Zaloguj się, aby obserwować  
Safiram

Empire: Total War - temat ogólny

2497 postów w tym temacie

Dnia 24.04.2009 o 18:23, Dexter_McAaron napisał:

P.S.3. Acha, jeszcze jedno - Blackbird, ze szczerego serca radzę, odpuść sobie
kłótnię z Marcusem... :> On jest przedstawicielem tej nowej twarzy forum, która uniemożliwia
praktycznie żadną, rzeczową i sensowną dyskusję... -.-



Mógłbyś mi z łaski swojej wskazać te rzeczowe elementy w tym co Blackbird napisał do mnie? Bo jakoś ich nie widzę ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2009 o 10:17, Queven napisał:

Jak wygląda tryb multiplayer w Empire TW ??



Tryb multiplayer, wbrew temu co zapowiadano przed premierą, ogranicza się do bitew - nie ma kampanii.

W skrócie wygląda to podobnie do bitew z SI , czyli że po połączeniu z serwerem ustawiasz własną grę: wybierasz teren, epokę (wczesną lub późna - ma wpływ na dostępność i możliwości jednostek) pogodę , itp. oraz ilość pieniędzy jaką można przeznaczyć na wojsko a potem kupujesz jednostki z puli frakcji jaką wybrałeś. Potem robi to osoba która się chce z tobą zmierzyć. Ustawiacie się na polu i do boju.
Oczywiście to ty możesz być osobą "podłączającą" się do czyjejś gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2009 o 11:18, MarcusBrutus napisał:

Mógłbyś mi z łaski swojej wskazać te rzeczowe elementy w tym co Blackbird napisał do
mnie? Bo jakoś ich nie widzę ...


Nie dociera do Ciebie po raz kolejny?
Ani ja, ani (jak wnioskuję z tego co napisał) Dexter nie mamy ochoty na dysputy z Tobą.
Daruj sobie zatem prowokowanie i mnie i jego do kolejnych bezowocnych prób wytłumaczenia Ci pewnych prostych kwestii.
EOT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2009 o 14:22, Blackbird napisał:

> Mógłbyś mi z łaski swojej wskazać te rzeczowe elementy w tym co Blackbird napisał
do
> mnie? Bo jakoś ich nie widzę ...

Nie dociera do Ciebie po raz kolejny?
Ani ja, ani (jak wnioskuję z tego co napisał) Dexter nie mamy ochoty na dysputy z Tobą.

Daruj sobie zatem prowokowanie i mnie i jego do kolejnych bezowocnych prób wytłumaczenia
Ci pewnych prostych kwestii.
EOT



Czy Ty jesteś Dexter_McAaron? Bo jak nie, to czemu odpowiadasz na post skierowany wyraźnie do niego?
Za kogo Ty się w ogóle uważasz - pouczasz mnie o "prostych kwestiach" a odpowiadasz na pytanie nie skierowane do Ciebie! I jeszcze określasz prostą dość prośbę jako "prowokację"!
Zupełnie jak do tej pory - interpretujesz wszystko po swojemu, wysuwasz domysły które przyjmujesz jako "fakty" oraz odpowiadasz na pytania, których nie postawiłem i masz czelność twierdzić, że to ja Ciebie prowokuję.

Dexter_McAaron postawił zarzut pod moim adresem i jest chyba na tyle odpowiedzialny, że może go jakoś poprzeć, szczególnie że zarzut ten dotyczy właśnie rzeczowej i sensownej dyskusji - a nie monologu nie dającego mi żadnej szansy na wyjaśnienie mojego stanowiska. Ja jestem gotów to takiej dyskusji, ale z nim, nie z Tobą. I jakoś nie widzę by On Ciebie upoważnił do odpowiedzi na moje pytanie, więc daruj sobie domysły.

Niech do Ciebie w końcu dotrze, że nie życzę sobie żebyś do mnie pisał. Ja na pewno nie będę pisał do Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To będzie na koniec, bo się, chłopaku, po raz kolejny zagalopowałeś (podobnie jak z niezrozumieniem słowa hipokryzja).
Czy Ty jesteś Blackbird? Bo jak nie, to czemu odpowiadasz na post skierowany wyraźnie do niego?
Skończ wreszcie się burzyć, bo to już się robi i nudne i smutne. "Proste pytania" tego typu to ewidentna chęć do dalszej kłótni, której i Dexter (wynika to jasno z tego co do mnie napisał, a czego zwyczajnie nie rozumiesz, lub udajesz, że nie rozumiesz, żeby trochę pojątrzyć) i ja nie mamy zamiaru kontynuować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lista zmian
http://shoguntotalwar.yuku.com/topic/55220


Update 3 for Empire: Total War will be available to download later tonight. In the mean time, below is a list of all the major fixes included with the release.

Many thanks,

Mark O''Connell
(aka SenseiTW)

CRASH FIXES
- Fixed crash when disbanding generals unit.
- Fix for crash on trying to merge ships from port into ships next to port.
- Fixed rare crash relating to boarding.
- Fixed crash to do with reinforcing armies.
- Fixed crash on revolution video attempting to play.
- Fixed crash for double clicking on sinking ship on campaign map.
- Fix for crash on merging units but moving into fort before army arrives.
- Fixed several crashes related to rakes.
- Fixed crashes relating to battles when running Czech or German versions of the game.
- Fixed crash on moving army into region of faction player has military access and then cancelling military access.
- Fixed crash on trying to exchange ships between 2 fleets.
- Fixed crash on spamming move orders to puckle guns locked in melee combat.
- Fixed hard lock on inviting host to their own MP game.
- Fix to prevent loading of mod causing crash post patch.
- Various end turn crash bugs fixed.
- Fixes to crash bugs relating to completion of revolutions.
- Some fixes relating to merging and disbanding.
- Fix for several crashes in land battles.
- Several crashes relating to attacking cities fixed.
- Several load save game crashes fixed.

CAMPAIGN
- Armies now placed correctly on battlefields in relation to campaign.
- Fix for nearby ships sometimes not being included as reinforcements for battles.
- Fix for incorrect numbers sometimes showing on trade routes.
- Units with limits on how many can be recruited now show how many are available.
- Various fixes relating to rakes and infiltrating.
- Fixes relating to problems moving armies/merging into army''s right next to settlements.
- Various trade bug fixes.
- Fix for moving agent from settlement moving army instead of agent.
- Fix for several bugs relating to military access and armies being in regions.
- Fix for tattered flags appearing on fleet/armies even when at full strength/fully repaired.
- Fix for sallying out armies breaking siege at times even when losing the battle.
- Fix for bugs relating to capturing ships on returning to campaign map from naval battle.

LAND BATTLE
- Improvements to path finding have been made.
- Some fixes to units not garrisoning buildings.
- Fort gate ownership made clearer with faction flags appearing at the gatehouse.
- Fix for problem relating to artillery unlimbering after being ordered to limber.
- Fix for puckle guns moving on their own in some circumstances.
- Fix for big slowdown in unit movement on some battle maps in the Road to Independence episodes.
- Fix for missile cavalry not reloading when out of combat.
- Jaegers now have muskets instead of incorrect rifles, Prussian Jaegers keep rifles.
- Quebec episodic land battle fixed ground type in deployment area
- Fix for unrealistic numbers when ending a land battle by quitting on the battle results screen.

NAVAL BATTLE
- Several fixes for ships clipping into each other.
- Improvements to boarding have been made. Crew is more fluid in attack and more resolute in defence. Men survive long fall and officers join in the boarding attack.
- Crew uniforms improved to make identification of the crew type and faction easier.
- Defending ship is not allowed to fire cannons anymore during boarding procedure.
- Improved naval grouping UI and group movement made.
- Improvements made to ship collisions to reduce chance of ships getting stuck.
- Fix for sail damage not being shown when volumetric effects turned on.

MULTIPLAYER
- Various fixes for joining games/game lobby issues.
- Fixes for problems relating to spectators being kicked/locking up on other players joining games in certain instances.
- Long riflemen and winged hussars removed from early era battles.
- Fix for insufficient funds always showing on unit cards even when enough money is available.
- Player name is now displayed on unit tooltips.
- Team chat is now displayed in a different colour.

AI
- Basic fix for AI being unable to move army by fleet.
- Aggression of factions in campaign improved, as well as tweaks to diplomacy.
- Improvements to campaign AI relating to its waging of wars, recruitment and movement of armies.
- Improvements made to battle AI to make it more reactive, use buildings better as well as squares and rakes.
- Siege battle AI improvements made.
- Improvements to naval AI to make it bunch up less, its use of galleys and long range units such as bomb ketches.

MISCELLANEOUS
- Delete save game button added to save game list.
- View replays button added to single player Play Battle menu.
- Various sound fixes and improvements.
- Various incorrect text messages fixed.
- Fixes to various graphical glitches with display of walls.
- Fixes made for stuttering videos.
- Fix for several game option settings not being saved correctly, including settings such as floating flags.
- Fix for unit voices/attack confirmation being heard for all units in an alliance instead of just for the player''s army.
- Armour and shield values are now added into melee defence value shown on unit cards.
- Lots of other small and minor bug fixes.

BALANCING
- Land unit recruitment cost in campaign has been increased, with higher cost on higher difficulty level.
- Ship recruitment and upkeep costs have been increased in campaign.
- Various balancing and cost adjustments to improve multiplayer land battle balance.
- Ship costing improvements made for both campaign and multiplayer.
- Economic tweaks have been made to campaign to reduce amount of money made in later part of campaign.

EXTRA NOTE:
- We are aware of an issue with community created maps that results in a crash when someone without the map tries to join the game. This crash will be fixed in the next patch.
- Further work is being done on improving AI Naval invasion behaviour and this will be included in the next upgrade patch.
- Please also note that this update is save game compatible but you should start a new game to see all of the benefits.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli dobrze pisałem, że zabrakło im 2 miesięcy na dopracowanie gry. I okazuje się, że poza steamem jest to dodatkowe zabezpieczenie przed piraceniem... Kupisz oryginał w dniu premiery i masz betę, ale pirat też ma betę. A po trzech miesiącach ty masz pełną grę, a pirat nadal ma betę ;P
"Geniusze" - jak powiedziałby Czerepach ;P
Tylko czemu naszym, a nie piratów, kosztem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2009 o 18:47, Miniu napisał:

Lista zmian
http://shoguntotalwar.yuku.com/topic/55220

- Several load save game crashes fixed.


Heh to może odzyskam swój zapis Polską?? :D Jak na razie to mam ciągle poszukiwanie uaktualnień gier Steam już chyba od 15 minut więc wydaje mi się że pobranie tego patcha dzisiaj będzie mało prawdopodobne :) a tak swoją drogą ciekawe ile zajmuje :)

- Further work is being done on improving AI Naval invasion behaviour and this will be included in the next upgrade patch.

Czyli do następnego patcha Wielka Brytania dalej pewnie będzie nietykalna :)

- Please also note that this update is save game compatible but you should start a new game to see all of the benefits.

A to to chyba jest kolejna kpina z nas!!! Co to ma w ogóle znaczyć!! O_o Mam zacząć grę od nowa żeby zobaczyć ich wszystkie super benefitsy?? :/ dobrze przynajmniej że nie napisali drobnym druczkiem :)

P.S. łoł patch ruszył :) więc jednak tyle cierpliwości co przy instalacji nie potrzeba :)
P.S.2 ciekawostka : zdanie które jest na liście poprawek u Minia z forum TW w liście poprawek na Steamie nie zostało umieszczone :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Elegancko, patch się ściąga... Ciekaw jestem, czy choć odrobina z owych magicznych "benefits" ujawni się po wgraniu stanu gry - grę przerwałem w momencie wypowiedzenia wojny Wielkiej Brytanii, więc miło byłoby doświadczyć kilku "naval invasions" bez rozpoczynania gry od zera, zwłaszcza, że cała Europa leży u polskich stóp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie patch pobrał mi się szybko (no po za tymi 15 minutami w trakcie których nie wiem dokładnie co ten Steam robił :) ) i z tego co mi się najbardziej rzuciło w oczy, na razie bo grałem pół godziny tylko, to to że naprawiły mi się schrzanione save''y :) JUPI! :) i druga sprawa gra chodzi o niebo płynniej nie ma żadnych przypauzowań przy np. wybieraniu floty czy przy rozwiązywaniu jednostek. Bitwy też jakoś lepiej działają i dźwięk w bitwach mi się poprawił (miałem np. tak że przy wyborze kilku jednostek wszystkie na raz mi krzyczały ale z lekkim opóźnieniem niektóre i nie wiedziałem o co chodzi). To co jeszcze się rzuca to to że zarabiałem ze 100 tyś na turę a tu nagle ceny wszystkich towarów po jednej turze drastycznie spadły i zacząłem tracić 25 tyś :D. No i piszą że utrzymanie wojsk wzrosło ale moim zdaniem troszkę zmalało :) Jak na razie patch jak dla mnie jest ok (głównie z powodu uratowanego save''a Polską :D :D :D). Jeszcze jutro temu patchowi się dokładnie przyjrzę i może coś dopisze, a główną jego wadą w tej chwili jest to, że cały miesiąc trzeba było na niego czekać :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po miesiącu czekania (ponad) nie wywaliło na fladze Huornów i moja armia mogła wreszcie pomaszerować zniszczyć czerwonoskórych. Dumnie podeszła pod osade i.... wywaliło.
Czyli - naprawiło stare, wprowadziło nowe crashe - ale to ekscytujące!
Wracam do Total War: Third age :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pograłem trochę wczoraj wieczorem i dziś rano, przed wyjściem do pracy. Trochę pograłem Stanami Zjednoczonymi w czwartej części tutoriala oraz aby "doświadczyć pełni zmian" zacząłem nową kampanię Hiszpanią na VH/VH (w miejsce poprzedniej zaczętej w poniedziałek, którą pograłem tylko 14 tur). Po kilku godzinach stwierdziłem:

- gra chodzi płynniej, nie mam już częstych zwisów na kilkanaście sekund przy wybieraniu floty, agentów także rusza się bez większych problemów;
- podczas oblężenia fortu niestety nadal są problemy z ustawieniem jednostek na murach i w pobliżu budynków;
- SI w czasie bitew nie zachwyca, choć jest chyba niewielka poprawa - oblegający mnie Czirokezi wspięli się co prawda na mury dość szybko i to tam gdzie nie miałem jednostek zamiast iść wprost pod lufy (jak to przeciwnik zrobił w kilku innych oblężeniach jakie odparłem przed patchem), ale po zejściu na plac biegali wokół flagi mimo że byli ostrzeliwania przez trzy jednostki, zaatakowali po stracie prawie połowy wojowników i szybko poszli w rozsypkę; podobnie atak Brytyjski na moją linię bojową był jednak dość nieskładny i wykonany w kilku rzutach ... twórcy nadal mają spore pole do popisu;
- na poziomie strategicznym zmiany są, a jakże - dochody z handlu i wzrost ekonomiczny prowincji (wynikający np z technologii) został ograniczony i moje Stany Zjednoczone znów mają problemy finansowe, a Hiszpania ma na początku naprawdę niewesoło - 1100 złota za batalion piechoty liniowej to spory wydatek, a i początkowe siły morskie są mniejsze (4 zamiast 6 okrętów); o dziwo nie zauważyłem by przeciwnicy mieli ich mniej - ot podejście " narzekaliście że za łatwo, to wam śruby przykręcimy ... ale tylko wam"
- agresja frakcji w kampanii jest, a jakże tylko że jakoś dziwnie ukierunkowana - Hiszpanom pierwsi wypowiedzieli wojnę Włosi (Italian States) i Luizjana, pomimo stosunków przyjacielskich. Wrogie Maroko i Niderlandy na razie jakoś tej wrogości nie okazali. Więc te zmiany w dyplomacji to na razie mi wyglądają na zrobione nie w tę stronę.

Dziś wieczorem przetestuję bitwy morskie, zobaczymy jak z tym będzie, ale na razie mogę stwierdzić że pomimo poprawek, jest jeszcze sporo pracy do wykonania. Np. wolałbym by zamiast tylko "przykręcić" śrubę ekonomiczną, "podkręcono" śrubę SI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest gdzieś w Steamie jakiś spis achievementów do empire? Bo mam niby 2 zdobyte, ale nawet nie wiem za co (Founding Father i Master of the Americas)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Że jaki pies??!! Żywe cztery tysiące za First Rate? Utrzymanie zwykłego czwartorzędowca za niemalże 500? Kto do cholery wymyślił ten patch?! Panowie z CA widzę tak fenomenalnie zabrali się za poprawianie Sztuczniej Nieinteligencji, że postanowili miast podwyższać jego poziom podwyższać ceny jednostek. Znakomicie: teraz, w grze prawiącej o XVIII wieku, gdy zbierano armie grubo powyżej stu tysięcy a bitwy były wielkimi, długimi starciami, będziemy oglądać sobie fascynujące potyczki 2x2. Albo jeszcze lepiej - biedny gracz, który postanowi iść w jakość i wypracuje ciekawą strategicznie, zrównoważoną armię, dostanie rześki wpie**l od debila kompa, który nawali dziesiątek idiotycznych ale tanich militii, co każdą armię czapkami zarzucą. Re-we-lka.

Okej, ja rozumiem że w wypadku floty to jeszcze miało sens... rzeczywiście, wodowanie największych statków to zawsze były długie i kosztowne inwestycje, dlatego tylko największe imperia mogły sobie na takie gry i zabawy pozwolić. Więc to posunięcie dodaje grze realizmu. Ale nie przy obniżeniu wpływów i cen towaru, na wszystkich Czterech Bogów Chaosu!! Czyli co, przychód całej Wielkiej Brytanii dwadzieścia pięć terenów pozwala na wybudowanie jednego liniowca na półtora roku? To co, pod Abukirem i Trafalgarem naparzały się brygi i slupy??

A teraz najpiękniesze. Obcinamy wpływy? Świetnie. To co, podwyższamy podatki? Pomijam już kwestię fatalnego wpływu na przyrost ludków i bogactwa, poddani się burają. To co, produkujemy dragonię? Nieee, bo dragonia kosztuje patyka i utrzymanie 330. Czyli zysk idzie się kochać...

Nice fail moja droga "Creative" Assembly.

EDIT:

Bambusek -->

Na stronie Community, gdy wejdziesz na swój profil, możesz obejrzeć "statsy" swoich gier. Między innymi są tam wyszczególnione achievmenty. Master of America jest za zajęcie wszystkich krain Ameryki (co ciekawe, mundry Empire zalicza go za zajęcie wszystkich prowincji w jednej z map Road to Independence ^^) a drugi bodajże za ukończenie ww. kampanii...ale tego akurat ni jestem pewien... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie. Tak jak mówiłem podczas premiery, wolałem poczekać aż Empire będzie tańsze niż brać za 120zł. Teraz trafiła się okazja kupna za 40 zł w wplnomani. Więc chciałbym zapytać czy dalej to takie g**** jak podczas premiery? chodzi mi o ta instalacje i o masę błędów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2009 o 15:34, Dexter_McAaron napisał:

Że jaki pies??!! Żywe cztery tysiące za First Rate? Utrzymanie zwykłego czwartorzędowca
za niemalże 500? Kto do cholery wymyślił ten patch?! Panowie z CA widzę tak fenomenalnie
zabrali się za poprawianie Sztuczniej Nieinteligencji, że postanowili miast podwyższać
jego poziom podwyższać ceny jednostek. Znakomicie: teraz, w grze prawiącej o XVIII wieku,
gdy zbierano armie grubo powyżej stu tysięcy a bitwy były wielkimi, długimi starciami,
będziemy oglądać sobie fascynujące potyczki 2x2. Albo jeszcze lepiej - biedny gracz,
który postanowi iść w jakość i wypracuje ciekawą strategicznie, zrównoważoną armię, dostanie
rześki wpie**l od debila kompa, który nawali dziesiątek idiotycznych ale tanich militii,
co każdą armię czapkami zarzucą. Re-we-lka.

Okej, ja rozumiem że w wypadku floty to jeszcze miało sens... rzeczywiście, wodowanie
największych statków to zawsze były długie i kosztowne inwestycje, dlatego tylko największe
imperia mogły sobie na takie gry i zabawy pozwolić. Więc to posunięcie dodaje grze realizmu.
Ale nie przy obniżeniu wpływów i cen towaru, na wszystkich Czterech Bogów Chaosu!! Czyli
co, przychód całej Wielkiej Brytanii dwadzieścia pięć terenów pozwala na wybudowanie
jednego liniowca na półtora roku? To co, pod Abukirem i Trafalgarem naparzały się brygi
i slupy??

A teraz najpiękniesze. Obcinamy wpływy? Świetnie. To co, podwyższamy podatki? Pomijam
już kwestię fatalnego wpływu na przyrost ludków i bogactwa, poddani się burają. To co,
produkujemy dragonię? Nieee, bo dragonia kosztuje patyka i utrzymanie 330. Czyli zysk
idzie się kochać...

Nice fail moja droga "Creative" Assembly.


HAHA walić flotę ale piechota. Miałem przypływ 10 tys (przed patchem {mały zysk dlatego, że natworzylem piechoty bo podbijałem Anglię}). W produkcji 5 oddziałów piechoty liniowej. Klikam koniec tury. No dobra wreszcie moja tura i patrze... straty 10 tys na ture a stworzyłem tylko 5 oddziałów piechoty co powinno mi obniżyć o ponad 1000 od 10 tys zysku. Dobra zwodowałem jeszcze z 2 pierwszo liniowce ale to by nie dało -10 tys na ture. Ale nie wiedziałem, że to wszystko patch tak "poprawił" Oo Chyba odłoże tą grę i bede grał w inne total wary bo juz nie mam sił. Co ja k**wa nie będe walczył max 2 oddziałami :/ a gra miała taki potencjał. gdybym wiedział, ze taki będzie patch to i tak bym nie mógł go nie ściągnąć bo "kochany" steam automatycznie aktualizuje jak tylko jest patch i nie da się tego nie ściagnac bo inaczej gra się nie włączy :( JEDNO WIELKIE ŚMIERDZĄCE NA KILKA KM GÓWNO!!!! Pochlastać się idzie :////

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesli miales 10k przed patchem ktory zmienil upkeep armi to nie dziw sie ze teraz cala twoje wojsko kosztuje wiecej nie tylko te nowe jednostki . Kazda jednotka ma koszt utrzymanai co ture nie tylko wtedy gdy ja budujesz .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

myślisz, że ja nie wiem, że od zysków odejmowane jest co ture koszt jednostek... tylko, ze wszystko było dobrze a dokupiłem zaledwie kilka jednostek i juz prosze minus 20 tys! grało sie dobrze a teraz będe latał armią po całej mapce bo koszty nie pozwolą mi na tworzenie choćby małej armii Oo. PIERDEL SERDEL BURDEL!!! xd
NA cholere zmieniali koszt utrzymania armii... było dobrze to muszą utrudnić ://

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poprzedni post zrozumialem tak ze na starym patchu miales 10k dochodu i teraz po wgraniu nowego i zakonczeniu tury komp przeliczyl zold dla nowych wartosci zrobilo sie -10k dochodu.

Ja sie ciesze ze na wyzszych poziomach obnizyli dochody przyznawane graczowi bo wczesniej po pewnym czasiie pompowalem tylko piechote liniowa i zalewalem AI . Teraz przynamniej wypadalo by bym czesc bitew rozgrywal sam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować