Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

PCI-E jest na rynku od ponad 3 lat... Miałem na myśli czasy, gdy o PCI-E co najwyżej się śniło, parę lat wstecz. Wtedy zaistniała opisana przeze mnie sytuacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2007 o 00:26, kondzioff napisał:

> http://www.allegro.pl/item227031135_radeon_9800pro_128_256_super_okazja_od_ss_.html
Tak myślę że właśnie ta karta będzie dobra ;) Uzywane są w cenie koło 100zł a nówki 160 więc
możliwe że padnie wybór na nią :)
A mam jeszcze pytanie - nie znam się dobrze na sprzęcie, znaczy umiem złożyć kompa etc. ale
mam pytanie czy karta może nie działać na danej płycie głównej? Ja mam MS 6340. Czy Radeon
9800PRO mi na niej pójdzie?


Jeśli masz podobną płytę jak http://global.msi.com.tw/index.php?func=proddesc&prod_no=358&maincat_no=1&cat2_no=&cat3_no=
to nie powinno być problemów chociaż płyta ma AGPx4 a karta graficzna x8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2007 o 15:42, Virus 500 napisał:

No nie !!
Dla tych nowych kart graficznych GeForce 9xxx trzeba będzie znowu kupić nową płytę główną z
nowym wejściem PCIE 2.0 :|


Skąd masz pewność? Ostatnio czytałem, że można będzie używac nowych kart w PCIE 1.0 ale z mniejszą przepustowością...nie znam się, ale czy dzisiejsze karty w ogóle wykorzystują w pełni PCIE 1.0?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, coś się dzieje z moją grafą... Gdy chcę włączyć JAKĄKOLWIEK grę to mój komputer się po prostu restartuje. Co robić? Mam najowsze stery (162xxxx), ale to nie pomaga.

Moja karta: GF6800 GS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2007 o 22:29, BzyQacz napisał:

Panowie, coś się dzieje z moją grafą... Gdy chcę włączyć JAKĄKOLWIEK grę to mój komputer się
po prostu restartuje. Co robić? Mam najowsze stery (162xxxx), ale to nie pomaga.

Moja karta: GF6800 GS.


A kiedy zainstalowałeś stery ? bo jeżeli stało się to po zainstalowaniu sterów to wymień na starsze. A jak to nie to to może coś na karcie albo płycie głównej poszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Ściągnij sobie i zainstaluj ATI Tool. Przetestuj kartę - zapuść test na jakieś pół godziny. Jeśli nic nie wykaże, to znaczy, że nie karta. ATI Tool testuje też karty NVidii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Spróbuj odinstalować i zainstalować ponownie stery (wg. schematu w poście przypiętym w niniejszym wątku) potem zapuść jeszcze raz ATI Tool. Kto wie czy nie padły pamięci karty. Jakiego producenta ta karta? Nie przypadkiem MSI?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2007 o 22:48, BzyQacz napisał:

Nie, to nie MSI. To ExpertVision.


Pierwsze słyszę. Spróbuj jak napisałem powyżej. Potem spróbuj wrzucić inną grafę. Jeśli wszystko będzie OK - masz ewidentny dowód, że coś nie tak z kartą, wówczas proponuję oddać to to do serwisu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować