Zaloguj się, aby obserwować  
Safiram

Empire: Total War - temat ogólny

2497 postów w tym temacie

Dnia 18.04.2009 o 14:51, NecroVisioneR napisał:

> Jakie opinie graczy o nowym Total Warze? Lepszy od Medievala? Warto wydawać na niego

> kasę już teraz?

Warto warto,Empire jest większy,piękniejszy i jeszcze bardziej grywalny od Medivala,czego
chcieć więcej,a cena 99 zł jest odpowiednia...


W takim razie nie pozostaje mi nic innego jak tylko wybrać się do sklepu. Naprzód Polsko! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2009 o 14:50, witkab napisał:

Jakie opinie graczy o nowym Total Warze? Lepszy od Medievala? Warto wydawać na niego
kasę już teraz?


Gra fajna, dobrze się gra, ma co prawda kilka drobnych irytujących bugów ale da się przeżyć, gorsze są bugi które psują przyjemność z rozgrywki ale one chyba już występują nieregularnie i nie u wszystkich no i są jeszcze u niektórych problemy z instalacją mi się gra miesiąc instalowała ale jest już i działa więc już o tym zapomniałem :D. Ja miałem ze 4 takie wredne bugi: 1) coś zrobiło mi się z jedną flotą strasznie dziwnego jak kliknąłem na nią to musiałem czekać ze 2 minuty aż się zaznaczy i nic nie mogłem zrobić, gdy próbowałem wybrać 1 statek z niej to to samo i gdy przepłynąłem gdzieś to to samo tak jakby komp długo obliczał gdzie później będę się mógł ruszyć flotę zatopiłem zbudowałem nową i po problemie :) 2) w jakiejś bitwie na mapie w miasteczku były dwa ratusze tylko raz coś takiego widziałem, jeden z boku po za miastem i ten po za miastem działał tak że "wciągał" ludzi, jak ktoś miał obok niego przejść to szedł tak jakby go nie było wchodził "w niego" i zostawał w środku: generał wroga, moja artyleria, 2 odziały mojej piechoty po bitwie te oddziały i tak istniały więc żaden problem 3) miałem wojnę z Państwami włoskimi ich wojska zajęły mi jakąś mieścine z hutą chyba uszkodziły ją ja tego miasteczka nie odbiłem tylko poszedłem od razu na Rzym pokonałem Włochów i to miasteczko (NA MOIM TERENIE!!) było przypisane jako państwa włoskie (przypominam że takie państwo już nie istniało :D) i nie mogłem go nawet naprawić cały czas się kopciło :D 4) bug który mnie wkurzył jak cholera to taki że po pokonaniu Francji (w 1 TURZE :D :D :D) wszystkie zapisy są zwalone a ponieważ miałem tylko 4 zapisy do gry polską (i tu się pochwale ;D całe Indie Afryka płn i Bliski wschód moje w europie już tylko półwysep Iberyski i wyspy brytyjskie zostały no i kolonii mase w amerykach miałem :D) i wszystkie wykorzystałem po pokonaniu Francji to chyba zaraz się potne :/ żeby kurcze po pokonaniu francji coś się zwaliło to bym wiedział NIE RUSZAJ FRANCUZÓW ale mogłem normalnie grać dopiero jak wczytuje to się wali :/

Po za tym gra jest super tylko AI czasem szwankuje (masz pół świata i atakuje cię państwo które ma jedną prowincje i jest twoim sojusznikiem :| no ale to zawsze dodatkowa prowincja dla ciebie :P :D). A czy lepszy od medivala?? :) to zależy co wolisz jeżeli nie lubisz tego okresu to ci raczej do gustu nie przypadnie. :)

A no i o bitwach morskich bym zapomniał: REWELACJA :) Tylko coś jest deko nie tak tylko z automatycznym rozstrzyganiem bitew morskich straciłem w ten sposób liniowca 2 klasy (mając jeszcze dwa pierwszej klasy, jeszcze jeden drugiej, admiralski trzeciej i ze 4 jakieś mniejsze) w bitwie z 4 handlowymi galerami Turków i 1 brygiem! :D :D :D (kto grał ten wie że nawet ich połączona siłą ognia to jak ugryzienie komara dla takiego okrętu). Chociaż ja i tak sam prawie wszystkie morskie sam toczę bo uwielbiam :) Więc to też pikuś no chyba że ktoś nie lubi to może mieć problem :D. W każdym razie ja gorąco tą grę POLECAM. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2009 o 14:52, witkab napisał:

W takim razie nie pozostaje mi nic innego jak tylko wybrać się do sklepu. Naprzód Polsko!
;)


Ja bym na Twoim miejscu poczekał, ale rób co uważasz (w końcu możesz być człowiekiem bardzo cierpliwym :)). Gra jest wciąż mocno zbugowana i wciąż uważam, że MTW2+Kingdoms+mody jest bardziej grywalny. Jak naprawią Empire - z pewnością to się zmieni ... ale patcha nie widać, a minęło 1,5 miesiąca od premiery bety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś jeszcze miał taki problem? Gram sobie naszym wspaniałym krajem i moje Pomorze rozdziela dwie prowincje innego państwa (Prusy czy coś tam) O ile tę zachodnią zdobywam i jest ok o tyle po zdobyciu tej wschodniej jest błąd i lecę do Windy... Odczekiwałem nawet parę tur, rozstrzygałem bitwę i normalnie i automatycznie i nic. Tyle miałem problemów z grą póki co. A teraz cóż - Konfederacja Maracka i już dobre pół Europy jest, a tu dopiero 1743 rok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2009 o 16:43, haderQ napisał:

Czy ktoś jeszcze miał taki problem? Gram sobie naszym wspaniałym krajem i moje Pomorze
rozdziela dwie prowincje innego państwa (Prusy czy coś tam) O ile tę zachodnią zdobywam
i jest ok o tyle po zdobyciu tej wschodniej jest błąd i lecę do Windy... Odczekiwałem
nawet parę tur, rozstrzygałem bitwę i normalnie i automatycznie i nic. Tyle miałem problemów
z grą póki co. A teraz cóż - Konfederacja Maracka i już dobre pół Europy jest, a tu dopiero
1743 rok :)


Ja jak atakowałem Polską prusy to najpierw za królewiec się wziąłem i nie miałem takiego problemu może tak spróbuj co? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie podczas gry Rzeczpospolitą (po 1750) po kilku turach od rozpoczęcia wojny z Rosją po każdej bitwie zaczęło wyrzucać do pulpitu. Gra ma pełno bugów i dla każdego się coś znajdzie (np. http://www.youtube.com/watch?v=J2_5OmeginM ^^).
Chociaż i tak pierwszego patcha przynoszącego "poprawki" chyba nic nie przebije ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2009 o 16:46, Dziewul napisał:

Ja jak atakowałem Polską prusy to najpierw za królewiec się wziąłem i nie miałem takiego
problemu może tak spróbuj co? :)


Zobaczę, ale póki co gra Konfederacją Maracką jest bardzo miła więc najpierw skończę ich. Jak nie pomoże, to może od nowa zacznę RP grać i może tego nie będzie. Pożyjemy, zobaczymy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2009 o 23:05, Safiram napisał:

Mnie podczas gry Rzeczpospolitą (po 1750) po kilku turach od rozpoczęcia wojny z Rosją
po każdej bitwie zaczęło wyrzucać do pulpitu. Gra ma pełno bugów i dla każdego się coś
znajdzie (np. http://www.youtube.com/watch?v=J2_5OmeginM ^^).
Chociaż i tak pierwszego patcha przynoszącego "poprawki" chyba nic nie przebije ;)



Ten bug jest MISTRZOWSKI :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie zamówiłem empire i w poniedziałek będę go miał i mam pytanie il poprawek już wyszło do tej gry. Czy jest już jakiś zapowiedziany patch który poprawi stabilność gry ( wywalanie na pulpit). Acha steama mam wgranego ale w ustawieniach maiłem elementy pobierania zaznaczone na Germany zmieniłem na Poland czy to będzie robiło jakąś różnice w rozgrywce empire.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2009 o 10:24, Major_W napisał:

Każdy ma swoich przodków :p, czasem bywa i tak ...., urodzony polityk xD


Wszystko ok. Ale w Rosji xD ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2009 o 21:51, Smooqu napisał:

> Każdy ma swoich przodków :p, czasem bywa i tak ...., urodzony polityk xD

Wszystko ok. Ale w Rosji xD ?

kupili go xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2009 o 23:05, Safiram napisał:

Mnie podczas gry Rzeczpospolitą (po 1750) po kilku turach od rozpoczęcia wojny z Rosją
po każdej bitwie zaczęło wyrzucać do pulpitu. Gra ma pełno bugów i dla każdego się coś
znajdzie (np. http://www.youtube.com/watch?v=J2_5OmeginM ^^).
Chociaż i tak pierwszego patcha przynoszącego "poprawki" chyba nic nie przebije ;)


Albo aj wolno łapie albo ja nic nie widze....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2009 o 19:39, necron1501 napisał:

> Mnie podczas gry Rzeczpospolitą (po 1750) po kilku turach od rozpoczęcia wojny z
Rosją
> po każdej bitwie zaczęło wyrzucać do pulpitu. Gra ma pełno bugów i dla każdego się
coś
> znajdzie (np. http://www.youtube.com/watch?v=J2_5OmeginM ^^).
> Chociaż i tak pierwszego patcha przynoszącego "poprawki" chyba nic nie przebije
;)

Albo aj wolno łapie albo ja nic nie widze....


Jeśli chodzi ci o filmik, to przypatrz się fladze łączonego oddziału :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2009 o 19:39, necron1501 napisał:

Albo aj wolno łapie albo ja nic nie widze....


Wiesz, ten się śmieje ostatni, kto najpóźniej załapie :)
Z dwóch mniejszych oddziałów austriackich zrobił się po połączeniu jeden duży... bawarski ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2009 o 23:55, Blackbird napisał:

> Wszystko ok. Ale w Rosji xD ?

Właśnie o to chodzi, że wszystko ok :) Teraz już wszystko jasne :D


No w sumie to by tłumaczyło czemu on taki antyrussia, wiadomo że neofici są zawsze najbardziej skrajni xd a tak na temat to fajnie jest mieć generałów jak Churchil albo Murat. Ciekawe czy jest Napoleon ? Gram Francją żeby się przekonać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować