Zaloguj się, aby obserwować  
Darth_Moul

Mitologia grecka - quiz, forum

1805 postów w tym temacie

Dnia 23.10.2007 o 00:00, Samildanach napisał:

najbardziej znana i potezna tarcza... z czego byla zrobiona gdzie i w jakich okolicznosciach.
a takze czemu byla inna niz normalne:)

Tarcza Zeusa.Zrobil ja ze skory kozy,ktora sie nim pielegnowala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2007 o 18:06, Arithon napisał:

> najbardziej znana i potezna tarcza... z czego byla zrobiona gdzie i w jakich okolicznosciach.

> a takze czemu byla inna niz normalne:)
Tarcza Zeusa.Zrobil ja ze skory kozy,ktora sie nim pielegnowala.

odpowiedz niekompletna wiec nie moge uznac... przykro mi probuj dalej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2007 o 00:00, Samildanach napisał:

najbardziej znana i potezna tarcza... z czego byla zrobiona gdzie i w jakich okolicznosciach.
a takze czemu byla inna niz normalne:)

Egida. Ze skóry kozy Amaltei, karmicielki Zeusa. Została wykonana na Krecie na pamiątkę po śmierci dobrej kózki, ale przydała się Zeusowi w czasie potyczki z ojcem i wiele razy póżniej. Nie mógł jej przebić żaden pocisk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2007 o 23:05, Merid napisał:

> najbardziej znana i potezna tarcza... z czego byla zrobiona gdzie i w jakich okolicznosciach.

> a takze czemu byla inna niz normalne:)
Egida. Ze skóry kozy Amaltei, karmicielki Zeusa. Została wykonana na Krecie na pamiątkę po
śmierci dobrej kózki, ale przydała się Zeusowi w czasie potyczki z ojcem i wiele razy póżniej.
Nie mógł jej przebić żaden pocisk.

odpowiedz prawidlowa i wyczerpujaca. zawarte wszystko o co chcialem wiec przykro mi Arithon ale spozniles sie z uzupelnieniem wypowiedzi...
niezawodny Merid+1 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2007 o 14:26, Merid napisał:

Co to był kaduceusz i jak powstał?

Jest to laska Hermesa i została wykuta chyba przez Hefajstosa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2007 o 19:22, Nermi napisał:

> Co to był kaduceusz i jak powstał?
Jest to laska Hermesa i została wykuta chyba przez Hefajstosa ?

Co do właściciela to niewątpliwie masz rację, ale geneza powstania jest błędna- przynajmniej wg Parandowskiego. Tak więc punktu przyznać nie mogę. Szukaj dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2007 o 14:26, Merid napisał:

Co to był kaduceusz i jak powstał?

(...) "Apollo tak się ucieszył, że dał mu w zamian laseczkę z leszczyny, która miała cudowną właściwośc uśmierzania sporów i godzenia nieprzyjaciół. Gdy ją Hermes rzucił między dwa walczące ze sobą węże, one natychmiast przestały się gryźc i zgodnie oplotły się dokoła laski, nachylając ku sobie głowy." Tak powstał Kaduceusz, z którym Hermes nigdy się nie rozstawał..." (...) . Pozwoliłem sobie zacytowac:) mam nadzieję, że nic dodac nic ując:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2007 o 23:13, Samildanach napisał:

(...) "Apollo tak się ucieszył, że dał mu w zamian laseczkę z leszczyny, która miała cudowną
właściwośc uśmierzania sporów i godzenia nieprzyjaciół. Gdy ją Hermes rzucił między dwa walczące
ze sobą węże, one natychmiast przestały się gryźc i zgodnie oplotły się dokoła laski, nachylając
ku sobie głowy." Tak powstał Kaduceusz, z którym Hermes nigdy się nie rozstawał..." (...) .
Pozwoliłem sobie zacytowac:) mam nadzieję, że nic dodac nic ując:):):)

:) Samildanach +1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pewien władca rzeźbiarz stworzył piękny posąg poczym sam się w nim zakochał. nie chciał żadnej kobiety ponieważ całym sercem pokochał swoje dzieło. powiedz jak nazywał się król-rzeźbiarz, gdzie panował i opowiedz dalsze dzieje posągu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2007 o 23:26, Samildanach napisał:

pewien władca rzeźbiarz stworzył piękny posąg poczym sam się w nim zakochał. nie chciał żadnej
kobiety ponieważ całym sercem pokochał swoje dzieło. powiedz jak nazywał się król-rzeźbiarz,
gdzie panował i opowiedz dalsze dzieje posągu...

Nazywal sie Pigmalion,byl krolem Cypru.Afrodyta widzac rozpacz krola ozywila posag.Pigmalion nazwal ja Galatea i sie z nia ozenil. xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2007 o 16:41, Darth Moul napisał:

Emmmmm...Kto pokonal boga rzeki Skamander i w jakim celu to zrobil?

Hefajstos poproszony o pomoc przez Here po to by ocalic Achillesa, ktory przez togoz wodnego boga został zaatakowany pod Ilionem biegnac przez pole bitwy do starcia z bohaterem trojanskim Hektorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2007 o 16:45, Samildanach napisał:

> Emmmmm...Kto pokonal boga rzeki Skamander i w jakim celu to zrobil?
Hefajstos poproszony o pomoc przez Here po to by ocalic Achillesa, ktory przez togoz wodnego
boga został zaatakowany pod Ilionem biegnac przez pole bitwy do starcia z bohaterem trojanskim
Hektorem.

Samildanach + 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2007 o 22:46, Samildanach napisał:

to ja teraz zadam takie troche zagmatwane pytanie:) prosze mi wyjasnic jakie bylo powiazanie
miedzy Europa a Heraklesem. chodzi mi tu o wiezy rodzinne, pokrewienstwo itp itd.

Oboje pochodzili z królewskiego rody Teb, odsuniętego od władzy(rodzice Heraklesa).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować