Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

to moje zdanie, ale raczej da rade. mam podobny sprzet do Twojego, masz nieco mocniejszy i mi w sumie takie MW2 na full leci. Ale ja nie podkrecalem bo przy 9600gt nie widze sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra. Mam do was szybką sprawę. Wymieniony procesor, teraz przyszedł czazs zrezygnować z GF7600 ( syf swoją drogą ) i przesiąśc się na... no właśnie, wybór padł na HD4850, i na aukcję : http://allegro.pl/item897399303_asus_hd4850_hdmi_512mb_gwarancja_komputronik.html
Dlaczego aukcję? Bo niespecjalnie widze gdzieś stacjonarny sklep, z nowymi kartami, gdzie HD4850 dorwałbym do 4 stów, ewentualnie 410... I dlatego mam do was prośbę fachowcy, jak macie jakiś ładny sklep, gdzie jakąś taką grafę dorwałbym nową, nieużywaną, oczywiście na gwarancji - byłbym naprawde bardzo wdzięczny. Teoretycznie widziałem że można dostać Powercolora nowego, za ~390 zł. Czym on się od takiego ASUSa różni? Chłodzeniem? Bo słyszałem że te karty się dość grzeją, no i na początek mogę im ''zapewnic'' jakiś wentyl, taki jaki się zmieści, a przyszłościowo patrząc ( no, w sensie miesiąc czy dwa ) mógłbym stówe na to chłodzenie dać... Z góry dzięki za sugestie, pomoc, i ogoólnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2010 o 23:39, barth89 napisał:

Czyli po prostu czekać, aż cokolwiek przez grafikę zacznie mi zwalniać, a nie sugerować
się danymi na papierze?:)


Właśnie tak. Mój kumpel ma 8800GT kupionego z 2 lata temu i gry nadal mu w wysokich detalach śmigają. Nie ma sensu "na siłę" upgrade''ować sprzęt. Zwłaszcza, że ostatnio producenci gier zwolnili ze wzrostem ich wymagań i nie trzeba co rok zmieniać połowy części, by cieszyć się płynną rozgrywką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czytając gdzieś tam testy właśnie było że ten glaciator fan jest całkiem wydajny, mimo że wydaje mi się to średnio możliwe skoro ma jeden średni radiatorek, i średni wentyl. Powiadasz więc, że wersja od PowerColora będzie jak najbardziej okej, i mam ją brać? Jak najbardziej jak to możliwe chciałbym się wystrzec od uzywanych kard, bo poprostu mi sie cos lubi rozpierdzielic ( zwlaszcza w kartach ), i roznie z gwarancja moze byc. A nawet jak z neta kupuje, to paczka i krzyzyk na droge. Czyli Powercolor, i mam nie marudzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak, spokojnie możesz brać tego PC

A co do tej aukcji z asusem. Kolo wprowadza w błąd z tym linkiem. On nie sprzedaje wersji z glaciatorem (gdyby sprzedawał to na pudełku od karty byłoby o tym info - producenci lubia się chwalić takimi rzeczami, ze np. zmienili chłodzenie)

http://www.overclock3d.net/gfx/articles/2008/06/23213013910l.jpg - tak powinien wyglądac karton. Dla pewności poproś o zdjęcie samej karty.

Co do samego glaciatora, lubi sie psuć, wiec nie polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2010 o 00:20, Araondoion napisał:

Towar wycofany ze sprzedaży - wyczerpane ostatnie zapasy magazynowe


http://www.allegro.pl/item895719886_his_hd_48...html#gallery
o co chodzi z tymi coolerami i czym to sie rozni do cholery. A juz wiem pamieciami ;] calkiem nice karta...

Z tego co czytałem, iCooler lubi wyć i HIS sie z niego wycofuje (tego drugiego to juz kompletnie nie jestem pewien)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2010 o 00:55, GANGSTERR napisał:

bedzie

Okej. Karta zamówiona, stan widze jako ''przyjęty'', mam nadzieję ze juz wyslali, bo na weekend chciałbym sobie porobić ''testy''. Kurier, więc oby paczka jutro była. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2010 o 15:03, Pernia napisał:

> bedzie
Okej. Karta zamówiona, stan widze jako ''przyjęty'', mam nadzieję ze juz wyslali, bo
na weekend chciałbym sobie porobić ''testy''. Kurier, więc oby paczka jutro była. :)


przyjęty, to znaczy, ze odnotowali zamówienie, potem powinno być oddane do realizacji/pakowania, a dopiero potem, że wysłane. Ewentualnie, może być tych kroków troche wiecej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie - jaka jest najnowsza wersja DX11?

2 - czy jest jakiś sposób, aby po podkręceniu karty ATI w ATI Overdrive (w sterownikach), wyniki były zapamiętane także wtedy, kiedy CCC nie jest włączone? Tzn. u mnie jest tak, że jeśli wyłączę start z systemem CCC to karta graficzna ma domyślne ustawienia. Jeśli włączę i wyłączę CCC to karta jest podkręcona. Chodzi o to, aby zawsze była.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No niestety, karty na stanie nie mieli. Chociaż może i stety. Dzwonili do mnie, ale lekcje miałem, i nie odebrałem. Oddzwonilem, panowie wyjasnili mi sprawe, i okazalo sie ze sklep jest w gdansku. 20 minut drogi kolejka. W zwiazku z czym budzet + 30 zl przez przesyłke, i kupiłem HD4850 HIS 1GB. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2010 o 19:07, Pernia napisał:

No niestety, karty na stanie nie mieli. Chociaż może i stety. Dzwonili do mnie, ale lekcje
miałem, i nie odebrałem. Oddzwonilem, panowie wyjasnili mi sprawe, i okazalo sie ze sklep
jest w gdansku. 20 minut drogi kolejka. W zwiazku z czym budzet + 30 zl przez przesyłke,
i kupiłem HD4850 HIS 1GB. :)


Dobrze, że HiS :) Jak dobre chłodzenie to zawsze można kartę trochę podkręcić :) U mnie na chłodzeniu nie było żadnego problemu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować