Zaloguj się, aby obserwować  
SinClers

Windows Seven - Temat Ogólny

4025 postów w tym temacie

Dnia 16.01.2009 o 07:58, mrosi napisał:

- to może być od razu wskazówka dla kolejnych użytkowników - zapomnijcie o partycji systemowej
powyżej 48GB. Win7 tak sobie wymyślił, że co najwyżej 48GB może ona mieć i tyle,

Ja do podziału użyłem płyty od WinXP i mam partycję systemową 64GB.

Dnia 16.01.2009 o 07:58, mrosi napisał:

- w panelu sterowania nie można ustawić widoku poszczególnych funkcji, jesteśmy zmuszeni
do widoku kategorii na pierwszym panelu (chyba, że o czymś nie wiem).

Kliknij na All Control Panel Items.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2009 o 14:25, Windows 7 64 napisał:

> > Witam !
> > Jakby ktoś nie wiedział jest 64 bitowa przeglądarka mozilli na której właśnie
jestem
>
> > jak dotąd działa.
> Po co to piszesz to podlega pod spam ;/ czytaj ostatnie posty napisałem że wszystko
działa
> w mozzil ;/ więc po co żeby nabić licznik :) . Poczytaj a potem pisz :)
Nabić licznik ?? To mój drugi post tutaj 0_o
Wiecie ska moge ściągnać adobe flash player dla 64 Mineheld ?? ( taka odmiana 64 mozilli)
prosił bym o link bezpośredni.


?? ściągnij normalnego http://get.adobe.com/flashplayer/ :) pod 32 działa ;) wiec po co utrudniać sobie życie :) .

Dnia 16.01.2009 o 14:25, Windows 7 64 napisał:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2009 o 15:05, krl.krl napisał:

Najlepiej zainstaluj zwykłego ff na 32bit. Chodzi bardzo dobrze.

Jest już jakaś strona z trickami , sztuczkami , sam nie wiem ulepszeniu 7 ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I kicha nie chce mi się włączyć desktop gadgets :/ z poziomy pulpitu jak i z panelu sterowania :/
Wcześniej uztawiłem sobie podoge i zegar był reset i już nie działa :/ nic się nie dzieje jak klikam co zrobić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2009 o 15:45, mas1213 napisał:

hmm to nie powinno być problemów ;/ Najlepiej zainstaluj na nowo system Zgaduje ze masz
4 GB ramu ??

po 1 używaj odpowiedz bo ja nie wiem czy ty do mnie to piszesz. A po 2 nie bede stawiał sys. może samo to minie. Oczywiście że mam 4 GB ramu .
zainstalowałem najpotrzebniesze programy i juz mi źre 1,4 Gb ramu.. czyli tyle samo co vista :/
Musze też powiedzieć że chyba procesor jest mniej obciązony (!)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2009 o 10:41, mas1213 napisał:

Hmm instalacja zale?y od PC u mnie seven instaluje sie 15 minut nieca3e :) na 95% ze
to wina dysku jak jest zbyt wolny to kopjuje i wypakowuje d3u?ej :) a te? mo?e bya PC
wina :) z tym blue-screen nie wiem dlaczego bo ja nie mam takich problemów :) jaka karta
graficzna ? jak Radeon to mo?e dlatego bo sevenka jest narazie kompatybilna tylko narazie
z GF :)
te MP3 po zainstalowaniu 3atki wszystko jest ok . A po co ci stan wstrzymania ja go
nie uzywa3em i nie bede :)
Co do przeglądarki :) nie masz racji FF tak samo jak IE :) To jest opcja taka w pasku
?eby wyświetlaa minature :) dodaje obrazek pokazany ?e nie k3amie :)


Hehe za miesiac zobacze czy coś sie zmieni jak bede instalwoał 7 na sensownym dysku SATA.
Nie wiem jak długo używasz 7, ja od grudnia wiec to moze zależy od czasu użytkowania a jeśli nie to tak jak mówiłem, u mnie to był łancuch reakcji, sypnęła sie Opera 10 Alpha, potem zrzut pamieci (bardzo wolny) i blue.
I od tamtej pory czasem coś sie zrobi blue, ale rzadko i nie w rakcie działania seystemu :)
Karta grafiki odpada, GF 8600GT 256, sterowniki dobrane od razu przez WinUpdate jak mówiłem wcześniej ;)

Co do przeglądarki, nie wiem czy załapałeś o co mi chodzi bo akurat twój screen nie działa (nie wiem czy tylko mi sienie wyświetla). Zrobiłem własne żeby Ci pokazaa co miniaturka IE8 wyświetla przy otwartych 2 zakładkach, a co dla przykładu Firefox przy otwartych 3 zakładkach, i tak samo jest w wypadku opery. (chociaz w wypadku oprery jest graficzny podglad przytrzymując w operze ctr + tab)

20090116232058

20090116232136

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2009 o 23:21, Bart_GT napisał:

> Hmm instalacja zale?y od PC u mnie seven instaluje sie 15 minut nieca3e :) na 95%
ze
> to wina dysku jak jest zbyt wolny to kopjuje i wypakowuje d3u?ej :) a te? mo?e bya
PC
> wina :) z tym blue-screen nie wiem dlaczego bo ja nie mam takich problemów :) jaka
karta
> graficzna ? jak Radeon to mo?e dlatego bo sevenka jest narazie kompatybilna tylko
narazie
> z GF :)
> te MP3 po zainstalowaniu 3atki wszystko jest ok . A po co ci stan wstrzymania ja
go
> nie uzywa3em i nie bede :)
> Co do przeglądarki :) nie masz racji FF tak samo jak IE :) To jest opcja taka w
pasku
> ?eby wyświetlaa minature :) dodaje obrazek pokazany ?e nie k3amie :)

Hehe za miesiac zobacze czy coś sie zmieni jak bede instalwoał 7 na sensownym dysku SATA.
Nie wiem jak długo używasz 7, ja od grudnia wiec to moze zależy od czasu użytkowania
a jeśli nie to tak jak mówiłem, u mnie to był łancuch reakcji, sypnęła sie Opera 10 Alpha,
potem zrzut pamieci (bardzo wolny) i blue.
I od tamtej pory czasem coś sie zrobi blue, ale rzadko i nie w rakcie działania seystemu
:)
Karta grafiki odpada, GF 8600GT 256, sterowniki dobrane od razu przez WinUpdate jak mówiłem
wcześniej ;)

Co do przeglądarki, nie wiem czy załapałeś o co mi chodzi bo akurat twój screen nie działa
(nie wiem czy tylko mi sienie wyświetla). Zrobiłem własne żeby Ci pokazaa co miniaturka
IE8 wyświetla przy otwartych 2 zakładkach, a co dla przykładu Firefox przy otwartych
3 zakładkach, i tak samo jest w wypadku opery. (chociaz w wypadku oprery jest graficzny
podglad przytrzymując w operze ctr + tab)

Hmm od Grudnia . .. . Albo sciagnołeś z nielegalnego źródła :) . Bo Beta testerzy w polsce dopiero dostali hmm dostałem klucz orginalny 28 grudnia ;/ . . . W FF tak samo działa jak w IE a w Operze nie wiem bo nie korzystam :) . . .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2009 o 16:18, mas1213 napisał:

W FF tak samo działa
jak w IE a w Operze nie wiem bo nie korzystam :) . . .

W ff nie działa tak samo,. Przy kilku otwartych kartach (nie oknach) wyświetla się tylko jedne podgląd a w IE podgląd wszystkich kart

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2009 o 16:18, mas1213 napisał:

Hmm od Grudnia . .. . Albo sciagnołeś z nielegalnego źródła :) . Bo Beta testerzy w polsce
dopiero dostali hmm dostałem klucz orginalny 28 grudnia ;/ . . . W FF tak samo działa
jak w IE a w Operze nie wiem bo nie korzystam :) . . .


kilka dni potem jak pojawiła się na torrentach była u mnie na płycie DVD, zgadza się. Ale klucz dostałem dopiero tydzień temu ( w końcu jest 30 dni używania systemu bez klucza + 3krotna możliwość przedłużenia okresu testowania), natomiast jest to ta sama wersja co została wydana oficjalnie ;)

Dosłownie post przed twoim na screenach pokazałem o co mi oraz krl.krl chodzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako, że zacząłem się bawić z Windows 7, postaram się zamieszczać listy programów/gier, które działają bez absolutnie żadnych problemów:
Gry:
- Wiedźmin,
- Crysis,
- Far Cry,
- Far Cry 2 (choć przy uruchamianiu za każdym razem woła o zainstalowanie ServicePack1) ;-),
- F.E.A.R.,
- Rise of Nations - Rise of Legends,
- Rise of Nations,
Aplikacje:
- Nero 8,
- Office 2007,
- Gadu-Gadu,
- Winamp,
- eMule,
- FireFox,
Logitech Harmony Remote,
Logitech SetPoint (choć po zainstalowaniu myszka potrafi nagle "przeskoczyć" w trakcie przewijania strony www w FF),
avast!,

Nie działa poprawnie CCleaner. Czyści cache, temp itd. Nie czyści niestety rejestru z błędnych wpisów.

W miarę doinstalowywania aplikacji i gier będę wrzucał informacje na bieżąco.

Mój komputer otrzymał w indeksie wydajności 5.9 pkt, w czy odpowiednio:
Procesor (obliczenia na sekundę) - 7.2
Pamięć (obliczenia na sekundę) - 5.9
Grafika (wydajność dla Aero) - 7.9
Grafika (wydajność w aplikacjach i grach) - 6.0
Dysk twardy (szybkość transferu danych)- 5.9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2009 o 19:37, mrosi napisał:

- Far Cry 2 (choć przy uruchamianiu za każdym razem woła o zainstalowanie ServicePack1)

Powinno pomóc ustawienie trybu kompatybilności z Vistą SP1 we właściwościach exe''ka od FC2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2009 o 19:37, mrosi napisał:

W miarę doinstalowywania aplikacji i gier będę wrzucał informacje na bieżąco.

Mój komputer otrzymał w indeksie wydajności 5.9 pkt, w czy odpowiednio:
Procesor (obliczenia na sekundę) - 7.2
Pamięć (obliczenia na sekundę) - 5.9
Grafika (wydajność dla Aero) - 7.9
Grafika (wydajność w aplikacjach i grach) - 6.0
Dysk twardy (szybkość transferu danych)- 5.9


To jak już możesz to zedytuj post''a i obok danego podzespołu podaj pordukt, markę i czy podkręcane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2009 o 19:37, mrosi napisał:

Mój komputer otrzymał w indeksie wydajności 5.9 pkt, w czy odpowiednio:
Procesor (obliczenia na sekundę) - 7.2
Pamięć (obliczenia na sekundę) - 5.9
Grafika (wydajność dla Aero) - 7.9
Grafika (wydajność w aplikacjach i grach) - 6.0
Dysk twardy (szybkość transferu danych)- 5.9

A ile jest max możliwych? 7.9 to max?
U mnie:
Procesor - 7.0
Grafika (Aero) - 7.9
Grafika (gry i aplikacje) - 6.3
Dysk i pamięci tak samo (na max w pamięciach trzeba mieć chyba 2GHz CL5)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Procesor - 7.2 (Core 2 Quad Q9300)
Pamięć - 5.9 (2x2GB OCZ1066MHz Reaper HPC CL-5)
Grafika) - 7.9 / 6.0 (Asus GTX 260 TOP)
Dysk twardy - 5.9 (Seagate ST3500320AS 500GB 32MB cache)

Żaden podzespół nie jest kręcony.

SHADOW-XIII
We właściwościach jest tylko ustawienie "tryb zgodności z Windows Vista - nie moa mowy o SP1).

krl.krl
Jaką masz grafikę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować