysta wersja CS
będzie bezbłędna ? xD
A ja dziś grałem godzinkę i bugów nie miałem ani crashy, dzięki Bogu :)


Bezbłędna to jedno, ale tak dziurawej gry już dawno nie widziałem. Jeśli chcieli by naprawić wszystko jednym patche to miał by przynajmniej trzy cyferki określające jego rozmiar ;p I wydaje mi się że tu na 5 patchach się nie skończy. SoC miało błędy .. ale kurde .. dało się bez problemowo przejść grę do końca przynajmniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawa rzecz, ze strony GSC Game World ( http://www.gsc-game.com/):

"GSC Game World announces its S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl has sold 1 million copies worldwide and 1 million licensed copies in ex-USSR countries."

To my i inni jestesmy dalej postrzegani za panstwo byłego bloku Sowieckiego? Czemu nie liczymy sie do ''''worldwide"?:)

Ale ogolnie szacunek, ze SoC sprzedal sie w dwoch milionach kopii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2008 o 22:19, haloon napisał:

Taka ciekawa rzecz, ze strony GSC Game World ( http://www.gsc-game.com/):

"GSC Game World announces its S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl has sold 1 million
copies worldwide and 1 million licensed copies in ex-USSR countries."

To my i inni jestesmy dalej postrzegani za panstwo byłego bloku Sowieckiego? Czemu nie
liczymy sie do ''''worldwide"?:)

Ale ogolnie szacunek, ze SoC sprzedal sie w dwoch milionach kopii.



A Polska jest tam wymieniona konkretnie jako ex USSR ?? A zresztą. Ruscy nigdy się nie pogodzili z tym że zostali wywaleni na zbity pysk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj SoC jest mega klimaciarskie. Jestem na początku i tak sobie gram. Dopiero do wysypiska doszedłem i mam iść do doliny mroku. Ale nic, wracam sobie do kordonu by sprzedać łupy. Gdy przechodzę to info że idzie wyładowanie. Ja pełna panika. Co to jest ?? Dlaczego idzie w moją stronę, lęk podsycony jeszcze postami ze po przejściu nie ma NPC ważnych, chyba że się schowam tam gdzie trzeba. No nic, patrzę w PDA a tam w bazie stalkerów jest miejsce na przeczekanie. Rozpoczynam sprint. Udało się, miałem jeszcze trochę czekania. Ale te efekty gdy się różnie rzeczy dzieję to miodzio. Przeczekałem i przeżyłem moje pierwsze wyładowanie :D Zaraz po dostaje info z prośbą o pomoc bo mutanty atakują obóz przy wyjściu z tunelu (w podstawce jest tam pełno elektro ale pewna sekwencja żę się przejść da). Biegnę im na pomoc, ciemno jest bo 23 czy coś koło tego. Shootguna mam. pociski jakieś fajne. Dobiegam i nawet nie myślę o wyjściu na maskę czy skrzynie by się uchronić przed mutantami. Myślę co mi jakiś pies czy prosiak zrobi. Ustawiliśmy się jakoś, wycelowana strzelba w tunel i wtedy je zobaczyłem. Rząd ślepi, klimatycznie to wyglądało bo światła mało pomimo latarek i biegną do nas, tuż przed wyjściem z ciemności zauważyłem żę coś za wysoko te ślepia i wtedy wyskakują pijawki. Się przestraszyłem bo dwóch zjadły ale dobrze że miałem shootguna i z tych 3 co przeżyło dwóch miało dobry sprzęt i egzoszkielety. Była chwila grozy. To jest prawdziwy klimat. A na dodatek gdzies na wysypisku zostawiłem mojego stuningowanego kałacha. Aha i zrobiłem fajnego screena przy wschodzie słońca ale nie wiem czy się one gdzieś zapisują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2008 o 22:38, Kerigun napisał:

Oj SoC jest mega klimaciarskie. Jestem na początku i tak sobie gram. Dopiero do wysypiska
doszedłem i mam iść do doliny mroku. Ale nic, wracam sobie do kordonu by sprzedać łupy.
Gdy przechodzę to info że idzie wyładowanie. Ja pełna panika. Co to jest ?? Dlaczego
idzie w moją stronę, lęk podsycony jeszcze postami ze po przejściu nie ma NPC ważnych,
chyba że się schowam tam gdzie trzeba. No nic, patrzę w PDA a tam w bazie stalkerów jest
miejsce na przeczekanie. Rozpoczynam sprint. Udało się, miałem jeszcze trochę czekania.
Ale te efekty gdy się różnie rzeczy dzieję to miodzio. Przeczekałem i przeżyłem moje
pierwsze wyładowanie :D Zaraz po dostaje info z prośbą o pomoc bo mutanty atakują obóz
przy wyjściu z tunelu (w podstawce jest tam pełno elektro ale pewna sekwencja żę się
przejść da). Biegnę im na pomoc, ciemno jest bo 23 czy coś koło tego. Shootguna mam.
pociski jakieś fajne. Dobiegam i nawet nie myślę o wyjściu na maskę czy skrzynie by się
uchronić przed mutantami. Myślę co mi jakiś pies czy prosiak zrobi. Ustawiliśmy się jakoś,
wycelowana strzelba w tunel i wtedy je zobaczyłem. Rząd ślepi, klimatycznie to wyglądało
bo światła mało pomimo latarek i biegną do nas, tuż przed wyjściem z ciemności zauważyłem
żę coś za wysoko te ślepia i wtedy wyskakują pijawki. Się przestraszyłem bo dwóch zjadły
ale dobrze że miałem shootguna i z tych 3 co przeżyło dwóch miało dobry sprzęt i egzoszkielety.
Była chwila grozy. To jest prawdziwy klimat. A na dodatek gdzies na wysypisku zostawiłem
mojego stuningowanego kałacha. Aha i zrobiłem fajnego screena przy wschodzie słońca ale
nie wiem czy się one gdzieś zapisują.



Chyba miales na mysli CS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie SoC tylko CS ;p .. Ale zainstaluj sobie do Shadow of Chernobyl moda Oblivion Lost a zobaczysz jak ta gra miała wyglądać. I wyładowania też tam są :D Bardziej klimatyczne bo częstrze i ... przynajmniej widać jak stalkerzy biegną sprintem byle się gdzieś schować. A nie siadają sobie przy ognisku i czekają aż im emisja kurczaczka przypiecze ;p

Powracają stwory które zostały wycięte. Powracają questy poboczne z nimi związane. Wracają wycięte bronie .. mioooodzioooo.

A dołożyć do tego Arsenal Mod i Łatkę godzącą oba te mody i już w ogóle wypas. Pojawiają się bronie których autorzy nie mieli najmniejszego zamiaru implementować do gry jak: M4A1, M16A1 i A2, STEYR AUG., P90 ... wyyypas.

Więc sorry .. ale po tym co widziałem w poprzednim stalkerze. CS mnie ani trochę nie zachwyca, Czekam na odpowiednik Oblivion Losta do Clear Sky :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Doszła gra...paczka pognieciona, jak to poczta(ostatni raz posepiłem na kuriera)
Płytka w napęd, instaluję... Odpalam i zonk. Pojawia sie widoczek z gościem strzelającym z kałasza zza mur i pappa. Proces znika. Vista 64 bit, 8800GT, 4 GB RAM, Asus Xonar. Drivery stable i beta, zmiany dzwiękówek z xonara na integre...Ciągle to samo...
Migająca ikonka securoma/safedisca czy czego tam i koniec rozgrywki. W systemie brak jakichkolwiek emulatorów wirtualnych napędów itd...
Ktoś coś podobnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2008 o 22:49, haloon napisał:

Chyba miales na mysli CS.


Tia miałem na myśli SoC. Grając w CS mam wrażenie że gram w ulepszoną wersje SoCa :D W sumie to mi nie przeszkadza bo obie gry mi się podobają. CS ma to czego brakowało w SoC, może nie wszystko ale ma :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurde mam problem wali mi crashem ja wychodzę z podziemi w Akropolu. Może ktoś wrzucić savea tutaj po wyjściu z tych podziemi będę wdzięczny . Kocham stalkera ale CS mnie zawiódł jest po prostu nie grywalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupował ktoś z Was edycje kolekjonerską? Z tego co widzialem na innym forum (tym najwiekszym:), ludzie podostawali okrojone wersje np. bez zapalniczek, medkit zamiast plecaka - zawartosc im sie totalnie nie zgadza z tym co widzieli na zdjeciach i specyfikacji zawartosci EK. To jest ból.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować