Zaloguj się, aby obserwować  
Buhahahahaha

Fallout 3 - temat ogólny

8016 postów w tym temacie

Dnia 15.08.2011 o 06:21, Karharot napisał:

Mam problem podczas przechodzenia symulacji w Operacji Anchorage - podczas zmiany obszaru
z wnętrza na teren otwarty (i czasem również podczas wczytywania sejwa na terenie otwartym)
gra się wysypuje i pojawia się okno informujące że "Program Fallout3 przestał działać"
:/ Czy jest jakieś rozwiązanie tego problemu?

To normalka, trzeba próbować. Po prostu OA słynie z wieszania skryptów.

Dnia 15.08.2011 o 06:21, Karharot napisał:

Próbowałem też po prostu obejść całą symulację korzystając z metody podanej na Fallout
Wiki według której w konsoli należy wpisać poniższe linie:
completequest 030009be
setstage dlc02oa4 50
player.removeitem 0300a6c0 1
Niestety przy wpisywaniu drugiej komendy gra spuszcza mnie na drzewo stwierdzając że
"Item dlc02oa4 not found for parameter quest.
Compiled script not saved!"

Czy ktoś wie jaka jest poprawna komenda?

Komendy są prawidłowe, problem może być w prefixie 03xxxxxx (np. podanym wyżej 030009be), upewnij się, że OA jest rzeczywiście trzecie w kolejności. Sprawdź kolejność w FoMM (nr prefixu jest podany po prawej stronie nazwy -Fallout3.esm ma prefix 00 itd.) Na załączonym obrazku OA jest rzeczywiście trzecie.

20110815151942

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2011 o 15:19, Aurelinus napisał:

To normalka, trzeba próbować. Po prostu OA słynie z wieszania skryptów.

Też miałem jakieś takie deja vu :/ Tyle że ja już się z tym wczoraj użerałem 5 godzin i udało mi się jedynie wysadzić działa, teraz jestem w namiocie dowódcy i po prostu nie mogę z niego wyjść :/

Dnia 15.08.2011 o 15:19, Aurelinus napisał:

Komendy są prawidłowe, problem może być w prefixie 03xxxxxx (np. podanym wyżej 030009be), upewnij się, że OA jest rzeczywiście trzecie w kolejności. Sprawdź kolejność w FoMM (nr prefixu jest podany po prawej stronie nazwy -Fallout3.esm ma prefix 00 itd.) Na załączonym obrazku OA jest rzeczywiście trzecie.

Anchorage jest zaindeksowany jako 03 (już to sprawdziłem bo było potrzebne do pierwszej komendy), nie mogę jednak trafić z drugą komendą i niezależnie od tego czy wpisuję zalecane "setstage dlc02oa4 50" czy też "setstage dlc03oa4 50" zawsze dostaję taką samą odpowiedź gry ->

20110815190925

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2011 o 19:14, Karharot napisał:

Anchorage jest zaindeksowany jako 03 (już to sprawdziłem bo było potrzebne do pierwszej
komendy), nie mogę jednak trafić z drugą komendą i niezależnie od tego czy wpisuję zalecane
"setstage dlc02oa4 50" czy też "setstage dlc03oa4 50" zawsze dostaję taką samą odpowiedź
gry ->

Poprawna komenda to setstage dlc02oa4 50, dlc02oa4 nie jest rejestrowym plikiem gry posiadającym prefix, ale zmienną skryptu/questu, nie możesz go zmieniać. Brak możliwości odpalenia tej komendy oznacza, że rzeczywiście skrypty działają niepoprawnie. Jedyne, co możesz zrobić to teleportować się komendą coc (lub coś w tym stylu - ctc?, nie pamiętam, sorki) lub spróbować wczytać wcześniejszy sejw i przejść kawałek jeszcze raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2011 o 23:14, Aurelinus napisał:

Poprawna komenda to setstage dlc02oa4 50, dlc02oa4 nie jest rejestrowym plikiem gry posiadającym prefix, ale zmienną skryptu/questu, nie możesz go zmieniać.

Wierzę na słowo :)

Dnia 15.08.2011 o 23:14, Aurelinus napisał:

Brak możliwości odpalenia tej komendy oznacza, że rzeczywiście skrypty działają niepoprawnie. Jedyne, co możesz zrobić to teleportować się komendą coc (lub coś w tym stylu - ctc?, nie pamiętam, sorki) lub spróbować wczytać wcześniejszy sejw i przejść kawałek jeszcze raz.

Podsunąłeś mi z tym pomysł, wpisałem w konsoli komendę która powinna mnie po prostu przenieść do "finałowego bossa" symulacji ->
player.moveto 030018d3
co wrzuciło mnie do HQ chińczyków, Jingwei''a tam nie było (nie mam pojęcia dlaczego skoro kod namierzał jego a nie lokację) ale odpaliło to quest zlecający jego zabicie więc wpisałem
prid 030018d3
kill
i na scenę wszedł generał który pogratulował mi zakończenia treningu i zakończył symulację w normalny sposób co dało mi perka, expa, dostęp do zbrojowni (oraz bandy ziejących ogniem Wyrzutków) i zakończyło cały quest (jedyny ślad który po tej porażce pozostał to niezakończony quest Torowanie Drogi ale na szczęście nie był on potrzebny).
Wielkie dzięki za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2011 o 02:58, Karharot napisał:

Jingwei''a tam nie było (nie mam pojęcia dlaczego
skoro kod namierzał jego a nie lokację)

Był, ale nieaktywny, bo nie odpaliłeś zmiennej questu.

Dnia 16.08.2011 o 02:58, Karharot napisał:

więc wpisałem
prid 030018d3
kill

J.w., inaczej nie mógłbyś go "zabić".

Dnia 16.08.2011 o 02:58, Karharot napisał:

i na scenę wszedł generał który pogratulował mi zakończenia treningu i zakończył symulację
w normalny sposób co dało mi perka, expa, dostęp do zbrojowni (oraz bandy ziejących ogniem
Wyrzutków) i zakończyło cały quest (jedyny ślad który po tej porażce pozostał to niezakończony
quest Torowanie Drogi ale na szczęście nie był on potrzebny).

Na bezrybiu i rak ryba... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, co chwila gra się zawiesza, dosłownie pogram dwie minuty i muszę Alt+Ctrl+Delete :/ możecie jakiś patch zapodać? W czym w ogóle rzecz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2011 o 22:10, Paoro napisał:

Mam problem, co chwila gra się zawiesza, dosłownie pogram dwie minuty i muszę Alt+Ctrl+Delete
:/ możecie jakiś patch zapodać? W czym w ogóle rzecz?

Widzę, że nadal nie ma odpowiedzi, mam W7 (64-bit), komp nowy i5, NVIDIA GTX560M, 4 GB, wszystko chodzi na max detalach, ale to chyba nie z tego powodu wywala. Polega to na tym, że jak do czegoś strzele, a czasem po prostu wgram save, gra się wykrzacza, zawiesza, czytałem posty nie których i mieli ten sam problem, ale nie znalazłem żadnych rad na ten temat. Wychodzę do Windowsa, a w menu zadań jest napisane, że gra nie odpowiada.. nie instalowałem żadnych modów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No patrz, brak podanej konfiguracji w pierwszym poście i dziwne, że nikt nie odpowiada.

Na Win 7 gra nie działa, a jak niektórym działa, robi to wbrew informacjom od pomocy technicznej. Myślę, że nic nie poradzisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2011 o 17:20, Paoro napisał:

> Mam problem, co chwila gra się zawiesza, dosłownie pogram dwie minuty i muszę Alt+Ctrl+Delete

> :/ możecie jakiś patch zapodać? W czym w ogóle rzecz?
Widzę, że nadal nie ma odpowiedzi, mam W7 (64-bit), komp nowy i5, NVIDIA GTX560M, 4 GB,
wszystko chodzi na max detalach, ale to chyba nie z tego powodu wywala. Polega to na
tym, że jak do czegoś strzele, a czasem po prostu wgram save, gra się wykrzacza, zawiesza,
czytałem posty nie których i mieli ten sam problem, ale nie znalazłem żadnych rad na
ten temat. Wychodzę do Windowsa, a w menu zadań jest napisane, że gra nie odpowiada..
nie instalowałem żadnych modów.


Powiedz mi jedno - czy ledwo zaczales grac, czy juz troche grasz i dopiero teraz zaczely sie takie problemy? Jesli opcja druga - mialem to samo, z tym, ze na windows XP. Gra fajnie chodzila dopoty, dopoki nie zaczalem walki - czesto gra wyrzucala juz po chwili od jej rozpoczecia. Nie wiem, w czym lezal problem, probowalem wielu rozwiazan. Pomoglo najprawdopodobniej usuniecie czesci starych save''ow - gdzies przeczytalem, ze F:NV ma problemy, gdy jest duzo zapisow gry. Zostawilem jeden zapis, troche pochodzilem po outpostach, troche zrobilem nowych zapisow i... problem znikl.

Jesli to nie pomoze (albo dopiero co zainstalowales gre), to sprobuj poszukac rozwiazania, wklepujac w google''a "fallout new vegas bug fix" lub przejrzyj forum bethesdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2011 o 18:17, nekr napisał:

Powiedz mi jedno - czy ledwo zaczales grac, czy juz troche grasz i dopiero teraz zaczely
sie takie problemy? Jesli opcja druga - mialem to samo, z tym, ze na windows XP. Gra
fajnie chodzila dopoty, dopoki nie zaczalem walki - czesto gra wyrzucala juz po chwili
od jej rozpoczecia. Nie wiem, w czym lezal problem, probowalem wielu rozwiazan. Pomoglo
najprawdopodobniej usuniecie czesci starych save''ow - gdzies przeczytalem, ze F:NV ma
problemy, gdy jest duzo zapisow gry. Zostawilem jeden zapis, troche pochodzilem po outpostach,
troche zrobilem nowych zapisow i... problem znikl.
Jesli to nie pomoze (albo dopiero co zainstalowales gre), to sprobuj poszukac rozwiazania,
wklepujac w google''a "fallout new vegas bug fix" lub przejrzyj forum bethesdy.


Dopiero co zainstalowałem, uruchomiłem i już wywalało podczas porodu. Jakoś udało mi się wyjść z tej Krypty i jest trochę lepiej, bo w bunkrze co chwila musiałem robić save i po parę razy wgrywać. Przyznam, że gierka przypadła mi do gustu i gdyby nie te problemu to był chętnie ją przeszedł. Aha i do tego - żebym wpisał w google - gram w zwykłego F3, a nie w New Vegas. Jak się nic nie da zrobić to chyba odpuszczę, bo choć gra fajna to bez przesady. Jeszcze zobaczę czy na Pustkowiach też tak często będzie wywalać, bo póki co wydaje mi się, że jest tam lepiej. Ew. pogram na starym kompie z XP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2011 o 22:10, Paoro napisał:

Mam problem, co chwila gra się zawiesza, dosłownie pogram dwie minuty i muszę Alt+Ctrl+Delete
:/ możecie jakiś patch zapodać? W czym w ogóle rzecz?



Spróbuj z patchem jeśli nie instalowałeś do tej pory http://www.cenega.pl/pliki/patch/wszystkie/f/1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aha i do tego - żebym wpisał w google - gram w zwykłego

Dnia 29.08.2011 o 19:28, Paoro napisał:

F3, a nie w New Vegas. Jak się nic nie da zrobić to chyba odpuszczę, bo choć gra fajna
to bez przesady. Jeszcze zobaczę czy na Pustkowiach też tak często będzie wywalać, bo
póki co wydaje mi się, że jest tam lepiej. Ew. pogram na starym kompie z XP.


Ale to jest ten sam silnik i cierpi na te same bolaczki. Tak wiec z duza doza pewnosci mozna stwierdzic, ze to, co dziala w F3 zadziala w F:NV i vice versa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2011 o 21:56, nekr napisał:

Aha i do tego - żebym wpisał w google - gram w zwykłego
> F3, a nie w New Vegas. Jak się nic nie da zrobić to chyba odpuszczę, bo choć gra
fajna
> to bez przesady. Jeszcze zobaczę czy na Pustkowiach też tak często będzie wywalać,
bo
> póki co wydaje mi się, że jest tam lepiej. Ew. pogram na starym kompie z XP.

Ale to jest ten sam silnik i cierpi na te same bolaczki. Tak wiec z duza doza pewnosci
mozna stwierdzic, ze to, co dziala w F3 zadziala w F:NV i vice versa.

Po pierwsze - wyłącz Anizotropię (AA) z poziomu pliku Fallout.INI (jest w Moje dokumenty), po drugie, jeśli masz procesor wielordzeniowy - poszukaj poprawki też pliku fallout.INI, a jeśli masz procesor AMD - poprawki do tych proców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej :) Mam problem :) Otoz w pewnym momencie moja postac sama z siebie odklada bron, a caly interfejs mi znika, nie widze ile mam pkt życia, akcji w ogole nic, a bohater nie moze sie poruszac ani skorzystac z pipboya... Jedyne co dziala to przyciski odpowiedzialne za kucanie/wstawanie oraz zmiana widoku z pierwszej na trzecia osobe, a poza tym to nic nie moge zrobic... Nie wiem czy to jest powiazane, ale dzieje sie to od kiedy uzaleznilem sie od Psycho... Ktos wie jak temu zaradzic? Z gory dzieki za odpowiedz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sek w tym, ze nie moge sie ruszac, wiec do lekarza nie dojde... Czekalem dobre 5 minut i dalej nie moglem sie poruszyc... Zastanawia mnie czy to normalne, bo jak czytalem to negatywne skutki to tylko ujemne statystyki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jednak jakieś klawisze działają i możesz coś tam robić (kucanie i zmiana kamery) to wygląda mi to na jakieś wariujące skrypty. W F3 to zupełna normalka. Jeżeli grasz na PC, spróbuj tak:
Kiedy po raz kolejny zdarzy Ci się coś takiego, otwórz konsolę klawiszem tyldy ~ i wpisz tam komendę
enableplayercontrols
Potwierdź enterem, zamknij konsolę i zobacz czy działa. A to i tak niestety tylko leczenie objawowe :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanko.
Mam Fallout 3 GOTY na Steam i mam taki problemik.
Skończyłem główny quest i gdzieś mi się dogmeat zapodział, wysłałem go na poszukiwania ammo w Old Olney (tam gdzie są te proste deathclawy [pewnie każdy z was wie co to]) no i nie wraca.
Nie ma go przy Vault 101, nie ma go nigdzie.
Czytałem na zagranicznych forach, że on czasami tak ma, że pójdzie i nie wraca z tydzień albo dłużej.
Czy jest możliwe, że podczas poszukiwania gdzieś umarł po drodze? Jak coś to mam perk "Puppies" czy jakoś tak który powoduje, że dogmeat się odradza czy coś takiego.
Drugie pytanie, jest quest "Trouble on the Homefront" i raz dostrzegłem sygnał z Vault 101 ale poszedłem robić DLC Operation Anchorage i teraz sygnału nie ma (po skończeniu głównego questa, Point Lookout i właśnie Anchorage).
Otworzyłem drzwi do krypty konsolą (posiadam mod alternate start, krypta jest zakmknięta na klucz) i dalej nic.
Co mam robić jeśli chodzi o dogmeat''a i vault 101 ?
Uff, długi ten post, liczę na odpowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2011 o 17:32, BartekSteam napisał:

Co mam robić jeśli chodzi o dogmeat''a i vault 101 ?
Uff, długi ten post, liczę na odpowiedzi :)

Każdy DLC skutecznie zabugowuje podstawkę, więc spotkasz jeszcze kilka niespodzianek, np. z questem na T51 i Agatą. Jeśli chcesz uniknąć niespodzianek poszukaj na Nexusie pliku Unofficial Patch w wersji 1.2. O Vault 101 już zapomnij (albo wczytaj sejwa sprzed OA), Dogmeat wróci w jakiś momencie, poczekaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować