Zaloguj się, aby obserwować  
gesio

Motorynki - temat ogólny

38 postów w tym temacie

Piszemy tutaj o motorynkach takich jak, simson, mz, romet... Można tu pisać o problemach z motorynkami. Gorąco zapraszam do rozmowy. Proszę moderatorów o nie zablokowanie tego tematu gdyż motory a motorynki to nie to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam motorynke marki Romet i mam problem z przewodem do paliwa czy tam oleju bo mi zwisa do drogi i nie ma gdzie tego zaczepić. Proszę o poradę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2007 o 18:39, gesio napisał:

Mam pytanie do tych co jeździli na nowych rometach: Fajnie się nimi jeździ??

jeśli chodzi ci o nowe romety to to jest tylko nazwa tak na serio chińczyki wykupiły prawa do marki romet i swoje gówna sprzedają pod tą swojsko brzmiącą nazwą, podobnie było z junakiem. Może i są tanie, ale jeżdżą tyle ile wynosi okres gwarancyjny lub mniej później trzeba większość naprawiać.

A z tego co mi wiadomo nie ma motorynek mz, ale mogę się mylić przynajmniej się nie spotkałem ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2007 o 18:55, gesio napisał:

Są MZ tylko jakby to powiedzieć wyglądają podobnie do simsonów ale mają inne silniki.

i mają 150 ccm co wyklucza je z bycia motorynkami, a co więcej potrzeba prawo jazdy kat A a nie A1, chyba, że o czymś nie wiem, choć przeglądałem oficjalną stronę mz i nie znalazłem motorowerów jako takich.

A ze śmiesznych historii to w mojej miejscowości jeżdżą simsonowcy na skuterach z neonami i światełkami na wentylach dosyć to zabawne jak tak jadą jeden za drugim i świecą ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoczko ale jakoś nie lubię skuterów, ten głos silnika mnie dobija. Dla mnie silniki muszą być rasowe i słychać że to jest motorynka a nie skuter.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2007 o 13:55, ProVix napisał:

Mam motorynke marki Romet i mam problem z przewodem do paliwa czy tam oleju bo mi zwisa do
drogi i nie ma gdzie tego zaczepić. Proszę o poradę.

po pierwsze,nie ma czegoś takiego jak przewód z olejem w motorynce,a po drugie jak już ci zwisa<lol2>ten przewodzik z benzynkom(bo tylko taki jest)to go skróć,bo on przewaznie ma z 15cm i idzie prosto z baku do gaźnika,jakim cudem ci zwisa pod kółko to już nie wiem.........chyba,że go masz metrowy.........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2007 o 19:10, gesio napisał:

Spoczko ale jakoś nie lubię skuterów, ten głos silnika mnie dobija. Dla mnie silniki muszą
być rasowe i słychać że to jest motorynka a nie skuter.

co cię tu dobija.......jak masz sport tłumik w sQterku i pare ''fajnych''drobiazgów w silniczku to sie klank motorynki chowa...........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eh Romet Pony to dopiero było coś, ale nie ma jak to komar. Ale z ciebie kozak był na jednym kółku jechać to mój komar tego nie potrafi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2007 o 19:25, Obi-wan Kenobii napisał:

Ja kiedyś miałem taką jak na załączonej focie ;] Tak w ogóle to ten gosc to ja ;D

hehe,ja też miałem taką,ale takie triki się źle kończyły......;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2007 o 20:08, H A M S T E R napisał:

hehe,ja też miałem taką,ale takie triki się źle kończyły......;p

Wiem, też nie raz mi sie nie udawały :/ ale jak to mówią trening czyni mistrza co w moim przypadku sie nie sprawdziło ;]
gesio: Przecież żartuje, to nie ja ale motorynkę rzeczywiście taka miałem :) I na komerze się jeździło ;D Pamiętam jak byłem mały to nie wiedzałem jak sie chamuje i gazu dodawałem, zatrzymałem się na ogrodzeniu sąsiada xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Piszcie co chcecie,ale motorynka według mnie jest nie do zdarcia,jeździłem moją poczciwą motorynką przeszło 4 lata,i wszystko było ok,a teraz kupiłem nowego sqterka i już więcej stoi u mechanika niż jeździ..........:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

H A M S T E R: masz racje, mój komar ma 34 lata to dopiero jest ni do zdarcia motorynka. Mam zamiar zamontować do niej silnik od wsk to będzie dopiero maszyna. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2007 o 12:52, gesio napisał:

H A M S T E R: masz racje, mój komar ma 34 lata to dopiero jest ni do zdarcia motorynka. Mam
zamiar zamontować do niej silnik od wsk to będzie dopiero maszyna. ;]

Mam kumpla co tak zrobił,i żeby ruszyć powolutku z miejsca to musi ruszać z dwójki,bo jak ruszy z jedynki to tylko widać kupe dymu i jego stojącego w miejscu;p.......ale będziesz musiał sobie rame usztywnić bo ci się rozpadnie przy zawrotniejszej prędkości....:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie kupować skuterów by gesio :]

1) Są większe niż motorynki, mają szerokie podwozie u motorynki tego nie doświadczysz.

2) Jak się coś zepsuje to trzeba dać do mechanika bo sam nie naprawisz, a w motorynkach jak coś się zepsuje i wiesz co to jest to możesz sam naprawić lub z pomocą kogoś starszego np. taty no bo zna sie na tych cackach :]

3) Jak sie skończy gwarancja na skuter to kaput chyba że ma sie kogoś znajomego kto naprawia skutery za niską cenę, a motorynki jeżdzą dalej nawet 34 lata i dłużej.

4) Nowe skutery mają ograniczniki ale można je zdjąć, starsze skutery nie mają i tak najwyżej wyciągną do 80km/h, ale średnio jeżdżą 60 km/h, phi motorynki o pojemności 50 ccm jeżdżą do 60 km/h lub więcej jak się trochę w nim pogrzebie to wyciągnie do 70 km/h, a silniki dobrze zrobione z pojemnością 125 ccm mogą pojechać nawet 100 km/h lub więcej.

Więc nie takie motorynki słabe jak na to wychodzi, może ktoś sie zgodzi ze mną ze skutery to dziadostwo, ale wątpie jak prawie każdy ma skuter ;/ Po prostu nie wierzycie w moc motorowerów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować