Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 27.08.2009 o 22:09, Kreeg napisał:

Pewnie że możesz, tylko nie możesz mieć ich dwóch. Co do drugiej sprawy: 350-400 watowiec
dobrej marki (be-quiet, ocz, enermax, chieftec, corsair, seasonic, tagan itd....) powinien
wystarczyć. Dobrze by było jakbyś też podał jaki masz procesor i czy go podkręcasz.


Procesor mam Pentium D 2.8 GHz, nie podkręcany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

powinieneś się zaopatrzyć w zasilacz minimum 400v mogą być problemy z kartą graficzną wymaga dodatkowego zasilania podłanczasz do niej taki mały kabelek więc 300 może niestarczyć cross fire oznacza że możesz podłączyć 2 karty graficzne natomiast gdy tego niemasz może to być tylko jedna dowolna karta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2009 o 19:19, ziptofaf napisał:

> Jesteście w 100% pewni, że to wina zasilacza?
To pożycz od znajomego na kilka godzin jakiś, będziesz mieć wtedy pewność. Poza tym mógłbyś
w BIOS-ie (wciśnij DEL podczas uruchamiania kompa) znaleźć napięcia, zobaczy się, czy
są nienormalne.
Powinno to wyglądać np. tak:
12V: 11,95V


Jedyne znaczniki napięcia, które znalazłem w BIOS`ie, to:
CPU VCore: 1.280V
DRAM Voltage select: 1.84V - Ale tutaj jest do wyboru: 1.86V, 1.88V i 1.90V. Może tutaj trzeba coś zmienić?

Jest też pewien problem co do anulowania kreatora znajdywania sprzętu, bo w Windows 7 nie da się tego zatrzymać, więc cała dalsza część odpada. Odinstalowałem w trybie awaryjnym sterowniki do karty zintegrowanej (ta stara), odinstalowałem do GeForce`a, później jeszcze odinstalowałem nVidia PhysX(czy jakoś tak) w normalnym, bo w awaryjnym nie dało się. Teraz będę próbował zainstalować sterowniki do GF, jeśli nadal będzie problem, spóbuję zrobić format. Tylko jeszcze jest jedna rzecz, gdzieś na forum przeczytałem, że gościu miał XP, a sterowniki(czy dirext, nie pamiętam) były ustawione na Windows 7, może to też być przyczyną zwiech? Nawet gdy jestem na XP, to on dalej widzi jak dla Win7. Pomóżcie z tego co napisałem, te napięcia i reszta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie ma tutaj długotrwałej edycji postów, więc napiszę double-posta :P
Zainstalowałem sterownik dla Windowsa XP, tylko nie potrafiłem otworzyć gier na XPeku (nie wiem dlaczego, był jakiś błąd), więc przesiadłem się na Win7, tam uruchomiłem grę, po 20minutach grania, gra po prostu się zawiesiła :( Sterownik starej karty był odinstalowany. Została tylko wymiana zasilacza, bo wątpię, by format jeszcze coś pomógł. Jak myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

szukam wypasionej (do 700zł) ;) karty graficznej głównie do gier, tylko nvidia, tak żeby wszystko co możliwe chodziło na max detalach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wstrzymaj sie z kupnem do premiery nowych radeonow. bynajmniej nie pisze tego abyś to właśnie je kupił, ale byc moze Twoja kochana nvidia obniży trochę ceny swoich modeli ;-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2009 o 16:41, Luk4s napisał:

wstrzymaj sie z kupnem do premiery nowych radeonow. bynajmniej nie pisze tego abyś to
właśnie je kupił, ale byc moze Twoja kochana nvidia obniży trochę ceny swoich modeli
;-).


Jestem bardzo ciekawy nowych kart ati. Nawet wzrost 50% wzgledem najszybszej jednordzeniowej karty bedzie swietna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2009 o 12:13, Mgn napisał:

Jedyne znaczniki napięcia, które znalazłem w BIOS`ie, to:
CPU VCore: 1.280V
DRAM Voltage select: 1.84V - Ale tutaj jest do wyboru: 1.86V, 1.88V i 1.90V. Może tutaj
trzeba coś zmienić?

Jak zmienisz, to się co najwyżej pamięci RAM spalą ^^
Ściągnij sobie Everest i SpeedFan, wyświetlają co niektóre napięcia. Fakt, że na niektórych płytach głównych nie wyświetlają nic - jeżeli tak będzie u ciebie, to kup woltomierz (nie kosztuje dużo, a przyda się jeszcze wiele razy) i ręcznie zmierz.

Dnia 28.08.2009 o 12:13, Mgn napisał:

Teraz będę próbował zainstalować sterowniki do GF, jeśli nadal będzie problem, spóbuję
zrobić format. Tylko jeszcze jest jedna rzecz, gdzieś na forum przeczytałem, że gościu
miał XP, a sterowniki(czy dirext, nie pamiętam) były ustawione na Windows 7, może to
też być przyczyną zwiech? Nawet gdy jestem na XP, to on dalej widzi jak dla Win7. Pomóżcie
z tego co napisałem, te napięcia i reszta.


Prędzej na odwrót - sterowników pod Windows 7 nie zainstalujesz na XP-ku z całą pewnością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jesli wierzyc plotkom nowy jednordzeniowy twór ATI (cypress, czyli rv870) ma miec wydajnosc zbliżoną do gtx295. ALE imho biorac pod uwage jakie zamieszanie bylo przed premiera hd4850/70 (480sp, 600sp a moze jednak 800sp? początkowo nawet gpu-z źle podawał) zadna plotka nie jest pewna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Everesta mam na pewno na kompie, SpeedFana ściągnę, woltomierz też na pewno mam gdzieś w domu/garażu. Jutro sprawdzę te napięcia w trybie awaryjnym.
BTW: Da się grać w trybie awaryjnym? :D Jeśli nie ma tam tych moich zwiech... xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2009 o 19:10, Mefisto napisał:

a z GTX 260 ?

Hmmm, wydajność jak HD4870, za to o 80 zł droższy, moim zdaniem niezbyt dobry wybór. Na twoim miejscu bym się wstrzymał - premiera nowych kart ATI może zmienić obecną generację kart w rozwiązanie budżetowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2009 o 19:15, ziptofaf napisał:

> a z GTX 260 ?
Hmmm, wydajność jak HD4870, za to o 80 zł droższy, moim zdaniem niezbyt dobry wybór.
Na twoim miejscu bym się wstrzymał - premiera nowych kart ATI może zmienić obecną generację
kart w rozwiązanie budżetowe :)

no tak , tylko mi potrzebna jest karta najlepiej na wczoraj, bo sąsiad nie ma na czym działać i nie wiem jaką czy gainward , zotac czy inną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2009 o 19:22, Mefisto napisał:

no tak , tylko mi potrzebna jest karta najlepiej na wczoraj, bo sąsiad nie ma na czym
działać i nie wiem jaką czy gainward , zotac czy inną

Odpowiedź brzmi: jak najtańsza :P Za 589 zł (www.gral.pl) masz GTX260 Palit Sonic - kosztuje mniej niż referencyjne modele, a jest podkręcona. Ewentualnie na esc.pl masz za 499 zł Radeona HD4870 PowerColor- wydajność odrobinkę niższa, za to o 90 zł tańsza. Jak kto woli, obie karty poradzą sobie z każdym tytułem w max. detalach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2009 o 20:34, Pawlo09 napisał:

OD siebie nie kupował bym w tym sklepie co podał ci ziptofaf.


Dlaczego? Poza tym, że plombują kompy (o ile mówisz o gralu), to dobry sklep, ceny mają okazyjne, kupowałem u nich kilka części i wszystko było w porządku. A jeżeli masz na myśli esc.pl, to w ogóle nie wiem, jakie mogą być problemy... A narzekanie na jakiś sklep bez podawania argumentów to dla mnie jest po prostu chamstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2009 o 21:35, Mefisto napisał:

ta karta dobra będzie? http://www.allegro.pl/
item723133765_zotac_896mb_gtx_260_synergy_edition_mit_cuda_box.html
albo ta http://www.allegro.pl/item725713475_gainward_gtx260_896mb_0_8ns_golden_sample_ddr3.html


Obie będą dobrym wyborem. Porządne, podkręcone modele. Brałbym Gainwarda, bo pamięci 0.8ns to rzadkość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować