Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 19.08.2008 o 00:17, Solstheim napisał:


Misquamaqus-> Sądze ze to jednak moje 4870 w CrossFire moga nasikać a dodatkowa
się z****ć na pojedyńczego GTX 260.

>


Porownuj pojedyncze karty a nie 2 na 1.
Zapodam 2x 260 gtx i se moze ati wskoczyc """".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2008 o 01:01, Misquamaqus napisał:

>
> Misquamaqus-> Sądze ze to jednak moje 4870 w CrossFire moga nasikać a
dodatkowa
> się z****ć na pojedyńczego GTX 260.
>


Porownuj pojedyncze karty a nie 2 na 1.
Zapodam 2x 260 gtx i se moze ati wskoczyc """".

to po co porównywać skoro jest multum takich testów?. No niestety ale przed obniżkami za cene jednego GTX 260(1200zł) +200zł można było mieć dwa 4870 tak więc widzisz. Twoja starta. Gdybyś się z kimś ścigał samochodem a ktoś miałby więcej koni w silniku powiedziałbyś żeby je sobie wyciągnął?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aha...teraz dopiero zauwazylem Twojego posta :))).
Za moja 260 dalem 800 zeta i gdybym mogl to ozenil bym sie z tym czlowiekiem, ktory mi sprzedal ta karte :)).
Karta od evgi na referentach a w idle mam teraz jak pisze 43 st C. Jak zagram to dojdzie nawet do 73 st C...coż. Za wydajnosc sie placi :)).
Karta nie boi sie w ogole AAx4. Tak jak by sie AA nie wlanczalo. Mowa o wydajnosci a nie o pieknie wyswietlanego obrazu.

Kiedys pisali, ze karty serii 9xxx beda mialy tak zwany darmowy AAx4. Moze teraz tak jest ???.

Bardzo bardzo polecam gtx 260.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2008 o 07:39, Modok napisał:

Z tym się z tobą zgadzam ponieważ moim zdaniem 2 karty 280GTX by wygrały z 4870x2.

Ale niestety takiego testu nigdzie nie ma.


Oczywiście ze tak ale powstaje pytanie za jaką cenę ?:)) nie opłacalne imho

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam jesteś niestabilny, jakoś nikt z nabywców nie narzeka na takie przypadłości, choć owszem są problemy z temp na 4850

Uwagi osobiste zachowaj dla siebie, wycieczki osobiste nie są mile widziane na tym forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MIKRORECENZJA
Arctic Cooling Accelero Twin Turbo

Zachciało mi się zmieniać cooler referencyjny na Accelero Twin Turbo. Przykro to pisać ale to największy shit od Arctic Coolinga. Jeśli dotychczas złego słowa nie mogłem powiedzieć na ich coolery i wentyle to teraz jestem zdruzgotany. Dlaczego?
Takie uwagi do samego Accelero...:
- niedopasowane radiatory na pamięci karty (jeden musiałem spiłować do połowy wysokości aby zmieścił się pod headpipem coolera - świadczy to o nieprzemyśleniu konstrukcji przez projektantów - można było to przewidzieć, lub przesunąć rurkę headpipie;
- radiatory są podklejone taśmą dwustronną (do d***). Całe szczęście, że w czasie sprawdzania miałem otwartą obudowę - trzy z ośmiu radiatorów na pamięciach i jeden z trzech radiatorów na sekcjach zasilania odpadły po kilku minutach pracy. Nie dało się ich ponownie przykleić;
- wentylatory na coolerze sprawiały wrażenie niedostatecznie zasilanych. Bez względu na to czy były podłączone do gniazda na karcie, czy poprzez przejściówkę do molexa zasilacza. Objawiało się to tym, że nie ruszały wcale. Zaczęły się kręcić dopiero po popchnięciu palcem;
- podczas przykręcania samego coolera złamała się śrubka... Żeby to było w trakcie dokręcania - rozumiem, może użyłem zbyt dużo siły. Niestety śrubka padła w połowie wkręcania, gdzie nie była jeszcze w żaden sposób obciążona;
- jedyny plus to fakt, że temperatura GPU faktycznie spadła (pomimo nie kręcących się wiatraczków) z ~80*C do ~65*C. To bardzo dużo. Ale cóż z tego?

Na dzień dzisiejszy sytuacja wygląda tak, że zostałem z z jednym (na szczęście) Radkiem ponieważ po powrotnym założeniu coolera referencyjnego karta wstała dwukrotnie ... i tyle... Już jest w serwisie.
Starałem się podejść do zagadnienia w miarę obiektywnie. Jeśli byłyby dodatkowe pytania - zapraszam.
Na dzień dzisiejszy coolera NIE POLECAM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2008 o 22:56, Maq2 napisał:

To zobacz, że 4850 i 4870 są niestabilne i schowaj się z tym kociskiem, bo wygląda jak
po chorobie popromiennej :)


Mam 2 Radeony HD4850 i nie zauważyłem żadnej niestabilności...A wierz mi, że gram często.

A przy okazji - wie ktoś, czy są już bloki wodne pasujące do HD4850?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2008 o 12:50, blacklio2 napisał:

Troszkę drogie, zwłaszcza, że muszę kupić dwa takie... Muszę zaczekać, aż będzie większy wybór i to na terenie Polski, bo za granicą przepłacę za przesyłkę. Ale i tak dzięki. Przynajmniej wiem, że są już jakieś modele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2008 o 12:59, ziptofaf napisał:

Troszkę drogie, zwłaszcza, że muszę kupić dwa takie... Muszę zaczekać, aż będzie większy
wybór i to na terenie Polski, bo za granicą przepłacę za przesyłkę. Ale i tak dzięki.
Przynajmniej wiem, że są już jakieś modele.


A bloki na sam rdzen nie wchodza w gre?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2008 o 13:12, wiejskichlop napisał:

A bloki na sam rdzen nie wchodza w gre?

W zasadzie to też mogłyby być - mi zależy głównie na ciszy, nie podkręcam ekstremalnie kart graficznych. A są jakieś dostępne w ogóle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2008 o 13:18, ziptofaf napisał:

> A bloki na sam rdzen nie wchodza w gre?
W zasadzie to też mogłyby być - mi zależy głównie na ciszy, nie podkręcam ekstremalnie
kart graficznych. A są jakieś dostępne w ogóle?


Czy sa dostepne? jasne ze sa!Chocby tu: http://www.cooling.pl/bloki-gpu,kategoria,28_55_124.html bierz najtansze, do 4850 kazdy blok spokojnie starczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2008 o 13:45, ziptofaf napisał:

> Czy sa dostepne? jasne ze sa!Chocby tu: http://www.cooling.pl/bloki-gpu,kategoria,28_55_124.html

> bierz najtansze, do 4850 kazdy blok spokojnie starczy :)

Dzięki. No to w przyszłym tygodniu złożę zamówienie :)


A masz juz wc czy dopiero teraz kupujesz? Bo jezeli kupujesz to moze rozwazysz zakup np. tutaj: http://mountainmods.com , mozna toszke zaoszczedzic, np. za 3 pozadniejsze bloki, potrojna chlodnice, Swiftecha MCP-655B + do tego katody i kontroler do fanow i kilka innych pierdolek (zlaczki, rez, itd.) dasz ok. 700-750zl z przesylka, a w coolingu taki zestaw kosztowalby ok. 1000-1150

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaką kartę graficzną w cenie do 500,600 złotych polecacie ? Chodzi mi głownie o to,żeby najnowsze gry poszły,nie muszą na max''a,medium starczy.Kompletnie się na tym nie znam więc pytam ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2008 o 13:57, wiejskichlop napisał:

A masz juz wc czy dopiero teraz kupujesz? Bo jezeli kupujesz to moze rozwazysz zakup
np. tutaj: http://mountainmods.com , mozna toszke zaoszczedzic, np. za 3 pozadniejsze
bloki, potrojna chlodnice, Swiftecha MCP-655B + do tego katody i kontroler do fanow i
kilka innych pierdolek (zlaczki, rez, itd.) dasz ok. 700-750zl z przesylka, a w coolingu
taki zestaw kosztowalby ok. 1000-1150


Wodne chłodzenie mam od dawna :) Tyle, że zrobione w znacznej części samodzielnie (tzn. robił kuzyn, bo ja tego nie umiałem :)). Ale bloki wodne na karty mi potrzebne, bo dociągają do 85 stopni Celsjusza i bywają dość głośne. A ja nienawidzę głośności...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować