Zaloguj się, aby obserwować  
Buhahahahaha

Fallout 3 - temat ogólny

8016 postów w tym temacie

Dnia 05.11.2011 o 16:05, Karharot napisał:

Nie wiem czy to ma związek z Twoim modułem czy nie ale na wszelki wypadek mówię - Karabinek
XM8-c który można zdobyć w Dziurze nie zadaje żadnych obrażeń (można go przyłożyć do
dowolnego NPC i nacisnąć spust ale pomimo animacji i dźwięku strzału oraz zużycia amunicji
nie ma absolutnie żadnego efektu, cel nawet nie staje się wrogi).

Przerzuciłem pliki DLC (tak, w pliku jest mały błąd, tzn. karabinek "utracił" balistykę). Musisz ściagnąć paczkę i podmienić plik esp z The Pitt, albo mozesz sam poprawić ten błąd w GECKu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2011 o 09:27, Aurelinus napisał:

Przerzuciłem pliki DLC (tak, w pliku jest mały błąd, tzn. karabinek "utracił" balistykę). Musisz ściagnąć paczkę i podmienić plik esp z The Pitt, albo mozesz sam poprawić ten błąd w GECKu.

Dzięki :)
Mam większe zaufanie do Twoich umiejętności niż do własnych więc skorzystam z pierwszej opcji ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z "Głową państwa". Łowców niewolników w okolicach pomniku Lincolna załatwiłem jakiś czas temu teraz zrobiłem wszystko z tym questem i utknąłem w miejscu spotkania z ekipą z Świątyni Unii. Hannibal ma tylko dwie opcje dialogowe o swojej historii i pożegnanie, a pozostali bredzą o łowcach niewolników (których już nie ma) okupujących pomnik...
Liczyłem, że jak zrobię parę questów to coś się zmieni, minęło trochę czasu w grze i nic. Ktoś ma jakiś pomysł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2011 o 10:00, Torquemada_Varenkorn napisał:

Mam problem z "Głową państwa". Łowców niewolników w okolicach pomniku Lincolna załatwiłem
jakiś czas temu teraz zrobiłem wszystko z tym questem i utknąłem w miejscu spotkania
z ekipą z Świątyni Unii. Hannibal ma tylko dwie opcje dialogowe o swojej historii i pożegnanie,
a pozostali bredzą o łowcach niewolników (których już nie ma) okupujących pomnik...
Liczyłem, że jak zrobię parę questów to coś się zmieni, minęło trochę czasu w grze i
nic. Ktoś ma jakiś pomysł?


Też tak miałem i nic nie pomogło. Chyba kolejny z setek bugów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lul, tak sobie wczoraj pomykam i nagle zaatakował mnie Mutant Behemot. Myślałem że pojawia sie w grze dwa razy, raz przy Galaxy News i raz przy bandytach. Zdjęcie a nie screen, bo to z PS3.

20111213152941

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/

Behemotów jest w grze pięć. Zgaduję ze screena, że jesteś koło Jury Street Metro Station ... no to zostały Ci jeszcze dwa:

Spoiler

w budynku Capitolu i koło Takoma Industrial Park



Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie. Jak namierzyć sygnał sos z tych wierz rozrzuconych po pustkowiach? W jednej ktoś nadaje alfabetem morse''a, w jednym ktoś mówi o tym że ukrył się gdzieś z dzieckiem, jak tam dotrzeć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2011 o 15:29, Ifym napisał:

Lul, tak sobie wczoraj pomykam i nagle zaatakował mnie Mutant Behemot. Myślałem że pojawia
sie w grze dwa razy, raz przy Galaxy News i raz przy bandytach.


W grze jest 5 mutantów tego typu - za ich zabicie jest trofeum/achievement.
http://fallout.wikia.com/wiki/Super_mutant_behemoth#Super_mutant_behemoth

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2011 o 10:52, Ifym napisał:

Właśnie. Jak namierzyć sygnał sos z tych wierz rozrzuconych po pustkowiach? W jednej
ktoś nadaje alfabetem morse''a, w jednym ktoś mówi o tym że ukrył się gdzieś z dzieckiem,
jak tam dotrzeć?

Te miejsca nie są w żaden sposób oznaczone na mapie. Być może nawet byłeś u źródła takiego sygnału i nie zauważyłeś. Ten gość co gadał że ukrył się z dzieckiem to w pobliżu miejsca gdzie łapiesz sygnał jest ściek do którego można wejść i znajdziesz tam dwa szkielety i jakiś mały loot, żadnej wskazówki ale to jest to. Podobnie jest z innymi, jakieś ścieki w okolicach wież transmisyjnych na których aktywujesz przekaz. Z reguły znajdziesz tam tylko jakieś części czy niewielkie zasoby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2011 o 10:52, Ifym napisał:

Właśnie. Jak namierzyć sygnał sos z tych wierz rozrzuconych po pustkowiach? W jednej ktoś nadaje alfabetem morse''a, w jednym ktoś mówi o tym że ukrył się gdzieś z dzieckiem, jak tam dotrzeć?

Jedynym sposobem namierzenia źródła takiego sygnału jest wsłuchiwanie się w niego w czasie chodzenia - jeśli sygnał staje się mocniejszy i czystszy to idziesz w stronę nadajnika, jeśli zaczyna zanikać to się od niego oddalasz. Na szczęście zasięg sygnału nie jest zbyt duży więc samo złapanie go oznacza że już jesteś w pobliżu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest jakaś możliwość wejścia wcześniej do Cytadeli Bractwa Stali? Chciałbym się nauczyć korzystać z pancerza, ale nie mogę tam wejść. Wiem że potem w czasie jednej misji się tam znajdę, ale chciałbym zostawić na razie wątek główny.

BTW: Czy istnieje możliwość gry po zakończeniu głównego wątku? Nie mam DLC żadnych bo gram na ps3 i te śmiecie z cenegi skopały grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2011 o 21:11, Ifym napisał:

Jest jakaś możliwość wejścia wcześniej do Cytadeli Bractwa Stali? Chciałbym się nauczyć
korzystać z pancerza, ale nie mogę tam wejść.

Niestety nie ma. Jedynym alternatywnym sposobem nauczenia się obsługi pancerzy wspomaganych jest przejście Operacji Anchorage ale skoro nie masz doinstalowanych DLC to z tego też nici (nie masz zresztą czego żałować bo bo OA jest wyjątkowo nudnym).

Dnia 16.12.2011 o 21:11, Ifym napisał:

Czy istnieje możliwość gry po zakończeniu głównego wątku? Nie mam DLC żadnych bo gram na ps3 i te śmiecie z cenegi skopały grę.

Bez Broken Steel jedynie mody pozwalają na kontynuowanie gry po głównym wątku więc niestety nie masz takiej możliwości :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.12.2011 o 03:43, Karharot napisał:

Bez Broken Steel jedynie mody pozwalają na kontynuowanie gry po głównym wątku więc niestety
nie masz takiej możliwości :(

A cenędza od premiery oczywiście nic z tymi nie robi... płacimy tyle samo za gry co inni a jesteśmy pozbawieni DLC i trefów na PS3... -.-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zna ktoś jakiś dobry Hi Res Textures pack do F3 GOTY ?
Szukam na nexusie ale tam wszystko jest osobno, na pancerze, na ziemie etc.
A nie ma czegoś takiego jak Qarl''s Texture Pack do Obliviona ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Jak zniszczyć legowisko mrówek w zadaniu One?


Spoiler

Znajduje ojca martwego, gadam a potem nie wiem co dalej robić?


W ogóle nie ejst pokazane miejsce gdzie iść.
W ogóle gra mnie rozwala na samym początku, przeciwnik do Ciebie podchodzi lub rzuca ogniem a od razu padasz.
Wszystko jest nie zrozumiałe.

Moze jakieś wskazówki jak poruszać sie po tej grze, znajdować cele?
Jedyna gra która zamiast przyciągnąć na początku do gry, odpycha mnie coraz bardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2012 o 19:15, karolekx23x napisał:

Spoiler

Jak zniszczyć legowisko mrówek w zadaniu One?


Spoiler

Musisz się udać do stacji metra którą znajdziesz o ile dobrze pamiętam na południe od tych domów i w podziemiach znaleźć naukowca który wyjaśni Ci jak rozwiązać problem.


Aby włączyć znacznik pokazujący Ci gdzie iść musisz na liście zadań wybrać ten quest jako aktywny.

Dnia 02.02.2012 o 19:15, karolekx23x napisał:

W ogóle gra mnie rozwala na samym początku, przeciwnik do Ciebie podchodzi lub rzuca ogniem a od razu padasz.

Jeśli przeciwnik specjalizuje się w walce wręcz lub w starciach na krótki dystans to nie możesz dopuścić aby się do Ciebie zbliżył - atakuj z dystansu i pamiętaj o używaniu systemu VATS gdy przeciwnik jest na tyle blisko że masz sensowne szanse go trafić.

Dnia 02.02.2012 o 19:15, karolekx23x napisał:

Moze jakieś wskazówki jak poruszać sie po tej grze, znajdować cele?

W tej grze masz bardzo szeroką swobodę poruszania się (poza ruinami miasta praktycznie pełną) więc najlepiej jest podążać za posiadanymi questami i w ich ramach poznawać nowe lokacji i być może otrzymywać nowe questy (Moira prowadząca sklep w Megatonie ma do zlecenia bardzo dużego questa w trakcie którego można odkryć wiele istotnych lokacji). Co do samej walki to na początku polecam używać jakiejś w miarę precyzyjnej broni (Karabin Myśliwski może być) która pozwoli Ci trafić cel z dużej odległości, pistolety maszynowe i karabiny szturmowe zadają co prawda dużo większe obrażenia ale dopóki nie podniesiesz sobie umiejętności posługiwania się bronią palną to aby z nich trafić będziesz musiał praktycznie przyłożyć lufę do celu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Zadanie jest aktywne ale nie pokazuje mi celu.
Jak narazie gar nie ejst zrozumiała jak dla mnie, grałem w inne gry jak Stalker i tu gra jak dla mnie ma za słaba fabułę.
Nie mam możliwości włamywania sie do terminali, słaba umiejętność.

Albo wina słabo rozwinąłem postać, źle podszedłem do gry na samym początku?



Dzieki za porady, spróbuje moze odłozyć gre i podejść do niej za kilka dni. Albo ten klimat jest nie dla mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2012 o 19:53, karolekx23x napisał:

Jak narazie gar nie ejst zrozumiała jak dla mnie, grałem w inne gry jak Stalker i tu gra jak dla mnie ma za słaba fabułę.

Gry z serii Fallout nigdy nie opierały się mocno na fabule - ich zaletą była otwartość świata i dowolność w jego eksploracji a nie bogaty i zaskakujący scenariusz (wątek główny oczywiście istnieje ale quetów pobocznych jest zdecydowanie więcej).

Dnia 02.02.2012 o 19:53, karolekx23x napisał:

Nie mam możliwości włamywania sie do terminali, słaba umiejętność.

Większość terminali jest mało istotna (często są przy sejfach i zamkniętych drzwiach i są alternatywą dla tych którzy nie potrafią otwierać zamków, inne służą do deaktywowania wieżyczek które można zwyczajnie rozwalić) więc nie przejmuj że nie zainwestowałeś w tą umiejętność.

Dnia 02.02.2012 o 19:53, karolekx23x napisał:

Dzieki za porady, spróbuje moze odłozyć gre i podejść do niej za kilka dni. Albo ten klimat jest nie dla mnie.

Spróbuj się przez ten czas inaczej do niej nastawić i podejść do niej tak jakbyś bez celu zwiedzał post-nuklearne pustkowia starając się na nich przeżyć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować