Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Gothic 3 w serii Platynowa Kolekcja!

159 postów w tym temacie

Mam tę grę od swego czasu, 1 i 2 bardzo mi sie nie podobały,ale słyszałem wiele dobrego o tej grze, więc jak tylko dostałem ją w swoje ręce to zainstalowałem, pograłem chwilę i..... i tu skończyła się moja przygoda z tą grą. Mam Athlona 64 3000+, 1024 MB Ramu i Gainwarda GF 6600GT, na minimalnych, wtedy, kiedy grafika jest wręcz obrzydliwa cięło się i zwalniało cały czas. FPSy spadały do 8-10. Tragedia, tak źle zoptymalizowanego kodu żadna gra, w która grałem, nie miała. W tej chwili chyba tylko najbardziej podkręcony Core 2 Duo i GF 8800 Ultra są w stanie poradzić sobie z tą grą na wysokich detalach, no i jeszcze ze 3 GB ramu :P. Mogłem lepiej spożytkować te pieniądze, sprzedać za 80 złotych na allegro i mieć większe fundusze, a tak to teraz ludzie by nie dali więcej jak 40 złotych, a to mi się nie opłaca zbytnio. Co do bugów to nie mogę się wypowiedzieć, bo jak wspomniałem nie było mi dane zagrać w nią dłużej niż 10 minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos probowal instalowac zagraniczne (fanowskie) patche na polska wersje gry i moglby sie podzielic doswiadczeniami? Jesli wsrod poprawek nie ma zmian w dialogach, to moze wszystko pasuje...

a BTW, ja gram wlasnie na GF 6600 GT ze srednia lub maksymalna szczegolowoscia wszystkiego i z najbardziej, jak sie da oddalonym horyzontem (ustawionym oczywiscie w INI), ale za to z wylaczonymi wszystkimi efektami w rodzaju AA itp. - i zupelnie dobrze sie gra. Tylko podczas wczytywania gier przeczytalem juz ze dwie ksiazki, ale to nie jest wielka wada, a moze nawet wrecz przeciwnie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2007 o 17:52, Wojman napisał:

Rany, CD Projekt moglby sobie podarowac to dzielenie informacji. Codziennie news o tym jakie
to nowe gry pojawia sie w Platynowej Kolekcji. A wystarczy przejrzec reklame serii chocby w
najnowszym numerze CD Action, zeby wiedziec jakie gry pojawia sie w tej serii. Trzeba bedzie
pomyslec nad jakas petycja, bo naprawde powoli mam dosc dzielenia informacji na kilka dni.

Mnie tez to denerwuje. Gdyby byla petycja, podpisalbym.

Inna wkurzajaca (mnie) rzecz to to, iz po kliknieciu na umieszczony w newsie link do tekstu (recenzji itp.) nie trafia sie wcale do rzeczonego artykulu - trzeba kliknac jeszcze raz. Imho to zupelnie niepotrzebne - gdy klikam na ten llink, to chyba jasne, ze chce czytac tekst, a nie ogladac kolejnego ekranu z "wlasciwym" linkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

e tam ktoś czepiał się umiejętnośći machania mieczem powiedzmy, ja odczówam dużą różnicę między pierwszym perkiem a trzecim - dużo szybciej macha mieczem i inaczej trochę macha tym mieczem, community patch 1.4 naprawia już błędy umiejętności zatruwania strzał i chyba bo nie jestem pewien ulepszania zbroi i umiejętności szat dla magów i zmienia plik konfiguracyjny, więc nie wiem w czym problem ja na gf 7600gs512MB 1 GB ram i athlonie 3k+ 2,2 GHz grałem na max tylko wyłączyłem post processing bo mnie wkurzało to jak się świecą niektóre rzeczy. Prawda nie chodziło cały czas płynnie, ale na pustyni spokojnie osiągałem 60 fps, problemy były przy teleportacji, a tak raz na jakiś czas zatrzymała się gra powiedzmy na 2 sekundy i szło się dalej ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak szczerze mi Trójeczka nawet sie podobała do czasu jednak gdy z powodu buga nie mogłem skończyć gry. Otóż zamiast na początku pojść zwiedzać Północ to poszedłem na pustynie odnaleść artefakty adanosa. Gdy znalazłem ostatni wszyscy orkowie i ich poplecznicy zaczeli mnie atakować co nie było dziwne w Nordmarze do którego sie udałem odrazu ale gdy wróciłem do Myrtany okazało sie ze kilkanaście godzin gry trafił szlag i już więcej nie uruchomiłem tej gry aż takim masochistą nie jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

milten6 urzekla mnie twoja historia:D jestes fanem tak jak ja :P trzeba stac murem za najlepsza gra jaka powstala mnie tez sie zmula lekko nawet spalil mnie sie komp raz i 1000 zl zabulilkem za naprawe ale ta gra to klasyk no macie tylko w jednym miejscu racje ale gothic 1 i 2 moze tak powalic na kolana pro graczy ze i poprostu PIRANI nie udalo sie kontynuowac na rownym poziomie ale eni da sie chyba stworzyc 3 gier zeby przypadlu do gustu i spojszcie na inne trylogie w wiekszosci jedna jest dobra a tu 2,5 ej milten6 podam ci gg napiszesz plz pogadamy cu z gory dizki.... 1566089.... odpisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm... cena dobra ale ja już kupiłem Gothica mój komp nie jest najwyższych lotów mimo tych wszystkich bugów i wymagani sprzętowych nie powiem że to zła gra bo jestem wielkim fanem tej seri

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gothic`a już mam. Trochę nie ładnie prezentuje się to czerwone pudełko w tej czarnej oprawie jak dla mnie, chociaż inne gry z PK jakoś przypadły mi do gustu. Z nowego rzutu pozwolę sobie nabyć Medievala II, chyba że jednak Warhammer zagości w gościnne progi serii i spocznie na półkach sklepowych obok innych kolegów z serii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehh... cud będzie jeśli bardziej elastyczny i gra nie będzie mieć częstszych zawieszek od Windows''a.....
To by się naprawdę przydało, bo normalnie w Gothic''a 3 z mocnym sprzętem grać się nie da...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tacy fani mają to do siebie, że nie dostrzegają rzeczywistości lub dają sobie wcisnąć największe badziewie i jeszcze później są zadowoleni. Naprawdę nie jestem w stanie zrozumieć, osób które grają, pomimo tego, że gra jest niegrywalna, pozbawiona fabuły i kompletnie zabugowana (gratuluję cierpliwości.. a być może nieumiejętności lepszego wykorzystania czasu), a potem jeszcze są zadowoleni. Zupełnie jakby komuś sprzedać samochód z przerdzewiałą karoserią, przebitymi oponami, popsutą klimatyzacją i bez poduszek powietrznych i oczywiście bez serwisu, a on dalej chwaliłby producenta... Nie, nigdy nie zrozumiem "fanów". Dla mnie seria Gothic skończyła się na Nocy Kruka.

I szkoda tylko, że CDP nie ostrzega potencjalnych graczy przed zakupem wybrakowanego produktu, ale to jest właśnie kapitalizm...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety, Gothic 3 rozczarował mnie, i to bardzo, w szczególności iż wiele oczekiwałam po kontynuacji tak świetnych gier jak G1 i G2. Nawet specjalnie na początku roku wymieniałam komputer, aby gra (i też Oblivion) chodziła jak najbardziej optymalnie. I tak było, full detale i rozdzielczość z tylko niewielkimi zawiasami. Warto było zagrać, dla genialnej grafiki...ALE:
- system walki...nie trzeba pisać, a po drugie realizm - można zabić 40 orków w 5 min bez draśnięcia, a zaraz potem zabija cię byle ścierwojad.
- fabuła...w porównaniu do poprzednich G i innych rpg - źal, bo praktycznie jej nie ma
- niby taka dobra grafika a pancerze takie same dla wszystkich frakcji tylko kolorki inne
- po 30 min gry zdobywasz miecz którym potem grasz przez połowę gry...zero zaplanowania
- powtarzalność questów aż boli
- liczne bugi
Być może to są tylko szczegóły, bowiem gra ma przy tym wiele zalet (np świetna muzyka, wielki świat), ale dla mnie one sprawiły, iż przejście gothica 3 w pewnym momencie z rozrywki zamieniło się w całkowitą nudę i żmudną pracę. I gdzieś w tych wszystkich małych, wkurzających wadach zanika klimat gothica, jaki wypracowały dwie poprzednie części. Miało być nowatorsko - jak dla mnie - krok do tyłu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proste tylko kasa:
1.Wysokie wymagania sprzętowe byle kupić nowe PC lub ulepszyć
2.Zapłacić słoną cenę za sam tytuł GOTHIC3
3.Wypuścić grę zrobioną słabo byle tylko nabić kasę

Taka jest moja opinia;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie w G3 najlepsze(taki żarcik) jest to że choćbyś nie wiem jaki byś mial pancerz i jakie staty moze cie zabić byle wilk.... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2007 o 01:36, Lee1234 napisał:

Juz dawno zakupiłem Gothica 3 zaraz po premierze oj jak ja się napociłem przechodząc tą grę
na moim kompie :P


Ale było warto prawda?:P
ja jak przechodziłem Gothic''a 3 pierwszy raz to nie patrzyłem na błędy czy inne wady tej gry ja tylko szukałem nowości i terenów, które widziałem na screenach;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2007 o 07:11, wdowiakm napisał:

ja jak przechodziłem Gothic''a 3 pierwszy raz to nie patrzyłem na błędy czy inne wady tej gry
ja tylko szukałem nowości i terenów, które widziałem na screenach;)

Ale większości tych screenów nie można było spotkać w grze - jak choćby ten poniżej.

Ponoć w procesie produkcji okazało się że wiele rozwiązań musiano porzucić bo kompy sa obecnie za słabe by pociągnąć taką grafikę - tako rzecze Album do EK G3.
Moim zdaniem ktoś pracował pod presją terminów i nie miał czasu/nie umiał zoptymalizować kodu gry. W wyniku czego zamiast orków z prawdziwego zdarzenia mamy te pokurcza....

20070809084716

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować