Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 10.10.2006 o 21:53, ziptofaf napisał:

Wie ktoś jaka jest mniej więcej różnica w wydajności między Galaxy Geforce 7600 GT, A Radeonem
X1900 XT?
Bo muj kumpel ma 7600 GT i twierdzi, że obie są równie dobre. Wiem, że się myli, ale nie wiem
o ile...


hehe to tak :

GF76GT

taktowanie GPU 560 Pamięci 1400 [MHz] 128 bit
generacja:DirectX 9.0c
silnik:CineFX 4
ShaderModel:3.0
wydajność chipa:4800 MT/s
przepustowość pamięci:12.5 GB/s
proces wyk: 0.09
liczba tranzystorów:178 mln

ATI X1900XT

taktowanie GPU 625 Pamięci 1450[MHz] 256 bit
generacja:DirectX 9.0c
silnik:Smartshader HD
ShaderModel:3.0
wydajność chipa:30000 MT/s
przepustowość pamięci:45.3 GB/s
proces wyk:0.09
liczba tranzystorów:380 mln

i potym widac ze ATI jest o włos lepszy ;] ale z ATI to ATI ma problemu z wiekszoscia gier :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>

Dnia 10.10.2006 o 22:10, TTBoS napisał:

i potym widac ze ATI jest o włos lepszy ;] ale z ATI to ATI ma problemu z wiekszoscia gier
:>


sry za 2 posta ale musze sie poprawić :> to ze ATI jest leszpa o włos to znacznie przesadziłem :> zle popatrzyłem bo w tym samum momecie miałem GF79 i zle sobie lukłem wiec z GF76 to mozna smiało powiedziec ze ATI jest duzo lepsze :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2006 o 22:10, TTBoS napisał:


ATI X1900XT

taktowanie GPU 625 Pamięci 1450[MHz] 256 bit
generacja:DirectX 9.0c
silnik:Smartshader HD
ShaderModel:3.0
wydajność chipa:30000 MT/s
przepustowość pamięci:45.3 GB/s
proces wyk:0.09
liczba tranzystorów:380 mln

i potym widac ze ATI jest o włos lepszy ;] ale z ATI to ATI ma problemu z wiekszoscia gier
:>


Z tym radkiem to tylko dwie karty mogą się w testach mierzyć:P 7950GX2 i 7900GTX :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2006 o 22:30, Powerslave napisał:


Z tym radkiem to tylko dwie karty mogą się w testach mierzyć:P 7950GX2 i 7900GTX :P


Szczera prawda ^^ ale i tak jestem zwolenikem nVidi niz ATI a miałem z obu stajni rozne modele i puki co to pozostane przy nVidi no najwyrzej ze AMD przejmie ATI to wtedy napewno bym sie przeniusł na ATI bo napewno beda wymiatac i deklasowac nVidie pod wieloma wzgledami :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2006 o 22:37, TTBoS napisał:

>
> Z tym radkiem to tylko dwie karty mogą się w testach mierzyć:P 7950GX2 i 7900GTX :P

Szczera prawda ^^ ale i tak jestem zwolenikem nVidi niz ATI a miałem z obu stajni rozne modele
i puki co to pozostane przy nVidi no najwyrzej ze AMD przejmie ATI to wtedy napewno bym sie
przeniusł na ATI bo napewno beda wymiatac i deklasowac nVidie pod wieloma wzgledami :>



też jestem wolenikiem nVidi, kiedyś miałem okazje potestować pare radków jak 7500, 9000. 9200, a nawet dobrą co nie powiem 8500, tylko ta 8500 była w miare dobra wydajności porownywalna z GF 4 Ti 4600 a nawet lepsza :) mimo tak dobrej wydajności na tamte czasy nie kazda gra chodziła jak trzeba ;/ a te gorsze modele co wymieniłem SZKODA GADAĆ ;/ , miałem kiedyś przez prawie 2 dni do potestowania 9700PRO .. i to WYMIATAŁO ale nadal adek i problemy z niekórymi grami. moje zdanie nie ma to jak nVIDIA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dylemat - czy warto pakować 700 zł w kartę pod AGP ?
Kasę na to mam - załóżmy że to nie problem ;)
Miałem już kupić 7600gt na AGP za 690 zł ale się wacham :(
Ale nie wiem czy czasem nie sprzedać obecnego kompa za jakieś 1000 zł
(AMD64 3000+ Vince, Płya główna:Gigabyte HDD 60, 1GB ramu, Obudowa nówka z zasiłką 400W)
i kupić 7600GT PCI-E na 500-600 zł lub 7900GT PCI-E za 700 zł ?

Za 2 m-ce będzie PCI-E 2.0 a wkrótce DX10 - what to do ???

Ech te dylematy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na benchmark.pl podali że microsoft podał że na viscie gry zwolnią ok 10-15 % w stosunku do win Xp - buhaha przez ten pulpit 3d - super

no to gracze napewno rzuca się na viste hehe
cóż chyba jednak zostaniemy narazie przy XP a co do DX10 to także nic nie wiadomo - piszą że ponoć 4 krotnie ma przyspieszyć - jasne :) ale vista zwolni będzie to samo albo i nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nie będzie tak źle, zresztą co za problem wyłączyć pulpit 3D przed odpaleniem gry. Czesi robili już testy gier na Vista RC1 i tylko Doom 3 sprawił ewidentne kłopoty z framerate, ale to zapewne kwestia poprawienia sterowników:
http://www.pctuning.cz/index.php?option=com_content&task=view&id=7588&Itemid=89&limit=1&limitstart=0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.10.2006 o 09:33, Evil Khan napisał:


Za 2 m-ce będzie PCI-E 2.0 a wkrótce DX10 - what to do ???

Ech te dylematy :(


Fakt, to spory dylemat. Ciekawe tylko jak szybko PCI-E 2.0 się rozpowszechni i trafi pod strzechy. Pewnie będzie sporo droższe, ale może warto poczekać, bo po premieże PCI-E 2.0 mogą spaść ceny wtedy już starszych PCI-E

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2006 o 14:57, WorldWar3PL napisał:

Powiedzcie mi - czy pod PCI-E 2.0 można podłączyć kartę PCI-E 1 ? : D


to chyba bedzie tak jak z AGP czyli pewnie nie :> bo jak ma miec wieksza przepustnosc to i chyba musi sie troche zwiekszyc slot PCI-E 2.0 ale moze.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2006 o 14:54, BuuBuu napisał:

Fakt, to spory dylemat. Ciekawe tylko jak szybko PCI-E 2.0 się rozpowszechni i trafi pod strzechy.
Pewnie będzie sporo droższe, ale może warto poczekać, bo po premieże PCI-E 2.0 mogą spaść ceny
wtedy już starszych PCI-E

bez sensu... tłuką kasę na graczach. Wymiana na PCI-E nie ma też sensu bo znowu będą straszyli że koniec suportu dla PCI-E, i że PCI-E 2.0 jest super ultra szybki (z 5 fps wiecej ;) a PCI-E już nie i trzeba wymieniać sprzęt !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2006 o 15:02, Evil Khan napisał:

> Fakt, to spory dylemat. Ciekawe tylko jak szybko PCI-E 2.0 się rozpowszechni i trafi pod
strzechy.
> Pewnie będzie sporo droższe, ale może warto poczekać, bo po premieże PCI-E 2.0 mogą spaść
ceny
> wtedy już starszych PCI-E
bez sensu... tłuką kasę na graczach. Wymiana na PCI-E nie ma też sensu bo znowu będą straszyli
że koniec suportu dla PCI-E, i że PCI-E 2.0 jest super ultra szybki (z 5 fps wiecej ;) a PCI-E
już nie i trzeba wymieniać sprzęt !


Prawda że super wzrostu wydajności nie będzie odrazu, ale a 3 lata wtedy dopiero osiągnie swój max tuż przed premierą nowego złącza być moze PCIE 3.0 albo nowego cuda hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zamiast wpadac w panike moglibyscie czasem poczytac info na necie ;)
http://www.pcisig.com/news_room/faqs/pcie2.0_faq/

Q5: Then PCIe 2.0 must be backward compatible with PCIe 1.1 and 1.0?
A5: Yes. The PCIe Base 2.0 specification supports both the 2.5GT/s and 5GT/s signaling technologies. A device designed to the PCIe Base 2.0 specification may support 2.5GT/s, 5GT/s or both. However, a device designed to operate specifically at 5GT/s must also support 2.5GT/s signaling. The PCIe Base specification covers chip-to-chip topologies on the system board. For I/O extensibility across PCIe connectors, the Card Electromechanical (CEM) and ExpressModule™ specifications will also need to be updated, but this work will not impact mechanical compatibility of the slots, cards or modules. Currently, the PCI-SIG is defining the PCIe CEM 2.0 specification which has been released to members for review at v0.5. There are currently no plans to adapt the PCIe Mini CEM specification for the faster bit rate as the market need has not yet materialized.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2006 o 16:26, Grigor4 napisał:

Czy w GeForce 6200A-LE można odblokować potoki z 2 na 4 ?????? Proszę o odpowiedź to bardzo
pilne dla mnie


Jest możliwość zmodowania 6200 na 6600 wejdz zobacz tutaj -->> http://www.tuning-pc.pl/modyfikacje/mod6200/ -->> tu też http://www.frazpc.pl/b/101840

do ściągniecia opis jak to zrobić i czy się da tutaj w formie PDF i poleam -->> http://www.strefapc.pl/index2.php?option=com_content&do_pdf=1&id=23#search=%226200%20odblokowac%20potoki%22

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2006 o 16:35, Powerslave napisał:

> Czy w GeForce 6200A-LE można odblokować potoki z 2 na 4 ?????? Proszę o odpowiedź to bardzo

> pilne dla mnie

Jest możliwość zmodowania 6200 na 6600 wejdz zobacz tutaj -->> http://www.tuning-pc.pl/modyfikacje/mod6200/
-->> tu też http://www.frazpc.pl/b/101840

do ściągniecia opis jak to zrobić i czy się da tutaj w formie PDF i poleam -->> http://www.strefapc.pl/index2.php?option=com_content&do_pdf=1&id=23#search=%226200%20odblokowac%20potoki%22




Z tego co tam piszę to moge łatwo spalić karte, a tego bym nie chciał, bo tą karte kupiłem miesiąc temu. Są jakies inne sposoby (nie tylko odblokowania potoków ale i ulepszenia)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować