Zaloguj się, aby obserwować  
DJ_Danielus

BIOS - Niebieski cud rev. 1.01G

22 postów w tym temacie

Witam!
Jak widać temat o takim samym tytule istniał i również został napisany przeze mnie. Został on jednak zamknięty ze względu na pytania mało związane z tematem.
Dlatego na wstępie piszę: only BIOS! - tylko BIOS!
Piszcie tu o rzeczach tylko i wyłącznie związanych z BIOS''em, np. update, gdzie znajdę to i to, potrzebuję tego i tego.
Możecie również zapytać, np. jak zwiększyć energooszczędność, szybkość, włączyć funkcję S1 lub S3, jak wyciszyć komputer i wiele, wiele innych. Trzymajcie się tylko tej przestrogi: only BIOS! to będzie OK.

Inne tematy, jeżeli nie dotyczę bezpośrednio BIOS''u (cytat RobeN):

Upgrade Kompa - pomoc, porady itp.
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=92&u=13048

Problemy z kompem (temat ogólny)
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=130&u=11057

Kącik entuzjastów overclockingu
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=16068&u=213

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest twoje zdanie i ja je szanuję, każdy ma prawo do swoich poglądów.
Co zaś tyczy się tematu i gramsajta sytuacja jest następująca. Na gramsajcie jest zbiór niewielkich i podstawowych porad, jeżeli ich nie wykorzystacie to piszcie tutaj, pomożemy. I tyle, to nie była żadna reklama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2007 o 19:17, DJ Danielus napisał:

To jest twoje zdanie i ja je szanuję, każdy ma prawo do swoich poglądów.

Dziękuję za wyrozumiałość i się z Tobą zgadzam.

Dnia 08.08.2007 o 19:17, DJ Danielus napisał:

Co zaś tyczy się tematu i gramsajta sytuacja jest następująca.

Słucham uważnie.

Dnia 08.08.2007 o 19:17, DJ Danielus napisał:

Na gramsajcie jest zbiór niewielkich i podstawowych porad,

Warto jednak je znać, więc dalej jest za tym by je tutaj wkleić - by wszystko było w jednym temacie.

Dnia 08.08.2007 o 19:17, DJ Danielus napisał:

jeżeli ich nie wykorzystacie to piszcie tutaj, pomożemy.

Oczywiście - od czego jest forum :)

Dnia 08.08.2007 o 19:17, DJ Danielus napisał:

I tyle, to nie była żadna reklama.

Skoro Ty tak sądzisz, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2007 o 17:19, Woko11 napisał:

Zamiast reklamy Twojego gramsajta wrzuciłbyś to tutaj... denne.


To, że umieścił na swym GramSajcie jest na tyle dobre, że jak temat urośnie, będzie można w miarę szybko znaleźć interesujący Cię kawałek. Raczej mało ciekawe jest wertowanie kilkunastu (kilkuset?) stron w poszukiwaniu jedego posta. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można poprosić moderatora o przyklejenie "głównego" posta na początek każdej strony, jak to jest zrobione w tych komputerowych tematach.

KONIEC OT!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra koniec i tyle! Od teraz są tu sprawy związane z BIOS''em. Po co się kłócić? Część jest na gramsajcie, jeżeli ktoś będzie chciał to wejdzie, nie znajdzie - pisze. Jak wiele osób będzie chciało na każdej stronie to to zrobię. Teraz przejdźmy do rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2007 o 15:42, DJ Danielus napisał:

Dzięki BIOS''owi PC może znacznie więcej!
Jeżeli ktoś lubi ciszę, energooszczędność to dobrze trafił!
Wszystkich, którzy chcą wiedzieć to&owo zapraszam!

Ekhm... a widziałeś kiedyś płyte bez chipsetu BIOS''u? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy o co biega.
Może ona posiadać EFI, czyli BIOS przyszłości stworzonego przez Intela. Lub po prostu posiada wyjmowany BIOS (nie ma wlutowanej kości) i w tej chwili jest on wyjęty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.
Otóż wiem, że można komputer obudzić z a pomocą kodu z klawiatury. Np. znajomy ustawił sobie kombinację AQQ.
Też chciałem spróbować, ale nie wiem co zrobić. Z instrukcji dowiedziałem się, że muszę wejść w BIOSie do zakładki POWER MENU następnie Power Up Control.
Tam odnalazłem klawiaturę - reszta z instrukcji płyty głównej.

Wake/Power On By PS/2 Keyboard [disabled]
This parameter allows you to use specific keys on the keyboard to turn on the system. This feature requires an ATX power supply that provides at least 1A on the +5VSB lead.
Configuration options: [disabled] [space bar] [ctrl-esc] [power key]

Za bardzo nie znam się na angielskim, ale ustawiłem [power key], ale co dalej? Potem ani słowa. Nie wiem co mogę zrobić - na razie jestem na normalnych ustawieniach, ale chciałbym włączać komputer z klawiatury.
Proszę o pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że nie możesz na swoim komputerze ustawić dowolnej kombinacji - ten "power key" prawdopodobnie oznacza klawisz Power na klawiaturze (który zwykle znajduje się obok klawiszy Sleep i Wake up, nad blokiem klawiszy Insert, Home, Page Up, ...). Wygląda na to, że masz wybór spośród trzech przedefiniowanych ustawień: Control+Escape (=klawisz ze znaczkiem Windows), spacja i Power.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm, być może trzeba jeszcze pogrzebać w sekcji Power Managment (czy jak to się zwie), niestety, nie wiem co i jak należałoby poustawiać :((nigdy nie korzystałem z takich "bajerów" - stary sprzęt tego nie obsługiwał, a obecny ma jakieś problemy, gdy do kontrolera ATA100 mam podłączony jakiś dysk).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować