Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

nie zdazylem z editem.

Sluchaj ja ostatnio zle podkrecilem pamieci i co sie okazalo ze one hamowaly grafike bo w 3Dmarku06 mialem 6900pkt, potem ustawilem juz tak jak trzeba i wyskoczylo 14300

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No reszta kompa będzie dobra, bo jakby była słaba to raczej na panoramę bym się nie zdecydował. :)
Jeśli mówisz, że 9800gtx jest ok to innego wyboru nie mam, tylko zastanawiam się jeszcze jakiej firmy.
Najbardziej interesują mnie: EVGA i BFG, zaskakująco tani jest Leadtek i Galaxy. Leadtek wydaje się ok, kiedyś mialem gf 6600 TD i był spox (masa dodatków, dobra jakość itp.) Co do Galaxy mam mieszane uczucia. Niby tanio ale miałem również 7900 GS i dwa razy mi wymieniali, w końcu zrezygnowałem i wziąłem x1950PRO od Sapphire.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2008 o 15:49, chinek423 napisał:

No reszta kompa będzie dobra, bo jakby była słaba to raczej na panoramę bym się nie zdecydował.
:)
Jeśli mówisz, że 9800gtx jest ok to innego wyboru nie mam, tylko zastanawiam się jeszcze
jakiej firmy.
Najbardziej interesują mnie: EVGA i BFG, zaskakująco tani jest Leadtek i Galaxy. Leadtek
wydaje się ok, kiedyś mialem gf 6600 TD i był spox (masa dodatków, dobra jakość itp.)
Co do Galaxy mam mieszane uczucia. Niby tanio ale miałem również 7900 GS i dwa razy mi
wymieniali, w końcu zrezygnowałem i wziąłem x1950PRO od Sapphire.

Wiesz ja jak kuopowalem karte to stsralem sie miec model juz fabrycznie podkreconya nie standardowy, dlatego wybralem EVGA, ma bardzo dobrze wykonane produkty i najmocniejsze 9800GTX SSC, i nie ma juz mocniejszych 9800. Do tego masz 10 lat gwarajci po zarejestrowaniu karty na stronie producenta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2008 o 15:48, MLODY2K6 napisał:

nie zdazylem z editem.

Sluchaj ja ostatnio zle podkrecilem pamieci i co sie okazalo ze one hamowaly grafike
bo w 3Dmarku06 mialem 6900pkt, potem ustawilem juz tak jak trzeba i wyskoczylo 14300


Przy prockach amd nie da sie pomylic z ramami.
Jego kosci chodza na niecalych 900 mhz wiec to nie to.
Ja tez mu mowilem zeby procka zmienil ale przy 3ghz powinien miec o wiele wyzszy wyniki.
Ja tez mam amd z 3.2 ghz i mam wyzsze wyniki od niego.
Rzecz w tym ze nie znam karty 9800 gtx i nie potrafie mu jakos konkretnie doradzic a mieszka kawal drogi odemnie.
Widzisz ja mam o jakies 35 % slabsza karte od 9800 gtx a wyniki mam wyzsze.
Roznica jest ogromna....on ma w lost p[lanet 49 fps w planszy snow a ja mam przy tych samych ustawieniach 75fps.
W planszy cave on ma 29 a ja 52. Cos tu chyba nie gra no nie ?.Jak juz pisalem procka wykrecil na 3ghz a ja mam amd 6000 po leciutkim oc 3.2 ghz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.04.2008 o 15:57, Misquamaqus napisał:

Przy prockach amd nie da sie pomylic z ramami.
Jego kosci chodza na niecalych 900 mhz wiec to nie to.
Ja tez mu mowilem zeby procka zmienil ale przy 3ghz powinien miec o wiele wyzszy wyniki.
Ja tez mam amd z 3.2 ghz i mam wyzsze wyniki od niego.
Rzecz w tym ze nie znam karty 9800 gtx i nie potrafie mu jakos konkretnie doradzic a
mieszka kawal drogi odemnie.
Widzisz ja mam o jakies 35 % slabsza karte od 9800 gtx a wyniki mam wyzsze.
Roznica jest ogromna....on ma w lost p[lanet 49 fps w planszy snow a ja mam przy tych
samych ustawieniach 75fps.
W planszy cave on ma 29 a ja 52. Cos tu chyba nie gra no nie ?.Jak juz pisalem procka
wykrecil na 3ghz a ja mam amd 6000 po leciutkim oc 3.2 ghz.


Inaczej. Zostawmy Lost Planet bo on sie wogole nie liczy. Proponuje najpier zeby zclearowal biosa tzn go zresetowa i zostawil wszystko na standardowych taktowaniach. Zrobil test i spojzal wynik, potem zaczal podkrecac procka wlacznie z pamieciami, i wtedy zobaczyc co sie bedzie dzialo, bo pamietaj samo podkrecenie procka da duzo ale nie sporo do tego sa potrzebne pamieci.Moze sie okazac rowniez ze ma bardzo zasmiecony system i to tez wplywa na dzialanie w grach i w testach dla tego niehc w razie czego przeinstaluje system. Ja u siebie jak mam procka na 3,6GHZ to pamieci maja 960mhz i chodza bardzo dobrze przez co mam wysoki wynik w 3dmarku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2008 o 00:05, hans olo napisał:

Wystarczy w CCC wejść do hotkeys i wyłączyć je


No właśnie w tym przypadku nie wystarczy, bo tego nie ma. ;/ To jest jakaś zmodyfikowana wersja sterów dołączona do laptopa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Gigabyte GeForce 7900 GT.
Przesiadając się na 9600 GT zauważę znaczącą różnicę w grach?
Dodam, że obecna karta nie sprawia problemów przy najnowższych grach i śmiga całkiem nieźle.
Przy okazji pytanie o DirectX. 9600 GT obsługuje 10.0, wyzsze modele 10.1 - jakie to ma realne przełożenie na gry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2008 o 23:58, T34 napisał:

Posiadam Gigabyte GeForce 7900 GT.
Przesiadając się na 9600 GT zauważę znaczącą różnicę w grach?
Dodam, że obecna karta nie sprawia problemów przy najnowższych grach i śmiga całkiem
nieźle.
Przy okazji pytanie o DirectX. 9600 GT obsługuje 10.0, wyzsze modele 10.1 - jakie to
ma realne przełożenie na gry?


Roznica bedzie widoczna w wydajnosci jesli chodzi o 7900 a 9600.
Direct 10.0 i 10.1 jest na razie bez roznicy no chyba, ze wyszedl juz serwis pack 1 do visty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2008 o 23:58, T34 napisał:

Posiadam Gigabyte GeForce 7900 GT.
Przesiadając się na 9600 GT zauważę znaczącą różnicę w grach?

Zależy od procesora - jeżeli masz Core 2 Duo lub Athlona X2 4400+, to zauważysz olbrzymią różnicę. Taki 3D Mark wykazuje różnicę nawet 5000 punktów (czyli 100% więcej).

Dnia 28.04.2008 o 23:58, T34 napisał:

Dodam, że obecna karta nie sprawia problemów przy najnowższych grach i śmiga całkiem
nieźle.

To po co ją wymieniać? Sprzęt zmienia się, gdy naprawdę jest to konieczne.

Dnia 28.04.2008 o 23:58, T34 napisał:

Przy okazji pytanie o DirectX. 9600 GT obsługuje 10.0, wyzsze modele 10.1 - jakie to
ma realne przełożenie na gry?

O ile mi wiadomo, to DX 10.1 obsługują tylko karty ATI. Ale co do przełożenia w grach - pewne różnice będą, ale nie nastawiałbym się na cuda. Raczej jakieś kosmetyczne poprawki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2008 o 01:22, ziptofaf napisał:

> Posiadam Gigabyte GeForce 7900 GT.
> Przesiadając się na 9600 GT zauważę znaczącą różnicę w grach?
Zależy od procesora - jeżeli masz Core 2 Duo lub Athlona X2 4400+, to zauważysz olbrzymią
różnicę. Taki 3D Mark wykazuje różnicę nawet 5000 punktów (czyli 100% więcej).


Mam Core2Duo. A jakie to ma realne przełożenie na gry?

Dnia 29.04.2008 o 01:22, ziptofaf napisał:

> Dodam, że obecna karta nie sprawia problemów przy najnowższych grach i śmiga całkiem

> nieźle.
To po co ją wymieniać? Sprzęt zmienia się, gdy naprawdę jest to konieczne.


Zawsze może być lepiej;) Przyzwyczaiłem się do grania na max detalach ale czasami w najnowszych gierkach lubi się przyciąć, zwłaszcza w mmosach przy dużej ilości ludzi... wiem, że w tym przypadku o RAM też chodzi ale ja mam 4 GB RAMu, więc pomyślałem, że może lepsza karta da rade...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2008 o 09:21, T34 napisał:

Mam Core2Duo. A jakie to ma realne przełożenie na gry?

Zależy jeszcze od tego, jaki to konkretnie model Core 2 Duo, ale w grach różnica będzie bardzo duża - o ile na 7900GT Crysis zwalnia miejscami w medium, o tyle na 8800GT da się grać na very high.

Dnia 29.04.2008 o 09:21, T34 napisał:

Zawsze może być lepiej;) Przyzwyczaiłem się do grania na max detalach ale czasami w najnowszych
gierkach lubi się przyciąć, zwłaszcza w mmosach przy dużej ilości ludzi... wiem, że w
tym przypadku o RAM też chodzi ale ja mam 4 GB RAMu, więc pomyślałem, że może lepsza
karta da rade...?

MMORPG-i to chyba raczej szybkiego łącza, a nie PC-ta wymagają...
Ale jak chcesz, to wymieniaj kartę. Różnica będzie widoczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2008 o 15:49, chinek423 napisał:

No reszta kompa będzie dobra, bo jakby była słaba to raczej na panoramę bym się nie zdecydował.
:)
Jeśli mówisz, że 9800gtx jest ok to innego wyboru nie mam, tylko zastanawiam się jeszcze
jakiej firmy.

Ja osobiście odradzam 9800GTX, bo to tak naprawdę 8800GTS rev 2.0 ze zmienioną nazwą (i podwyższoną ceną)....Lepiej wziąść właśnie 8800GTS rev. 2.0, bo wyjdzie wydajnościowo na to samo, za to oszczędziszsporo kasy.

Dnia 28.04.2008 o 15:49, chinek423 napisał:

Najbardziej interesują mnie: EVGA i BFG, zaskakująco tani jest Leadtek i Galaxy. Leadtek
wydaje się ok, kiedyś mialem gf 6600 TD i był spox (masa dodatków, dobra jakość itp.)
Co do Galaxy mam mieszane uczucia. Niby tanio ale miałem również 7900 GS i dwa razy mi
wymieniali, w końcu zrezygnowałem i wziąłem x1950PRO od Sapphire.

Wszystkie firmy, które podałeś są jak najbardziej w porządku. Osobiście jednak polecę Leadtek-a i EVGA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>
Akurat na kompa mam budżet 5000 zł i czy wezmę 9800GTX czy 8800GTS to i tak się zmieszczę.:) Po za tym 9800GTX Leadteka jest droższy o 3 dychy niż 8800GTS tej samej firmy, także raczej wezmę 9800GTX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2008 o 14:14, chinek423 napisał:

>
Akurat na kompa mam budżet 5000 zł i czy wezmę 9800GTX czy 8800GTS to i tak się zmieszczę.:)
Po za tym 9800GTX Leadteka jest droższy o 3 dychy niż 8800GTS tej samej firmy, także
raczej wezmę 9800GTX


Jeszcze jest taka kwestia czy opłaca się kupować panoramę i czy w ogóle dostanę jakąś ciekawą w moim mieście, bo przez neta może być problem z badami. Jeśli nie to wymienię 9800GTX na 8800GTS albo 8800GT. Sory za post pod postem, ale zapomniałem o tym wątku jeszcze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2008 o 09:47, ziptofaf napisał:

Zależy jeszcze od tego, jaki to konkretnie model Core 2 Duo, ale w grach różnica będzie
bardzo duża - o ile na 7900GT Crysis zwalnia miejscami w medium, o tyle na 8800GT da
się grać na very high.


Core2 Duo E6300, bez problemu kręci się na 2,8GHZ, a pewnie i więcej ale nie próbowałem.
Skoro na 8800GT tak chodzi to rozumiem, że na Gigabyte 9600 GT TurboForce również nie powinno byc problemu?

Dnia 29.04.2008 o 09:47, ziptofaf napisał:

> Zawsze może być lepiej;) Przyzwyczaiłem się do grania na max detalach ale czasami
w najnowszych
> gierkach lubi się przyciąć, zwłaszcza w mmosach przy dużej ilości ludzi... wiem,
że w
> tym przypadku o RAM też chodzi ale ja mam 4 GB RAMu, więc pomyślałem, że może lepsza

> karta da rade...?
MMORPG-i to chyba raczej szybkiego łącza, a nie PC-ta wymagają...
Ale jak chcesz, to wymieniaj kartę. Różnica będzie widoczna.


Łącze mam 1,5mb, a w godzinach nocnych czyli wtedy kiedy gram najczęściej, przyspeisza do 2,5mb; więc chyba nie jest tak źle?
Pamiętam jak grąłem w WOW''a po premierze na starym sprzęcie to też mysłałem, że to lag od łacza.
Po wymianie karty graficznej dostał kopa i działał bez najmniejszego szarpnięcia.

Dzięki za info.
Czyli generalnie wynika z tego, że zamiana Gigabyte 7900GT na 9600GT spowoduje znaczący wzrost jakości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2008 o 15:10, MLODY2K6 napisał:

> Witam. Zastanawiam się nad dwoma kartami graficznymi: GF 8800GTS 512MB oraz GF 9800GTX.

> Najprawdopodobniej będę korzystał z monitora 20" lub 22" panoramicznego, także mocna

> karta by była mile widziana :)
> PS. Dziwi mnie fakt, że wszyscy tak narzekają na tego 9800GTX, bo jest 100PLN droższy

> niż 8800GTS, a wydajność taka sama. Czy to prawda?

Slcuhaj ja mam 9800GTX SSC (nie ma mocniejszego) i jestem bardzo zadwowolny. 8800GTS
512 nie kupilem dla tego ze w czerwcu ich produkcja zostaje zakonczona i ciezej bylo
by go pozniej sprzedac. Ogolnie karta super wszystko chodzi na max pod warunkiem ze masz
jeszcze reszte rzeczy mocnych w kompie. Jesli chodzi o kartew szczeguly na GS-ie


9800GTX też pójdą do lamusa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem za bardzo komu odpowiadać...

1. Pamięci mają szczególny wpływ na OC procesora, co przekłada się na stabilność. Muszą po prostu wytrzymać obciążenia związane z podnoszeniem wartości (no chyba że mamy płytę z układem nVidia - wtedy problemu nie ma).
2. Nie chcę mi się poprawiać poprzedniego :D Procek AMD -> problemu z pamięciami nie ma.
3. Twierdzenie, że C2D jest lepsze od Athlona X2 to czysty bezsens. Inny producent, nieco inne możliwości i zastosowania. Osobę, która sądzi że Athlon to shit, możesz spokojnie nazwać idiotą (bez urazy).
4. Ktoś coś pisał o zaśmieconym systemie i konieczności reinstalki. Po co? Ludzie, co wy sobie kuźwa myślicie? Czy ktoś jeszcze pamięta o defragmentacji, która w większości przypadków ma zasadniczy wpływ na działanie gier? ...
5. Lost Planet się liczy. Korzystamy z tej gry do testów, łatwo można porównać sprzęt. W tym przypadku konkretnie zajął bym się kartą graficzną. Czy grafika nie pracuje przypadkiem w trybie x1, x4 albo x8? Dość często trafiają się takie kapryśne płyty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować