kris2005a

CD-ACTION

38291 postów w tym temacie

Dnia 26.09.2013 o 00:57, Demagol napisał:

Jak jest teraz? Muzycy do nich wracają, bo w dzisiejszej erze cyfryzacji
kasety piracić jest duuużo trudniej ;D :D:D

Nie żadni muzycy tylko garstka zapaleńców i DJ-e. Zresztą to samo można powiedzieć o walkmanie, mangetowidach i kasetach VHS. Niebawem czeka ten sam los filmy na DVD, które zostaną wyparte przez Blu-ray. Ten z kolei będzie wyparty przez coś jeszcze nowszego... Taki jest nieuchronny koszt postępu. :)

Wszyscy obrońcy prasy i tradycyjnych mediów dziwnie przypominają XIX-wieczny "Ruch Burzycieli Maszyn" - luddystów. Wystarczy wstawić przydomek "neo-" i wszystko będzie się zgadzać... ;)

http://en.wikipedia.org/wiki/Neo-Luddism

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaka garstka zapaleńców, jak ostatnio widziałem to u Deftonesów (mainstreamowy zespół!) i potem kupę tekstów o tym, jak to na kasety przerzucają się z powrotem.

BluRay natomiast przyjmuje się coś powoli, to pewnie wina internetów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2013 o 01:13, Demagol napisał:

Jaka garstka zapaleńców, jak ostatnio widziałem to u Deftonesów
(mainstreamowy zespół!) i potem kupę tekstów o tym, jak to na kasety przerzucają
się z powrotem.

W sklepach próżno szukać kaset mangetofonowych i VHS... :)

Dnia 26.09.2013 o 01:13, Demagol napisał:

BluRay natomiast przyjmuje się coś powoli, to pewnie wina internetów.

No właśnie, internety to też cyfra. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2013 o 01:16, Janek_Izdebski napisał:

W sklepach próżno szukać kaset mangetofonowych i VHS... :)


To jest trend zagraniczny póki co, zdaje się.

Dnia 26.09.2013 o 01:16, Janek_Izdebski napisał:

> BluRay natomiast przyjmuje się coś powoli, to pewnie wina internetów.


Myślę, że w dobie popularyzacji standardu USB 2.0/3.0 w odtwarzaczach i coraz większych pendrive''ów i dysków przenośnych BluRaye raczej się nie przyjmą na taką skalę jak DVD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2013 o 01:23, Demagol napisał:

To jest trend zagraniczny póki co, zdaje się.

Tam też kasety są zapewne tylko w niszowych sklepach z undergroundową muzyką.

Dnia 26.09.2013 o 01:23, Demagol napisał:

Myślę, że w dobie popularyzacji standardu USB 2.0/3.0 w odtwarzaczach i coraz większych
pendrive''ów i dysków przenośnych BluRaye raczej się nie przyjmą na taką skalę jak DVD.

Przede wszystkim zapomniałeś wpomnieć o VOD i takich usługach jak ipla, TVNPlayer, Netflix.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2013 o 01:29, Demagol napisał:

Nie oglądam telewizji i z tych usług nie korzystam. Jak już to YouTube ;F.

Co tylko jest potwierdzeniem, że telewizja została wyparta przez internety, jakby nie patrzeć cyfrę. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2013 o 01:40, Demagol napisał:

To oznacza tylko tyle, że nie oglądam telewizji. I jak już to TV wprowadziło
się do Internetu, ale to nic nie zmienia.

Oj zmienia, serialu "House of Cards" w telewizji nie uświadczysz... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest tylko jeden serial. Czy będzie więcej czy mniej - mnie to nie obchodzi, bo tak czy siak wszystko oglądam w necie, a i sam oglądam seriali bardzo niewiele.

A nie, co ja piszę, jest pełno internetowych seriali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2013 o 00:54, Janek_Izdebski napisał:

To samo mówiono kiedyś o winylach i kasetach magnetofonowych. Jak jest teraz chyba tłumaczyć
nie muszę... :)


Nom, to teraz powiedz mi kiedy papier został wprowadzony do użytku jako nośnik mediów, a kiedy płyta winylowa jako nośnik muzyki. Potem porównaj sobie kiedy jeden i drugi nośnik zaczął być wypierany przez inny. Widzisz różnicę? ;p

Btw - płyta winylowa dziś jako coś tylko dla garstki zapaleńców - śmiechłem.:D Chyba większość fanów muzyki bardzo ceni sobie ten nośnik w dzisiejszych czasach, i niemal każda nowa płyta ma swoje winylowe wydanie, a technologia ich produkcji jest cały czas ulepszana(w stosunku do dawnych czasów dość znacznie, można takiej płyty słuchać naprawdę wiele razy), całkiem nieźle jak na wymarły nośnik.xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2013 o 01:58, Nephren-Ka napisał:

Nom, to teraz powiedz mi kiedy papier został wprowadzony do użytku jako
nośnik mediów, a kiedy płyta winylowa jako nośnik muzyki. Potem porównaj sobie kiedy
jeden i drugi nośnik zaczął być wypierany przez inny. Widzisz różnicę? ;p

Po prostu Internet jest dosyć świeżym wynalazkiem, to wszystko.

Do momentu pojawienia się Internetu media papierowe mogły spać spokojnie. Pojawienie się sieci radykalnie zminiło ten stan rzeczy i na naszych oczach obserwujemy wypieranie papieru z mainstreamu sprzedażowego.

Dnia 26.09.2013 o 01:58, Nephren-Ka napisał:

Btw - płyta winylowa dziś jako coś tylko dla garstki zapaleńców - śmiechłem.:D Chyba
większość fanów muzyki bardzo ceni sobie ten nośnik w dzisiejszych czasach, i niemal
każda nowa płyta ma swoje winylowe wydanie, a technologia ich produkcji jest cały czas
ulepszana(w stosunku do dawnych czasów dość znacznie, można takiej płyty słuchać naprawdę
wiele razy), całkiem nieźle jak na wymarły nośnik.xD

Skoro winyl jest taki mainstreamowy, to dlaczego często trzeba polować na konkretne płyty, które nota bene są horrendalnie drogie? Przy okazji coś mainstremowego nie może być aż takie drogie swoją drogą. Sam zobacz:

http://www.empik.com/muzyka/vinyle

W ogóle wspomniany nośnik zbyt dochodowy pewnie nie jest, skoro w Empikach i podobnych sieciach coraz częściej można zaobserwować likwidację stoisk z winylami.

Podtrzymuję swoje zdanie, winyl to niszowa rozrywka dla garstki zapaleńców. Innym wytarczą iTunes, Spotify albo zwykła płyta CD. No i oczywiście Torrent eshop. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2013 o 02:09, Demagol napisał:

I niech sobie będzie. Na mnie to nie wpływa, bo ja seriali oglądam
niewiele i większość z nich była w normalnej TV :D.

Za mało jesteś ucyfrowiony po prostu. To się niechybnie zmieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2013 o 02:47, Janek_Izdebski napisał:

Jak z bicza
strzelił, a ucyfrowisz się w 100%. :D

To daj jeszcze numery lotto na najbliższa sobotę. xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2013 o 02:59, Kadaj napisał:

To daj jeszcze numery lotto na najbliższa sobotę. xD

Musiałbyś mi słono zapłacić za taki konsulting. :D

@All
Nie zrozumcie mnie źle. Nie mam nic przeciwko tradycyjnym mediom. Podając liczne przykłady, udawadniam tylko, że trend cyfrowo-internetowy jest nieodrwacalny i nieuchronnie zdominuje rynek. Miliardy konsumentów podażą za nim.

Oczywiście jakaś tradycjonalistyczna nisza na pewno się ostatnie, ale będzie nizbyt liczna. Obserwując reakcje na forum wiem już za to, że będzie dosyć głośna. :) EOT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się