kris2005a

CD-ACTION

38291 postów w tym temacie

Dnia 25.03.2007 o 12:14, Markus89 napisał:

ale prawo to i tak nie jest przestrzegane...



I raczej przez długi czas jeszcze nie będzie. Polscy rodzice są na to za biedni by kupować dzieciom gry, a dzieci jeśli już mają kase wolą kupować coś innego i szybko roztwaniają kasę. Dotyczy to przynajmniej 80 % graczy. Większość z nich woli przegrać od kumpla któregoś z kolei pirata, zamiast "wywalać" 100 zł na grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Legalnie korzystać z gry, może chyba ta osoba, która w denej chwili dysponuje oryginalną kopią... Według mojego toku rozumowania, jeżeli pożyczysz gierke kumplowi, to on może w nią grac ile zechce, ale ty nie możesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2007 o 12:32, Taschon napisał:

Albo przyjaciołom, kolegom, znajomym. "najbliższe otoczenie" to nie jest precyzyjne określenie,
można to interpretować na wszelakie sposoby.


Ehe, tylko że jeszcze zapomniałeś wspomnieć o tym, co pisze dystrybutor/twórca/producent.
Anyway osoba, która ma prawa autorskie może zrobić ak zwane "Terms and Conditions", czyli warunki korzystania, którym podczas korzystania z owego programu musisz się podporządkować.
Takie są prawa autorskie.
Oczywiście, wyroku nie będzie, bo to jest rzecz śmieszna, ale odwołałem się do prawnego sposobu widzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2007 o 12:19, Darkstar181 napisał:

P.S Pożyczanie gier jest NIELEGALNE, pediator ma rację. Przeczytajcie sobie kiedyś umowę która
pojawia się przy instalacji gier.( To ten długi tekst przy którym wszyscy klikają "Akceptuje"
i "Dalej")


Sorry, ale jeśli kupuje grę, to chyba mam prawo ją komuś oddać. Osoba, której oddam grę, może ją oddać mi, a to chyba właśnie pożyczanie :).
Tak długo jak jestem w posiadaniu płyty z grą mam prawo grać. Kiedy płytę oddam komuś innemu, tracę to prawo (ale nie bezpowrotnie :)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.03.2007 o 16:37, rob006 napisał:

Sorry, ale jeśli kupuje grę, to chyba mam prawo ją komuś oddać. Osoba, której oddam grę, może
ją oddać mi, a to chyba właśnie pożyczanie :)

Masz na myśli "darowiznę"? A odprowadzasz od nie podatek VAT? :)
Na niektóre paragrafy nie ma bata:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2007 o 17:29, Darkstar181 napisał:

Masz na myśli "darowiznę"? A odprowadzasz od nie podatek VAT? :)

Zakładamy tak: Sprzedaję koledze grę, jednocześnie pożyczając mu pieniądze na nią. Kiedy on sprzedaje mi grę, oddaje tez pieniądze. Wszystko to transakcja bezgotówkowa. Chyba za coś takiego nie odprowadza się podatku? ;>

Dnia 25.03.2007 o 17:29, Darkstar181 napisał:

Na niektóre paragrafy nie ma bata:)

Na wszystko sa sposoby. Trzeba tylko na nie wpaść :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2007 o 23:21, Zauri napisał:

ta karta rabatowa ktora dali ostatnio to taki bezuzyteczny gadzet. Watpie aby ktos z niego
skorzystal :/



W sumie to masz racje. JA z niej napewno nie skorzystam bo i po co. Wszystko tam jest droższe a po doliczeniu jeszcze kosztów wysyłki staje się to bardzo nie opłacalne. Gadżet którego istnienie pozbawione jest sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ano tak. Mam zamiar kupi nową kartę graficzną i myślałem, że z rabatem się opłaci - patrzę a tu 3% rabatu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2007 o 23:21, Zauri napisał:

ta karta rabatowa ktora dali ostatnio to taki bezuzyteczny gadzet. Watpie aby ktos z niego
skorzystal :/


Również się z tym zgodzę. Chociaż jak ktoś coś za to chce sobie kupić, to ma jakąś tam zniżkę. Karta jeśli się nie mylę jest ważna do 31 lipca bieżącego roku, więc to też jest jakiś minus. Ale cóż, ograniczenia muszą być.
PS: Jesteś za Łódzkim KS-em? Ja jestem z Łodzi i jestem za Widzewem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2007 o 16:46, mroczny mrok napisał:

Również się z tym zgodzę. Chociaż jak ktoś coś za to chce sobie kupić, to ma jakąś tam zniżkę.
Karta jeśli się nie mylę jest ważna do 31 lipca bieżącego roku, więc to też jest jakiś minus.
Ale cóż, ograniczenia muszą być.


Jednak się mylisz, do 20 czerwca. Zgadzam się z wami i też niczego nie kupię, więc karta jest bezużyteczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2007 o 23:21, Zauri napisał:

ta karta rabatowa ktora dali ostatnio to taki bezuzyteczny gadzet. Watpie aby ktos z niego
skorzystal :/

tak samo jak te poradniki do czego one ci są potrzebne zawsze jak kupuje CDA to zawsze wyrzucam te poradniczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.03.2007 o 16:58, xwx napisał:

tak samo jak te poradniki do czego one ci są potrzebne zawsze jak kupuje CDA to zawsze wyrzucam
te poradniczki


Mi one służą jako jednorazowa lektura w toalecie, jak nie ma gazety pod ręką to biorę "poradniczek" i już jest co czytać, i to wcale nie jest aluzja co do ich poziomu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2007 o 16:58, xwx napisał:

tak samo jak te poradniki do czego one ci są potrzebne zawsze jak kupuje CDA to zawsze wyrzucam
te poradniczki


Właśnie, przecież w pudełku z oryginalną grą i tak znajdziesz poradnik (przynajmniej w tych od CDP jak Jade Empire, czy Gothic 3) w dodatku większy, więc to bez sensu. A ta cała karta rabatowa to jakiś chwyt marketingowy. Człowiek przeczyta 20% cieszy się, a okazuje się że to zwykły wał.
BTW była tylko jedna karta? Bo ja miałem 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2007 o 17:14, SlimPole napisał:

BTW była tylko jedna karta? Bo ja miałem 2.


farciarz, tak, dawali TYLKO 1 karte rabatowa. Wychodzi na to ze jak ty masz 2 tzn, ze ktos swojej nie dostal, ale to niewielka strata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2007 o 16:55, Jojti napisał:

Karta rabatowa do komputronik naprawdę jest cieńka. Jest straszenie ograniczona :/.

No niestety CDA nie jest organizacją charytatywną i jeżeli trzeba sprzedać to stosuje się chwyty marketingowe ;)A karta rzeczywiście cienka...a nawet nie kupiłem tego numeru, przynajmniej na razie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się