Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 09.08.2006 o 21:48, Abi Dalzim napisał:

Dzisuaj kupiłem taką kartę graficzną (screen). Myślicie, że dobrze zrobiłem zostawiając starą
w rozliczeniu i płacą za tą 850 zł?


spoko, ale na twoim miejscu wziałbym 7600 GT ;) chociaz ta tez jest dobra...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na pewno jest to mocna karta graficzna :) jednakze ja wole karty nvidii z racji iz wiecej gier jestoptymalizowanych wlasnie pod nvidie :)

w benchmarkach Twoja karta powinna wypadac rewelacyjnie :) i na glowe bije slabsze karty nvidii :) za to z kartami rownorzednymi to tylko w benchmarkach bedzie wygrywac :)

absolutnie nie plakalbym gdybym mial taka karte w kompie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2006 o 22:02, morthi napisał:

:) za to z kartami rownorzednymi to tylko w benchmarkach bedzie wygrywac :)


Nie we wszystkich - głównie takie z serii DOOM/Quake, Battlefield itp.
W innych już będzie OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Mam problem z kartą Sparkle GeForce 6600 128MB SP-AG43DH 300/275, mianowicie podkrecilem ja do 370/325 i dzialala tak przez dluzszy czas. Pare dni temu wlaczam kompa a tu czarny ekran, zero sygnalu z karty, tylko wiatrak sie kreci. Sprawdzilem kable, zresetowalem ustawienia BIOSu na plycie gl., ale nic nie pomoglo. Podlaczylem na probe GeForce''a 2 MX 400 32MB i wszystko dziala ok. Sprawdzielm mojego 6600 u kumpla, u niego wszystko chodzi dobrze. Nie mam pojecia co jest nie tak. Jakies pomysly co moglo sie stac i jak to naprawic?

Sprzet kumpla:
Athlon XP 2200+
jakas plyta MSI
256 MB DDR
GeForce FX 5200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2006 o 12:59, Widek napisał:

Czyżby padł monitor ? To chyba racjonalne wyjasnienie jezeli karta działa u innego kumpla.

ale z inna karta dziala.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2006 o 21:45, pawlo131 napisał:

Opłacał mi się zakup GF 6600 gt za 380zł?


coś dokładniej? agp czy pci-x

pewnie Gigabyte =- oni mają dobre tanie karty - jeśli wersja silent - to bierz - cena bardzo ok - jeśli nówka tym bardziej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2006 o 21:52, Martimat napisał:

> Opłacał mi się zakup GF 6600 gt za 380zł?

coś dokładniej? agp czy pci-x

pewnie Gigabyte =- oni mają dobre tanie karty - jeśli wersja silent - to bierz - cena bardzo
ok - jeśli nówka tym bardziej!

Agp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2006 o 21:53, pawlo131 napisał:

> > Opłacał mi się zakup GF 6600 gt za 380zł?
>
> coś dokładniej? agp czy pci-x
>
> pewnie Gigabyte =- oni mają dobre tanie karty - jeśli wersja silent - to bierz - cena
bardzo
> ok - jeśli nówka tym bardziej!
Agp.


można jeszcze dokładniej :D ale spoko - nie ważne - i tak się opłaca - nówki chodzą za ok 500zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie zamówiłem sobie nową grafikę. Podobną chyba do takiej jak Abi Dalzim. Dokładniej to X1800 GTO z Sapphire. Zastąpić ma ona mojego X800GTO2 skręconego na X850XT PE.
Mam pytanie do znających się na temacie, czy ktoś wie, czy idzie pokombiniwać z rdzeniem tej grafiki ? Czy da się odblokować te cztery potoki dokładniej ... w necie nie dokopalem się tego jeszcze ...
Teoretycznie to taki sam R520 i to samo PCB jak 1800XL ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

teoretycznie mozesz podmienic bios z X1800 XL i powinno sie udac :) ale jesli sie nie uda a Ty nie masz mozliwosci wgrania kopii zapasowej biosu swojej karty (ktory nalezy zrobic przez flashowaniem nowym) to lipa gdyz taka zmiana biosu anuluje gwarancje...

polcam wiec posiadanie plyty glownej z wbuudowana karta graficzna :) wtedy mozna sie spokojnie bawic bo na pewno sie wszystko uda przywrocic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2006 o 19:27, buras napisał:

Wlasnie zamówiłem sobie nową grafikę. Podobną chyba do takiej jak Abi Dalzim. Dokładniej to
X1800 GTO z Sapphire. Zastąpić ma ona mojego X800GTO2 skręconego na X850XT PE.
Mam pytanie do znających się na temacie, czy ktoś wie, czy idzie pokombiniwać z rdzeniem tej
grafiki ? Czy da się odblokować te cztery potoki dokładniej ... w necie nie dokopalem się tego
jeszcze ...
Teoretycznie to taki sam R520 i to samo PCB jak 1800XL ...


15s szukania :D
http://sg.vr-zone.com/?i=3624&s=7
problem ze tu odblokowanie bylo przez ladowanie nowego biosu i nie dalo oczekiwanych efektow...
tu masz link z google, moze dalej cos znajdziesz - ja gonie po kawe i cos od glowy....
http://www.google.com/search?hl=pl&hs=skF&client=opera&rls=pl&sa=X&oi=spell&resnum=0&ct=result&cd=1&q=x1800gto+unlock+ pipelines&spell=1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Flashowanie to nie problem. Robiłem to z większością moich kart, począwszy od radka 9550 jakieś dwa - trzy latka temu. Mam grafcie na PCI zapasową, a w razie czego porobione mam bat-y do recovery "na ślepo" ... sprawdzone przy nieudanym flashowaniu x800 od gigabyte ... :)
Problem jest w tym, że biosem da się odblokować RADEON X1800 GTO Turbo od HIS-a. Z tym co ja mam nikomu się jeszcze nie udało... Pewnie laserek zadziałał... Ale i na to są lekarstwa, byle ktoś wymyślił jak ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Quite a few X1800GTOs can''t be unlocked ... fajnie się zaczyna ... ciekawie czy moja sztuka będzie działać ... numer z BIOS-em na nich podobno nie przechodzi, a przynajmniej nie na pierwszej serii, która to trafiła do testów ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zawsze mozesz sprobowac i podzielic sie z nami rezultatami :) ja jednak nie odwazylbym sie :) na taka zabawe :)

dlatego wole karty nvidii :)riva turen i jedziemy dalej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fakt ... ale ja z pewnych względów, których nie wymienię, żeby niepotrzebnej wojny nie wywoływać, wybieram zawsze ATi. Nieco wolniej niż na nVidii, alee ... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2006 o 19:41, buras napisał:

Quite a few X1800GTOs can''t be unlocked ... fajnie się zaczyna ... ciekawie czy moja sztuka
będzie działać ... numer z BIOS-em na nich podobno nie przechodzi, a przynajmniej nie na pierwszej
serii, która to trafiła do testów ...

hmm, a mi sie zaczyna gorzej bo coraz czesciej natrafiam na texty w stylu:

I''ve been reading around and i -think- You can''t unlock the extra 4 pipelines on saphire cards .. ( http://www.ocworkbench.com/ocwb/ultimatebb.php?/topic/24/1934.html )

tylko nie moge sie dobrac do pewnego źródła...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na pewno nie wolniej :P w benchmarkach ATi praktycznie zawsze prowadzi :) gorzej jednak z grami ktore sa pisane specjalnie pod Nvidie a tych jest po prostu wiecej....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też kopie i kope ... i powoli myślę że może było lepiej nie ponosić się sentymentowi i kupić HIS-a. Było by nieco drożej, ale łatwiej ...
none..i repeat NONE of the sapphire X1800gto`s unlock.
better to buy an HIS X1800gto...that way you`ll be certain the 12 to 16 pipe unlock works.

na razie to na tyle ... jutro będę miał ją w ręku i zobaczymy naprawdę ...


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować