Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 14.01.2008 o 17:06, uchal napisał:

Nie kupuj starego GTS''a kup nowego 8800GTS 512MB, jest on dużo lepszy i tańszy, na dłużej też
starczy


Ale czemu jest lepszy? Bo tańszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2008 o 16:45, dominik713 napisał:

Co sądzicie o GeForce 8800 GTS (wersja z 640 MB RAM)? Na jak długo mi starczy żeby grać w wysokich
detalach i rozdzielczości 1280x1024?

przy grach typu Crysis to pewnie z 3-6 miesiecy.
Lepszym wyborem jest 8800GT ~900zl, badz jak masz mocny sprzet to 8800GTS512MB ~1100zl.
W sumie GTS512 jest mocniejszy o 2%-4% (w zaleznosci od aplikacji) to jest dorzszy o ~200zl (po przeliczeniu daje okolo 70zl/FPS)
--
Jak poszukasz na stronach testow to przeczytasz ze jest lepszy i tanszy. No chyba ze chcesz dac 2k zl na karte z architektura procka z przed ponad roku i cieszyc sie ze masz 768MB to kup ULTRA :D
Jak nie to www.google.com i wpisz "8800GT test"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Juz mowilem wczesniej, jak szukalem: 7600 GS DDR3 jest praktycznie nie do kupienia w sklepach, pozostaje jedynie allegro.

Co do mojego problemu: wzialem suszarke (:D) z mozliwoscia dmuchania chlodniejszym powietrzem (na oko tak 35-40 stopni), wlaczylem Test Drive Unlimited, zrobilem zeby mi caly czas powtorka byla, caly czas artefakty sie pojawialy. Wczesniej wlaczylem tez ATITool, zeby rejestrowal mi temperature. Gdy pojawialy sie artefakty, wlaczalem suszarke :D. I artefakty po chwili znikaly! :) Sprawdzalem tez rejestr temperatur, przy 1280x1024, high i HDR, mialem nawet przez chwile 89 stopni! Gdy pochlodzilem ja przez ok. minute (nie bezposrednio, bo mam troche ciezki dostep do tej karty), temp spadala nawet do 71 stopni i artefakty znikaly na dluzsza chwile, do czasu ponownego rozgrzania sie karty.

Tak wiec musze kupic sobie wiatraczek na karte (wlasciwie to mam nadzieje, ze go dostane, bo dostalem te karte po 3,5 miesiaca oczekiwania na wymiane mojej zepsutej 6600GT). I po raz kolejny licze na wasza pomoc, jaki ten wiatraczek powinien byc i gdy juz go dostane, to jak toto zamontowac. Moja karta : http://asus.com/999/images/products/1479/1479_l.jpg

Chcialbym tez podziekowac DJ Danielusowi, Misquamaqusowi i mrosiemu, bo naprawde starali mi sie pomoc i doprowadzili wspolnymi silami do rozwiazania problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2008 o 16:45, dominik713 napisał:

Co sądzicie o GeForce 8800 GTS (wersja z 640 MB RAM)? Na jak długo mi starczy żeby grać w wysokich
detalach i rozdzielczości 1280x1024?


Na tej karcie pograsz spokojnie w wysokich rozdzielczosciach we wszystkie gry oprocz badziewiatego crysisa. Osobiscie gram na 8800 gts 320/320 w lost planet na dx10 w wysokich rozdzielczosciach z AAx8Q i jest bardzo fajnie.

p.s zapomnialem dodac, ze karta jest podkrecona w biosie.
Wynik w 3d smarku wynosi 10 450 markow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.01.2008 o 17:31, fifomaniak napisał:


Tak wiec musze kupic sobie wiatraczek na karte (wlasciwie to mam nadzieje, ze go dostane, bo
dostalem te karte po 3,5 miesiaca oczekiwania na wymiane mojej zepsutej 6600GT). I po raz kolejny
licze na wasza pomoc, jaki ten wiatraczek powinien byc i gdy juz go dostane, to jak toto zamontowac.
Moja karta : http://asus.com/999/images/products/1479/1479_l.jpg


Np. kup taki wiatraczek (link ponizej) i go zamontuj bezposrednio na radiator karty. Uwazaj przy zakladaniu wentyla zeby radiator zbytnio nie przechylal sie na gpu bo moze to doprowadzic do ukruszenia procesora graficznego czyli Crap i shit. Najlepiej zdemontuj radiator i przykrec wiatrak a potem zaloz go spowrotem. Pamietaj zeby radiator nie ukruszyl rdzenia procesora gpu. Niektorzy montuja takie wentylki na radiator karty poprzez gumke...... powiedzmy taka do wlosow :). Nie wazne czy powietrze bedzie dmuchac na radiator czy bedzie wyciagane z radiatora. Tak czy siak efekt bedzie namacalny. Temperatura spadnie z 85 do 65 st C.

http://mcs.pc.pl/produkt273.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No wiec ja mam takie pytanie troche sto lat za murzynami, ale niewazne... xD
Mianowicie - czy geforce 6200 256 mb (pod agp) jest duzo lepsza od radeona 9100? Pytam, bo ta pierwsza tanio mi sie trafila i nie wiem czy wziac. Tak nawiasem piszac, to wiem ze obydwie te karty to jeden wielki syf, ale nowego kompa skladam dopiero na wakacje, wiec do tego czasu jakos trza se radzic, nie?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam, czy wentylatora nie da się "wkręcić" w radiator - tak jak u mnie na chipsecie. Co do zmniejszenia temp. - potwierdzam! Kiedyś chipset po OC grzał się niemiłosiernie, a teraz jest prawie zimny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2008 o 18:30, DJ Danielus napisał:

Zastanawiam, czy wentylatora nie da się "wkręcić" w radiator - tak jak u mnie na chipsecie.
Co do zmniejszenia temp. - potwierdzam! Kiedyś chipset po OC grzał się niemiłosiernie, a teraz
jest prawie zimny :)


Jak wkreci wentyla to straci gwarancje bo bedzie widac zadrapania na radiatorze. Ja tam kupilem taki radiatorek i do tego 4 cm wentyl. Temperatura spadla niesamowicie. Oryginalny radiator lezy sobie w szafce i jak by co to jeszcze moge go zalozyc na karte . Jest bez skazy.

20080114184451

20080114184500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2008 o 18:17, Mack..... napisał:

No wiec ja mam takie pytanie troche sto lat za murzynami, ale niewazne... xD
Mianowicie - czy geforce 6200 256 mb (pod agp) jest duzo lepsza od radeona 9100? Pytam, bo
ta pierwsza tanio mi sie trafila i nie wiem czy wziac. Tak nawiasem piszac, to wiem ze obydwie
te karty to jeden wielki syf, ale nowego kompa skladam dopiero na wakacje, wiec do tego czasu
jakos trza se radzic, nie?:)


6200 jest z 2.5 raza wydajniejszy od tego 9100. Poza tym ma pixel i wertex shader 3.0 czego ten 9100 nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja się zastanawiam nad jednym... czy lecieć w najtańszego gf 8800 gt, czy może nazbierać na palita ze zmienionym chłodzeniem, oczywiście mówię o wersji 512mb.
różnice w wydajności nie są chyba tak ogromne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2008 o 19:08, Onybic napisał:

a ja się zastanawiam nad jednym... czy lecieć w najtańszego gf 8800 gt, czy może nazbierać
na palita ze zmienionym chłodzeniem, oczywiście mówię o wersji 512mb.
różnice w wydajności nie są chyba tak ogromne


Heh ale masz wydajniejsze chłodzenie i cichsze, 3 fazowy system zasilania lepszy od standardowego no i lepsze wydajność bo to wersja sonic z podkręconymi zegarami, w dodatku karta jest dosyć tania zobacz http://www.allegro.pl/item295234928_palit_geforce_8800gt_sonic_512mb_ddr3_650_1900_gra.html
czy 870zł za taką kartę to drogo?:) Jak dla mnie to świetny wybór:) zwłaszcza że nie znajdziesz wiele tańszych kart z serii 8800gt, jak dla mnie warto!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2008 o 19:06, The Assassin napisał:

znalazłem Ge Forca 7600GS w okazyjnej cenie.
Pisze że jest on na DDR2, ja mam DDR - czy będzie działał? bo reszta se zgadza - AGP, płyta
główna MSI tylko że to GF.


Rodzaj pamieci na karcie nie ma nic do rodzaju pamieci plyty glownej czyli ram. Mozesz smialo kupic tego 7600 gs.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.01.2008 o 19:16, Stwór napisał:


Heh ale masz wydajniejsze chłodzenie i cichsze, 3 fazowy system zasilania lepszy od standardowego
no i lepsze wydajność bo to wersja sonic z podkręconymi zegarami, w dodatku karta jest dosyć
tania zobacz http://www.allegro.pl/item295234928_palit_geforce_8800gt_sonic_512mb_ddr3_650_1900_gra.html

czy 870zł za taką kartę to drogo?:) Jak dla mnie to świetny wybór:) zwłaszcza że nie znajdziesz
wiele tańszych kart z serii 8800gt, jak dla mnie warto!


Slicznie wyglada....ciekawe czy te palitowskie rozwiazanie zasilania sprawdzi sie w praktyce. Co oryginalna nvidia to nvidia. Nie ma co patrzec na zegary...mozna kupic karte z oryginalnymi taktami i we wlasnym zakresie zrobic OC w biosie. Cena napewno bedzie nizsza.
Ten egzemplarz jest niesamowity....wyglada jak 7600 gt :):):)....jest taka skromna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować